FORHONT

1 Vít Novák56

NEJBLIŽŠÍ AKCE

29. dubna 2009 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Ćíslo 19

Zákolany pro Enduraining

Z našich nejlépe Černý na 10.místě

Kudrna na trati
To není Lance Armstrong ale Zbyněk Kudrna.
V neděli 19. dubna zkřížili cyklisté kola při tradiční zákolanské časovce do vrchu. K náročnému stoupání se tenotkrát přidal i nepříjemný protivítr v cilové rovince, takže očekvaný útok na čtyřminurtovou hranici se nekonal. Celkový vítěz, profesionální Sparťan Tomáš Okrouhlický tentokrát nadělil amatérům slabých 5 vteřin, za čas 4.25 bral zlato Zbyněk Kudrna z Endurainingu a v celkovém pořadí UAC se oblékl do žlutého. Druhý skončil Chyba z Rubena Specializedu a třetí Červenka z CK Vokolek. Druhou divizi ovládli favorité, vyhrál Miroslav Kakač z Kernu před Šlapkou Vaňkátem a Viessmannem Vitáčkem. Naši se tentokrát sešli v poměrně hojném počtu, napočítali jsme hned 6 kladenských dresů. Nejlepšího výsledku dosáhl Luboš Černý, který skončil na 10. mistě 2. divize v čase 5.08, výborně zajel i Radek Lužný, který za čas těsně přes 5 minut skončil v "jedničce" 26. Nejrychlejší z našich byl Víťa Novák na 16.místě, třiadvacet vteřin za vítězem. "Je to výsledek na prd. Trochu jsem se v zatáčce zapletl s autem, ale to nic nemění na tom, že mě Kudrna skoro dojel." říká náš leader "Vlastně se skoro opakoval dojezd PRSu, ale v časovce je to hanba" Z dalších našich reprezentantů zajel obstojně Slavíček v čase 5.45, Jirkovi Semencovi se tolik nedařilo a s časem 6,09 skončil 56. Šestici a celé závodní pole uzavřel redaktor Kolbaba. "I když se to zdálo nemožné, zajel ještě hůř než vloni" říká trenér našich Dr Zobal "Klidně mohl nechat kolo doma, za těch sedm minut by to vyšel taky. Příště tu snad bude couvat." No, necháme se příště překvapit. Velká pochvala patří našim pořadatelům, kteří, ač po nemoci, zpracovali výsledky rychlostí blesku a překvapivě je rozeslali ještě týž den. Rychleji chodí už jen viry, klobouk dolů.
Kamil Oprsklý,CFC, Zákolany

Přehrada plná cyklistů

Druhý ročník závodu 'Šlap okolo Slap'
Slapská přehrada, to je už dávno vyhlášené letovisko Pražáků, takže není divu, že neméně vyhlášený pražský klub Vinohradské šlapky zvolil pro výkladní skříň svých silničních závodů právě toto místo.
Slapská přehrada a cyklisti
Po vydařené loňské premiéře pro nás Šlapky na první květnovou sobotu uchystaly druhý ročník závodu Šlap okolo Slap s lehce pozměněnou trati, která ale zachovává dvě dominanty v podobě malebných serpentin na Rabyni a poněkud ostřejšího stoupání přes Křeničnou. Celková délka závodu je 75 kilometrů a převýšení téměř 1500 metrů, takže nám nějaká nudná rovina rozhodně nehrozí. Loňské vítězství budou obhajovat Jiří Chyba a Miroslav Kakač. Zajímavostí je, že Chyba nemá u S.K.Podraz vůbec vypsaný kurs. "Letos jsem ho ještě neviděl." řekl nám ředitel V.Newman "Kdoví, jestli je vůbec naživu. Naše kancelář nemíní nijak riskovat!"
Uvidíte sami. 2. ŠOS startuje 2.5.2009 v 11.00.

Místo medaile málem přes držku.

Vyhecované akademické MR v Třebušíně. Kdo shodil Malinu ?

Pěsti na asfaltu Ilustrační foto. Na shozené rukavice v neděli nakonec nedošlo. Naštěstí.
Na neděli 26.dubna jsme se dlouho těšili. V krásném prostředí Českého Středohoří se v Třebušíně konalo akademické mistrovství České republiky v cyklistice a my jsme měli své želízko v ohni v osobě ekonoma-prvoročáka Vítka "Mohlo by to být zajímavé." říkal Víťa dávno před závodem. "Loni tam Malina objel prakticky celý závod v úniku a dojeli ho až v posledním kole. Chtěl bych se zkusit poprat o bednu a dostat se do akademické reprezentace " Na to poprání nakonec málem došlo, ale nepředbíhejme. Vidina národního dresu letos přilákala na start hodně našlapanou sestavu. "Přijeli i profíci" popisuje Vítek startovní pole "Danačík z Whirlpoolu, Krupička. Dále nám dobře známý Radek Krummer, s nímž jsem už několikrát úspěšně prohrál (2.místo na MČR 2006 a 2.místo na Medica maratonu 2007 vždy za Krummerem, pozn. red.) pak Příbramáci, a to nemluvím o absolutní špičce UAC. Malina má letos formu jako hrom a Zbyńěk Kudrna jakbysmet. Zkrátka bylo jasné, že bude zle " A bylo. Od začátku se jelo hodně agresivně, nástup střídal nástup a řada favoritů měla chvílemi starost se ve vedoucí sklupině vůbec udržet. Nicméně vše probíhalo celkem zdárně až do chvíle, kdy se do pelotonu přimíchala uniklá čtveřice juniorů, startujících 5 minut za akademiky. "Junioři jeli o postup na mistrovství světa, navíc tam byl únik a stíhačka, takře jeli hodně rychle" říká trenér Zobal "Ale stejně to považuji za chybu pořadatelů, že dva přibližně stejně silné balíky pustí na krátkém okruhu (11 km, pozn. red.) 5 minut po sobě a dojde ke smíchání " Při předjíždění doprovodných vozů došlo k několika kolizím a pádům, které ovlivnily celkový výsledek. Náš Víťa se ještě stihnul vrátit, ale v dalších kolech bohužel ztratil s vedoucí desítkou kontakt. " Dojíždění mě stálo dost sil. Ale asi bych odpadl stejně, měl jsem toho už plný zuby. " Ještě hůř skončil Malina, který při pádu pohřbil všechny naděje a v cíli byl značně rozezlený. "Vítka zabiju. Vyjel za předjíždějícími juniory, čímž způsobil poplach a vlnu, která skončila pádem. To se prostě nedělá !" Situaci se vydal hasit náš nosič vody otec Kolbaba."Nechci nikoho hájit" řekl nám "ani jsem tam nebyl. Víťa mohl zazmatkovat, ale taková kurva, aby podváděl, to není. A Malina byl i náš favorit, přál jsem mu druhé místo hned za Vítkem." "Malinovi rozbiju hubu", zuřil Víťa v depu."ani jsem nevěděl, že tam nějaký zas.... junioři jedou a on mě takhle přede všema znectí. To se prostě nedělá !" K hrozící bitce nakonec naštěstí nedošlo, horké hlavy vychladly a válka mezi CFC a Šlapkami byla zažehnána. Dodejme, že akademickým mistrem republiky se po právu stal ex-kralovický profesionál Krupička, který s přehledem vyhrál spurt hlavního pole včetně závěrečné 'stojky' u kostela. Naší redakrotce V. Zvědavé to však přeci jen nedalo a po uzávěrce zašla znovu za Víťou "Opravdu jste se nepokusil o únik s projíždějící skupinou? Čestné slovo?"
"Čestný pionýrský!"
Tak si vyberte sami.

Pijte Enervit, je zdravý !

Náš nový sponzor potěší i abstinenty
Světem zmítá hospodářská krize, ale pro náš tým naštěstí přicházejí samé dobré zprávy. Po stabilizaci personální situace a úspěšném posílení sestavy se nám podařilo vyřešit zápletku kolem nových týmových dresů po odstoupení fy. G-sport a v poslední době i získat nové sponzory. O tom prvním jsme už informovali, je jím restaurace SK Kladno se svou pivní cenou pro vítěze tipovací soutěže.
Iontový nápoj firmy Enervit
A nová nabídka tentokrát potěší i abstinenty. S nabídkou spolupráce nás oslovil zástupce firmy Enervit pan P. Homolka "Jsme výrobce kvalitní sportovní výživy " napsal našemu jednateli v e-mailu "spolupráci bych viděl podobně jako je tomu u Vinohradských Šlapek. Oni od nás odebírají zboží na tým se slevou a za toto nám vyvěsí např. na závodech banner, vozí naše bidony atd. Samozřejmě je možné poskytnout i nějaké produkty na Vámi pořádané závody." Už letmý pohled na nabídku ukazuje že některé produkty a ceny vypadají opravdu zajímavě. "Myslím, že zájem by mohl být hlavně o iontové nápoje, kterých není nikdy dost. Dále jsou tu energetické produkty, kromě tyček i speciální 'perník' Power sport a řada dalších" Kompletní produkci si můžete prohlédnout na webových stránkách firmy Enervit.
Nás zaujalo, že v nabídce nenalezneme žádné stimulanty. "Stimulanty u CFC nevedeme" ubezpečil nás trenér našich cyklistů S. Zobal.
"A proč?" "To je jednoduché. Buď stimulans nefunguje, pak vyhazuješ peníze, nebo funguje, a pak dopuješ. Vyber si. " No, přeberte si to sami. Každopádně v případě Enervitu žádný doping nehrozí. Pokud mají naši členové zájem, cenová nabídka je k dispozici v redakci, objednávky bychom vyřizovali hromadně, svoje požadavky napište na nástěnku nebo pošlete mailem nebo osobně nebo zavolejte nebo jakkoli jinak dejte vědět.

DISKUSE

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...