FORHONT

1 Vít Novák56

NEJBLIŽŠÍ AKCE

8. října 2017 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 108

Klikáče pečetily žluťáka

Vašík dělal co mohl, zlato pro kamaráda neprosadil

Spurt o žutý trikot Letošní Klikovy vrchy poznamenala podobně jako loni nucená změna trati, se kterou jsme se však tentokrát vypořádali poměrně snadno, protože jsme mohli využít vyzkoušenou náhradní variantu přes Lhotu. Ani předpověď počasí na třetí zářiovou neděli nebyla příznivá, přesto jsme na startu v Bratronicích přivítali slušný počet 94 cyklistů všech věkových a výkonnostních kategorií. Není divu, protože před poslední vrchařskou prověrkou zbývala v poháru UAC řada nezodpovězených otázek. Šlo především o celkové pořadí v prvním balíku, kde měl Michael Somr z Lawi Stars ještě reálnou šanci dotáhnout Ľubomíra Sedláčika ze Sparty a zaútočit na obhajobu titulu. Za tím účelem si na pomoc přivedl dlouholetého kamaráda, čtyřnásobného vítěze Klikáčů Václava Nežerku. Nutno říci, že Vašek splnil úlohu domestika beze zbytku, obětoval vlastní ambice a odvedl poctivý kus černé práce. Našim cílovým rozhodčím tak zkomplikoval život, protože ti si ho při prezentaci předepsali do kolonky 'vítěz' a museli pak ve výsledcích škrtat. O vítězi rozhodoval cílový spurt. Majkl se nakonec kýžené stovky bodů nedočkal, naopak žlutý Sparťan úspěšným finišem definitivně potvrdil titul. Absolutním vítězem se stal stejně jako loni Zdeněk Jílek z teamu Erste Premier. Náš favorit Vítek Novák nastoupil oslaben respirační virózou, v závěru ztratil kontakt s vedoucí skupinou a dojel sedmnáctý. Martin Šurányi bojoval jako lev, ale v těžkých kopcích přeci jen ztrácel a nakonec obsadil 31. místo.
Zatímco v kategorii AB panoval mezi nejlepšími nelítostný boj, v závodě druhé divize dojela vítězná dvojice uprchlíků s úsměvem ruku v ruce. Bylo to pěkné gesto v olympijském duchu, ale musíme přihlédnout k tomu, že Sparťan Michal Koš je v UAC a Bedřich Průcha (Cykloservex - Duratec) příchozí. Dělba mistrovských bodů by nejspíše vypadala jinak. V kategorii D zvítězil Košíkův týmový kolega Stanislav Vohník, v Éčku bral zlato Josef Fučík (CK Vinohradské šlapky) a nejrychlejší ženou byla Klára Zadáková (Sport Races - Isaac Team). Juniorské kategorie UAC zůstaly neobsazené, vše nám však vynahradila početná výprava mládežníků CK Příbram, kteří, ač věkem převážně kadeti a dokonce žáci, úspěšně bojovali s přesilou starších kategorií, o čemž nejlépe svědčí zisk pátého a šestého místa mezi nejlepšími muži. Pevná ruka trenéra Vršeckého se nezapře. Naši reprezentanti se mezi nejlepší neprosadili, 21. místo Luboše Černého je však velmi solidní. Pepovi Slavíkovi se po delší závodní pauze dařilo méně a dojel na 53. místě. 31. Klikáče tedy máme úspěšně za sebou. Nakonec nám nepršelo, i slunko zasvítilo a co je hlavní, obešli jsme se bez nehod. Dobře víme, že to není samozřejmost a doufáme, že tomu tak bude i v dalších letech.

UAC 2017 : dobojováno

Vítek třetí, Márty dvanáctý, tým sedmý

Zatímco začátkem léta nebylo kde šlápnout, závěr soutežniho roku přinesl doslova smršť závodů, takže bez úvodu rovnou k věci. O tom, jak se promění několik prašných sektorů po předchozích deštích, se mohli cyklisté první zářiovou neděli na Lawi Tour Classic přesvědčit tak říkajíc na vlastní kola. Nutno přiznat, že pořadatel situaci zvládl, vynechal pár polňaček a žádný blátokros se nekonal. Některé jezdce však změněná trať nachytala na švestkách. Byl mezi nimi i náš jediný zástupce Víťa Novák "Nájezd do druhého průjezdu bergem na Kovárnu jsem dost prokaučoval a vyblemcal spoustu sil, abych si to sjel. Mezitím odjelo 5 lidí dopředu. Ke konci už jsem se trochu srovnal, ale i tak šla větší část naší devítičlenné skupiny v dojezdu přeze mě." Vítek to ze skromnosti neuvedl, ale konečné 11. místo mu v silné konkurenci profesionálů stačilo na 3. místo v UAC a první v kategori A. Celkovým vítězem se stal David Jarý (Johnson Controls AŠ MB).
Také o týden později byl Vítek na 4. ročníku Podzimního Vrchaře jediným zástupcem klubu. Tentokrát však nebyl vyjímkou, celkem se deštivé 130 km vyjížďky s měřenými úseky zúčastnílo pouhých 22 cyklistů. Většinou silnějších, ti, co neměli naději na vítězství, raději zůstali doma v teple. Zvítězil Michael Somr z Lawi Stars, Vítek s končil s malou ztrátou třetí. "Bohužel jsem krutě nezvládnul druhý segment, jinak docela dobrý. Škoda, že jsem se ještě trošku nezmáčkl do toho Hýskova. Na konci mi docházelo. Samostatný komík by mi tam slušel". Dodejme, že komík není žádný srandista, ale King Of Mountains, titul pro držitele nejrychlejšího času v segmentu GPS aplikace Strava.
Sobota 16. září byla světlou vyjímkou v smutně prořídlém kalendáři letošní sezóny. Nováček mezi pořadateli Martin Pliml se rozhodl přivést na svět klasickou časovku do kopce a trať zvolil vskutku náramnou. Serpentiny v první polovině bezmála pětlikilometrové trati časovky do vrchu Račice patří mezi nejkrásnější v kraji, stojky v druhé polovině naopak mezi nejnáročnější. Dohromady lahůdka, kterou si navzdory nepříznivému počasí nenechalo ujít 47 závodníků, z nichž byl opět nejrychleší v závěru sezóny mocně finišující Michael Somr. Naše barvy zastoupila osvědčená dvojice opor Luboš Černý a Martin Šurányi na 32. a 36. místě.
Po Klikových vrších kterým věnujeme samostatný sloupec, už bylo o vítězích celkové klasifikace rozhodnuto. Nás však ještě na Posledním šlápnutí, letos uspořádaném netradičně na krátkém uzavřeném okruhu, zajímal boj o třetí místo pro Vítka Nováka. Toho bohužel z přímého souboje brzy vyřadil pád po kolizi se soupeřem a mohl jen z povzdálí sledovat, zda se Petr Mirovský ze Stark Cycling Teamu neprosadí na stupně vítězů. Nestalo se a Vítek bronzový post uhájil. V dešti a zimě vyhráli Petr Beneš (Truxxik Cycling - balík AB) a Přemysl Kuchař (Eleven Cube Riders - CDEJHŽ). Sečteno, podtrženo: žlutý trikot - Ľubomír Sedláčik (Sparta Praha), růžový Libor Janoušek (Lawi Stars), v týmech o pět délek Sparta. Naše plusy: Víťa třetí, Márty s velkou pochvalou dvanáctý., Luboš 29. Tým potřetí za sebou sedmý. Celkem dobrá práce, Modré šípy.

Velká cesta Švýcarskem

Nový epochální výlet pan Mračka, den 13 - 14.

Olympijské muzeum Ranní vstávání bylo peklo. Měl jsem tak oteklý obličej, že jsem musel hodinu orážet, než jsem trochu viděl. Ale Ženeva byla na dohled, tak jsem nespěchal. U benzinky mi ochotně zalili ešus s čajem, ale jídlo jsem si moc nevychutnal, protože tam byl chlapík s viržínkem a strašně to smrdělo. Ještě ranní hygiena a odjezd do Ženevy, kde nechal stopu T.G. Masaryk při slavném projevu k 500. výročí upálení mistra Jana Husa v Kostnici. Ale jakou stopu tam nechám já, to ještě nevím. Ženeva mě přivítala dopravními letadly nad hlavou, jenom je zespoda pohladit. Chudáci lidi v bytech. Po levé straně míjím palác národů (OSN) z r. 1946. Ženevské jezero, ze kterého vytéká řeka Rhôna a Arve, je moc krásné a lemované historickými budovami. Známá dominanta města je vodotrysk, tryskající do výšky 140 m rychlostí 200 km/h a 500 l/s. Už z dálky nejde přehlédnout. Taky jsem políbil silnici, když jsem ho při jízdě pozoroval. Zajel jsem co nejblíž, ale dál jsem musel pěšky. To, že jsem pod ním stál a byl mokrej nevadilo, protože za ten zážitek to stálo. Projetí promenády Freddie Merdcuryho a Sissi císařovny byla povinnost. Jejich sochy lemovaly promenádu, ale Freddieho socha, to teda byla bída. Všude kolem byly na budovách hodiny, které se švýcarskou přesností odbíjely čas, i ty, co byly tak krásně zhotovené na záhonku z živých květin. Ještě foto, magnetku do sbírky na památku a otáčím to do Lausanne. Ale napřed benzínka, která byla opět mým domovem. Už vím, kde budu bydlet, až ze mě bude bezdomovec. Mimochodem - zkušenosti mám. Dobrou noc.
Dnes mě čeká další významné město Lausanne a už dlouho se mě drží rovinky. Hned jsem zapomněl na krušné chvíle v průsmycích. A už nemusím shánět švýcarskou vlajku, stačilo ji sebrat ze silnice, kde se válela. Jezero s okolní přírodou bylo opět fantastické. Ve městě je je muzeum Charlie Chaplina, to jsem vynechal, ale foto s jeho sochou ne. Potěšil mě, že je menší než já. Socha Freddie Mercuryho byla originálnější než v Ženevě, ale že za ním byl postavený obytný přívěs, to jsem jim neodpustil. Hledání olympijského muzea (viz foto) nebylo těžké, opět vše při cestě. Před muzeem byly sochy velkých světových sportovců včetně našeho Emila Zátopka, kterého jsem pozdravil podáním ruky a poplácáním po ramenou, uvnitř byly vystavené různé artefakty sportovců včetně promítání všech olympijských her, jenom si naťukat na panelu a na velké obrazovce v poklidu v křesle sledovat. Ani se mi nechtělo odjet, ale večerní koupání bylo silnější. Chtěl jsem si vyfotit jezerní zátoku, když vtom mi z ruky vypadl foťák a scházelo 5 cm a byl ve vodě. Zvedl jsem ho a ouvej - baterka schází. Koukám z mostku do vody a i když byla křišťálová, stále nic nevidím. Vtom si vzpomenu, že jsem slyšel tupou ránu. Hurá, baterka leží na zádi loďky. Honem přes mostek a hlavně aby mě nikdo neviděl, s jednou rukou nahoře čubičkuji se zachráněnou baterkou. Ještě jednou hurá ! Nedaleko vidím jachtařský klub a dobré sezení. Byli moc ochotní, ale po chvíli na mě začali čučet a to už jsem věděl, co mám udělat. Hned jsem vytáhl plán cesty a už jsem u nich seděl. Kecali jsme, když vtom jeden vzal ze stolu jejich vlajku a začal s ní blbnout. Nelenil jsem a vytáhl taky, co jsem ráno našel, a už jsem byl úplně jejich. Hned u mě přistálo 5 lahváčů. Mám to prý za odměnu s tím, že mi ještě dovolili si za budovou rozdělat stan. I klíče od WC a sprchy mi nechali a odfrčeli domů. Ještě bylo brzo do hajan, tak jsem si projížděl pobřeží, a krmil labutě. Slyším muziku, hráli džez, což já moc nemusím, ale na závěr dne to bylo příjemné. Bokem tam stál chalpík a když viděl českou vlajku, tak jsem dostal další piva. Nabídku na přespání jsem odmítl s tím, že už mám kde. Po rozloučení jsem to otočil zpátky ke stanu, ale to už jsem musel po tolika pivech opatrně. Vykoupaný, najedený a napitý, to se bude krásně spát. Dobrou noc. Ze Švýcarska Zdeněk Mračko


Podraz pro Majkla

Sázkovka napravila UAC
Vítězství Devátý ročník soutěže kanceláře S.K. Podraz přinesl celoroční vyrovaný boj, který se rozhodoval až v posledním sázkovém týdnu. Před ním se na špici usadil vítěz z roku 2015 Honzis (183 521 $), těsně sledován Majklem (165 610 $), kterému na záda dýchal dvojnásobný laureát Venca (115 080 $) a domácí Márty (73 740 $) . Bylo zajímavé sledovat, jakou strategii hráči ve finiši zvolí. Vedoucí Honzis se rozhodl pro udržovací taktiku, rozhodil sítě a vsadil na jednotlivé tipy v kursech od 2,22 do 4,96. Uspěl jednou a vyhrál 39 600 $, na prohraných tiketech však ztratil 37 000 $, takže si připsal pouhých 2600 $ a otázkou bylo, zda to bude stačit. Márty ze zadních pozic hodně zariskoval, nasázel vše na akumulované kursy v hodnotě až 153,8 a prohrál na všech čtyřech tiketech. Venca zkušeně zvolil zlatou střední cestu, vsadil 115 tisíc na trojtip s kursem 10,75, ale podcenil spurtérské schopnosti Přemysla Kuchaře a také neuspěl. Paní Štěstěna se nakonec rozhodla usmát na novopečeného otce Majkla, který vsadil vše na tip s kursem 1,33, uhodl a konečným ziskem 219 601 $ poskočil do čela před Honzise. Shodou okolností šlo o příležitost 'UAC - celkové pořadí sezony: Vít Novák - Mirovský Petr, 1. lepší ', takže jsme samozřejmě i my rádi, že vyšel. Majkl si úspěšným finišem spravil chuť po nezdařené obhajobě titulu v UAC a může se těšit na hlavní cenu, kterou i tentokrát budou hodnotné produkty firmy Enervit v čele R2 sport - regeneračním nápojem. Blahopřejeme a přejeme příjemnou obnovu.

DISKUSE

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...