FORHONT

1 Vít Novák56
2 Milan Štanc43

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Mamut Tour 170 km

25.5.2024 9:00

Přerov

Mamut Tour 90 km

25.5.2024 9:45

Přerov

UAC Praha - Doksy

30.5.2024 16:00

Všetaty

Krakonošův cyklomaraton - dlouhá trať

15.6.2024 10:00

Trutnov

Krakonošův cyklomaraton - krátká trať

15.6.2024 10:05

Trutnov
15. července 2010 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 38

Bravo, Evžene !

Vzal si k srdci rýpnutí a v Brdech šokoval závodní pole

Evžen na bedně
Skvělý výsledek, výstrojní kázeň, to je Evžen v Brdech.
Když jsme v minulém čísle vyjádřili určité zklamání z bodového přínosu našich nových akvizic, tak jsme netušili, jak brzy budeme muset - rádi - vydat tiskovou opravu. Jen se UAC s UACem sešel, Evžen Šmatlák přijel, viděl a v náročných kopcích Brdského dvoukola zazářil jako kometa. Bez větších problémů se udržel ve vedoucí skupině a v závěru spurtoval v elitní společnosti, čítající mimo jiné Zbyňka Kudrnu, Malinu či mladého Millera. Výsledkem byla naprosto nečekaná bronzová medaile v kategorii B.
"Já nevím, čemu se divíte" řekl nám po závodě trenér Svatopluk Zobal "Evžen má páru jako lokomotiva, o tom vím z tréninků už dávno. Bylo jen otázkou času, kdy nabere závodní zkušenosti a prodá, co v něm je. Navíc trať v Brdech je pro něho jako ušitá, jsou tam dlouhé jezdivé kopce, kde může uplatnit své tempařské schopnosti.Jenom škoda, že nám tentokrát chyběl Víťa, mohli jsme na čele rozehrát týmovou strategii."
Je pravda, že vidět v čele závodu dva spolupracující modrobílé dresy by nám asi vehnalo slzy do očí, ale Vítek tou dobou bral tvrdou lekci od pana Rampušáka, jak o tom píšeme na jiném místě. Celkovým vítězem se v jedničce stal Zbyněk Kudrna za Enduraining, který ve finiši udolal Malinu z Vinohradských Šlapek, třetí dojel Dobrovodský v barvách ZDO Livestrong a pak už náš borec. Ještě jednou bravo, Evžene !
V druhém balíku se na čele utvořila trojice jezdců, kteří si postupně vybudovali bezmála čtyřminutový náskok a na závěr se podělili o medaile v pořadí Vitáček, Kakač a Hájek. Z kladenských dojel nezničitelný Vláďa Prokop na 30. místě, v katedorii D byl desátý. Náš druhý zástupce Pepa Slavík skončil vzadu a pod dojmem z průběhu závodu zahodil silniční kolo a odjel si lízat rány na do terénu Jizerských hor. Vrať se nám brzy, Josef. A na závěr si přeci jen malinko rýpneme, když to tak funguje: a co ty, Petře, kdy se nám předvedeš? Kamil Oprsklý, cfc, Halouny

Tropy v Neveklově

Kdo se neuvařil, vyhrál

Martin Šurányi na silnici
A slunce pálí jen ...
Že se nemá skákat uhřátý do studené vody, to ví každý hoch. Ale jak je to s uhřátým cyklistou na rozteklém asfaltě, o tom pan Foglar nepíše. Možná je to tak dobře. Každopádně první červencová neděle přinesla nejen pálící sluníčko, ale i tradiční neveklovskou časovku "HIT", k jejíž popularitě letos přispělo rozdělování titulů mistrů UAC.
S vedrem a členitou tratí se nejlépe vypořádal viessmanský Petr Novák, který vyhrál celkové pořadí s bezmála dvouminutovým náskokem a po zásluze se stal mistrem v kategorii B. O tom, že časovkáři dozrávají později, svědčí fakt, že vítěz kategorie do 30 let se nevešel do první desítky. Mistrem se stal Milan Miller v barvách CK Královice. Nás potěšilo třetí místo a další časovkářská medaile Vítka Nováka. Ani Pavel Krob, ani Tomáš Vitáček, ale Radek Vaňkát, tak zní poměrně překvapivé jméno mistra UAC v kategorii C. Déčko ovládl ex-kladenský Josef Burgr, v kategorii nad 60let byl nejrychlejší Ježek z KC Nové Strašecí a ve stejných barvách jezdí i vítěz a jediný zástupce nejmladší kategorie Thuma. V kategorii žen patřilo vítězství Haně Doležalové ze "Sokola na baterky" Varta Králův Dvůr.
Z našich reprezententů jsme kromě Vítka viděli ještě Vláďu Prokopa, který byl v kategorii osmý, Jirka Semenec o jedno "Déčko" za ním. Martin Šurányi na horském kole se těšil na souboj s Kolbabou, ale to se přepočítal, protože náš redaktor tou dobou ležel u vody na Sázavě.
Tak příště.

Výprask od pána hor.

Takové fiasko kladenské výpravy Rampušák nepamatuje.

CFC ležící, spící Zdecimovaná kladenská výprava v cíli
Už čtrnáckrát přivítaly Orlické hory maratonský peloton, ale takovou výsledkovou pohromu, jaká letos postihla jezdce CFC, pan Rampušák ani víla Kačenka nepamatuje. Copak pan Kolbaba, od toho nikdo nic nečeká, ale že pohoří i mladý... Ale začněme od tatínka, který podobně jako loni volil krátkou trať a před závodem si předsevzal pod pět. Nakonec byl rád, že vůbec dojel.
"Ono se s tím panděrem ani nic jiného čekat nedá, to už ani nepamatuju, kdy mě naposled bolely nohy, protože vždycky nejdřív přijdou záda, a to těžko něco naděláte, když vláčíte do kopce metrák a housera, takže zastavit, protáhnout a křup, zas to chvíli půjde."
Tolik z deníku našeho redaktora, který se v cíli odmítl s kýmkoli bavit a zalezl do stánku s občerstvením. S Vítkem to však dlouho vypadalo velice dobře, tři čtvrtiny tratě se držel v popředí, ale protože jako možná jediný ze špice neměl doprovod a byl závislý na tom, co v rychlosti pobere na občerstvovačkách, nakonec dojel na dehydrataci. Dejme však slovo svědkovi
"Na Haničce si asi postopadesáté rovnám záda a sotva znovu vlezu na kolo, tak vidím, že se blíží grupo a v něm jede Víťa a říkám si, to je kolem patnáctky, dost dobrý, když vtom slyším vodu, vodu, tak mu hodím láhev, jenže ta byla z půlky vypitá, tak na to šlápnu, abych se dotáhnul a dal mu i tu druhou plnou, ale najednou vidím, jak Víťa zastavuje a slejzá a volám co blbneš a on že prej že řetěz a skupina je tím pádem víte kde a ve sjezdu mu pak hodím i tu druhou flašku a beru si to svinstvo, co pil doteďka, no to vám řeknu hnus sladkej lepkavej, něco mezi cukrovou vatou a žvejkačkou Perdro, na to se ject nedá."
Vítkovi nakonec nepomohla ani svěcená voda, při pokusu dohnat skupinu nechal všechny síly kdesi před Mladkovem a nakonec to za Zlatým potokem zabalil.
"Myslel jsem, že se do Štítů živej nedostanu, motala se mi hlava a před očima jsem měl mžitky. O nějakém závodění nemohla být vůbec řeč, myslím, že bych nepředjel ani tátu."
Pan Kolbaba se tou dobou pomalu "dokřupal" do cíle, kde ho čekalo překvapení.
"Jak se tak sunu tím posledním kopcem na náměsrtí ve Štítech a říkám si, už je to kurva za mnou, najednou slyším, že už tu máme vítězného jezdce a lidi kolem zvoní a troubí na vuvuzely a volají sláva a já se jen přiblble usmívám a zdravím a říkám si, kdo ten fór na mě asi spískal a v cíli hledám Šlapky, protože kdo jiný, že, ale pak slyším zmiz, už je tady a koukám, že dojíždí Petr Nováků, kterej vyhrál dlouhou."
Ano, časovkářský fenomén z Podkrušnohoří tentokrát zavítal do Orliček a podobně jako Emil Zátopek v Helsinkách ve svém prvním maratonu v životě rovnou vyhrál. A protože Novák všude bratry má, máme teď vzácnou příležitost poslechnout si kromě Nováka z pozadí i jmenovce z popředí.
"V posledním kopci do Zborova jsem tam nechal pilu a trochu to rozjel. Ostatní zůstali vzadu. Když jsem před sebou uviděl Španěla, čekal jsem, že zrychlí a ujede mi.Tak jsem si řekl, at tě to aspoň pořádně bolí, prevíte, vstal jsem a šlápl na to. Tou dobou jsme jeli asi třicet a když jsem se nahoře otočil, byl jsem sám."
Hezky, Novák ! Pro Zpravodaj ze Štítů Veronika Zvědavá

Za bednu se nebrblá!

Galeje v horku přinesly další úspěch.

Trať královické časovky, po pravdě řečeno, moc krásy nepobrala. Státní silnice Slaný-Řevničov až k obrátce bez ustání mírně stoupá a k tomu jako podle pravítka bez jediné zatáčky, takže leží cyklistovi neustále před očima jako nikdy nekončící deprimující kopec. Letos se naštěstí obešla bez jindy všudypřítomného protivětru, o to více však jezdce potrápilo tropické horko, které na silnici místy vytvořilo asfaltové kaluže.
Královická bedna Celkovým vítězem se stal opět Petr Novák z Viessmannu, kterému tentokrát šlápl na paty oddílový kolega Vitáček, vítěz v kategorii C. Déčko ovládl Igor Kubín z CSK Markus. Vítězové v dalších kategoriích se oproti Neveklovu neměnili, takže telegraficky: Miller, Ježek, Doležalová, Thuma.
Z našich byl nejlepší Víťa Novák, který, ač hrubě nespokojen s výkonem, vybojoval další medaili, letos už šestou.
"Výsledek úplně na ho..., o minutu horší než loni." láteřil v cíli "Možná je to kolo s diskem fakt těžký nebo nevim. A těch 52 13 je moc lehkej převod, nad padesát se ukmitáš. A nejhorší na tom je, že s touhle mizérií nejspíš budu na bedně v áčku. Za účast jako v juniorech" Jen se nerouhej, kamaráde, není to tak dávno, co jsme vítali první medaili. Každá bedna je výborný výsledek, který zdaleka není samozřejmý a neměli bychom ohrnovat nos jen proto, že třeba Malina časovky prostě nejezdí.
Dalším kladenským se dařilo střídavě. Vláďa Prokop dojel na skvělém šestém místě v kategorii D, Jirka Semenec byl tamtéž desátý. Biker Marty se tentokrát Kolbaby dočkal a nadělil mu bez pár vteřin čtyři minuty.
Pěkně si je užijte, pane redaktore.

DISKUSE

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...