22. dubna 2011 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 46 ... to je asi jasné jen ze vzhledu našich stránek.

Kladno, vydrž,
Jardo, přijeď!

Stříbrný PRS v davech lidí

Náš leader na startu sezóny nezklamal, v Hřebči skončil druhý.

Bedna v Hřebči 238 cyklistů, to už je řádně velký balík, za který by se nemusela stydět ani TdF či spartakiáda. Právě tolik závodníků jsme napočítali na startu prvního závodu sezóny UAC 2011. A to ještě nepočítáme horská kola, děti a doprovod, s nimiž by se peloton do Hřebče ani nevešel.
Zkrátka se ukázalo, že dlouhá tuhá zima, následovaná nekompromisním vpádem jara a umocněná šlapkovskou propagandou zapůsobila na cyklisty jako slušovický feromon na bekyni mnišku a kdo měl kolo, ten na první závod přijel.
Jako první se na trať vydal početně nejsilější balík AB. Přestože závod postrádá významnější stoupání, poměrně silný vítr postupně rozdělil stopadesátihlavý dav do několika skupin. Ale i tak se do závěrečného spurtu nakonec vřítilo 28 jezdců, z nichž byl nejrychlejší Václav Jelínek z teamu Sweep cycling, druhý byl Daniel Treml z Alltrainihg a třetí Petr Zahrádka v barvách Pinarello-Sportful. Nás těší, že na špici nechyběl leader CFC Víťa Novák, který za celkově sedmé místo bral stříbro v kategorii A, těsně za vítězným Martinem Krupičkou.
Druhý balík nastoupil v počtu 85 a průběh závodu jej pročesal trochu více. O vítězství nakonec bojovalo 10 jezdců. Favorizovaný Tomáš Vitáček našel tentokrát přemožitele v osobě Petra Prokeše v dresu Sweep cycling, který se tak přičinil o zisk 'double'. A aby toho nebylo málo, páté místo jeho týmvého kolegy Karla Krejčího znamenalo vítězství v kategorii D. Pokud vás mate název týmu, tak vězte, že jde o staré známé koně z chomutovské stáje, kteří pro letošek vyměnili džíny za smeták, ale síla jim zůstala.
V kategorii E vyhrál Igor Kubín z CSK Markus, nejrychlejší ženou byla královédvorská Hana Doležalová. Z našich reprezentantů jsme rádi přivítali uzdraveného Luboše Černého, který už má vyndané dráty i šrouby a na úvod si dojel pro pětatřicáté místo. Pepa Slavík skončil v polovině startovho pole, v kategorii D na solidním devátém místě. Na závěr se sluší poděkovat členům pořadatelského týmu, kteří dokázali nečekaně velký nával zvládnut bez významnějších problémů a velkou měrou tak přispěli k vydařené cyklistické neděli. Kamil Oprsklý, cfc, Hřebeč

Hurá na Slapy !

Místo lodí na kola

Když se řekne Slapy, vybaví se nám většinou koupání a plachetnice. Ale ne všichni se tu flákají. Například cyklisté tu letos oslaví svátek práce pěkně tvrdou směnou. Vinohradské šlapky nás totiž 1.května místo do průvodu sezvou k čtvrtému ročníku závodu ŠOS. A že nejde o lecjakou vyjížďku, o tom svědčí už letmý pohled na svahy tyčící se nad přehradní nádrží. Šlapat okolo Slap někdy pořádně bolí.
Závodníci na přehradě Loňský vítěz Zahrádka na čele pelotonu (šipka). Foto J Kepler.
Připomeňme si, že premiérový ročník ovládli Jiří Chyba a Miroslav Kakač, v následujících dvou letech se smáli Petr Zahrádka a Tomáš Vitáček. A o tom, že se nový závod sportovně i pořadatelsky ujal, svědčí to, že loňský ročník byl vypsán jako mistovství UAC v hromadném závodě. Z našich se zde -ovšem s vyjímkou prvního ročníku, kdy nestihl start- dařilo nevíce Vítovi Novákovi, který dojel dvakrát čtvrtý.
A ještě jedna zajímavost. Stejně jako v případě Prvního šlápnutí si pořadatelé i tentokrát vzali příklad z našich zeměměřičů, nelitovali námahy a fotomateriálu a připravili poutavou a výpravnou prohlídku trati. My jsme si ji důkladně prošli a uznáváme, že fotografie jsou tentokrát poměrně velké, i když ve srovnání s našimi obrázky stále ještě málo zelené. Ovšem, a to je nutno uznat, zeleného mužíčka na trati opravdu nemáme. Každopádně doporučujeme.
4. ročník Šlap okolo Slap startuje v Třebenicích v neděli 1. května v 11.30.

Sedm modrých v Zákolanech

Naši potěšili pěknou účastí, ale na nejvyšší mety nedosáhli

Luboš Černý v Zákolanech Týden po hřebečské premiéře se peloton UAC shromáždil v Zákolanech, aby změřil síly při 8. ročníku tradiční časovky do vrchu. Počasí po chladném a deštivém týdnu ukázalo o víkendu vlídnější tvář a přilákalo 144 účastníků všech věkových i váhových kategorií. Naše příznivce potešila hojná účast domácích jezdců, kterých jsme na startu napočítali sedm. Celkovým vítězem závodu se stal Václav Nežerka z teamu Atombike, kterého zřejmě izotopy z fukušimské elektrárny nabudily natolik, že nejen suverénně vyhrál, ale navzdory protivětru se časem 4:16 přiblížil traťovému rekordu. Druhý skončil loňský vítěz Milan Miller z CK Královice a třetí jeho stájový kolega Luděk Ambruž, který vyhrál kategorii B.
Zatímco stupně vítězů byly rozdány celkem jednoznačně, na dalších místech bylo hodně těsno. Například mezi časy 4:42,60 a 4:44.54 se v necelých dvou vteřinách srovnalo celých 9 lidí. O pořadí několikrát rozhodovaly setiny vteřiny a Vítek Mužík s Milanem Procházkou zaznamenali na setinu stejný čas. Amatérský peloton se zkrátka vyrovnává a posiluje, vždyť pod hranici 5 minut se vešlo neuvěřitelných 45 jezdců, to je necelá vteřina na jednoho. Náš Vítek se v takové tlačenici neztratil, čas 4.42 je jeden z nejlepších, co tu zajel, ale na lepší než 19. místo, sedmé v Áčku, to nestačilo. Další kategorie se obešly bez překvapení. C vyhrál Radek Vaňkát z CS Kern, Déčko král vrchařů Mroslav Kakač. Loňský junior Miroslav Thuma z KC Nové Strašecí vyrostl a přešel do kategorie A, nahradil ho Michal Vild v barvách SAC Bělá pod Bezdězem. Juniorka Helena Houšková nastoupila v dresu mistryně UAC a oproti loňsku se zlepšil o celých 30 s. Asi dobrej oddíl... Příznivce CFC zaujal navrátilec Pavel Mařík, který zajel po Víťovi náš druhý nejlepší čas a v kategorii D skončil devátý. Rekonvalsecent Luboš Černý vybojoval v Céčku 16. místo, traktorista Martin Šurányi nazul jemnější vzorek a předjel i Prokopa se Slavíčkem, které v cíli dělily tři vteřiny. Předposlední z našich byl Jirka Semenec a poslední podle očekávání pan Kolbaba, který se stejně jako loni radoval, protože se zlepšil o dvě vteřiny. Tak abyste věděl, pane redaktore, když budete takto pokračovat, dojedete Jirku Semence v roce 2031, Vítka roku 2089 a na vítězství můžete pomýšlet někdy kolem roku 2100. Přejeme hodně zdaru.
Na závěr bychom ještě chtěli pochválit juniora Vojtu za to, že celý závod prospal a umožnil tak tatínkovi závodit a mamince s babičkou bezchybně zpracovat výsledky.

Pivo bude, soudružky

I máslo a smetana. A Fibich...

... Dvořák ovšem ani náhodou.
Ale raději nechme soudruha Nejedlého spát. My pro vás máme lepší zprávu. Stejně jako v uplynulých letech se může vítěz sázkové soutěže těšit na hlavní cenu, kterou bude sud piva.
Sud piva pro vítěze Vyplynulo to z jednání představitelů S.K. Podraz se zástupcem sponzora, restaurací SK Kladno.
"Loňské předávání se vydařilo" řekla nám paní hostinská Alena Filipová "Vítěz si přivedl partu kamarádů, cenu vypili najednou a pěkně se nám tu zlískali. Tak to má být. Rovněž oceňujeme, že kladenští cyklisté celoročně využívají naši restauraci při doplňování tekutin a iontů po tréninku." To můžeme potvrdit, terasa na stadióně je důležitým záchytným bodem při návratu z jižních a západních vyjížděk. A jelikož se v tomto směru rozkládají proslulé kopce Křivoklátské vrchoviny, deficit tekutin bývá někdy značný. Pokud neznáte, neváhejte a přijeďte, pivo na SK patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, co se na Kladně točí.