FORHONT

1 Vít Novák56

NEJBLIŽŠÍ AKCE

12. prosince 2009 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 32

Rok ve funkci: CFC vzkvétá

Předvánoční rozhovor s prezidentkou D. Semencovou


Prezidentka CFC
Dášo, stojíme za Tebou
Rok se s rokem sešel a máme tu znovu předvánoční čas. A s ním i prvních 12 měsíců ve funkci historicky první ženy na postu prezidentky klubu,
c. Dagmar Semencové. A jelikož je venku chladno a sezóna dosud daleko, máme teď dost času na ohlédnutí za uplynulým rokem. Jak se Vám líbí v čele CFC a jak hodnotíte dosavadí funkční období ? "Nevím, jakým přínosem jsem já pro CFC, ale spíše budu hodnotit to, co udělali druzí. Chtěla bych pochválit všechny naše závodníky, věřím, že každý z nich jezdil tak, jak nejlépe uměl. Samozřejmě nejlepší výkon podal Víťa, dále pak Láďa, Luboš, Pepa, Jirka, Michal, Péťa, ze začátku i Radek. Ale nejde jen o závody. Nesmírně si vážím všech aktivit, které kdo pro náš klub učinil. Jsou tu všudypřítomní fotografové Péťa a Lucka. Obdivuji spisovatelskou kreaci našeho Kolbaby, včetně jeho mravenčí práce, se kterou se vypořádal při focení tratí všech našich závodů. A nemáme jich zrovna málo." (takové řádky tiskneme rádi, ponz. red.) "A samozřejmě můj velký dík patří všem mým kamarádům pořadatelům, především Karlovi, Zdeňkovi, Janě a Martinovi, Edovi, Jardovi, Mužíkům, prostě všem, kdo mně pomáhali. Jsou to všichni fajn lidi a jsem ráda, že do tohohle klubu patřím i já."
Co Vás během roku nejvíc potěšilo, případně naštvalo ?
"Potěšilo mě, že náš klub jede dál, i když jsme přišli o pár dobrých závodníků. Dále to, že jsme rozšířili pořádání závodů i do jiného kraje a jiné režie. A naštvalo ? Nemůžu se zavděčit všem, ale někdy mě štve, že když se někomu nelíbí něco na našich závodech, že mně to neřekne do očí, ale raději se pak rozepisuje na netu."
CFC je klub slavné historie, která zavazuje, místy až svazuje. Myslíte si, že dokážeme dobýt zpět ztracené pozice ?
"Věřím, že se vše v dobré obrátí a posila typu Evžena Šmatláka a určitě i jiných sportovních nadšenců, včetně naší staré gardy, nás vrátí na přední posty, kam určitě patříme."
Sportovní kluby na Kladně vždycky spoléhaly především na vlaství síly. I naši současnou největší hvězdu jsme si vypiplali sami. Nemyslíte, že bychom měli rozšířit práci s mládeží? Třeba takový předzávod pro děti na našich podnicích.
"Tady jsem trošku napřed, protože já již takové závody pořádám. Dělám cyklistickou časovku pro předškoláčky z naší mateřské školy, a přadatelé jsou studenti naší kmenové základní školy. Prostě super. Jenže tam se můžu věnovat jenom jim a nemusím myslet a organizovat další závod."
Třeba tam odchytíte budoucího mistra republiky. Ale k vážnějším věcem. Když dnes otevřu noviny, tím nemyslím zrovna Zpravodaj CFC, tak mám pocit, že se na nás ze všech stran něco řítí. Pociťujete nějak dopady hospodářské krize, globálního oteplování a prasečí chřipky na svou práci ?
"Nepocítila jsem. Jestli na činnost našeho klubu něco dopadlo, tak maximálně věk."
Náš rozhovor se chýlí ke konci a vánoce jsou za dveřmi. Věříte na Ježíška ?
"Na Ježíška samozřejmě věřím, ale obávám se. že Ježíšek na mě již ne. Přesto si přeju ještě hodně pěkných chvil mezi sportovními nadšenci."
To my Vám i sobě přejeme také a děkujeme za rozhovor.
Prezidentku CFC Kladno Dagmar Semencovou zpovídal Kamil Oprsklý


Seďte a klikejte !

Venku je hnusně? Jezděte po síti.

Podzim je v plném proudu a venku je počasí, jak se v cyklistických kruzích říká, že by Ebertovou nevyhnal. V konkurenci s plaváním, Obrázek z trati posilovnou, trenažérem, grogem a televizním přijímačem je vyjížďka na kole asi to poslední, co by cyklistu lákalo. Ale jak na jiném místě říká náš trenér, podstata úspěchu je v hlavě. Co Vám tedy brání potrénovat hlavu a tělo nechat pěkně v teple ? Až budete příště přemýšlet, co udělat pro budoucí úspěchy, posaďte se k počítači, uchopte myš a proklikejte si s námi bezmála 400 kilometrů závodních tratí, které naši pořadatelé pro cyklisty připravili.
Časovka Zákolany
Závod, který tradičně zahajoval sezónu. V té letošní nás předběhl šlapkovský PRS, ale i tak stojí modrá časovkla v rudých Zákolanech za to.
Časovka Velká Dobrá 2008
Časovka Velká Dobrá 2009
Druhá z našich vyhlášených časovek, tentokrát rovinatá. Letošní trať byla hodně změněná a hodně zajímavá, což můžete posoudit sami.
Kolem Posázaví
Zbrusu nový podnik v zbrusu novém kraji. Pokud máte pocit, že vás už tratě v okolí Berounky omrzely, neváhejte a vydejte se s námi do malebného Posázaví.
Klikovy vrchy 2008
Klikovy vrchy 2009
Ovšem tradice není nikdy dost a okolí Křivoklátu se omrzet ani nemůže. I zde máme kvůli úpravě trati dvě varianty, obě krásné.
Libušínské okruhy 2008
Libušínské okruhy 2009
Nejlepší nakonec. Etapový závod, první v UACu a dlouho jediný. Zajímavostí je, že letos se vůbec nejel v Libušíně a podle ohlasů se zdá, že tomu tak bude i nadále.
A to je všechno. Nechybí Vám nic ?
Piva tu nejsou !
Nezoufejte, pokud jste během prohlídky dostali žízeň, klikněte si na nálevnu našeho sponzora Restauraci SK Kladno

Vánoční stromeček

Sedm medailí blýská na časy

Silné individuality, přesto jsme v týmech pořád pro smích.

Víťa s medailemi
Vítek ověšený medailemi
vypadá trochu jako Leonid Brežněv,
ale pohled i sezóna je to parádní.
Když jsme na tomto místě před rokem hodnotili uplynulou sezónu, vyjádřil trénér Svatopluk Zobal opatrný optimismus a přesvědčení, že se náš tým odrazil od pomyslného dna. Pohled na letošní medailovou nadílku mu dává za pravdu. Takže co, trenére, dobrá sezóna, ne ?
"Tak z tohoto pohledu určitě. Z Vítka nám vyrostl přesvědčivý leader, který si kromě nohou zřejmě srovnal i hlavu a konečně prodal to, co podle mého přesvědčení v sobě má už roky. Šest medailí včetně zlaté hovoří za vše."
Proč myslíte, že je tak důležité 'srovnat si hlavu' ? "Ne každý si to připouští, ale základ úspěchu je především v hlavě. Současný amatérský peloton je čím dál tím víc vyrovnaný, spousta lidí šla výkonnostně nahoru, také materiál máme často lepší než profíci. Přesto, když se kouknete do výsledkové listiny, tak vyhrávají prakticky stále titíž. Když se láme chleba, nerozhodují ani watty, ani laktát, ale srdce. Právě proto je pro mne tolik důležité Víťovo brdské zlato v absolutním pořadí. Poslední krok totiž bývá často nejtěžší."
Vítek ale letos není náš jediný medailista...
"To mne potěšilo možná ještě víc. Vláďova medaile z domácího etapáku, to je opravdu bomba, kterou nikdo nečekal. K tomu ještě přidejte posázavské 'brambory' Luboše Černého. Ukazuje se, že pomyslná 'druhá lajna' nabírá velmi slušnou výkonnost. Tím spíš mě mrzí, že v mančaftech pořád paběrkujeme."
To je fakt. Víťa měl letos i porci smůly. Defekry, kolize s autem...
"Houby smůla. Nemůžeme přece všechno stavět na jednom člověku. Já bych to viděl jinak. Do celkového pořadí se započítává 14 závodů. Jediný, kdo měl plný počet, byl právě Víťa. To je smutné. Pokud budou závody, kde se nesejdeme ani ve čtyřech, pak budeme v týmech pořád pro smích." A co příští roky. Půjde to ? "Věřím, že ano. Silné individuality máme už teď. Navíc jsme hodně posílili, uvidíte, že takový Evžen ještě všem ukáže. Pokud nám vydrží zdraví a vůle a hlavně pokud budeme jezdit, tak věřím, že opět můžeme být Kladno s velkým K."
Přejeme Vám, ať se to splní a hodně sil do nového roku.
Pro Zpravodaj Veronika Zvědavá

DISKUSE

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...