FORHONT

1 Vít Novák56

NEJBLIŽŠÍ AKCE

20. května 2011 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 47

Nad UAC sa blýská ...

... polcajti bijú. Profící se perou s motorkáři, amatéři za to platí.

Zakázaný závod Nedosti na tom, že vinou dlouhé zimy a láskyplné péče krajského úřadu připomíná většina silnic tankodrom a příprava závodu tak pro pořadatele neznamená ani tak hledání nejhezčí a nejbezpečnější trasy, jako spíše úseků alespoň trochu sjízdných, teď se proti nám státní správa postavila s otevřeným hledím. Po zákazu šlapkovského podniku Šlap okolo Slap byl odvolán i populární Brdský švih a Damoklův meč visí i nad dalšími závody s hromadným startem. Vše vinou odmítavého postoje policie, který má příčinu v loňské nešťastné kolizi cyklistů s motorkářem při GP Příbram, hlavně však v tom, co následovalo po sérii článků typu "Agresivní motorkář zkosil cyklisty" a následném zveřejnění videozáznamu, který dokázuje jak motocyklistovu nevinu, tak nedostatky v zabezpečení a nepochopitelnou jízdu nehlídaného balíku do nepřehledné zatáčky v protisměru. My celou záležitost nechceme dále pitvat, pokud chcete, přečtěte si o tom například na RoadCycling.cz. Paradoxem je , že přestože k dotyčné nehodě došlo na profesionálním závodě pořádaném ČSC, důsledky pocítila jako první naše amatérská liga, která s konfliktem nemá společného nic kromě průjezdu inkriminovaným okresem. Na další paradox, který se týká ůlohy policie obecně, nás upozornil jeden z kladenských pořadatelů. "Pokud je akce povolená, má policie povinnost zajistit její bezpečnost. Když budete na Prvního máje pochodovat centrem Prahy s rudými vlajkami, tak vám policajti vyklidí cestu a ještě vás budou chránit před útoky ideových odpůrců. A nám nedovolí jezdit po silnici... Pro příště navrhuji nahlásit závod třeba jako manifestaci homosexuálů proti globálnímu oteplování. Chtěl bych vidět, kdo by si něco takového dovolil zakázat."
Jestli budou naši hoši muset zajít až tak daleko, to nevíme. Ale doufejme, že nakonec zvítězí na obou stranách rozum a dojde ke shodě na podmínkách, za kterých bude možno závody na silnici pořídat. Jinak hrozí, že se nám UAC smrskne na seriál časovek, kritérií a krátkých okruhů. A to by byla škoda.
Kamil Oprsklý, cfc, okres Příbram

Bělá jistě, Běleč snad ...


Dost lamentování, následující dva závody se snad pojedou. Již tuto sobotu nás čeká dvanáctý ročník závodu Bělská vteřina, který je pro letošek vypsán jako šampionát UAC v časovce. Přestože kraj pod Bezdězem Bezděz patří k těm vzdálenějším UACovým výspám, loni jsme zaregistrovali slušnou kladenskou účast, jmenovitě šest jezdců. Vítezem předchozích dvou ročníků se stal vyhlášený časovkář Petr Novák, kterého jsme však letos na závodech ještě neviděli, a je otázkou zda se pokusí zkompletovat hattrick. Bookmakeři S.K. Podraz tomu každopádně věří. Vsadíte si ?
12. Bělská vteřina odbije v Bělé pod Bezdězem v sobotu 21.května v 11 h.
O týden později přijde na řadu další klasika. 24. ročník populárních Bělečských okruhů provede cyklisty jedním z nejhezčích koutů Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Přestože trať není jednoznčně horská, kopce v okolí zámku Dřevíč a hradu Jinčov dají při častém opakování pořádně zabrat a mohou zamíchat pořadím. Navzdory tomu zde vloni zvítězili spurtéři Treml z Alltrainingu a Vitáček z Viessmannu. Náš Víťa bude obhajovat stříbro v Áčku a uvidíme, jak se mu bude dařit letos. A vám ? Přijeďte, uvidíte.
24. Bělečské okruhy startují na návsi v Bělči v neděli 29.května v 9.30.

Vermach míří na Kladno

Na závěr dobrá zpráva. Posilujeme. A výrazně !

TdF 1941
U Vermachů se cyklistika dědí.
Na obrázku je strýc Erich v reprezentačním dresu
Tak už je to doma. To o čem kladenští fandové spekulují od začátku sezóny, je nyní oficiálně potvrzeno. Našim scoutům se podařilo zlanařit bratry Vermachy, dosud jezdící v barvách Sunset Bike Slaný. A nejde o žádné vysloužilce, naopak, oba dva jsou to nadějní mladí závodníci. "Mám z nich podobný pocit jako kdysi z Evžena" říká náš leader Víťa, který s bratry občas trénuje "Oběma možná trochu schází závodní zkušenost, ale rychlost a výbušnost rozhodně ne. Trénovat s nimi, to je někdy pořádná šichta."
Ale představme si teď nové koně trochu blíže. Mladší Petr, ročník 1987, dosud jezdil hlavmě maratony, vloni se na Králi Šumavy vešel na 150km trati do první
Bratři Vermachovi v kladenském
Petr a Josef Vermachovi hledí s úsměvem vstříc budoucnosti v CFC Kladno
padesátky rychlostním průměrem přes 32 km/h. Letos se nám už předvedl při časovce UAC v Zákolanech a zajel výborný čas 4:47. I Petrův o rok starší bratr Josef umí maraton průměrem 30km/h a dosud střídal silničku s horským kolem, v dubnu jsme ho mohli například vidět na maratonu Přes dva kopce. Oba jezdí na kole už od raného dětství a na dotaz, co je do našeho klubu přivádí, odpověděli, že Pepa s Víťou. Od angažmá si slibují výkonnostní růst pod vedením našich věhlasných trenérů a rádi by pomohli vrátit CFC na výsluní UAC. Na závěr jsme se pro jistotu zeptali, jestli už nejsou alergičtí na žerty typu Vermach-Wehrmacht.
"Ani ne" řekl nám k tomu Josef "Už jsme si zvykli. Ve škole, kde učím, mi nějací puberťáci přepisují jmenovku na dveřích kabinetu každý týden"
Tak to jste, pánové, v redakci Zpravodaje na tom pravém místě.
Vítejte a ať Vám to u nás šlape !


Nebyla Špatná, ale ...

Naši na Dobré neoslnili

Jarní časovka ve Velké Dobré, to je už roky tradiční podnik našeho klubu. I letos jsme byli zvědaví, jak se jezdci CFC předvedou na trati, kde z tréniku znají každý kamínek.
Pepa Slavík na Dobré Možná znají, ale radovali se jiní. Celkovým vítězem se stal Petr Kohlbeck, kategorie A, bez stranické příslušnosti. Na druhém a třetím místě se na vteřinu stejným časem srovnali Kern Radek Vaňkát a Petr Svoboda v barvách Hisport team. Kategorii D ovládl náš odchovanec Josef Burgr v barvách Markusu, v Éčku vyhrál jeho týmový kolega Igor Kubín. Ženy, juniorky a junioři na závod nedorazili. Naši nezklamali, ale ani neoslnili. Celkově horší časy můžeme připsat nepříjemnému západnímu větru, ale ten foukal všem stejně. Loni bronzový Víťa Novák letos nedosáhl na lepší než šesté místo. Luboš Černý se pomalu vrací do závodů, na Dobré byl z našich druhý nejlepší. Z trojice Déčkařů Prokop-Slavík-Semenec si dokázal polepšit jen Jirka, ale zato o celé tři minuty. Nakonec se srovnali na 8.,9. a 10. místě v kategorii. Kolbaba ... škoda slov.
Nakonec jediným z našich, kdo opravdu příjemně překvapil, byl oddílový fotograf Petr Janouš, který zapracoval a zveřejnil fotografie pouhý den po skončení závodu.
Že jsou pěkné, na to jsme už zvyklí.

DISKUSE

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...