11. června 2011 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 48

CFC Kladno jezdí a boduje

Jarní bilance: stříbro, bronz, troje brambory a páté místo v týmech

Létající Petr
Kladenská posila Petr Vermach v tuto chvíli na trati doslova letí. Nakonec přistál na čtvrtém místě.
Tým CFC Kladno v poslední době hodně posílil, a tak jsme byli právem zvědavi, jak se tento fakt promíthe do závodních výsledků. Neradi bychom to zakřikli, ale poslední tři závody naznačily, že by naše naděje nemusely být liché. První velmi dobrý výsledek jsme zaznamenali na mistrovské časovce v Bělé pod Bezdězem, která se vydařila našemu leaderovi Vítkovi Novákovi. Ten se v zbrusu nové časovkářské kombinéze dlouho sápal po medaili a nakonec skončil čtvrtý "Škoda těch dvou vteřin" řekl po závodě "Ale i tak je průměr přes 41 km/h moje zatím nejlepší časovka" Mistrem UAC v kategorii A se stal Václav Nežerka z Atombike, vítězství v Béčku i v asolutním pořadí vybojoval favorizovaný Petr Novák z Alltrainingu. Prvním mužem v kategorii C byl Viessmann Jiří Sekera. Déčko ovládl nestárnoucí Kern Stanislav Hájek a kategorii 'nad 60' ještě méně stárnoucí Igor Kubín z CSK Markus. Nejrychlejší ženou byla Tereza Trefná z Alltrainig teamu a v kategorii juniorů vyhrál domácí talent Michal Vild. Co si však příslušné orgány rozhodně nedají za rámeček je fakt, že mistrovský dres nezbyl na vítězku kategorie juniorek Helenu Houškovou. Jela sice sama, ale to se mezi juniory stalo opakovaně a vždy byli oceněni."Je to typický příklad mužského šovinismu" řekla k tomu předsedkyně genderové komise UIC Ester Kočičková "Jako by nestačilo, že neseženete závodní kolo se šikmou štanglí." My jen doufáme, že spravedlnost nakonec zvítězí a v nejhorším se Heleně na triko složíme.
O týden později jsme v Bělči napočítali hned sedm kladenských dresů včetně obou bratrů Vermachů, kteří přijeli podpořit Vítka v kategorii A. Modrobílé trio bohužel nezůstalo pohromadě dlouho. Nejdříve musel pro závadu na řetězu do boxů Petr, v dalším průběhu zmizel i jeho bratr Josef, který podlehl nasazenému tempu a nakonec dobře rozjetý závod nedokončil. Vítězství vybojoval po sólovém úniku Václav Nežerka z Atombike, čtrnáctičlennou skupinu pronásledovatelů přivedl do cíle Martin Krupička z Pinarello-Sportful. Vítek vybojoval ve spurtu bronzovou medaili v kategorii A, mezi spurtery byl celkově pátý. Ve druhé divizi na čele postupně vykrystalizovala šestičlenná skupina favoritů, z nichž byl nejrychlejší Petr Svoboda z Hisport před Petrem Prokešem z teamu Sweep a vrchařem Miroslavem Kakačem, pro kterého byl závod evidentně příliš rovný. Z našich byl nejlepší Pavel Mařík na 27. místě, v katgorii sedmý, Luboš Černý dojel 29. Pepovi Slavíkovi se na 45. místě podařilo po dlouhé době předjet Vláďu Prokopa, který skončil 49. Celkově šlo v Bělči z naší strany o velmi dobré vystoupení a další týden šlo o to, abychom dojem potvrdili.

Východní vítr je krutý

Vítr a Alltraining zničily závodní pole

Podtitulek nepřehání. Letošní ročník slavného 'Big race' Karlovy Vary - Unhošť skutečně výrazně ovlivnily dva momenty, které historie nepamatuje. Tím prvním byl bezesporu nebývale silný a vysušující východní protivítr, který osamělému jezdci dokázal změnit závod v úmornou hru na karavanu s velbloudy. To se kromě redaktora Kolbaby týkalo i řady dalších jezdců, kteří se z nejrůznějších důvodů neudrželi v závětří pelotonu, vítr je rozvál po trati a oni se pak trousili do Unhoště, slovy Karola Poláka "navlečení na silnici ako korálky ..."
Karavana s velbloudy A komu nestačil vítr, na toho byl nachystán Alltraining. Ještě nikdy jsme v amatérském závodě neviděli tak profesionálně pracující týmovou režii. Od prvního pohledu na oddílový vůz přijíždějící na start přes kteroukoli chvíli závodu až k závěrečnému vyhlášení vítězů nebylo pochyb, kdo přijel letošní 'Vary' vyhrát. "Když odjeli Novák se Zahrádkou, bylo jasné, že je zle" uvedl náš zástupce na čele závodu Víťa Novák, v konečném pořadí šestý "Alltrainingů bylo v balíku jak psů a jakmile šli na čelo, tak brzdili tempo. Bezejmenné cyklisty klidně nechali větrat daleko před sebou, když se dopředu vydal někdo silnější, hned vystartovali. Může mě těšit jen to, že za mnou šli jak chrti." Pro dokreslení celkové výsledky: 1. Petr Novák, Alltraining, 2. Petr Zahrádka, Alltraining, 3. Daniel Treml, Alltrainig, ženy: Aneta Demele, Alltraining. Spíše vyjmenujme kategorie, co 'Alls' nevyhráli: muži nad 40 (Karel Práger, Vinohradské šlapky), Unhošťáci (Pavel Kryška, Bikegallery) a tandemy (Václav Trnka - Karel Malý, Tandem Team).
My ostatní snad příště. Třeba bude foukat od západu a Alltraining zůstane doma.

S Rampušákem do Polska

Předpovědi se splnily s ročním odstupem.
Rampušák míří do zahraničí a přidává dosud neznámé kopce.

Takže je to pravda. Pan Rampušák se u příležitosti 15. ročníku slavného závodu, který zaštítil svým jménem, rozhodl zavést cyklisty na severní stranu svého panství, které geopoliticky náleží našim polským sousedům.
"Nenechte se mýlit českým jménem" řekl nám ředitel Regionálního muzea ve Štítech Lešek Ryznarowski "Rampušákovo teritorium skutečně není omezeno na české území. Podobně jako krkonošský 'Rübezahl' spravuje Rampušák své pohoří i mimo hranice našeho státu. V Kladsku jej místní obyvatelé nazývají 'Diedek Rampuchowy' a těší se zde velké úctě. Čtenáře bude možná zajímat, že pravzorem Rampušákovy průvodkyně víly Kačenky je polská šlechtična Malgorzata Kaczyňski, vzdálená příbuzná zesnulého polského prezidenta."
Tak to vidíte. My se raději vrátíme k cyklistice a povíme si něco o trati. Ta po zdolání tradičního kopce na Hoblovnu pokračuje přes Červenovodské sedlo do roviny a zamíří na sever do Polska. Tam nalezneme nejtěžší stoupání na celé trati, které vede do lyžařského areálu pod Cziernou Gorou. Hlavní část kopce je dlouhá 7 kilometrů a průměrný sklon činí 6,5%. Nejstrmější pasáž se nachází mezi druhým a čtvrtým kiometrem, kde průměrný sklon kolísá mezi 10 a 12 % . Po krátkém sjezdu následuje další kopec na pohraniční
Sestup z Kladského sedla
V době výstavby silnice překonávali naši jezdci Kladské sedlo takto
Kladské sedlo. "My jsme si tohle stoupání vyzkoušeli před čtyřmi lety"
řekl nám pamětník, redaktor Kolbaba
"Má asi sedm kilometrů, pěkně kroucených v lese a není tak ostré. Sklonem i celkovým dojmem připomíná Komáří vrch. Na české straně pak sjíždí po zbrusu nové silnici. My jsme ji však tehdy zastihli ve výstavbě, takže nám nebylo, než sejít hezky pěšky lesem. V borůvčí, abychom šetřili kufry. Snad to letos bude lepší"
Další dva kopce na Zlatý potok a Zborov dobře známe z minulých ročníků. Připomeňme jen, že Zlatý potok také není žádná procházka růžovým sadem, na 5,5 km nastoupá 350 metrů a v první polovině najdeme i 11% sklon. Podstatná novinka nás však čeká na úplném konci dlouhé trati. Ta nejprve dvakrát prověří psychickou odolnost, když nejprve v Horních Studénkách láká k přímému sjezdu do nedalekých Štítů a poté na 150. kilometru demoralizuje odbočkou na Pivonín. Prubířským kamenem je však závěrečný sedmikilometrový kopec na Strážné s převýšením 325 metrů a 8% pasážemi v úvodu. Po 170 kilometrech půjde jistě o kratochvíli pro náročné. Také se už nemůžete dočkat ?
Patnáctiletý Rampušák na Vás čeká ve Štítech 25. června v 8.30.
Vitáčkova mečeřížská Viessmann tour je profilem střižena panu řediteli doslova na míru a jde o jediný čistě rovinatý závod UAC. Ve velkém balíku jezdců různé výkonnostní útovně však narůstá riziko kolizí a pádů, které letos pročesaly hlavně peloton první divize. Bohužel na to doplatil i náš favorit Vítek. "Motalo se tam dost lidí, co neumí jezdit v balíku a dělají vlny." řekl "Po jedné takové to lehlo, naštěstí ve stoupání, takže se nejelo rychle. Jenže já jsem zůstal v hromadě dole a ještě přeze mne přejel Kuba Šnajdr. Odnesla to řehazovačka, takže bylo po závodě" Vítka však skvěle zastoupil Petr Vermach, který nejen že vydržel s nejlepšími až do cíle, ale ve spurtu vybojoval pěkné čtvrté místo v kategorii A. "Petr jel výborně" pochvaloval si po závodě tenér Zobal "bez problémů kontroloval čelo závodu a nakonec spurtoval o medaile. Sám říkal, že dojezd mohl být lepší, ale na to potřebuje nabrat závodní zkušenost. Velký příslib pro budoucnost." Celkovým vítězem 'jedničky' se stal Daniel Treml z Alltrainingu před Damianem Pinczukem (MKK Bolmet Trek) a Václavem Jelínkem z teamu Sweep. A byl to právě jeho týmový kolega Petr Prokeš, který vážil cestu až z Chomutova, aby mohl ve spurtu druhé divize zkazit řediteli závodu Tomáši Vitáčkovi radost z vítězství. Ten se musel spokojit s druhým místem, třetí dojel Přemysl Šváb z Echokardio.cz. Nejlepší z našich byl výborně jedoucí Pavel Mařík, který dojel nedlouho za vedoucí skupinou a v kategorii D vybojoval čtvrté místo. Vláďa Prokop oplatil Slavíčkovi porážku z Bělče a kategorii D dojel desátý, Pepa byl třináctý. Redaktor Kolbaba se zpočátku zuby nehty držel v hlavním poli, při jedné z kolizí však zůstal vzadu a zbytek dokonal vítr.
Sečteno, podtrženo, jarní docházku i závodní výsledky CFC můžeme hodnotit jako velmi povzbudivé, čemuž odpovídá i bodový zisk a celkově páté místo v týmech.
Hoši, děkujem.
Kamil Oprsklý, cfc, Kladno

DISKUSE

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...

Nástěnka

26.5.2023 23:32 Kolbaba

Dobrá práce na Doksech. Zasloužené body pro Víťu a Milana. ...

Nástěnka

22.5.2023 11:20 Kolbaba

Body pro Milana za Kozly a Vítka za Vary. Krásná práce. ...