FORHONT

1 Vít Novák77

S.K.PODRAZ

NEJBLIŽŠÍ AKCE

CFC KLADNO - ZPRAVODAJ

Čtrnáctá hvězdárna v polovině prázdnin

Kolem Posázaví 24.6.2022 12:00

Cíl na hvězdárně Přípravy čtrnáctého ročníku Posázaví jsou v plném proudu. Potřebná úřední povolení už máme pod střechou a rýsuje se i konečná podoba trati. Také letos jsme se totiž museli potýkat s dopravním omezením, které tentokrát úplně znemožnilo průjezd Stříbrnou Skalicí, a tu jednoduše objet nelze. Při zvažování alternativ jsme oprášili i loňské varianty přes Čapík nebo Samechov, ale nakonec jsme zvolili severní cestu. Na 78. kilometru neodbočíme do Vlkančic, ale pojedeme dál přes Nučice, Konojedy a Klíče, pak sjedeme serpentinami do Hradce a odtud po jevanské silnici až na úpatí cílového kopce. Pokud je Vám trasa povědomá, tak vězte, že jsme tudy v opačném směru jeli v roce 2015. Délka závodu bude podobná jako loni - 99 km, resp. 70 km pro veteránský balík, který se oddělí na 30. kilometru u osady Zalíbená. Na stránkách závodu už je k dispozici mapa obou tratí, na prohlídce pilně pracujeme. Zázemí závodu bude opět v restauraci Na hřišti. Od začátku července se budete moci registrovat předem na stránkách RFC Kladno. Včasná registrace nám usnadní přípravu a přidělení čipsetů, pro Vás znamená levnější startovné. Na shledanou 31. července v Ondřejově.

Na Klínovec už poosmé, tentokrát v neděli 15. května

3.5.2022 12:30

První Klínovec Letí to, letí. Tradiční klubové vyjížďce na Klínovec bude letos už osm let. Poprvé jsme se na tuto pořádně tvrdou jarní klasiku vydali už v roce 2014 a bylo to jedinkrát, kdy nám počasí dovolilo jet už v březnu. Nejčastějším termínem bývá duben, ale i tehdy pravidelně dojíždíme mezi zasněženými sjezdovkami. První ročník objelo 9 lidí, největší účast jsme zaznamenali v letech 2016 a 2021, shodně po 13 jezdcích. Nejpilnějším účastníkem je Víťa Novák, který jako jediný nevynechal ani jednou. Trasa nám časem vykrystalizovala do krásy a nabízí 255 kilometrů s 3500 m převýšení a výjezdem do 1244 metrů. Hlavní atrakcí je pochopitelně patnáctikilometrové stoupání na Klínovec s 841 m převýšení, kde pravidelně urputně zápolíme o vrchařskou prémii, ale cyklistickou hodnotu má i top speed trial ve sjezdu do Jáchymova, stoupání na Andělskou horu a krásné pasáže přes Rakovnickou pahorkatinu. Na základě hlasování byl letošní termín stanoven na neděli 15. května. Akce už je založena v kalendáři. Pokud máte zájem, zapište se mezi účastníky, ať máme přehled, kdo pojede. Jak to na Klínovci vypadá, můžete sledovat na webkamerách. Tak dobře potrénujte a na shledanou na Sletišti.

Šijeme u Kalaše, objednáváme u Martina

1.4.2022 20:56

Montáž CFC 2019 Rok se rokem sešel, nová sezóna klepe na dveře a s nadcházejícím jarem přichází čas provětrat šatník. Na podzim jsme v klubu přivítali dva nové členy a ti stávající jistě pilným tréninkem a ještě pilnější účastí na závodech pomalu opotřebovali klubovní oblečení, takže je na čase objednat nové. Připomeňme, že v roce 2019 jsme po všelidovém hlasování odstranili loga sponzorů a celkově pročistili design a naše nové dresy jsou opravdu pěkné. Martin Šurányi se podobně jako loni nabídl, že všechny objednávky shromáždí a u výrobce zařídí. Zde jsou důležité odkazy pro zájemce:
Katalog KALAS 2022
Ceník 2022
Tabulka velikostí. Na tu dejte zvlášť pozor.
Objednávky, zálohy, dobírky a předání pak zorganizuje Márty.
Děkujeme a na shledanou v novém na silnici.

Chrr ...

1.2.2022 14:55

Plch velký

Dvě posily pod stromeček

14.12.2021 20:23

Výroční schůze CFC Kladno Staroslavná restaurace SK Kladno hostila v závěru listopadu výroční schůzi CFC Kladno. Dalo by se říci konečně, protože loni nám schůzování utnul koronavirus a ani letos jsme se neobešli beze ztrát. Stačí se podívat na stupně vítězů bodovací soutěže Kladenský forhont. Chybí vám tam Márty? Máte dobrý postřeh, Martin je v karanténě. Ale kromě ztrát byly i nálezy. Ježíšek nám letos nadělil dva nové koně. Tím prvním je dávný kamarád Luboše Černého Jan Mohyla, jenž projevil zájem reprezentovat náš klub už dávno a dokonce si při posledním šití pořídil týmový dres. To je chvályhodné. Honza je původním povoláním pravověrný bajker a rok narození 1991 ho ve věkovém průměru našeho klubu řadí mezi mladé nadějné jezdce. Tak se máme na co těšit. Jen bude třeba Honzu postupně přeučit z terénu na silnici. Ale takových případů známe dost i mezi laureáty Grand Tours. Milan Štanc je z Velkého Přítočna a přihlásil se nám přes e-mail. Narodil se v roce 1976 na Kladně a na kole závodil už jako mladší a starší žák, kdy jezdil za Spartu doly Kladno a ocitl se i v hledáčku tréninkového středistka mládeže Mladá Boleslav. Jenže, jak sám říká, přišla puberta a bylo po kole. Teď ho cyklistika znovu popadla a rád by se do závodů vrátil. Letos objel tři podniky UAC a mezi nimi Kolem Posázaví i Klikovy vrchy. Cit pro výběr závodu tedy Milanovi nechybí a věříme, že se mu splní i přání postavit se na bednu. Tak chlapci, ať Vám to nás šlape. A všem členům i příznivcům přejeme hezké vánoce, pevné zdraví a na shledanou v roce 2022 na Klínovci.

DISKUSE

Nástěnka

1.3.2023 14:07 Kolbaba

Body pro Vítka za běžkomaraton v chumelenici ...

Nástěnka

1.2.2023 10:17 Kolbaba

Vítkovi jsem obodoval první lyžařský závod. Tímto vyzývám k diskusi na téma bodování mimocyklistických aktivit. Odhlasujeme zachování nebo změnu stávajícího modelu ...

Výroční schůze CFC Kladno

10.12.2022 18:29 Kolbaba

Pár fotek ze schůze: https://kolbaba-cfc.rajce.idnes.cz/Schuze_CFC_2022/ ...

Nástěnka

24.11.2022 21:03 Vítek

Ahoj. Tak hlasování s přehledem vyhrála středa 7.12. Do konce týdne hodíme na stránky pozvánku s přesným časem a místem. ...

Nástěnka

17.11.2022 0:12 Vítek

Místo je jedna věc a druhá čas. K té jsem poslal hlasovátko, tak to prosím vyplňte, ať najdeme nějaký termín.
https://doodle.com/meeting/organize/id/dBNvVOnd ...