24.července 2008 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Ćíslo 9

V UACu je síla !

Mistrovství republiky amatérů v Bělči:
5 titulů a celkem 12 medailí zůstalo doma.

Lucka Kočí Dlouho očekávaný třetí červencový víkend přinesl vrchol sezóny v podobě mistrovství republiky amatérů v Bělči. A rovnou je třeba říci, že domácí půda zástupcům UAC svědčila, o čemž vypovídá pět mistrovských titulů a celkem dvanáct umístění na stupních vítězů. Ale pěkně popořadě. Jako první byla v sobotu 19. července na pořadu časovka jednotlivců na 25 kilometrů po trati vedoucí lánskou oborou s obrátkou na jednom z obskurních kruhových objezdů uprostřed křivoklátských lesů. Absolutně nejrychlejší čas zajel Kamil Mráz z Uničova (kategorie B) a o 17s zdolal i přeborníka UAC Pavla Kroba. Průměr přes 45 km/h hovoří za vše. V kategorii A zvítězil nám známý Radek Krummer z TEAM CUBE - Cyklosport RIK pod dozorem svého otce Radoslava, který při tom stihnul vyhrát kategorii D. V "áčku" bral medaili za třetí místo Ondřej Charvát z Královic. "Céčka, sbírá céčka", to je hit v podání Tomáše Vitáčka z Viesmannu, jenž nenašel přemožitele ani na celostátní úrovni a když trochu předběhneme, tak ani v hromadném závodě. "Éčko" patřilo Jiřímu Kasalovi z CK Kooperativa, druhý Zdeněk Joch zastupoval UAC, i když má na dresu mimikry CK A JE TO Třebíč. Juniorskou kategorii ovládl lounský talent Jakub Jerman, kladenské Pijase potěšil třetím místem Jakub Šnajdr. První mezi ženami byla podle očekávání reprezentantka Martina Růžičková z Dukly Praha a pod dojmem bezmála tříminutového náskoku na druhou Káju Polívkovou se na nedělní hromadný závod přihlásila mezi chlapy. Barvy CFC hájily v kategorii D naše spolehlivé opory Vláďa Prokop a Jirka Semenec, 16. a 20.místo jsou v silné konkurenci dobrým počinem.
V neděli dopoledne startovaly kategorie C,D,E a Ž. V silně obsažené kategorii čtyřicátníků se prvních 16 cyklistů vešlo do jediné minuty, dramatický závěr pro sebe rozhodl spurtér Tomáš Vitáček tesně před Jiřím Boštíkem z Cyklo sport Stratílek Litomyšl. Miroslav Kakač v kategorii D potvrdil svoji třídu i tentokrát a sólo jízdou si dojel pro titul s téměř minutovým náskokem před Krummerem-otcem a Volánkem z Cyklo Team Killi. Jiří Kasal v kategorii E zkompletoval "double" a po časovce vyhrál s převahou i hromadný závod. Závod žen vyhrála Lucka Kočí v barvách KC Slavie Praha a po hokejistech a fotbalistech tak "sešívaným" přidala do sbírky další titul. Na druhém místě dojela Pavla Nováková z CINELLI HZS MSK a Petra Kottová z Toyota Dolák skončila "až" třetí. V dresu CFC se jí dařilo lépe.
Po obědě přišly na řadu kategorie A, B a junioři. Mezi mladíky si suverénně počínal Jakub Jerman z TJ Stadion Louny a zvítězil stylem start-cíl s náskokem skoro čtyř minut, stříbro a bronz vezou do Ostrova Ondřej Stránský a Milan Šplíchal. "Béčko" vyhrál Václav Jelínek z Chomutova těsně před Michalem Šupolem z EMS-Eltech Team Děčín, o půl mituty za nimi přisvištěla trojice UACových v pořadí Petr Novák (Královice)-Pavel Krob (Kern) a Petr Zahrádka (Viessmann). A dostáváme se k nejsilnější kategorii A, se kterou jsme si spojovali určité naděje, které však bohužel vzaly poměrně brzy za své. Už ve druhém kole se peloton přetrhl na dvě části a náš Vítek zůstal v té druhé. V průběhu dalších kol pak došlo k dalšímu štěpení a nakonec zůstala v čele sedmičlenná skupinka, která spurtovala o vítězství. Přesvědčivým finišem vyhrál Martin Krupička z CK Královice před děčínským Davidem Jeřábkem a Krummerem-synem v barvách CUBE. Vítkovo konečné 17. místo není vysloveně špatné, ale spolu s převozníkem Proškem bychom je mohli označit jako pumprdentlich. Našim "Déčkařům" se ve srovnání se sobotou dařilo méně, brali 29. a 33. místo.
Dalšího přírůstku do síně slávy jsme se tedy letos nedočkali. Za zmínku však stojí, že i kdybychom byli všechny naše bývalé opory nakoupili zpátky, situace by se nezměnila. CFC Kladno je totiž jen jedno.
Kamil Oprsklý, CFC, Běleč

Královice, Královice

před mistrovstvím v republice ...

V neděli 13.7. se v Královicích pod záštitou starosty rozdávaly žluté dresy pro mistry UAC pro rok 2008 v hromadném závodě. Za pěkného letního počasí bojovaly oba balíky na 87km dlouhé trati vedené zvlněným terénem v okolí Slaného. Po bojovném průběhu, kdy se peloton trhal zejména v ostrém stoupání za Pozdení, dojela v prvním balíku na čele jedenáctičlenná skupina, ve které k potěšení kladenských příznivců nechyběl zástupce CFC Vítek Novák. V dramatickém finiši zvítězil Červenka z CK Vokolek Import před Zahrádkou z Viesmannu, který vyhrál kategorii B. Náš Vítek skončil po nepříliš vydařeném spurtu sedmý. "Myslel jsem si, že je cílový kopec prudčí a hodil jsem tam malou placku. Tu jsem jsem pak už rychlejc neroztočil. Jsem blb, měl jsem tam nechat pilu."
Škoda, nějaká ta bedna by už přišla vhod.
Takhle vypadá spurt !
Krásný spurt o 14. místo - Kuchař a Mužík.
Ve druhém balíku bojovali o tituly veteráni v kategoriích C,D a E spolu juniory a ženami. Do cíle přijela první tříčlenná skupina a ve spurtu podle očekávání vyhrál Vitáček z Viesmannu před Hájkem a Kakačem, který za třetí místo bral titul v kategorii D. "Nad 60" vyhrál Hrachovina z TJ Sokol Králův Dvůr, jeho oddílová kolegyně Štysová zvítězila v kategorii žen. Junior Volf (MS auto) byl sice ve své třídě sám, ale celkově dojel na pěkném 15.místě. Náš Vláďa Prokop dojel 34., mezi "50+" byl osmý. Dobrá práce!

Sudoku pro dementy

Sudoku
Do prázdných čtverečků vepište čísla od 0 do 1 tak, aby jejich součet ve všech řádcích, sloupcích i v obou úhlopříčkách byl roven 3.
Výsledek nám neposílejte.

Předávka dopadla na jedničku

... ale to je asi tak všechno

" Každý sudý kolo mi měl táta hodit láhev s vodou" popsal redaktorce V. Zvědavé zákulisí boje o mistrovský titul náš závodník Vít Novák "... no a na čtvrtý nebo pátý kolo kolu. Teda kokakolu. Je tam cukr a kofein, to se do finiše hodí."
Není to ale doping ?
"Kofein se smí " oponoval Vítek "... a navíc to nikdo nehlídá. Větší problém byl, jak převzít dvě flašky najednou a nerozbít si přitom držku."
Předávka dvou lahví Jak nacvičená kombinace "kola-zuby-ruka-voda" dopadla v praxi, dokumentuje fotoseriál P. Janouše. Bohužel to byl asi jediný světlý moment našeho teamu. Vítek poměrně brzy odpadl a o nějakém finiši nebyla řeč. "Od prvního stoupání mi bylo na blití a do konce závodu jsem z toho nevyšel. Možná byla chybička v jídle..." Špatně jste odhadli podíl rychlých a pomalých glycidů v předstartovním mixu?
"V hospodě jsem si dal párek s hořčicí. Jen tak tak jsem ho dovezl do až cíle"
Tak takhle se jezdí za peníze našich pracujících na mistrovství republiky!

A KDE JE TOHLE ?

Pro dnešní snímek jsme si z Kladna zajeli trošku dál. A výš. Poznáte, odkud jsou tyhle patníky? Myslíme si, že je to celkem snadné, protože kdo tam jel, ten nezapomene. Kde to je? Takže kde to je ? Pište, je to za body a vítěz získá foťák. Pro úplnost dodáváme přehled dosavadních výsledků: