FORHONT

1 Vít Novák56
2 Milan Štanc43

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Mamut Tour 170 km

25.5.2024 9:00

Přerov

Mamut Tour 90 km

25.5.2024 9:45

Přerov

UAC Praha - Doksy

30.5.2024 16:00

Všetaty

Krakonošův cyklomaraton - dlouhá trať

15.6.2024 10:00

Trutnov

Krakonošův cyklomaraton - krátká trať

15.6.2024 10:05

Trutnov
23.července 2009 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Ćíslo 24

V Brdech nám opět zacinkalo.

Víťa pro medaili, Černý a Prokop pro body, Kolbaba pro ostudu.
Brdská medaile
Kladenská medailová radost. Letos už potřetí.
"Švih je těžkej závod plnej kopců, ale vždycky jsem ho jezdil rád" řekl nám náš leader Víťa Novák před startem v Halounech. "teď ještě abych tu konečně udělal nějakej výsledek." Skutečně, i když ani v předchozích letech nejel Víťa špatně, ke spokojenosti pokaždé něco scházelo. "Spíš přebývalo, vždycky pár minut ztráty na vítěze. Ale letos mám formu a navíc jsem odpočatej" To byla narážka na nucenou pauzu kvůli nehodě na Křivoklátě. Ale rány jsou už zaceleny a pojistné plnění vyplněno, takže jsme se mohli plně soustředit na závod. A výsledek se dostavil a ne ledajaký. Velmi dobrý výkon po celou dobu závodu přetavil Víťa v další cenný kov, letos už třetí. "Jelo se mi dobře a většinou jsem stíhal v pohodě hlídat čelo. Poprvé se to trhlo na Řevničáku, kde pro prémii odjel Procházka a za ním odskočili asi tři lidi. Netrvalo to ale dlouho a sjeli jsme je. Stejně jako ostatní pokusy." Sám jste nezkusil nic ? "Ale jo. Za Babou jsme odjeli s Malinou. Nechali nás větrat celou rovinu až pod další kopec z Jinců. Pak už jsem byl rád, že jsem rád." A kdy jste začal věřit v bednu? "Když jsme pochytali partu kolem Kudrny. Odjeli na Housíně v silné sestavě a chvíli to vypadalo, že je vymalováno. Naštěstí nebylo. Do cílového kopce jsme dojeli pohromadě. Ten spurt nakonec nebyl úplně ideální, ale stačilo to na pátej flek, v áčku třetí." Takže spokojenost? "Určitě. Je to letos asi nejlepší výsledek." Blahopřejeme a jen tak dál. Pro úplnost ještě připomeneme, že v jedničce vyhrál Zahrádka před Kudrnou a Kuntou, ve dvojce po úniku Krob před Kakačem a Dixem, spurtér Vitáček přivedl druhou skupinu se ztrátou necelých tří minut. Z našich dojel Černý na 20.místě, Prokop 34. a výletník Kolbaba 55. "Myslel jsem, že táta někde zahynul, ale nakonec dojel asi po čtyřech hodinách. V takovém tempu se dají sbírat houby, což ostatně udělal, protože v cíli říkal, že pod Babou našel pýchavku obrovskou." Nu, s takovou ni pro čest, ni pro slávu, toliko pro ostudu jezdí se. Kamil Oprsklý,cfc, Halouny

Luboš a Víťa napřeskáčku.

V Královicích slušná kladenská návštěva. Fotograf Janouš opět v sedle.
První dva červencové víkendy byly v UACu ve znamení časovek. Nejdříve se cyklisté sešli v Neveklově při tradičním podniku s názvem HIT, o týden později přivítaly časovkáře Královice, v minulých letech dějiště hromadného závodu. "Hromaďák jsme chystali i letos" řekl nám jeden z pořadatelů Jakub Charvát "ale připletl se nám do toho nějakej sraz kabrioletů nebo kýho čerta. Každopádně by se na trati motala auta. Tak jsme dali časovku po trati Slaný-Hvězda, kde se už v minulosti jezdívala." Oba závody vyhrál s velkou převahou viessmannský rychlík Petr Novák, v současnosti asi nejlepší amatérský časovkář v Česku a okolí. Pokud by měl hodně protažené paty, tak by mu na ně v Neveklově šlapali přeběhlík od Šlapek Vaňkát a královický Ambruš, v Královicích příchozí Ježek a Krob z CK Kern.
Slavíček v Královicích
Slavíčka jsme letos moc často neviděli. Do Královic si vzal i nový dres. Aspoň triko.
Z kladenských se dařilo střídavě Luboši Černému, který v Neveklově skončil ve své kategorii devátý, v Královicích třináctý, a Víťovi Novákovi, který byl v Áčku devátý v Královicích a dvanáctý v Neveklově. Tam sestavu doplnil Jirka Semenec, v Královicích jsme se sešli v pěti lidech se Slavíčkem a fotografem Janoušem, který svedl vteřinový souboj o zadní pozice s houbařem Kolbabou. Díky slušnému bodovému zisku v posledních závodech držíme v týmech pozici v top 10.


♥ ♥ ♥ Bulvární koutek ♥ ♥ ♥

SVATBA !!!

Fanynky Martina Šurányiho, nápadnící Jany Semencové, plačte. Sklaplo vám !!! 18.7. ve 13 hodin 34 minut se na nástěnce CFC objevuje vzkaz, kde Jana a Martin, citujeme:
Svatba "Oznamují, že jim končí vznešené já a začíná prosté, ale o to krásnější MY. Dne 24. července 2009 ve 12.00 hodin na kladenské radnici."
konec citátu. Jestli tak učinili po zralé úvaze nebo pod tlakem blížícího se přírůstku klubu CFC v kategorii juniorů, to dosud nevíme, ale věřte, že to pro vás naše redakce v čele s bulvárním náměstkem Emanuelem Schmirakem brzy vyšťourá. Zatím se připojujeme k četným gratulantům a novomanželům přejeme pěkně po cyklisticku:
"Hodně štěstí, málo pláče,
malýmu kupte galuskáče"

CFC kupuje rozhodčí

Nový člen klubu jezdí s autobusem a ve volných chvílích píská hokej.
Na osobním oddělení CFC vybuchla v červnu malá bomba. Kladenské řady posílí Krob ! Tedy ne časovkářský fenomén Pavel, toho si Kerni drží zuby nehty, ale Honza,
Trestné střílení
Rozhodčí Krob nařizuje trestné střílení
který dosud působil jako hokejový rozhodčí a projevil zájem začít se v našem klubu věnovat silniční cyklistice. S takovým jménem jste pro cyklistiku přímo předurčen. Nejste s Pavlem nějkak příbuzní? "To ne. I když, kdoví. Krobové jsou starý šlechtický rod a pocházejí z Křivoklátu." Modrá krev, to byste se měl spíš vozit v kočáře."Kočár nepotřebuju, jezdím s autobusem. Ale rád bych jezdil trochu víc na kole. Zatím toho nemám moc najeto, ale chtěl bych začít trénovat s cyklistickými nadšenci, jako jste vy." Copak nadšenci, ti tu jsou, s těmi společnými tréninky to poslední dobou moc nevychází. Ale není všem dnům konec. Honza nám slíbil pomoci s organizací závodu Kolem Posázaví a na nějakou tu vyjížďku a pivo jistě taky dojde. Každopádně Honzu v klubu vítáme a ať to jezdí a píská.

Sedmero kopců nad Sázavou

Nejtěžší závod UAC se blíží. Start už 1. srpna.


Ano, ano, už se nám to krátí. Den, kdy našlapaný peloton UAC poprvé naplno okusí posázavské kopce, se přiblížil. Uprostřed finišujících příprav jsme zastihli ředitele závodu Vítka Nováka. Co teď právě děláte? "Malujeme šipky, verbujeme pořadatele, objednáváme medaile a ceny, sháníme vysílačky, vymetáme štěrk, odpovídáme na dotazy novinářů. K tomu ještě chodíme do práce a snažíme se z toho všeho nezblbnout". Kolik lidí u toho nakonec bude? "Zhruba třicítka pořadatelů plus policajti, sanita, zaváděcí vozy a tak dále. Plus nejméně stovka závodníků, samozřejmě. Doufám "
Někde jste řekl, že to bude nejtěžší závod v dějinách UAC. Ale jsou a byly tu i jiné výrazně kopcovité tratě. Brdy, Klikáče... "To berte trochu s rezervou. Každý závod má svá nej. Třeba šestikilometrový Řevničák tady prostě nemáme. Ale na druhé straně sedm významných kopců, to taky jen tak nenajdete. Trochu jsme si pohráli s čísly a porovnávali převýšení. Výškový profilNáš závod nastoupá na 86 kilometrech 1570 metrů. To je, pro pana Bakaláře, 26 Petřínských rozhleden na sobě. Na Brdském švihu jsme naměřili 1550 metrů, Klikáče mají 1160. Ještě zajímavější je převýšení na jeden kilometr. To je u nás jednoznačně nejvyšší, 18,2 metru. Brdský švih má 16,6, Klikáče 15,2. Dojezd do těžkého stoupání s 13% úseky máme taky jenom my. Zkrátka přijeďte a uvidíte." Vyskytly se během příprav závodu nějaké problémy ?
"Drobných zádrhelů byla celá řada. Třeba semafor ve Školní ulici v Ondřejově. To je taková ta soutěska před vjezdem na náměstí. Nakonec jsme dojednali, že tam semafor v den závodu už nebude. Celé to ohlídáme s vysílačkami. Nebo třeba Vlkančický triatlon, o kterém jsme se dozvěděli díky upozornění p.Atamana z Vinohradských šlapek. Tam jsme se dohodli s panem starostou a v době startu cyklistické části by už mělo být 90% našich závodníků pryč. Přesto, pokud se zdržíte, dejte ve Vlkančicích pozor."
Jak bude trať značena ?
"To jsme u takové další drobnosti. Po celé trati můžeme nalézt řadu šipek z jiných podniků, různých barev i velikostí. My jsme nakonec zvolili červenou reflexní barvu, kterou vidíte tady na obrázku. Šipka na silnici Tahle barva se na celé trati nevyskytuje, až na jednu vyjímku. Tou je šipka před sjezdem do Šternberka, která odkazuje doprava směrem na Radonice. Kde se vzala, nikdo neví. Tak jsme tam dali dvě naše šipky s iniciálami závodu K.P. a správným směrem. Takže ještě jednou, tady rovně!
A jak vlastně vypadají silnice ? "Myslím, že budete příjemně překvapeni. Kvalita povrchu je na naše poměry valmi dobrá, v některých sjezdech, například do Sázavy nebo do Šternberka je zbrusu nový asfalt. Jinde je asfalt hrubší s nerovnostmi, ale vyslovené díry najdete vyjímečně." Nějaká nebezpečná místa? "Všechny křižovatky s předností aut obsadíme pořadateli. Podjezd v Sázavě pohlídají policajti, takže by neměl být problém. Pokud to tu neznáte, dávejte prosímvás pozor ve sjezdech, některé zatáčky jsou opravdu ostré. Specielně bych chtěl upozornit na vracečku ve sjezdu do Talmberka. Ta shora vypadá podstatně mírnější, ale pak se utahuje a je tu hodně nerovný asfalt. Tak ať neskončíte v lese."
Chcete ještě neco vzkázat závodníkům ? " Aby přijeli, Posázaví je opravdu krásné. A aby na sebe dávali pozor, závodili do kopců, kterých je tu požehnaně a neriskovali ve sjezdech. A aby nezabloudili. K tomu může posloužit i podrobná prohlídka trati, kterou najdete v rubrice Pořádáme" Takže neváhejte a přijeďte. První ročník Kolem Posázaví startuje v Choceradech v sobotu 1.srpna v 10:40. Ředitele závodu Kolem Posázaví zpovídala Veronika Zvědavá

DISKUSE

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...