FORHONT

1 Vít Novák56
2 Milan Štanc43

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Mamut Tour 170 km

25.5.2024 9:00

Přerov

Mamut Tour 90 km

25.5.2024 9:45

Přerov

UAC Praha - Doksy

30.5.2024 16:00

Všetaty

Krakonošův cyklomaraton - dlouhá trať

15.6.2024 10:00

Trutnov

Krakonošův cyklomaraton - krátká trať

15.6.2024 10:05

Trutnov
17. října 2015 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 92

Třikrát stříbrné Klikáče

Výborné vystoupení CFC Kladno na domácím šampionátu
Tři stříbrní Když jsme byli pouhý rok po znovuzrození staroslavných Klikových vrchů pověřeni uspořádáním mistrovského závodu, byla to pro nás na jedné straně pocta, na druhé straně závazek a starost. Podaří se zvládnout domácí šampionát pořadatelsky i závodnicky ? Dokážeme připravit důstojný, tvrdý a spravedlivý závod a neztratí se v něm naši reprezentanti ? S odstupem času můžeme říci, že se podařilo. Bohudíky. I když vyjednávání s úřady nikdy není jednoduché, hlavně psychicky, podařilo se nám získat všechna razítka a zachovat loňskou trať. Protože rozpočet závodu významě vylepšila dotace od města Kladna, za kterou ještě jednou děkujeme, ubyla nám starost se sháněním peněz. Ukázalo se, že máme dobře fungující pořadatelský tým, který zvládl zabezpečení trati i zpracování výsledků. A samotné vyhlášení nejlépe odpovědělo i na druhou otázku. Byli jsme vidět. A nejen to, takové představení cyklistů CFC Kladno novodobá historie klubu nepamatuje. Devět startujících, tři pozice na stupních vítězů, druhé místo v hodnocení týmů. To je Kladno, jak ho chceme vidět. Snad jen nějaké to zlato chybělo. Ale nebuďme neskromní a podívejme se blíže, jak závod probíhal. V kategorii AB byla radost pohledět na našeho ladera Vítka. Ten zajel jeden ze svých nejlepších závodů, od začátku pracoval na špici, přispěl k odjetí pětičlenné skupiny, již se několikrát pokusil ve stoupání i ve sjezdech roztrhat. Nakonec ale dojelo všech pět pohromadě a ve spurtu vyhrál Michael Somr před Petrem Benešem, který získal zlato v kategorii B. Víťa byl čtvrtý a trochu zklamaný, ale stříbrná medaile v Áčku a hlavně předvedný výkon jsou skvělé. Zajímavé je, že podobný scénář měl i závod druhé divize. Také zde odjela skupina, tentokrát čtyřčlenná, a také zde jsme měli zastoupení v osobě výborně jedoucího Evžena Šmatláka. Zvítězil Libor Janoušek před Miroslaven Kakačem, mistrem kategorie D. Evžen si dojel pro stříbro v kategorii C. Tak se nám to líbí, pánové, když ještě zapracujete na spurtu, nebude to mít chybu. A do třetice všeho dobrého: V kategorii E získal stříbrnou medaili sporadicky, ale stále výborně jezdící Pavel Mařík. Ale i další kladenští se ukázali v dobrém světle. Marek Andrejs dojel třináctý, Luboš Černý 41., bratři v triku Vašek Novák, Martin Šmatlák a Tomáš Nový na 36., 37. a 40. místě, Martin Šurányi na traktoru 46. V týmech jsme byli druzí za Šlapkami. Radost pohledět, jen tak dál. Kamil Oprsklý, CFC, Bratronice

Dvojka ...

O bod. Tak spánembohem ...

Dvojka Nepíše se to snadno, ale nedá se nic dělat. Už už to vypadalo, že jezdec CFC Kladno po deseti letech zvítězí v celkové klasifikaci UAC, my si ve vitrině vystavíme šampiónův žlutý trikot a budeme se s ním do omrzení chlubit. Ale sklaplo nám. A kdyby jen to, vítězství jsme ztratili v posledním závodě. A kdyby jen to, rozhodoval záludný výmol v Hobšovicích, Vítkův defekt a následný milimetrový Benešův spurt, videorozhodčí a v součtu jediný bod z 1619. Zkrátka pech. Skoro to vypadá, jako bychom neúčastí v závodě o trofej Rokycan urazili Koloboha. To je bratranec mariášového Kartiboha, má na starosti štěstí a urazíte ho nerozvážným nakládáním s rozdanými kartami. Jenže Vítek závod nevynechal z lehkovážnosti, ale proto, že pomáhal s organizací Klikových vrchů, a hlavně - sportovec se nevymlouvá na božstva. Musíme totiž sportovně přiznat, že Vítkův přemožitel Petr Beneš si vítězství zasloužil přinejmenším za to, jak se dokázal doslova v poslední chvíli chopit příležitosti. Kurs na zisk prvního, druhého a třetího místa v posledních třech závodech by byl jistě hodně vysoký. Navíc, až zklamání odezní, jistě oceníme výkony, jaké náš leader během celé sezóny předváděl. Dvě zlaté, pět stříbrných a tři bronzové medaile, to není jen tak. K tomu zřetelný nárůst výkonnosti a respekt, ketrý si mezi soupeři dokázal získat. To jsou přísliby do budoucna.
A dvojka je také pěkná známka.

Náš člověk v Koločavě

Exkluzívní reportáž z putování po Ukrajině, část 8

U Sergeje 6. září. Po dnešním ranním probuzení mě čekala pravá cyklistická snídaně, dokonce s předkrmem. Med po lžičkách a teplá voda, pak ovesná kaše s medem, marmeládou, jablky a tak. Profíci to budou znát. Kde jsou moje tradiční snídaně až po 50 kilometrech nalačno se dvěma sušenkami po ránu. S narvaným břichem se loučím s paní domácí a Petrov mne vyvádí ze Lvova mým dalším směrem. Po cestě se chlubí starým a novým letištěm. Pěkné, i mně se líbilo. Pak přišlo rozloučení, velké díky za vše a přání šťastné cesty. Dnešní den je pro mě vlastně vrcholem mé cesty, poněvadž od teďka otáčím kolo zpátky na západ. Popravdě řečeno nejsem vůbec rád, protože mne srdce táhne dál, ale všechno má svůj konec. Dnešní cesta je navíc nezáživná, nezajímavá, jsou to podobně jako do Lvova samé roviny. Mám pocit, že už snad nic nezažiju. Asi je to tím, že se vracím domů. Od Petrova jsem dostal kontakt na kamaráda Sergeje, u kterého bych dnes mohl přespat. Tak snad ještě bude sranda. 136 km do Pilnice uteklo jako nic, tak ještě do hospody na zasloužené pivo a pátrat po Sergejovi. Jenže kde ho hledat, vesnice jsou jako bez života, lidi nějak scházejí. Až asi po 45 minutách jsem se konečně dopátral. Ta paní na poli je prý jeho žena. Když jsem se přiblížil, říkám si, no potěš, paní je asi je po mně. Malá, tlustá, vousatá. Všechny zuby zlaté. Už jsem se chtěl obrátit a odjet, když vtom se seběhly další zvědavé ženy a hned ke mně. Asi chtěly vidět tuláka, jak mě nazývá moje moravská maměnka. V obležení místních vytahuji papír od Petrova a ptám se po Sergejovi. Jak to uslyšela, paní domácí okamžitě zahodila motyku, zatáhla mě domů, sáhla pro vodku a hned davaj stakan. Po třech panácích se dostavil Sergej a pokračovalo se. Sergej vypadal normálně. Jak přišel do pokoje, bylo to, jako bychom se znali léta letoucí. Neuvěřitelné. Padli jsme si kolem ramen a už se zase nalévalo a jedlo. A nalévalo. Slovani jsou všichni bratři ... Ale čas se nachýlil. Ještě uklidit kolo do chlívku, vykoupat a do hajan. Opět naducaná peřina, koberce na zdi. Tak to je stejné jako v Holyni, pro mne opět pětihvězdičkový hotel. Všem přátelům cyklistiky přeji dobrou noc.
Z Ukrajiny Zdeněk Mračko

Venca podruhé

Na rozloučenou s UAC mistrem hazardu

Venca Je veřejným tajemstvím, že suverén UAC posledních let Václav Nežerka má stejně jalko celý klub Lawi namířeno k profesionálům. Však také letos nevyhrál v celkovém pořadí hlavně kvůli tomu, že občasnými starty v profipelotonu promeškal možnost nasbírat plný počet závodů. To ho ale nemusí příliš mrzet. Jednak svými absencemi přispěl k zajímavé zápletce, na které jsme měli i my svůj podíl, jednak si zvedl sebevědomí nečekaným umístěním v první desítce extraligového závodu v Rokycanech, ale hlavně dokázal obhájil vítězství v S.K. Podraz z roku 2011. To se dosud nikomu nepodařilo. Je vidět, že kdyby to Václavovi náhodou u profíků nevyšlo, stále má ještě možnost živit se gamblerstvím. Pokud se vítězův vztah k alkoholu nezměnil, jistě ho potěší už dříve publikovaná informace, že hlavní cena je tentokrát ryze lihuprostá kombinace hodnotných produktů firmy Enervit. A ještě jedna zajímavá věc: Jelikož od jara používáme v celé databázi nové šifrování, které se týká i hesel v sázkovce, opravdu nevíme, s jakým heslem se účastník registroval. Tak je to správně. Na ověření totožnosti ale musíme jinak. "Možností, jak ověřit totožnost hráče, je víc. Jelikož uživatel jménem Venca sází dlouhodobě a z minula víme, kdo to je, volíme nejjednodušší způsob" řekl nám webmaster M. Coolbaba "Do nabídky jsme dali potvrzovací tiket, který Václav prostě podá. Jakmile se nám objeví tiket od uživatele Venca, považujeme totožnost za ověřenou. Heslo nemůže znát nikdo jiný. Pokud by se našel podvodník a tvrdil, že je Nežerka, přijde nám tiket s uživatelským jménem podvodníka a nedáme mu nic."
Kostrbaté ? Snad to vítěz pochopí.

DISKUSE

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...