Kladno Sletiště
14. října 2008 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Ćíslo 13

Sám voják v poli.

V posledním závodě UAC jel za CFC jen Vítek ve slávistickém.

Nezvykle pozdní termín a nezvykle chladné a deštivé počasí provázely poslední závod série UAC v Halounech. Místo startu i cíle shodné s tradičním Brdským dvoukolem, ale jinak kompletně nová trať, to byl premiérový podnik CKKV. A když se řekne CKKV, druhým dechem dodejme přehršli dalších kategorií v samostatném poháru. Někteří společně s UAC, jiní mimo, nikdo sám.
Vítek v slávistické bundě
Osamocený kladenský jezdec v bundě Slávie Praha
Závodníků bodujících v UAC se nakonec sešlo 85, naše barvy tentokrát hájil pouze osamocený Vítek. který navíc startoval v červené bundě CK Slavia Praha. "Důvod je jednoduchý, byla zima, foukalo a CFC zimní bundu nemá"
řekl náš jezdec reportérům v cíli a možná tak dal našemu výstrojnímu referentovi podnět k zamyšlení.
Ale zpět k závodům. Závěr sezóny a celkem jednoznačné odstupy leaderů obou hlavních balíků mohly snad u někoho vzbudit dojem, že půjde o poklidký rozlučkový podnik, něco jako dojezd do Paříže na TdF. Ale kdepak šampaňské! Ostré tempo, několik nepříjemných stoupání a zejména silný vítr brzy závodníkům ukázaly, zač je toho loket a původně kompaktní poloton se rozpadl na skupinky. Ta nejsilnější se bohužel obešla bez našeho zastoupení."Hned za Bykošem se to natrhlo a zbytek dorazil vítr. Zůstal jsem ve skupině odpadlíků, kterou jsem si pak vyhrál, ale co z toho. Aspoň, že jsem předjel Libora Janouška" Vedoucí skupinu časem vítr obrousil do šesterečného tvaru a ve spurtu vyhrál agenty Endurainingu pečlivě sledovaný Kudrna před Šlapkou Kuřetem a Fiatem Chybou. Náš Víťa dojel 11. Pokud jde o dojezdy druhého balíku, začíná to být pěkná otrava. Vítězný Tomáš Vitáček po vzoru sborné CCCP vyhrál z 15 pokusů počtrnácté, rovněž druhý Miroslav Kakač už má na bednu permanentku. Nakonec dobře, že už je konec sezóny.
Závěrečné vyhlášení vítězů proběhlo už tradičně v útulné hospodě U paviána, mírné zpoždění bylo zčásti sponzorováno hostinským, zčásti daní za bezpočet kategorií, podkategorií, dílčích i celkových vítězů pohárů, diplomů i všelikých čestných uznání. Zkrátka, nikdo tu v sobotu nepřišel zkrátka.
Kamil Oprsklý, CFC, Halouny

Poslední šlápnutí.

Poslední šlápnutí Seriál UAC je uzavřen, ale závodní sezóna ještě nekončí. Pro všechny cyklistické nezmary připravily Vinohradské šlapky už 5. ročník závodu s příznačným názvem Poslední šlápnutí. "To může znamenat jen řečnický obrat, ale ne pro každého" vzpomíná redaktor c. Kolbaba. "Například pro mě je ten závod vysloveně prokletý. Varování přišlo už v roce 2005, kdy se mi Anděla Bigmigová napasovala rychloupínákem do zadního výpletu. Přišel jsem o 8 drátů, přesně o čtvrtinu. Ale české ručičky si poradí... Pár drátů jsem otočil do protisměru, pohrál jsem si s centrklíčem a nakonec na 24 dojel domů. Nechápu, proč lidi vyhazujou peníze za zapletený sety." Ale to není všechno... "Není. O rok později jsem si projížděl trať a vybíral nejlepší místo k úniku. Jedna pravotočivá zatráčka mi přišla nebezpečná, protože mi to tam na škváře trochu klouzlo. Tak jsem se vrátil, že si ji porojedu znova a nacvičím průjezd" A nacvičil? "Zlámal jsem si stydkou kost" Cože ?? "Jo, tuhle. Nadvakrát. Zajímavé je, že jsem na tom ještě dojel 30 kilometrů do kladenské nemocnice." To si děláte srandu... "Na úrazovce se taky nejdřív smáli. Pak viděli rentgen, řekli, že jsem magor a zavolali mi sanitu. " Chtěli byste si to také vyzkoušet?
Kolbabova zatáčka a mnoho dalšího na Vás čeká 28. října na trati POS

JDEME DO FINIŠE

To to uteklo. Není to tak dávno, kdy jsme na tomhle místě ukázali první snímek a už tu máme celkového vítěze.
"Myslím si, že je to silnice s odbočkou na hrad Křivoklát (alespoň podle kostek)."
Jirka Semenec se zkrátka zamyslí, pak střelí a trefí. A protože je konec sezóny, jeho dvoubodové vedení už nikdo nedožene. Jirka dostane foťák a vy ostatní nic. A dobře vám tak! Copak je Jirka jediný, kdo jezdí na Křivoklát? Takže poslední kolo bude už jen o čestný úspěch. A když o čest, tak zpátky do hor!. Odkud byste řekli, že je tenhle obrázek? Kde to je? Nechceme předbíhat, ale kdo tam jednou jedinkrát jel, ten musí vědět na první kouknutí. A pokud jel a hůř vidí, může si obrázek zvětšit. Tak co, už je jasno?

Vítězové UAC pro rok 2008: Zahrádka, Vitáček a Královice
Dramatický a bojovný seriál UAC 2008 prošel posledními díly v poklidu a bez překvapení. Pohodlné bodové odstupy a hlavně neutuchající forma premiantů usnadnily prognózy místy až k praktické jistotě. "Tak například na vítězství Tomáše Vitáčka jsme v září a říjnu vypsali kurs 0,95" řekl nám vedoucí sázkové kanceláře 'Kámen+Nůžky' v Kladně ing. Papír "To v praxi znamená, že pokud si vsadíte stovku a Vitas zase vyhraje, musíte nám 5 korun doplatit." Faktem je, že vítěz kategorie C i celého druhého balíku nasbíral v 15 závodech 1500 bodů a vyhrál s odstupem 147 bodů. A celkově druhý vítěz kategorie D Miroslav Kakač nadělil druhému Burgerovi bezmála dvoustovku. V prvním balíku byla situace přece jen zajímavější. Dlouho vedoucí Smažík Chyba nakonec neodolal soustředěnému náporu viessmansko-královické dvojice Zahrádka-Novák a skončil celkově třetí. Vítězství v kategorii A však nakonec obhájil, byť v samotném závěru úpěl pod wattovou smrští finišujícího Enduraina Kudrny. V kategorii E s přehledem zvítězil královédvorský Václav Hrachovina před svým oddílovým jmenovcem Hejdou. Nejzajímavější byla nakonec kategorie žen, kde zvítězila Zuzana Denigerová o vlas před svou kolegyní z CK Kern Terezou Pinkavovou a o prsa před celkově třetí Štysovou z TJ Sokol Králův Dvůr. Zato junioři téměř nestojí za řeč, vítěze Volfa jsme viděli v 5 závodech, ostatní dva hoši zavítali jen a pouze na mistrovství republiky.
Od našich reprezentantů jsme žádné zázraky nečekali a také jsme se jich nedočkali. O zhodnocení sezóny jsme požádali trenéra CFC dr. Svatopluka Zobala. "S oslabeným týmem bylo naším cílem především udržení v souteži. To jsme splnili,i když celkově 12. místo je spíš zklamáním, protože na první desítku jsme určitě měli. Nejlepšího umístění mezi jednotlivci dosáhl Vláďa Prokop, který v kategorii D skončil na 7. místě a celkem vyjel ve 14. závodech 824 bodů . Víťa Novák objel vůbec nejvíc závodů, po rozpačitém začátku v průběhu sezóny stabilizoval formu a vybojoval ve své kategorii 8. místo. 1010 bodů je výborný počin. Plus prémie za 21. flek na Králi. Za zmínku stojí ještě Jirka Semenec, který skončil 13., hlavně kvůli slabší účasti. Budeme muset promluvit s Dášou"
A ostatní? "Co byste chtěli slyšet?" usmívá se "Kolbaba má problémy s životosprávou. Sice jezdí, ale moc žere a šanci by měl snad jen v přepočtu umístění na kilo. Slavíčka jsem viděli čtyřikrát a celkem mu věřím, že moc nejezdí. Janouš sezónu prochrchlal za fotoaparátem a Radek Lužný se zřejmě po jednom pokusu vrátil na motorku." A jaké cíle si kladete pro příští sezónu?"Tak to závisí na spoustě věcí. Jestli vedení klubu udrží stávající jezdce nebo třeba i někoho koupí a hlavně kolik seženeme peněz. Na materiál, podpůrné prostředky, trenéry a tak..." uzavírá Dr. Zobal. No, budeme nám přát hodně štěstí.