FORHONT

1 Vít Novák56
2 Milan Štanc43

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Mamut Tour 170 km

25.5.2024 9:00

Přerov

Mamut Tour 90 km

25.5.2024 9:45

Přerov

UAC Praha - Doksy

30.5.2024 16:00

Všetaty

Krakonošův cyklomaraton - dlouhá trať

15.6.2024 10:00

Trutnov

Krakonošův cyklomaraton - krátká trať

15.6.2024 10:05

Trutnov
6. října 2010 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 42

Neměli jsme Kliku, ale ...

Na Klikáčích Vítka zabrzdil vir, v Brdech pád. Malá bronzová náplast.

Bedna v Halounech Zlato to není, ale bedna je bedna
Na sérii podzimních závodů UAC jsme se docela těšili. Jednak proto, že se v září jezdí naše tradiční pýcha Klikovy vrchy, a také jsme byli právem zvědavi na to, co předvedou naši jezdci, vždyť Evžen chytil formu přímo oslnivou a Vítek obhajoval loňské brdské zlato. Ale jak se ukázalo, letošní Vrchy jsme zkrátka neměli Kliku. A začalo to už v půlce září, kdy jsme zjistili, že jednak Evžen nepojede, zato jsme dostali nového spolujezdce, a to respirační virus. "Klikáče jsou nějak začarované." řekl nám Víťa po závodě " Loni jsem chytil defekt, letos jsem je celé prochrchlal. V Roztokách už to členové vedoucí skupiny nemohli vydržet a ujeli mi." Závod vyhrál ve spurtu šestnáctičlenné skupiny Václav Jelínek z Exe jeans Chomutov, druhý byl Petr Zahrádka z Pinarello-Sportful a třetí Petr Novák (Viessmann). Vítek v konci ještě zabojoval a nakonec dojel s tříminutovou ztrátou třiadvacátý. V druhém balíku vyhrál po úniku Miroslav Kakač, druhý byl Tomáš Vitáček a třetí Stanislav Hájek. Většině jezdců CFC se doma příliš nedařilo. Svůj standart odvedl jen Vláďa Prokop na 38.místě, ve své kategorii D osmý. Pepa Slavík dojel 52., v Déčku 13., Jirka Semenec 56., resp. 16. Kolbaba, který převzal od syna virovou štafetu, celé závodní pole uzavřel. "Asi bych byl poslední i bez nachlazení, ale takhle jsem ještě poslednější. Zbytek podzimu věnuji houbaření."
O dva týdny později už se Víťa vyzdravil a po loňské zkušenosti si v Halounech brousil zuby na přední umístění. Jenže tentokrát bylo všechno jinak. Dejme slovo aktérovi: "První kopec jsem vyjel, jenže pak jsem si škrtnul o Hovorkovo zadní kolo a šel jsem na hubu. Přeze mě pad ještě Miller. Než jsme se sebrali, uběhla tak minuta a závod skončil. Škoda." Tak zlé to naštěstí nebylo. Pád sice znamenal konec naděje na vítězství, ale jelikož se do něho připletlo více lidí, skončil pro Víťu závod desítkou celkového pořadí UAC a bednou za třetí místo v Áčku. Vyhrál Kristián Hynek z týmu STA Superior MTB, ten Hynek, kterému loni Tomáš Okrouhlický rozjížděl spurt a oba je pak předjel náš Víťa. Kdeže loňské Halouny jsou ... Druhý byl letos Jiří Hudeček z DIMP Giant a třetí Petr Zahrádka v barvách Pinarello-Sportful, první z UAC. Druhý balík vyhrál Jiří Sekera z Viessmannu, druhý byl jeho kolega Tomáš Vitáček, třetí v UAC Miroslav Kakač z CK Kern, první v Déčku. Také se v tom chvílemi ztrácíte ? Nejste sami. Proč jsou výsledky poháru CKKV a výsledky UAC uváděny odděleně a navíc každý na jiném webu, to ví jen Bůh, předseda CKKV a vedení UAC.
Berme to jako kolorit jinak pěkného závodu. Kamil Oprsklý, cfc, Halouny

Šlapky na závěr

Zakončení sezóny tradičně v Hřebči

Tak už jdeme do finále. V neděli nás čeká poslední závod letošníého ročníku UAC. A až poslední jezdec Posledního šlápnutí naposledy šlápne do pedálů, bude všechno dobojováno, rozdáno a vyhlášeno. Po pravdě řečeno, je nejvyšší čas. Možná máte ještě v paměti loňský podzim, kdy v polovině října napadlo tolik sněhu, že to stačilo na stavbu sněhuláka.
Jak by v takovém případě vypadala taktika silničního závodu, kdoví. Doufejme, že se to letos nedozvíme.
Poslední šipka v Hřebči Pořadatelé mají napilno. Vydrží počasí a nebude sníh?
Tradiční šlapkovský 'zavírák' se letos pojede už pošesté a Víťa tu bude obhajovat vítězství z druhého ročníku. To však nebude nijak lehké, protože od roku 2006 se tu změnilo úplně všechno, tratí počínaje, složením a silou závodního pole konče. Také letos se kromě hlavního závodu UAC mohou diváci těšit na MTB kritérium, dětské závody na koloběžkách a další atrakce. Na závodníky čeká 57 rovinatých, ale nijak lehkých kilometrů s 'flanderskou' vložkou na kostkách v Hřebči. Pokud v sobě ještě naleznete sílu, přijeďte, uvidíte.
6. Poslední šlápnutí startuje v Hřebči v neděli 10.října ve 12 hodin.


Pomník pro královnu

Hančiny výkony si zaslouží vytesat do kamene

Sousoší Hana a její bratři Návrh sousoší 'Hana a její bratři'.
Vzdálenost 2225 km, převýšení celkem 28 276 metrů. Doba jízdy na kole 106,5 h, průměr 20,90 km/h. Celková doba závodu 159:53 h. Doba spánku za sedm nocí 14 h. Tak zní konečný účet závodu Kolem Rakouska 2010 v podání Hanky Ebertové. Když jsme na jaře nadepsali článek o ultramaratonu "DOS-RAS" jeko "Dosrasextrém" , tak jsme ještě nevěděli, že si tím zaděláváme na problém. Jak totiž nazvat závod, který má oproti slovinskému extrému prakticky dvojnásobné parametry.
"Myslím, že si náročností nezadá s RAAM. Ten je sice delší, ale hory jsou tam jen na začátku, zatímco v Rakousku jsou hory pořád. Na druhé straně je tu méně chřestýšů."
Tolik slova účastnice obou podniků. My jsme po rozhovoru s Hankou usoudili, že snaha nějak slovně vyjádřit to, co naše reprezentantka ve svém posledním závodě dokázala, je předem odsouzená k neúspěchu. A to především proto, že od starověku se velké výkony nepopisují slovy, ale tesají do kamene.
"Když jsem se doslechl, že město Praha hodlá ve spolupráci s UAC postavit na počest slavné rodačky na Leteské pláni pomník, bylo mi jasné, že jde o výzvu."
řekl nám vítěz soutěže, akademický sochař Leopold Schönstein."Zadání znělo na objekt z pevného materiálu, který nenaruší panorama Prahy a bude mít definovatelný tvar." Mohl byste svůj návrh čtenářům trochu přiblížit ?
"Jde o žulové sousoší v nadživotní velikosti. Tím chci vyjádřit, že cyklistika není peříčko. Ústřední postavou je samozřejmě Hana, bez ní by to nešlo. Ale, a to ne všichni účastníci souteže pochopili, stejně tak bylo nutno vytesat i doprovodný tým, bez kterého by se závodnice cítila na kole i na podstavci dle vlastních slov 'jako kůl v plotě'. Tím ovšem stoupla materiálová náročnost projektu."
My jsme slyšeli, že do volby nakonec promluvla i ekonomika. "To je pravda. Tak jako v celém státě, je i rozpočet pražské radnice napjatý a v odboru kultury a cyklistiky zvlášť. Pro můj návrh hovořil fakt, že mohu poskytnout vlastní materiál, který mám schovaný ve sklepě od roku 1962, kdy se boural projekt mého předchůdce."
O termínu zahájení výstavby ještě není rozhodnuto, ale my už teď můžeme díky laskavosti autora čtenáře seznámit s podobou tohoto ambiciózního projektu. Názor si utvořte sami, ale většině naší redakce se líbí, jak trefně vyjádřil p. šéfredaktor: "Hanka je určitě hezčí než Kaplického chobotnice."


S.K. Podraz před cílem

Loňský vítěz prakticky mimo hru.

Sud pro vítěze
"Kdo ho vyhraje ?"
S koncem sezóny se přiblížilo i rozřešení tajenky letošního ročníku sázkové soutěže agentury S.K.Podraz. Zkušenost z loňska nám říká, že ani relativně velký náskok nemusí stačit na vítězství, protože v posledním kole se sází 'vše nebo nic'.
"Přesně tak" říká ředitel kanceláře Vito Newmann "Necelých třicet tisíc náskoku nemusí MirkoviZ stačit. Loni byl odstup podobně výrazný, jenže pozdější vítěz vsadil v posledníém kole vše, co mu zbylo, a vyhrál 160 tisíc. Možná se letos dočkáme něčeho podobného. Tím ovšem MirkoviZ nepřeji nic zlého"
U MirkaZ asi víte, o koho jde...
"To ano, on se taky nijak neskrývá. Ale když kouknete dál, tak kdo je třeba Hrošík ?"
Chvíli jsme mysleli, že pan Kolbaba...
"Také mne to napadlo, postavou by se hodil. Ale dušuje se, že ne. On taky jako člen redakce sázet nesmí, takže by stejně nic nedostal." Máte nějaký svůj tip na vítěze ?
"Nebudu hádat. Ale něco odhadnout mohu. Třeba že loňský vítěz se letos nenapije. Jednak proto, že má na kontě pouhopouhých 1000 bodů a jednak proto, že nám dosud nevrátil zálohu za prázudný sud. Aspoň trochu reálnou šanci na vítězství má prvních sedm lidí. Osmý Márty má už veliký zásek."
Proč nevypíšete kursy na pořadí v souteži?
"To je přece blbost, to se vám zacyklí. Vítěz vsadí, že vyhraje, když vyhraje výhru za sázku na to, že vyhraje." A co? Moc tomu nerozumím... "Z toho si nic nedělejte, paní redaktorko. Stačí si pamatovat, že to nejde."
Dobře. A co cena pro vítěze ?
"Cenou bude i tentokrát sud piva od našeho sponzora Restaurace SK Kladno".

DISKUSE

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...