FORHONT

1 Vít Novák56

NEJBLIŽŠÍ AKCE

5.září 2008 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Ćíslo 11

Rohlíky, slunce a severní vítr.

Libušín okleštěný, ale stejně krásný.
Silný protivítr držel závodníky pohromadě.

Vítězný rohlík
Rohlík pro vítězku nejhezčí kategorie.
Se stínem loňské absence v zádech, navzdory nejistotě a intrikám kanalizačních destruktorů pozdvihli naši organizátoři povadlý prapor CFC vysoko do severního větru a dokázali připravit jeden z nejlepších letošních podniků UAC. Již osmý ročník tříetapového závodu v náročném terénu Libušínského dolu a zlátnoucí srpnové slunce přilákaly početné pole závodníků, kteří byli zvědavi zejména na pozměněnou trať. Vynucené prodloužení rovinaté pasáže spolu s nečekaně silným protivětrem se ukázaly jako důležitý faktor a do značné míry ovlivnily taktiku a průběh celého závodu. Ale nepředbíhejme.
Jako první rozdala v sobotu karty sedmnáctikilometrová časovka s náročným kopcem v úvodu a předlouhou větrnou rovinou. Absolutně nejrychlejší čas zajel královický Ondřej Charvát, spolu s ním se pod 24 minut vešel ještě druhý Zahrádka z Viessmannu s jedenáctivteřinovou ztrátou, třetí Víťa Mužík z Ráje kol Kladno ztratil 52 vteřin. Náš Vítek Novák nemá na časovky ani kolo, ani hlavu a potvrdil to i tentokrát, když ztratil víc jak 3 minuty. V druhém balíku překvapivě zvítězil Radek Vaňkát za Vinohradské šlapky s téměř půlminutovým náskokem na favorizovaného Tomáše Vitáčka, třetí byl Miroslav Kakač z CK Kern. Velmi zajímavě se vyvinula situace v kategorii žen, kde se sešly tři vedoucí závodnice v na vteřinu stejném čase.
O přestávce zůstala většina závodníků na místě. Dobré krušovické a kvalitní "hotovky" v hostinci Sport umožnily závodníkům doplnit ionty a energii, sluníčko a vyhřátý trávník pomohly zregenerovat síly před odpolední druhou etapou.
Ta kopírovala trať časovky v první divizi pětkrát, v druhé čtyřikrát. Nevelké odstupy, znalost trati a protivítr vedly k tomu, že 13členné čelo první divize objelo etapu pohromadě a rozhodovalo se v závěrečném spurtu. Zvítězil Viessmann Zahrádka a díky desetivteřinové bonifikaci snížil ztrátu na Ondru Charváta na jedinou vteřinu. Rovněž na dalších místech bylo horko, druhý Jan "Kuře" Dubec bral 8 bonifikačních vteřin a dotáhl se na třetího Mužíka na 2 vteřiny. Náš Vítek jel velmi dobře a nakonec spurtoval na 6. místě. V druhé divizi přišel podle očekávání útok dvojice favoritů Kakač-Vitáček, kteří odjeli ve dvou, získali jedenapůlminutový náskok, vymazali ztrátu z časovky a s přehledem se usadili na prvních dvou místech. Ostatní favorité včetně dosud vedoucího Radka Vaňkáta dojeli v sedmi lidech, třetí místo vybojoval Štěbeták z CKKV. V kategorii Ž se všech 6 děvčat zpočátku srovnalo v jedné početné skupině, kde je chvíli sledoval i náš redaktor Kolbaba se svými soupeři, od druhého kola se však stupňpovaným tempem podařilo odjet dvojici Denigerová (Kern)-Štysová (Sokol Králův dvůr), která nakonec získala tříminutový náskok. V závěrečném kopci ještě Zuzana Denigerová poodjela a získala k dobru 11 vteřin.
Nedělní třetí etapa s pověstnými 12% "Kaštany" slibovala velký boj, ale jak se ukázalo, favorité se dokázali dobře pohlídat. Do spurtu první divize nakonec šla celá 16členná vedoucí skupina a vše se zdálo nahrávat vítězi předchozí etapy Zahrádkovi, kterému při předpokládaném nulovém spurtérském zisku Ondry Charváta stačilo k celkovému vítězství páté místo a 2 bonifikační vteřiny. Nakonec však překvapivě nezískal nic a Ondra náskok jediné vteřiny uhájil. Spurt vyhrál Krupička před Hoškem z Favoritu Brno a Kudrnou, pečlivě monitorovaným objektem výzkumného teamu Enduraining. V boji o bronz stačily 4 bonifikační vteřiny šlapkovskému "Kuřeti" k tomu, aby o 2 vteřiny přeskočilo Víťu Mužíka a potvrdilo kvality etapového jezdce. Náš Víťa bohužel ve čtvrtém kole ze skupiny odpadl a nakonec skončil sedmnáctý. Čelo druhé divize dojelo tentokrát pohromadě v 8 lidech, spurt vyhrál Tomáš Vitáček a definitivně potvrdil celkové tvítězství, jako druhý finišoval celkově stříbrný Kakač, třetí místo si pohlídal Radek Vaňkát v barách Vinohradských šlapek. V kategorii žen se v průběhu závodu nic zvláštního nedělo, děvčata jela pohromadě jako jeden muž a dojezd si pohlídala takticky jedoucí Zuzana Denigerová před královédvorskou Sokolkou Štysovou, celkově třetí místo obsadila Tereza Pinkavová z CK Kern. Z našich reprezentantů dojel Vláďa Prokop 31., Jirka Semnenec 33. a 46. byl redakor Kolbaba, který po závodě zářil spokojeností s tím, že třetí etapu objel v nejhezčí skupině celého závodu.
Na závěr musíme ještě jednou vyzvednout bezchybný průběh celého víkendu od prezentace až po cílové rohlíky, který znovu dokázal, že CFC pořádat závody prostě umí. Nepochválíme-li se totiž sami, kdo to za nás udělá?
Kamil Oprsklý, CFC, Libušín

Král dostává rozum.

Patnáctý ročník Krále Šumavy slibuje návrat k silniční cyklistice.

Nezdá se to, ale na Šumavě se letos vyznavači kopců a dlouhých tratí sejdou již popatnácté. První ročníky pamatují ještě start na domažlické výpadovce před kulturním domem, pokusy natáhnout trať až za Vimperk a zejména ciltivý výběr trati s převahou dlouhých, ale standartních stoupání.
"Na trati nenajdete žádné extrémy, ale poctivé šumavské kopce, které dokonale prověří trénovanost každého účastníka"
tak znělo motto pořadatelů v jednom z prvních zpravodajů, sympatické především ve srovnání s chodeckými vložkami jiných závodů, například beskydskou Všeminou. Obtížnost našeho nejnáročnějšího maratonu totiž od počátku spočívala v jiných faktorech, především délce kopců (Hojsova Stráž 6 km , Javorník 7,5 km, Zhůří 8,5 km), dlouhých pasážích v tisícimetrové nadmořské výšce a mnohdy značně drsném počasí (Připomeňme zejména sníh na Kvildě v roce 1996). Postupem času však pořadatelé ve snaze zůstat nej... začali na trať nabalovat další a další výškové metry, což je v pořádku, ale bohužel i řadu pasáží, které nemají se silniční cyklistikou mnoho společného.

Kochánov
Kochánov. Letos se prý Král pojede na kole.

V úsecích jako je Putkov či Kochánov skutečně nešlo o cyklistické "uviset, dotáhnout se, ujet", ale o prosté existenciální "přežít". Naštěstí pohled na letošní trati naznačuje, že na Šumavě začíná vítězit světlo lidského rozumu a pořadatelé tentokrát připravili tvrdě náročné, ale jezdivé kilometry. Na závodníky jich čeká na krátké trati 150, na střední 200 a na dlouhé celých 250.
Dobře si je užijte! Silniční Král Šumavy startuje v Klatovech 13.září v 6.30.

UAC jde do finiše.

Poslední tři závody, v čele Zahrádka, Vitáček a Královice

V letošním ročníku UAC zbývá objet poslední trojici závodů. A ne ledajakých. Jako první zkusí zamíchat pořadím již tuto sobotu 11. ročník královské časovky do vrchu Řevnice, náročný, bezmála šestikilometrový výjezd od řeky na hlavní hřeben Brd.
Po šumavské odbočce následuje v neděli 21. září další slavný závod, Klikovy vrchy , věřte, nevěřte, už 23. ročník. Jde o další výstavní kus našeho klubu, podrobné informace včetně prohlídky překrásné trati naleznete už brzy v rubrice POŘÁDÁME.
A úplně na závěr nás první říjnový víkend čeká novinka od CKKV, Halounské okruhy , závod, který nahrazuje Brdské dvoukolo a povede malebnou krajinou v okolí Koněprus.

Kladenská stopa na Šumavě


Kdo zná Síň slávy CFC Kladno a nahlédne do výsledků předchozích čtrnácti ročníků Krále Šumavy, ten nebude překvapen, že tam nalezne řadu pozoruhodných zápisů kladenských jezdců. A to i na místech nejvyšších.
"S kolegy jsme prolezli archivy a nestačili jsme se pyšnit" říká redaktorka V. Zvědavá."Asi nejvýraznější postavou je Josef Burgr, který vyhrál ve své kategorii na krátké trati pětkrát za sebou v letech 2002 až 2007, poslední rok už bohužel v dresu Markusu. Dalším kladenským vítězem je Víťa Mužík, který ovládl absolutní pořadí krátké trati v roce 2001 a o rok později skončil čtvrtý. Honza Šnajdr byl na pódiu v letech 2003 a 2004, kdy byl na krátké trati čtrtý a pátý, o rok později dojel na dlouhé trati šestý." To jsou však všechno cyklisté, kteří už v dresu CFC nejezdí. Máme v současnosti jezdce, který je dokáže nahradit? "Jednoznačně Víťa Novák. Poprvé startoval v roce 2005 jako šestnáctiletý a i přes defekt skončil v první padesátce. O rok později poprvé na dlouhé trati polechtal závodní pole samostatným únikem v nejtěžším stoupání na Zhůří a nakonec skončil 29. A vloni dojel v těžkém deštivém ročníku desátý."
Ale nejde jen o vítězství. Dalším pozoruhodným zjevem je náš oddílový fotograf Petr Janouš, ze kterého se během let vyklubal spolehlivý bodyguard královny Šumavy Hanky Ebertové. "S Petrem jsme jeli už v roce 2003, ale nejvíce mi pomohl o tři roky později." vzpomíná devítinásobná vítězka "Tehdy jsem startovala v barvách Vinohradských šlapek, se kterými jsem se perfektně sjela rok předtím. Tentokrát však hoši podlehli temné straně Síly a na Javorníku mi bez milosti ujeli. Nebýt výpomoci Petra Janouše, který mi věnoval láhev pití a dotáhl mne až do cíle, asi bych bídně zahynula." Dodejme, že Petr dovezl královnu do cíle i vloni " Škoda, že letos nejede. Bude mi hodně chybět. Chtěla bych vyhrát podesáté a pak už se na to vykašlu." Takže napřesrok se už konečně dostane na některou ze soupeřek? "Tomu moc nevěřím" oponuje náš jihočeský dopisovatel a odborník na šumavskou problematiku Jaroslav Galapetr "Myslím, že to bude jako s Hančiným oblíbencem Karlem Gottem a Slavíky. Nejspíš ji budeme muset zastřelit."
Ale zpět na Kladno. Že si naši jezdci dokážou pohlídat oba konce závodního pole, to dokazuje náš redaktor c. Kolbaba. "Pomyslnou červenou lucernu jsem atakoval několikrát. Ale získal jsem ji až v roce 2002, kdy na můj čas 13 hodin 5 minut nedokázal nikdo odpovědět. Všichni soupeři nakonec skončili ve sběrném vozidle, které na mne troubilo přes půl závodu. Ale nedal jsem se ! Takže teď už vím jak na to, zbývá jen peloton otočit."


ZPÁTKY DOMA

>>> FOTOSOUTĚŽ - 9. KOLO <<<

Prázdninová dvoubodová prémie v minulém čísle připadla úspěšnému řešiteli Honzovi Dubcovi, známějšímu jako Kuře. A kudy se to přeborník etapových závodů vlastně projíždí ? "Hele není ta fotka z dojezdu na sv. Jure v Chorvatsku, takový ty serpentýny na posledním kilometru ?"
Je to tak, máš dva body !
Ale prázdniny už skončily a my se vracíme opět domů. Odkud je asi tenhle snímek? Kde to je? Nepoznáváte? Zkuste si obrázek zvětšit.. Určitě jste tam už byli a až vám někdo vyfoukne správné řešení před nosem, budete si rvát vlasy. Takže tipujte správně a rychle.

Na závěr aktuální průběžné pořadí soutěže:
1.-3.: Janouš, Semenec, Kuře - 2 body
4.-5.: Ondra S, Pavel Louda - 1 bod.
Boj o foťák se přiostřuje !

DISKUSE

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...