FORHONT

1 Vít Novák56
2 Milan Štanc43

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Mamut Tour 170 km

25.5.2024 9:00

Přerov

Mamut Tour 90 km

25.5.2024 9:45

Přerov

UAC Praha - Doksy

30.5.2024 16:00

Všetaty

Krakonošův cyklomaraton - dlouhá trať

15.6.2024 10:00

Trutnov

Krakonošův cyklomaraton - krátká trať

15.6.2024 10:05

Trutnov

Klikovy vrchy - úvodní strana

Kraj Oty Pavla

38. ročník - 15.9.2024

Jeden z nejstarších amatérských silničních cyklistických závodů s více než třicetiletou tradicí.
Léty prověřená náročná kopcovitá trať krajem Oty Pavla.
Protože i závodní kolo je původně dopravním prostředkem a cyklistovi není jedno, jakou krajinou se pohybuje.
Stoupání v okolí Berounky nedají nikomu nic zadarmo.
Ale bez práce nejsou Klikáče.

Myší díra, Buková, Leontýn a Sýkořičák

Parkování u lihovaru a další předzávodní zprávy.

8.9.2023 11:48

Bývalý lihovar v Novém Domě 37. Klikáče startují už příští neděli a my pro vás máme pár předstartovních informací. Hlavní novinkou je, že se nám konečně podařilo vyřešit parkování účastníků závodu, které bylo v minulých letech zdrojem dohadů, potíží a stížností. Letos budeme mít parkovacích míst dostatek, a to jednak přímo v místě prezentace na zahradě restaurace U Dobroty v Novém Domě, jednak na louce u lihovaru. V obou případech jde o soukromé pozemky a majitelé budou vybírat poplatek 50 Kč za auto. Cesta k parkovišti bude vyznačena, budova bývalého lihovaru je dobře viditelná ze silnice. Prosíme, neparkujte na zakázaných místech, zejména na obecní louce u hospody. Start závodu bude opět v osadě Brejl v polovině stoupání z Myší díry, asi 4,5 km od prezentace. Počítejte s tím a nechte si časovou rezervu. Na místě budou zhruba 15 minut před startem 3 zaváděcí auta s tabulí "Cyklistický závod" a uzavírací vozidlo. Z vedlejší silnice vyjedeme za zaváděcím autem a ostrý start bude v kopci za zatáčkou. Trasa závodu je značena velkými oranžovými šipkami s emblémem cyklisty, umístěnými na sloupech u cesty. Kde není šipka, jeďte rovně nebo po hlavní silnici. K předzávodní orientační přípravě poslouží naše prohlídka trati. Můžete si též stáhnout trasu ve formátu gpx. Online registrace končí 14.9.2023 23:59. Pak je stále možné se přihlásit přímo na místě v neděli 17.9. od 9:25 do 10:40 za vyšší startovné. Příchozí, tedy závodníci mimo UAC a neregistrovaní předem, si před prezentací vyplní přihlášku, kterou vymění za startovní číslo a čipset. Lístek bude k dispozici u prezentace, ale můžete si ho i zde stáhnout, vytisknout a vyplnit v klidu doma. Při prezentaci dostanete dvojici jednorázových čipů. Jeden patří na přilbu, druhý s páskem na sedlovku podle plánku v obálce. Používáme jednorázové pasivní čipy. Pasivní čip je závislý na energii vysílané anténami v cíli, a proto nesmí být v kontaktu s žádným vodivým materiálem, protože by se v takovém případě nenabil, nevyslal by informaci o závodníkovi a ten by pak nebyl ve výsledcích. Tolik trocha fyziky a gramatiky. A to je asi tak všechno. Na shledanou příští týden U Dobroty.

Klikáče budou po pěti letech dějištěm šampionátu UAC.

25.8.2023 17:15

Postříbřené Klikáče 2015 Náročná kopcovitá trať Klikových vrchů slibuje každoročně zajímavé boje, letos okořeněné tím, že budeme po pěti letech hostit mistrovství UAC v silničním závodě s hromadným startem. V dosavadní historii závodu tomu tak bylo už čtyřikrát. Zatímco v letech 1996 a 2009 se naši reprezentanti výrazněji neprosadili (Vítězné opičky bez nás), v roce 2015 jsme díky Pavlu Maříkovi, Evženovi Šmatlákovi a Víťovi Novákovi zaznamenali nebývalou medailovou žeň (Třikrát stříbrné Klikáče), na kterou navázal Vítkův bronz v roce 2018. (Klikáče promrzlé a bronzové). Jen to zlato nám zatím uniká. Dokáže náš favorit letos zkompletovat sbírku a po letech rozšířit síň slávy CFC ? Nebo se prosadí někdo jiný ? Uvidíme. Zatím se podívejme, jak budou letošní Klikáče vypadat. Trať dozná malé změny, protože vzhledem k rekonstrukcí mostu ve Všetatech pojedeme objížďkou přes Pavlíkov. Ta přidá asi dva kilometry, ale na celkové náročnosti závodu se nijak významně nepodepíše. O medailích a titulech se bude rozhodovat v trojvrší Městečko - Skryje - Písky. Medaile a tituly se však tentokrát nemusí krýt, protože podobě jako v Posázaví dostanou placku první tři ve věkových kategoriích bez ohledu na ligovou příslušnost. Závod je totiž kromě UAC také v kalendáři SAL a extraligy Masters. Členové UAC ale nepřijdou zkrátka. Vítězové jednotlivých ligových kategorií budou vyhlášeni jako mistři UAC v silničním závodě a obdrží slušivý mistrovský dres. Naši zeměměřiči už dokončili aktualizovanou prohlídku trati, která má celkem 128 zastávek na čtyřech mapách. Na závodníky čeká 77 kilometrů s více než 1000 m převýšení. Zázemí závodu bude znovu v oblíbené hospodě U Dobroty v Novém Domě. Od 23.8.se můžete registrovat na stránkách RFC Kladno. Nezapomeňte vyznačit členství v lize UAC nebo SAL, které zakládá nárok na slevu, danou hromadným pojištěním obou lig v rámci SAC ČR. Možnost registrace na místě v den závodu samozřejmě zůstává. Na shledanou v září v Novém Domě.

Měli jsme kliku na počasí a Venca vyhrál posedmé

21.9.2022 18:09

Venca vítězí posedmé Titulek nelže. Přestože oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, denní teploty 9 až 13°C, vítr SZ o rychlosti 3 až 7 m/s, místy s nárazy 15 m/s nejsou ideálním cyklistickým počasím, podle předpovědi mohlo být mnohem hůř, což dosvědčí promoklá posádka vozu na sběr značení trati a první sníh na Šumavě. Také nám nemusel přijít nikdo nebo všichni zmrznout. Takto jsme na startu přivítali pěkný počet 95 závodníků, kteří si závod užili víceméně na suchu. V kategorii ABP1 zvítězil po dlouhém samostatném úniku Václav Nežerka (Lawi Stars - Giant) a věřte, nevěřte, bylo tomu tak už posedmé. Congrats, Lance 🤘! "Od Skryjí jsem jel v úniku na samotku, do té doby jen pár kratších nástupů." řekl v rozhovoru pro gastronomický magazín Strava "V cíli docela hotovej. Klikáče jsou těžký vždycky, je jedno jak to jedeš." Kladenské příznivce potěšil výborným výkonem Víťa Novák, který celý závod bojoval ve stíhací skupině za Vencou a nakonec dojel sedmý, bronzový v kategorii B. "Objektivně vzato myslím, že kluci byli o kousek silnější. Do kopců jsem byl rád, že visím a neměl jsem nejmenší pomyšlení na nějaký útok. To vloni jsem se až do Písků cítil lépe." V závodě druhé divize odjela dvojice uprchlíků a ve finiši zvítězil Filip Chýle (Ústecké centrum cyklistiky) před Filipem Šlajchrtem (SK Favorit Bílina). Pozoruhodné je, že oba jeli o pár vteřin rychleji než suverénní vítěz jedničky. To je tak, když vás nikdo nehoní... Také veteránský balík měl jednoznačného vítěze, když podobně jako v Posázaví vyhrál Luděk Šmíd z teamu Lehká dětská kola s tříminutovým náskokem před loňskou vítězkou Hanou Doležalovou (Sparta Praha). Za zmínku ještě stojí, že všichni startující dojeli do cíle, nikdo nevzdal. Byl to dobrý ročník. Díky za každé nové Klikáče.
Celkové výsledky
Masters
SAL
Fotogalerie

DISKUSE

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...