FORHONT

1 Vít Novák56

NEJBLIŽŠÍ AKCE

25. září 2008 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Ćíslo 12

Kosa jako na Šumavě.

Promrzlé Klikáče ovládli Kudrna a Vitáček

Kdo si v posledních letech zvykl spojovat tradiční Klikovy vrchy se zlatým sluníčkem babího léta, ten se tentokrát nestačil divit. Deset nad nulou, lezavý vítr a jemný déšť, to je klima hodné Krále Šumavy. Ten byl sice před týdnem, ale počasí, které nastolil, už vydrželo. Jenže amatérský cyklista není žádná panenka, a tak se v neděli na startu ve Velké Dobré sešla více než stovka závodníků připravených porvat se s křivoklátskými kopci.
Spurt
Spurt beze všech Vitáček.
Ztuhlost ranním chladem se přeci jen zpočátku projevila na tempu.
"Ze začátku se jelo úplý prd" řekl o úvodních kilometrech náš reprezentant Vítek Novák "... a to nahrávalo pokusům o únik některých slabších jezdců. Jako třeba mě (smích) Párkrát jsme to zkusili s Kuřetem, ale jen jsem se zbytečně větral. Když pak za Městečkem odjelo jedenáct lidí, zůstal jsem dvanáctej" Ta dvanáctka se v průběhu závodu ještě přetrhla na dva kusy a o vítězství spurtovala pětice nejrychlejších. Vyhrál Kudrna za Enduraining před Zahrádkou (Viesmann) a Chybou z Fiatu Smažík. Vinohradské Kuře Dubec bralo nakonec brambory... " Zaspurtoval jsem si na tabuli Velká Dobrá a vyhrál", řekl po závodě jeden z těch, co si neprošli naši prohlídku trati. "Právě, že jsem si to v sobotu celé důkladně proklikal. Ale když jedu, tak se mi odkrví hlava" Dodejme, že náš Vítek nakonec dojel třináctý.
Rovněž balík CDJŽ se po volnějším začátku v kopcích důkladně roztrhal, na Dobrou nakonec přijela šestičlenná skupina, v níž byl nejrychlejší Tomáš Vitáček z Viesmannu, tentokrát jen o fous před Miroslavem Kakačem (CK Kern). Co nevyhrabalo Kuře v prvním balíku, to dokázal Radek Vaňkát v druhém a vybojoval pro Vinohradské šlapky bronz. Ženy nakonec bodovaly dvě, vyhrála Štysová z TJ Sokol Králův Dvůr před Denigerovou z CK Kern.
Naši jeli tentokrát čtyři, nejlepší byl Vláďa Prokop na 34.místě, Jirka Semenec byl 36. a Pepa Slavík s Kolbabou dojeli ruku v ruce 58. a 59.
Na závěr musíme ocenit tradičně bezchybnou pořadatelskou službu, která navzdory počasí připravila velmi vydařený podnik, hodný výkladní skříně našeho slavného klubu.
Kamil Oprsklý, CFC, Velká Dobrá

Pomalu, ale zvesela.

CFC na Klikových vrších v sestavě 2+2
Fanoušci CFC si jistě všimli, že trojice našich reprezentantů v druhém balíku letos pravidelně dojíždí v sestavě - řekněme "2+1". Nejdřív zhruba v polovině balíku s minimálním odstupem Vláďa Prokop a Jirka Semenec, pak dlouho nic a následuje redaktor Kolbaba. "To se ví, že bych si někdy dal trojičku, ale letos na to prostě nemám" komentuje c.K. "Na Klikáče naštěstí přijel Pepa Slavík, kterému to letos taky zrovna nejezdí, a tak jsme se ve Strašecí sjeli"
Podle fotky to vypadá, že jste jeli na pohodu... Pomalu, ale zvesela
"Zdání klame. Ze začátku se docela tvrdě pracovalo a před Městečkem jsme dojeli početnou skupinu s holkama, Honzou Adámkem a tak. Ve stoupání na Bukovou mi pak Josef ujel, je prostě do kopce lepší."

C. Slavíček oponuje "No hlavně jsem si vzadu nechal třiadvacítku, tak to pomalejc nešlo. V těch stojkácjh na Leontýnu jsem si dával jako zvíře a zbytek trati jsem úplně chcípnul..."
A nastoupil mrchožrout Kolbaba...
"Jel jsem tou dobou s Igorem ze Šlapek a ještě s někým, ale spíš jsem jen tak plandal. Takže když jsme před Ploskovem dojeli Josefa a ukázalo se, že má problém se udržet, tak jsem si vystoupil a zbytek jsme dojeli ve dvou. Tak to má být, nedřel jsem se, pokecali jsme a ještě vypadám jako dobrák."
Ten dojezd ruku v ruce jste si smluvili?
"Řekli jsme si, že našim pořadatelům trochu zamotáme hlavu a velmi pečlivě jsme dojeli na milimetr stejně"
Dodejme, že cílová kamera ten milimetr přiřkla Slavíčkovi.


JIRKA DO VEDENÍ !

>>> FOTOSOUTĚŽ - 10. KOLO <<<
"Na fotce se mě zdá , že je to stoupání z Roztok směrem k Nižboru."
Kdepak, Jirko. Nezdá se ti to, je to tak, na obrázku bylo to krásné sedýlko během stoupání na Leontýnu. Ostatně kdo si nebyl jistý, mohl se přesvědčit během nedělních Klikáčů. A Jirka Semenec má další bod a jde tudíž do vedení. Konec sezóny se blíží, tak pomalu přemýšlej, kde a co budeš s výhrou fotit. Nebo se ještě někdo dotáhne ? Máme tu další příležitost.
Kde to je? Tak co? Kde to je ? Možná, že to je směšně lehké, ale nezapomeňte, že kdo se směje nejdřív, ten se směje nejlépe. Nebo tak nějak to je... Zkrátka si pospěšte.

Na závěr opět průběžné pořadí soutěže:
1.: J. Semenec - 3 body
2.-3.: Janouš, Kuře - 2 body
4.-5.: Ondra S, Pavel Louda - 1 bod.

Sparta, hřebík, řetěz a přesmykač

Dvojice našich na Králi bojovala s technikou a močícími Sparťany
Klatovy (CFC) Patnáctý ročník krále Šumavy nezůstal nic dlužen pověsti našeho nejtěžšího amatérského podniku a přivítal cyklisty počasím jako z Kachyňova filmu. Šero, mlha, déšť, nahoře na blatech navíc silný vítr, chyběla už jen Jiřina Švorcová v bažině. Ale k cyklistice. Jezdci dlouhé a střední trati startovali o půl sedmé a početný peloton se poprvé významně natáhl v nepříjemném malonickém stoupání, ve kterém cyklisté s ambicemi "uviset" většinou zuby nehty drží zaseknutý drápek. Ne tak ovšem náš reprezentant s číslem 11. Toho jsme zastihli, jak těsně před kopcem zastavuje a odbíhá do křoví u cesty. "Potřeboval jsem se vychcat ..." řekl Víťa po závodě naší redaktorce V.Zvědavé "Tak jsem si ve sjezdu poodjel a zastavil s tím, že se v Maloničáku docvaknu. Nakonec to stálo spoustu sil, protože vepředu někdo rozjel tempo jako magor. Paradoxem je, že krátce po tom peloton na popud Sparťanů hromadně zastavil na močení." To se dělá běžně? "Jo, nic proti tomu. Ale tentokrát v tom byla i týmová strategie Sparty, ktará iniciovala dvě zastávky v době, kdy měla vepředu ujetého člověka. Ten nakonec celého Krále vyhrál." To jste se ho nepokusili sjet? "Jo a ne. Ono je to u amatérů těžší, nejsou tu týmy domestiků na tempo a navíc ten kluk jel fakt dobře. Uštval třeba i Kuře, které jelo půl závodu s ním. Já jsem navíc stíhací tempo stejně neudržel a ve stoupání na Zhůří mi poodjeli. Jen o pár metrů, jenže nahoře na pláni začala skupina spolupracovat a ...astalavista, bejby." Víťa i tak zajel velmi dobrý závod a nakonec skončil dvaadvacátý "Ve skutečnosti dvacet jedna, protože toho kluka jsem přespurtoval o celou délku. No ale zapsali ho přede mnou, tak ať si to užijou".
Úplně jiné starosti měl druhý z našich účastníků Krále. "Ujeli mi, prask mi drát, píchnul jsem, urval přesmykač a přetrh řetěz." řekl nám otec Kolbaba "Jinak celkem pohoda" Nechcete to pro naše čtenáře trochu rozvést ? "Ale jo. Ze začátku se jelo příšerně, ale na to už začínám být zvyklý. Skupina s Igorem byla pryč už od Velhartic, Děpoltice a Hojsovku jsem málem nevyjel. A když jsem se vyškrábal do té mlhy na pláních, tak mi na prášilských kostkách praskl drát. Ale to nic, spravil jsem to za chvilku a stejně už jsem jel sám. Pořád jsem si říkal, že se na to vykašlu a pojedu dvoustovku. Jenže před Rejštejnem mi přišlo nějak líto, že bych letos nejel Zhůří a odbočil jsem na dlouhou. Tahle pasáž až do Zdíkova se mi jezdí vysloveně dobře a navíc se pomalu zlepšilo počasí. Jenže místo toho, abych dojížděl, jsem spravoval. Nejdřív jsem před Sušicí píchnul a potom před Zámyšlí urval přesmykač a přetrhnul řetěz." Taková smůla! "Jak se to vezme... Oba defekty přišly blízko občerstvovačky, a tak jsem kolo předal servismenům a v klidu se najedl. Takže spíš štěstí." A zbytek už bez komplikací? "Jo, akorát bez přesmykače, takže když jsem vyjel na kopec, musel jsem zastavit a rukou přehodit na velkou placku. Jako v dřevních dobách na TdF. Řazení dolů bylo bez problémů, vycvaknul jsem pravou nohu, kopnul do řetězu a bylo to." Přes to všechno vypadáte docela spokojeně..."Vždyť vám to říkám, pohodovej Král"

DISKUSE

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...