FORHONT

1 Vít Novák56
2 Milan Štanc43

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Mamut Tour 170 km

25.5.2024 9:00

Přerov

Mamut Tour 90 km

25.5.2024 9:45

Přerov

UAC Praha - Doksy

30.5.2024 16:00

Všetaty

Krakonošův cyklomaraton - dlouhá trať

15.6.2024 10:00

Trutnov

Krakonošův cyklomaraton - krátká trať

15.6.2024 10:05

Trutnov
30. září 2009 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 28

Klikáče: Vítězné opičky bez nás.

Novák ujel, Krob zaspurtoval, Lucka vypálila Šlapkám rybník. Rekordních 7 kladenskýchg dresů k posunu do top 10 nepomohlo.
Ve skvělé formě jezdící adept na medaili Víťa Novák, nová posila v modrobílém dresu Evžen Šmatlák, uzdravující se fotograf Petr Janouš, spolehlivý sběrač bodů Vláďa Prokop,
Vítězové Klikáčů
Vítězové hlavních kategorií si mohli dovolit takovéto opičky pro diváky. Naši bohužel jen přihlíželi.
zlepšenou docházkou překvapující Pepa Slavík, na vlastní kůži zkoušející spolupořadatel Jirka Semenec a opora zadních řad, redaktor Kolbaba. Jestli jste napočítali sedm jmen, tak to máte správně. Když k tomu přičteme prémie za mistrovský závod, mohli jsme na letošních 23. Klikáčích právem očekávat pěknou bodovou nadílku a zásadní útok na desáté místo v týmech. A k tomu třešničku v podobě titulu nebo minimálně medaile. Leč nestalo se tak, ale o tom až později.
Trať tradiční kladenské podzimní klasiky byla kvůli stavebním pracím na Dobré o pál kilometrů zkrácena, ale i tak byl 75 km okruh Klikových vrchů jedním z nejnáročnějších podniků letošního ročníku UAC. Přestože výrazně kopcovitý profil nahrával vrchařům, ovládl závod první divize suverénním způsobem časovkář Petr Novák, když taktika-netaktika využil svých tempařských schopností, ujel všem a do cíle dorazil s téměř tříminutovým náskokem před svým stájovým kolegou Zahrádkou a Červenkou z CK Vokolek, který vyhrál kategorii A. V druhé divizi byla situace zajímavější, vedoucí čtevřice zůstala pohromadě a jelikož se ani v těch nejtěžších kopcích nepodřilo 'odpárat' Pavla Kroba, museli se v závěru před jeho medvědí silou sklonit úplně všichni včetně spurtérského krále Tomáše Vitáčka. Zlato v Déčku bral podle očekávání celkově třetí Miroslav Kakač.
Největší emocionální náboj však s sebou překvapivě nesla kategorie žen, a to díky internetové přestřelce, která se před závodem rozpoutala mezi bodyguardem Lucky Kočí a Vinohradskými Šlapkami, pracujícími pro Radku Vančurovou alias Divou Báru. Jak se dalo čekat, původně jednoduchá výzva k opuštění nečestných způsobů boje přerostla v nepřehlednou směsici diskusních příspěvků rozličných slovníků i jazyků včetně osobních invektiv a hrozeb opuštění pracovního procesu. V samotném závodě však diskuse brzy ustala, Lucka Kočí ujela o tři a půl minuty a žádné týmové drama se nekonalo.
A naši ? Hlavním škrtem přes rozpočet se ukázal defekt (kolikátý už ?!) našeho leadera Vítka Nováka, o kterém píšeme na jiném místě. Ale neyl jediný. Nejlepší výsledek zaznamenal nováček týmu Evžen Šmatlák, kterému naši stihli střihnout na slušivý dres, ale už nezvládli zplatit licenci UAC, takže pěkných 85 bodů za 8. místo v Béčku uteklo Pánubohu (či Škrabalovi) do oken. Nabízí se otázka, zda je toto šetření na pravém místě. "Hospodářská situace je složitá" řekl nám mimo kameru účetní CFC pan Václav K. "Jestliže nechceme zvyšovat příspěvkovou zátěž, bylo třeba seškrtat sociální výdaje. Ale pakliže závodník prokáže, že jeho příjmy z cyklistiky nepřesahují 1,5 násobek cyklistického minima, licenci mu proplatíme z fondu EUCHC (Evropská unie chudých cyklistů)" To už ovšem bude bodování týmů dávno uzavřeno. A jelikož při neúčasti Luboše Černého ani další naši koně v silné konkurenci díru do světa neudělali, zisk 237 bopdů se za daných okolností ukázal jako nedostatečný a vidina desítky se nám vzdálila.
Skutečně mistrovskou výkonnost tak prokázali jen naši pořadatelé, kteří bezchybnou organizaci vyšperkovali zveřejněním výsledků ještě v neděli večer. Občas máme podezření, že je museli znát už v sobotu před závodem.Kamil Oprsklý, CFC, Velká Dobrá

Sázkaři jdou do finiše.

Ještě není rozhodnuto. Kdo je Márty ? Jak bude vypadat předání ceny ?

Asistentka hostinské s výhrou
Asistentka paní hostinské už chystá hlavní cenu
V letošním ročníku UAC už zbývá objet poslední dva závody a s blížícím se koncem sezóny se přiblížil i závěr naší sázkařské soutěže. Jak si zatím soutěžící stojí, na to jsme se zeptali ředitele kanceláře SK Podraz pana V. Neumanna. "Soutěž se zatím vyvíjí poměrně zajímavě. Díky parádní trefě z počátku září se na vedoucí pozici usadil soutěžící jménem Márty. Náskok více než 40 tisíc by se mohl zdát pohodlný, ale určitě tomu tak není. Právě v závěrečných kolech totiž můžeme očekávat výrazně vyšší sázky na hranici nebo i za hranicí únosného rizika, přesně v duchu hesla, že vítěz bere vše. Když k tomu připočteme dosud nevyhodnocené sázky na celoroční pořadí, můžeme se ještě nadát velkých přesunů."
Překvapil vás něčím dosavadní průběh soutěže ? "No tak zpočátku tím, že se bodové zisky výraněji nevzdálily od pomyslného 'Nesázejícího', který by pouze sbíral týdenní tisícovky za přihlášení. Statisticky vzato tomu tak nemělo být, ale hráči měli na začátku zřejmě smůlu. Ale s postupujícím časem se teoretický předpoklad, že vsázet se vyplatí, potvrdil i v praxi a nyní je už poměr více než trojnásobný."
Říkáte, že vede Márty. Jak vlastně soutěžící identifikujete ? "Každý hráč si zvolil uživatelské jméno. V některých případech, jako je třeba OndraVojta, se dá uhodnout, kdo to je, ale třeba právě o leaderovi nevíme vůbec nic. Ale to nevadí. Po uzávěrce vítěze vyzveme , aby se identifikoval přístupovým heslem. A to stačí. Pokud bude chtít zůstat v anonymitě, budeme to respektovat." A jak bude vypadat předání ceny ? "To už je taky domluvené. Slavnostní předání za účasti redakce Zpravodaje proběhne v prostorách restaurace SK Kladno. Pokud bude vítěz souhlasit, uděláme s ním rozhovor, pokud ne, nemusíme uvést ani jméno, ani foto. 30litrový sud piva Gambrinus si výherce může odvalit domů, nebo vypít v prostorách restaurace buď najednou, nebo rozpočtený na jednotlivá piva, která se budou v průběhu roku odškrtávat"
Děkujeme za rozhovor a sázejícím přejeme do závěru soutěže šťastnou ruku.

V Myší díře další díra !

Série defektů naší týmové jedničky pokračuje.
"Nejdřív jsem cítil povědomé zhoupnutí a uslyšel jsem zlověstný sykot. A hned potom, jak se někdo vzadu zaradoval: '!Jo!!!'"
Tak popisuje Víťa Novák konec letošních nadějí na mistrovský dres. Skutečně byl někdo tak škodolibý ?
Lepení duše Vteřiny nemilosrdně ubíhají. Čím dříve leader zalepí, tím dříve může pumpovat
"Vážně. Skoro jsem se musel smát. Nevím, kdo to byl, ale ani se na něj nezlobím. Beru to spíš nako vyznamenání, důkaz , že ze mě měli strach."
Není divu, Víťa letos jezdí ve výborné formě, o čemž svědčí už 5 vyhraných medailí. Ale co naplat, domácí medaile by se leskla dvojnásob. "Povídejte mi o tom... Je to hrozná škoda. Jelo se mi dobře, v pohodě jsem kontroloval čelo. A navíc chyběli Kunta s Kudrnou. Byla to šance jako kráva."
A místo toho zase DNF. Není toho letos už nějak moc ? " Taky bych řek. Jestli jsem nějak urazil Koloboha ..." ??? "To je jako Kartibůh v mariáši... No nic. Ale tady si za to trochu můžu sám. Nechal jsem tam lepenou duši a spolehl se na tlakovou zkoušku přes noc. Jak je vidět, nestačí to. Ale musím vás opravit, nemám DNF. Počkal jsem si na vedoucí skupinu 'dvojky' a objel jsem to s nima. Zajímavá zkušenost, zavzpomínal jsem si na junorská léta. Dědci jezděj fakt dobře"
Kdo byl podle vás nejlepší ? "Do kopce Míra Kakač, o tom není sporu. Pavel Krobů si musel hodně dávat, chvílema jsem myslel, že odpadne nebo umře " Ale ani jedno, ani druhé. Krob vydržel a přišel finiš... "To bylo hodně suverénní, ani Vitas se nechytal. Pavel je zkrátka lokomotiva."
Kdy myslíte, že vaše smolná série skončí? "No tak nejpozději 10.října. To je poslední závod. I když, kdoví... Třeba na Mikuláše radši nevylezu z domu, ještě by mě odnesl čert. "

Posila do jedničky!

Evžen Šmatlák se uvedl na Klikáčích.
Evžen Šmatlák
"Trénujeme spolu už od jara. Evžen má tempo jako mašina, chvílemi mívám co dělat, abych uvisel", tak hodnotil v průběhu roku výkony jednoho ze svých sparringpartnerů náš zástupce v nejsilnější kategorii A Víťa Novák. Není divu, že takový jezdec a navíc Kladeňák neunikl pozornosti scoutů našeho týmu.
"Máme ho na draftu už půl roku." říká trenér CFC Svatopluk Zobal "Závody UAC původně nechtěl jezdit vůbec, ale nakonec se objevil v srpnu v Posázaví. A nezajel špatně, skončil 13., v kategorii B dokonce pátý. A v září jsme ho konečně zlomili a podepsal. Klikovy Vrchy už jel v kladenském dresu. Ve své kategorii dojel osmý. A to je Béčko docela našlapané."
V čem vidíte hlavní přínos nové posily pro tým? "Evženovi je pětatřicet, jde tedy o jezdce kategorie B, kterou letos nemáme vůbec obsazenou. Už první závody ukázaly, že je to vyzrálý cyklista v nejlepších letech. K ještě lepším výsledkům mu zatím schází dostatek závodních kilometrů. Až se vyzávodí, tak... Každopádně by v příštím roce mohl výrazně pomoci Víťovi, který je zatím v jedničce sám jako kůl v plotě."
Budeme se těšit. Zatím Evžena vítáme mezi sebou a přejeme, ať se mu v CFC Kladno líbí.

DISKUSE

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...