FORHONT

1 Vít Novák56
2 Milan Štanc43

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Mamut Tour 170 km

25.5.2024 9:00

Přerov

Mamut Tour 90 km

25.5.2024 9:45

Přerov

UAC Praha - Doksy

30.5.2024 16:00

Všetaty

Krakonošův cyklomaraton - dlouhá trať

15.6.2024 10:00

Trutnov

Krakonošův cyklomaraton - krátká trať

15.6.2024 10:05

Trutnov
29. dubna 2017 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 104

Zlatý Pavel, zlatý Víťa !

Výborný úvod sezóny: dvakrát zlato, jednou bronz !

Pavel si 

jede pro zlato Zahajovací závod nové sezóny UAC a přívětivé jarní počasí přilákaly na start Prvního šlápnutí v Novém Strašecí úctyhodný počet bezmála dvou stovek cyklistů. Profil závodu na členitém, ale nikterak kopcovitém okruhu obvykle přináší dojezd velkých skupin a souboje spurtérů. Ani letos tomu nebylo jinak, snad jen skupiny byly ještě o něco větší, takže v závodě kategorie ABP1 dojelo do cíle pohromadě 60 cyklistů. Spurt na přejezd karlovarské dálnice pro sebe rozhodl Jiří Doležal ze SportRaces-Isaac Teamu, druhý dojel Sparťan Ľubomír Sedláčik a třetí Michael Somr z Lawi Stars. Náš Víťa se po ospalém začátku prodral hodně dopředu, ale do první desítky se nevešel. I tak získal bronz v kategorii A a plechovku krušovického piva. Marek Andrejs absolvoval závod dle vlastních slov jako na gumě, která se nakonec přetrhla a Márys skončil 64. Že časovkáři Martinu Šurányi tlačenice nesvědčí, to dokumentuje konečné 86. místo. Také druhý balík zůstal dlouho kompaktní. O tom, že jízda ve velké skupině nepřináší pouze vítaný úkryt před větrem, ale i riziko pádů, se mohl natvrdo přesvědčit náš zástupce Luboš Černý, který na jednu takovou kolizi doplatil, ale naštěstí vše odnesl pouze materiál. Kladenským barvám všechno vynahradil Pavel Mařík, který zajel výborný závod, dokončil ve druhé skupině a vybojoval zlatou medaili v kategorii E. Znovu se potvrdilo, že náš mašinfíra jezdí sice sporadicky, ale vždycky to stojí za to. Celkovým vítězem se stal Petr Čapek ze SWEEP Cycling před brněnským Davidem Gotthardem a Liborem Janouškem z LawiStars.
Druhému závodu na trati populární knovízské časovky o dva týdny později nejenže počasí tolik nepřálo, ale dalo by se říci, že bylo vysloveně hnusně. Zima, jemný déšť a studený lezavý vítr, zkrátka psa by nevyhnal. Ještěže cyklistů nakonec vyhnal aspoň 75 statečných. Když jsme na startu po delší době uviděli Vaška Nežerku, mohli jsme si rovnou vyplnit tajenku se jménem vítěze. Ale ani vzácný host do profíků to neměl úplně snadné, druhý Ľubomír Sedláčik ze Sparty ztratil pouhých 7 a Lawiňák Michael Somr 11 vteřin. Výborným čtvrtým místem potěšil náš leader Víťa Novák, jehož zásluhou CFC Kladno získalo ve druhém závodě druhé zlato, tentokrát v kategorii A. I dalším našim se dařilo. Martin Šurányi dal časem tesně přes 7 minut zapomenout na nezdar ve Strašecí a Luboš Černý dojel těsně za ním, nikterak nepoznamenán utrpěným karambolem. Sečteno, podtrženo, takový start do sezóny jsme už dlouho neměli. Jen tak dál, zlatí hoši. Kamil Oprsklý, CFC, Nové Strašecí a Knovíz

Za CFC na koloběžce

Po Masarykově okruhu bez motoru
Zdenóšek na koloběžce Moje další láska. Není to žena, je to koloběžka. Rodinu jsem prosil na kolenou, sice na oko, ale na kolenou, abych ji distal k narozeninám. Moje přání bylo vyslyšeno, ale Boží slovo to nebylo. Nebojte se, na prvním místě bude vždy kolo, koloběžce říkám 'doplněk stravy'. Jak jsem lítal na internetu, tak jsem objevil závod v Brně a byl to přímo Masarykův okruh. Říkám si, až tak a po okruhu na koloběžce ? Zdenóšku, jdi do toho ! Jasně, že za CFC Kladno. Po registraci jsem si lehce projížděl trasu. Teda přátelé, to je divnej pocit, ale krásnej, tam kde jezdí takoví velikáni jako Rossi, Lorenzo ... Ještě doma jsem si řekl, že závod nepojedu, ale pro svůj dobrej pocit si projedu trasu. Ale nedalo mi to a vecpal jsem se do třetí řady. Nevím, proč po mě čučeli a ukazovali si na mě. Později jsem se dozvěděl, že v tom popředí, kde jsem neměl co dělat, to byl samej mistr republiky, Evropy a možná i světa. Taky ty koloběžky vypadaly jinak než ta moje dřevěná. Start ! Závod byl moc a moc krásnej a jsem rád, že po 30 minutách a 10 449 metrech byl konec. To pivo potom, to byl ten pravej bůh, co mě osvítil. Ale to už přátelé víte, o čem mluvím. Jak říkají koloběžkáři svojí hantýrkou - 'trhni si' ! Čus buřt autobus.
Poznámka redakce: Zdeněk Mračko dojel na Masarykově okruhu 105. z 229 startujících.

Velká cesta Švýcarskem

Nový epochální výlet pan Mračka, den 5 a 6.

Spaní u 

Rusa v městě Scuol Dnes se mi nějak nechtělo vstávat. Proč taky, vždyť mám dovolenou. Koukej vstávat, lenochu a šlapat ! Tak jsem si z nedalekého města hned na úvod zkusil průsmyk - 13 km, 1600 m.n.m., abych věděl, jak mi to půjde ve Švýcarech. Hrůza, byl to záhul. Že bych se vrátil domů ? Naštěstí přišel na vrcholu průsmyku zasloužený odpočinek a rozhled z visuté lávky do údolí, hlavně na moji řeku Inn, na kterou jsem zakřičel 'Neboj, za chvíli jsem u tebe'. Po potěšení očí jsem se pustil z vrcholu do údolí. Sakra, co se stalo ? Nemám přední brašnu ! Po chvíli hledání jsem tušil, že se skutálela po stráni, kde byla ohromná louka. Po půl hoďce jsem ji našel a s velkou úlevou jsem se rozjel dál. Úžasné panorama po celé dnešní trase začalo vlastně už od Rosenheimu. Konečně Martina. Ale ne žena, byl to můj vysněný přechod do Švýcarska. Hurá, jsem tady a teď začne to pravé ořechové. Příjezd do města Scuol. Po dnešních 'jenom' 89 km jsem u lázeňského města jízdu ukončil. Při vaření jídla na pěší zóně jsem pozoroval Švýcary. Ale jo, jsou v pohodě a celkem jim bylo jedno, že nějaký vandrák se tam rozvaluje. Po příjezdu k řece mě oslovila dvojice kluků. 'Kde se tu bereš, Čecháčku ?' A on to Rus s Němcem. Hned jsem dostal nabídku na spaní. Jasný, že jsem kývnul. První noc ve Švýcarech a hned postel. Když se daří, tak se daří. Krásné spaní. A dokonce v bytě sám, kluci odešli za holkama. Škoda, že mě nevzali s sebou. Tak jsem radši skočil do postele. Dobrou noc.
Při ranním vstávání jsem byl stále sám, a tak jsem odfrčel za dalším dobrodružstvím. To přišlo záhy. Po 10 km začal první švýcarský průsmyk, ale to jsem pochopil, až když jsem nad sebou uviděl silnici, nesmyslně se kroutící po Alpách. Tak jdeme na to, říkám kolu. Hurá, 1831 m, jsem tu. Hovno, 2383 m bylo správně. Při 120 kilech to bylo opravdu těžké, ale ta úžasná podpora od všech řidičů dost pomáhala. Po obdivuhodném rozhledu na vrcholu - byl opravdu ohroumující - člověk pochopí, že ta námaha stojí za to. Sjíždím do Davosu, kde mě zarazili domorodci. Samý Žid, že bych byl v Izraeli ? To byl divný pocit. Tak radši jedu dál. Teď už vím, jak se připravit na další průsmyky. No nejde se připravit, to se musí prožít, ty kila vytáhnout nahoru. Sjezd byl o sto procent lepší než v Rakousku. Netrvalo dlouho a přisel další vysněný stát - Lichtenštejnsko. Na pomezí, označeném hraničními kameny, to na mě přišlo a musel jsem mazat do lesa. Kolo bylo ve Švýcarech a já na bobku v Lichtenštejnsku, když vtom na mě troubili moto policajti. Asi se báli, že jim podělám knížectví. Po skouknutí knížecího státu jsem zapadl pod střechu ke stolu, kde jsem si cpal zásoby do žaludku, když kde se vzala, tu se vzala ochranka. Jídlo jim nevadilo, ale že budu bivakovat, to byl problém. Bylo vidět, že začali přemýšlet, což se mi líbilo, protože jsem tušil nocleh. Nakonec to bylo ve skladu, kam mě uklidili. Aspoň tak, díky, knížectvo. 20:30 už jsem ležel a vzpomínal na všechny ty lidi, jak jsou na mě hodní. Dobrou noc. Ze Švýcarska Zdeněk Mračko

Modré šípy na Mallorce

S CFC do ráje cyklistů
Sobremunt Když zkraje roku naše trio ve složení Vítek, Márys a Vašek vybíralo, kam letos za předjarním tréninkem, padla nakonec volba na opěvovaný ráj cyklistiky - Mallorku. A bylo to dobré rozhodnutí. Hned po příletu jsme byli příjemně překvapeni výběrem hotelu. Za to chválíme Víťu. Moře co by kamenem dohodil, převážně česky mluvící cyklistická klientela, obrovská garáž se vším, co pro smontování svého miláčka potřebujete, a k tomu podpora ochotných mechaniků. Ale hlavně jídlo, na to jsme se vždy celý den těšili. Samozřejmě, že jsme si ho museli zasloužit a věřte, že jsme nelenili. Jezdily se dlouhé švihy, takřka nikdy pod 100 km. Mallorka nabízí poměrně různorodý reliéf a na své si tu přijdou opravdu všichni. Jsou tu dlouhé roviny, na kterých mnohdy fouká, ale pokud máte benefit vozit se jako já za neúnavně tahajícím CFC Pendolinem v podobě pravidelně střídající dvojice Marek a Vítek, dostanete se zaručeně odkudkoliv, i když už máte vystříleno. Roviny jsme jezdili opravdu v rychlém tempu a mnohé skupiny cyklistů jsme k jejich úžasu jen pozdravili a zas jim zamávali. Milovníci kopců zase na Mallorce naleznou stoupání od 3 do 14 km délky s průměrnými gradienty mezi 5 a 9 %. Ovšem pokud patříte mezi sebemrskače - labužníky, tak vám můžeme doporučit lahůdku, kterou kluci objevili na internetu. Ten kopec se jmenuje Sobremunt a sklon místy dosahuje i 20%. K tomu nepříliš dobrý povrch, zkrátka chuťovka, co by ve sbírce pravého vrchaře neměla chybět. I já jsem se přes počáteční nelibost nakonec mohl pyšnil krásným výhledem z vrcholu. Byl to opravdu zážitek, který bych si ještě někdy rád zopakoval a klukům za něj moc děkuji. Mimochodem, naše duo V+A na tomto marastu obsadilo dle sports trackeru Strava 2. a 3. místo, což si zaslouží obdiv! Bylo toho mnoho, co jsme tu objeli, navštívili jsme na kole spoustu míst, vykoupali se v moři a absolvovali i pěší výšlap po nepříliš příjemné kamenité cestě do 1000 m nad mořem. Myslím, že můžu mluvit i za kluky, když Mallorku všem vřele doporučím. Ostatně setkání s pár známými tvářemi z UAC je toho důkazem. Tenhle cyklistický ráj by si člověk určitě neměl nechat ujít. Cyklistice zdar, Vašek Novák.

DISKUSE

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...