FORHONT

1 Vít Novák56

NEJBLIŽŠÍ AKCE

17. června 2010 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 37

Dva závody, dvě bedny

Poslední dobou nám to sype. Stříbro v Bělči, bronz v Polabí

Víťa v čele závodu
Vítek symbolicky na čele závodu UAC. Pěkný pohled.
Vynucená přestávka, způsobená odřeknutím Křivoklátského pekla, symbolicky uzavřela první třetinu závodů UAC 2010. V jejím závěru se naše sbírka cenných kovů rozrostla o další dva pěkné kousky. Postaral se o to náš leader Vítek Novák, který letos jezdí ve výborné fazóně. Ale o tom na jiném místě.
Jako první z dvojice závodů přivítaly poslední květnovou neděli cyklisty tradiční Bělečské okruhy. Malebná trať, lemující údolí potoka Vůznice se zříceninou hradu Jinčov, přilákala letos na start bezmála 120 závodníků. Přestože lesní pasáž s techickým sjezdem a dvěma ostřejšími stoupáními mohla nahrávat únikům, zůstala v prvním balíku v čele šestnáctičlenná skupina a o vítězi se rozodovalo až ve spurtu v Bělči. Ten pro sebe rozhodl Treml z Alltrainingu, následován chomutovskými Šupolem a Jelínkem. Osmé místo v absolutním pořadí stačilo našemi Vítkovi na stříbro v kategorii A. Po delší době jsme na startu viděli Evžena Šmatláka, který stále ještě nemá přidělené číslo, ale s náhradním označením bojoval statečně a dojel v druhé skupině. Druhý balík byl nástrahami trati pocuchán podstatně více a vepředu nakonec zůstala pouze čtveřice favoritů, z níž byl ve spurtu podle očekávání nejrychlejší Tomáš Vitáček před Miroslavem Kakačem a příchozím Kopáčem z CK Sport Blažek. Z našich dojel Vláďa Prokop 29. v kategorii D devátý. Slavíček závod nedokončil.
Jak je ošidné sázet na průběh závodu jen podle profilu se ukázalo o týden později při Viessmann Tour. I když téměř stokilometrová rovinatá tráť slibovala téměř najisto hromadný spurt, všechno bylo nakonec jinak. Hned v prvním kole totiž odjela dvojice Šupol-Novák a navzdory snaze šestačtyřicetičlenného pelotonu udržela dvouminutový náskok až do cíle. Tam byl rychlejší chomutovský jezdec, domácí Petr Novák se musel spokojit se stříbrem. Početný zástup pronásledovatelů přivedl do cíle vítěz z Bělče Treml. Náš osamocený zástupce Vítek spurtoval okolo desátého místa, v kategorii A dosáhl na bronz. O tom, jak si postavit trať k obrazu svému, by mohl vyprávět ředitel závodu Tomáš Vitáček, který s přehledem vyhrál druhý balík, následován dvojicí chomutovských rychlíků Petrem a Krejčím. Z našich byl Vláďa Prokop 35., ve své kategorii na výborném 7. místě , Jirka Semenec dojel 51. v Déčku jedenáctý. Celkově šlo v obou závodech o vydařené vystoupení, jenom škoda, že jsme jezdců v modrobílém neviděli více.
Kamil Oprsklý, cfc, Běleč a Mečeříž

Divoká řeka a hory

Po roce na vodu a pak Rampušák ...
Rok se s rokem sešel a prázdniny zase klepou na dveře. A stejně jako v minulých letech se teď naše redakce na chvíli odmlčí. Důvodem je opět celozávodní vodácké soustředění, tentokrát na řece Sázavě. Ale kolodějské cyklisty musíme vyvést z omylu: Sázava, to není jenom olej jako v Choceradech. Tomu, kdo ví, že Stvořidla nejsou něco z Bible, ale vyhlášená peřej na horním toku, nemusíme nic vysvětlovat. Pro Vás ostatní snad slova našeho vodáckého náčelníka: "Vévé dvě plus, to je na otevřenejch lodích jen tak tak."
Nerozumte? To je jedno.
Divoká řeka
Pokud vše dobře dopadne, tak se koncem týdne přesuneme do Orlických Hor, kde na nás čeká už čtrnáctý ročník závodu pod záštitou pana Rampušáka. Přestože se během roku v tisku objevily zaručené zprávy o zcela nových stoupáních a zajížďce na polské území, zůstává nakonec trať beze změn a závodníci se mohou těšit na tradiční poutní msta jako je Hoblovna, Šerlich či Komáří vrch. A ti ambicióznější i na pěkně tvrdou konkurenci, která se na Rampušákovi pravidelně schází, protože závod je součástí Moravského poháru a i profíci z Whirlpoolu to sem mají z Hradce co by kamenem dohodil. A aby toho nebylo málo, tak prozraďme, že si naši jezdci slíbili, že pokud vyjde počasí, vyjedou si v neděli po letech znovu na bájný Mravenečník. Nevěříte? Vsaďte se.


Jako Závod míru ...

Závod Karlovy Vary-Unhošť se vydařil. Až na ty policajty ...

Jako Závod míru O tom, jak věhlasný "Big race" Karlovy Vary-Unhošť znovu nabírá dech, jsme psali v minulém číste. A letošní ročník to jen potvrdil. Přestože se nejelo o pohárové body, mohli jsme mezi třičtvrtě stovkou závodníků na startu nalézt jezdce zvučných jmen, namátkou Pavla Kroba, Tomáše Vitáčka nebo Vítka Mužíka. Za vzrůstající oblibou závodu stojí kromě tradice především mravenčí práce pořadatelů z unhoštského HAF klubu, kterým vydatně pomohl Pavel "Diablo" Zach z Vinohradských šlapek. A tak jsme kromě televize, občerstvovacích stanic nebo čipového systému mohli kvitovat i takovou "vychytávku" jako je dvojice autobusů vypravených z Unhoště, které mnoha jezdcům vyřešily problém "jak se tam dostat", případně "kdo mi odveze auto zpátky". Na trati jsme si pak nemohli nevšimnout zástupu povzbuzujících dívek a žen v červenobílých krojích a s vlaječkami, které přispěly k elektrizující atmosféře blízké Závodu míru. Samotný závod začal zvolna, ale tempo se postupně zvyšovalo a další a další závodníci odpadali. K tomu přispěl i slabý, ale nepříjemný východní protivítr, který rovněž pozvolna sílil. Nakonec vepředu zůstala čtrnáctičlenná skupina se všemi favority, kteří si to rozdali ve spurtu na unhošťském náměstí. Ten, kdo vsadil na "tutovku" jménem Tomáše Vitáček, ani tentokrát neprohloupil. Za "Vitasem" dojeli na druhém a třetím místě Radek Krummer a Petr Hovorka. Náš Víťa Novák skončil pátý. "Tentokrát jsme si na spurt docela věřil, při vjezdu do Unhoště jsem měl dobrou pozici a vyvezl jsme se za Pavlem Krobem. Jenže najednou tam byla díra a byl konec" Nevadí, Vítku, tvoje jméno na poháru z roku dva čtyři už stejně nikdo nevymaže.
I když po celou dobu závodu provázelo jezdce pěkné slunečné počasí, tak úplně bez mráčku letošní ročník nebyl. Tím prvním, spíše úsměvným, byly strkanice s neurotickými golfisty, kterým cyklisté shromáždění na startu zřejmě dost rychle neuvolnili vjezd do areálu karlovarského hřiště, ten druhý byl bohužel závažnější. A postarali se o něj doprovázející policisté. Strážci pořádku se v jednom z dlouhých sjezdů dost nepochopitelně rozhodli ještě před průjezdem závodníků otočit auto a zkřížili tak cestu tandemu, jedoucímu v tu chvíli bezmála osmdesátku. Kdo na takovou kolizi doplatil, není potřeba hádat. Kromě zničeného kola si jeden z dvojice cyklistů bohužel odnesl závažné poranění kyčle, pro které musel být jěště týž den operován. Druhý jezdec vyvázl naštěstí jen s oděrkami a mohl si v Unhošti dojít na pódium pro věnec (pro vítěze), který posádka získala díky sportovnímu gestu zbylých dvou tandemů
"V době nehody byli s velkou převahou na prvním místě. Jistě by byli zvítězili, kdyby jim nepostavili překážku do trati."
Ano, ano, pan Foglar by měl radost. A my přejeme brzké uzdravení.

První třetina nad očekávání

Vítek druhý, Vláďa čtvrtý, tým desátý.

Dvě medaile ze dvou posledních závodů UAC a k tomu ještě páté místo na "Varech", to je červnová vizitka leadera našeho týmu Vítka Nováka.
"Poslední dobou mu to jezdí opravdu dobře" říká trenér Svatopluk Zobal "Ukazuje se, jak se vyplácí tvrdá zimní příprava. Letos byl dlouho sníh, a tak máme spoustu hodin na běžkách. A ty svědčí každému, jen někteří to ještě nevědí."
Celkově jde letos už o třetí a čtvrtou "bednu" , k tomu ještě připočítejme "brambory" z mistráku na Slapech, a tak nen divu, že si Víťa stojí dobře i v cekové klasifikaci, kde figuruje na třetím místě, ve své kategorii je druhý. Ani tráta na "žluťáka" není nijak beznadějná, takže pokud Vítkovi vydrží forma, můžeme se ještě těšit.
Vláďa Prokop Dalším potěšitelným zjevem je závodní píle a výkonnost Vládi Prokopa, na kterém leží při nucené absenci Luboše Černého hlavní díl odpovědnosti za výsledky CFC ve druhém balíku. A Vláďa se svého úkolu zhostil se ctí. Podobně jako Víťa nevynechal jediný závod a navíc se ve své kategorii pravidelně umísťuje kolem desátého místa. To se projevilo i v celkové klasifikaci, kde Vláďa figuruje na výborném desátém místě, ve své kategorii je dokonce čvrtý ! Pochvalu za docházku zaslouží i čerstvý Déčkař Pepa Slavík, který objel šest závodů a poslední dobou nebodoval jen kvůli zdravotním problémům. Celkově patří našemu týmu desáté místo, což je při letošní chomutovské invazi solidní výsledek. Kdo však zatím bohužel zůstává za očekáváním, to je dvojice čersvých opor pro první balík Evžen Šmatlák a Petr Pančochář. Ne snad co se týče výkonnosti, protože pokud přijedou, tak zajedou solidně, ale jeden jako druhý mají na kontě pouhopouhé dva závody. A to je od jezdců, na nichž jsme chtěli stavět týmové výsledky, dost málo. Doufejme, že si to hoši vezmou k srdci a v dalším průběhu sezóny docházku zlepší. Náš tým to potřebuje.

DISKUSE

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...