FORHONT

1 Vít Novák56

NEJBLIŽŠÍ AKCE

12. května 2010 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 35

Teď dvakrát na rovinu

Dvě zasloužilé časovky s klasickým profilem

Vyznavači jízdy proti chronometru si v následujících dvou týdnech přijdou na své. Dvojice závodů, které nás nyní čekají, totiž přináší klasický časovkářský profil, tedy trať patřičně dlouhou a plochý tempařský reliéf bez významnějších stoupání. Jako první přijde na řadu náš v pořadí druhý domácí podnik, jarní časovka ve Velké Dobré, která letos slaví jubilejní desátý ročník. Stejně jako loni se pojede delší, více než 30 kilometrů dlouhá trať přes Ploskov na kruhový objezd v Lánech a zpět. Drobné změně se však nakonec možná přeci jen nevyhneme, protože ve Velké Dobré se frézuje silnice a provoz řídí semafor.
"Koukali jsme na to a práce postupují docela rychle" řekla nám ředitelka závodu Dáša Semencová
"Takže definitivní rozhodnutí učiníme až na místě. Je docela dobře možné, že už bude hotovo. A pokud ne, posuneme start a cíl asi o kilometr za konec obce, takže to tak jako tak žádná velká změna nebude." Koho však taková nejistota vůbec netěší, to je ředitel sázkové kanceláře Podraz Vito Newman.
"Komplikuje nám to sázky. Nebudeme moci vypsat kursy na překonání loňského času, například. Čert vem stavbaře, to nám dělají schválně."
Schválně, neschválně, definitivní podobu trati se dozvíme až v sobotu. Pokud jste závod loni nejeli, můžete si předem nastudovat naši poutavou virtuální prohlídku.
10. jarní časovka Velká Dobrá na vás čeká 15. května od 11 hodin.
A když už máme ten máj, tak se o týden později sejdeme v kraji Karla Hynka Máchy. Tradiční časovka Bělská vteřina pořádaná Spolkem amatérských cyklistů Bělá pod Bezdězem je ještě o rok starší než naše Dobrá a letos se pojede už po jedenácté. Také zde došlo loni k významné změně trati, která nyní měří 19 kilometrů, pojede se severo-jižním směrem na Ralsko-Kuřívody a pro letošek zůstává beze změn. Jestli zůstane beze změn i pořadí na stupních vítězů, které vloni v obou závodech ovládla trojice specialistů Novák-Čapek-Krob, to samozřejmě nevíme. Pokud je vaším koníčkem počet pravděpodobnosti, statistika a hazard, prostudujte si klursy a případně si vsaďte na stránkách naší sázkové kanceláře.
11. Bělská vteřina se pojede v sobotu 22. května, prezentace začíná v 9.15.

Slapy: brambory za Zahrádkou

Naši potěšili aspoň docházkou: 6 lidí a 288 bodů


Vítězný Zahrádka
Den po Svátku práce se v neděli na Slapech sešla početná pracovní brigáda cyklistů, kteří si to rozdali o mistrovské body v třetím ročníku závodu Šlap okolo Slap, vypsaného tentokrát jako šampionát UAC. Pohledná trať obkružující slapskou přehradní nádrž přinesla kromě úchvatných výhledů i několik nepříjemných stoupání včetně kostek ve stejnojmenné obci a jezdci ji absolvovali dvakrát plus závěrečné stoupání na Novou Rabyni. I přes celkem náročný profil zůstali nakonec v obou balících nejsilnější jezdci pohromadě. "Ne že by nebylo kde ujet" říká zástupce CFC v Áčku Víťa Novák "Taky se to v kopcích pokaždé natrhalo. Ale mezi kopci jsou delší rovinaté pasáže a tam si to silná skupina vždycky sjela. Už loni byla špička docela široká a letos ještě přibyli chomutovští džínaři, takže to máte vepředu dvacet pětadvacet lidí." O vítězství v jedničce se nakonec bojovalo ve spurtu čtrnáctičlenné skupiny. Ten pro sebe rozhodl Zahrádka z Pinarello Sportful před Tremlem z Alltrainingu a Dudkem v barvách Endurainingu. Ten vybojoval titul v kategorii A. Náš Víťa dojel devátý, v Áčku čtvrtý. "Závěrečný kopec se jelo tempo, ale nikdo nenastupoval. Nakonec to nevydržel královický Miller a spolu s Malinou to rozjeli. Bylo jasné, že půjdou přes ně. Všichni kromě mě. Takže spurt nic moc, škoda toho poháru." Další náš zástupce Evžen Šmatlák dojel v druhé skupině na celkově 30. místě, nováček Petr Pančochář dosud nemá licenci a startoval jeko příchozí, dlouho bojoval v popředí, ale nakonec nasazenému tempu podlehl a skončil v poli poražených.
Také druhý balík dojížděl pohromadě, takže vsázet na vítěze nebyl žádný problém. Celkové vítězství a mistrovský titul v kategorii C vybojoval nikterak překvapivě Tomáš Vitáček z Viessmannu, druhý byl rovněž podle předpokladů Miroslav Kakač z CS Kern, vítěz kategorie D. V kategorii E se stal mistrem Ježek z KC Nové Strašecí a nejhezčí kategorii Ž ovládla Hana Doležalová z TJ Sokol Králův Dvůr. Z našich byl ve dvojce nejlepší Vláďa Prokop na 40. místě, ve své kategorii čtrnáctý, Pepa Slavík dojel 43., v kategorii D 15. Šestici našich odzadu jistil redaktor Kolbaba, který si patrně nechtěl nechat ujít možnost přinést reportáž o vytuhlých, zemřelých či jinak odpadlých závodnících z pelotonu před sebou. Sečteno, podtrženo přivezli naši ze Slap pěkných 288 bodů a usadili se na 8. místě klasifikace týmů.
Jen tak dál, hoši.
Kamil Oprsklý, cfc, Třebenice

Jak na dvě dvojice ve třech.

V Kněžmostě za nás duo V+P a mix Vítek+Markusák.


Týmová časovka, to bývá vždycky specifikum. Kromě pečlivé fyzické i psychologické přípravy vyžaduje i organizační talent a schopnost sehnat si vhodné spolujezdce. Možná i proto se v zápisu z loňské kněžmostské časovky dvojic v kolonce našeho týmu vyjímá jedna nepěkná nula. Loni jsme zkrátka nedokázali postavit ani jednu dvojku. Ale letos jsme v docházce přeci jen pilnější a bylo to vidět i v Kněžmostě. Na startu
Vláďa v úniku
Je to časovka dvojic, Vláďo. Kde máš parťáka?
Foto Vinohradské Šlapky
jsme napočítali tři kladenské dresy. Vláďa Prokop se Slavíčkem jsou letos vzácně vyrovnaní a dvojice 'dědků' byla jasnou volbou. Víťa Novák zůstal v Áčku plonkový a tak nakonec bojoval ve smíšené dvouhře se zástupcem CSK Markus Jakubem Šnajdrem.
"Je fakt, že Markusáci jsou pro nás něco jako pro hokejky Sparta a přetáhli nám půlku klubu."
řekl nám Víťa po závodě "Ale s Kubou občas trénujem a dokážeme si vyhovět. Myslím, že jsme zajeli docela dobře. Třeba ho nakonec přetáhnu k nám" (smích).
Přestože rovinatý profil časovky přináší vysoké jízdní průměry, je rychlost vítězné chomutovské dvojice Čapek-Šupol, která překročila hodnotu 45 km/h, úctyhodná. O tom, že v neděli to byl pod Troskami doslova letecký den svědčí fakt, že ještě v pořadí osmnáctá dvojice překonala pomyslnou čtyřicítku. Dvojice kladenských mladíků nakonec obsadila čtrnácté místo průměrem přes 41 km/h, duo V+P bylo 28. za 37 km/h .
Zajímavostí byla účast a výkon Jiřího Chyby a nevidomého Marka Moflara na tandemu, kteří zajeli celkově druhý nejlepší čas. "To ale není žádné překvapení, oni patří k naprosté špičce a tandem je na rovině a zvlášť s kopce pekelně rychlý." řekl Víťa při pohledu na výsledky "Vzpomínám si na závod Karlovy Vary-Unhošť, který přesvědčivě vyhráli po úniku ve sjezdu za Novým Strašecím. Prý tam jeli přes 80."
Klobouk dolů, pánové.
Pro Zpravodaj z Kněžmosta Veronika Zvědavá

Jezdíš si ? Jezdím !

Jak uspokojit trenéra i manželku

Houškovi v Kněžmostě Ti z nás, kteří kromě kola vlastní i rodinu, to jistě dobře znají. Trénovat se musí, závodit jakbysmet, ale děti by vás také mohly znát jménem. Někdo trénuje po večerech, jiný může zalepit problém drahou dovolenou, to pak ale zase nezbude na materiál, takže jak z toho ven. Řešení je přitom prosté: postavte rodinný tým. To není nic mimořádného, dvojice otec-syn vídáme celkem běžně, stačí připomenout třeba královické Millery, Kubu Šnajdra v době u Pijasů nebo náš domácí odddíl Nováků.
Ale co s tím, když máte doma děvče? A přece i tady můžeme najít příklad. Když jsme v minulém čísle psali o juniorce Houškové, vyjádřili jsme přesvědčení, že o ní ještě uslyšíme. A týden se s týdnem sešel a v Kněžmostě jsme mohli Helenu vidět znovu na startu. "Vousáč" Honza se rozhodl pokračovat ve výuce cyklistického řemesla a jako další lekci zvolil časovku dvojic. O učenlivosti žákyně svědčí bezmála třicetikilometrový průměr a zmenšující se odstup na protřelý peloton UAC. My v redakci mladičké cvyklistce fandíme i do budoucna a tatínkovi pro povzbuzení posíláme oblíbený citát z filmu 'Obecná škola':
"Vozíš ségru ? Vozím ! A jezdíš si ? Jezdím !"

DISKUSE

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...