FORHONT

1 Vít Novák56

NEJBLIŽŠÍ AKCE

30. března 2017 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 103

CFC a lyžníci

Ohlédnutí za vydařenou zimou aneb nejen kolem živ jest cyklista

Lyžníci Pomineme li cyklokrosaře a fatbikery, musíme přiznat, že v české kotlině pani Zima cyklistům zrovna nepřeje. Chlad, brzká tma a marast, v nejlepším případě sníh. Nic pro úzké pláště. Naštěstí nám letos příroda po letech ukázala svou zmiňovanou lepší tvář a s nástupem nového roku rozjasnila temnotu sněhová nadílka. A po dlouhé době mohly na řadu přijít běžky. "O významu všeobecné trénovanosti pro výkon v jakémkoli sportu dnes pochybuje málokdo. Ani cyklista není hlavonožec a i ti nejzatvrzelejší 'dolňáci' prořebují alespoň vynést kolo ze sklepa." řekl nám trenér CFC Dr. Svatopluk Zobal "Pokud jde o zapojení svalových skupin, patří běžecké lyžování k nejvydatnějších sportům vůbec. Zároveň ale, zvláště klasická varianta, klade značné nároky na techniku a žádá si cvičit, cvičit a cvičit. A to u nás bývá problém, protože tak pěknou zimu jako letos máme zhruba jednou za pět let." Ano. Řada našich členů na běžkách za příznivých podmínek trénuje a někteří i závodí, ti méně pohybově nadaní však narážejí na zmiňované technické limity. Například pan redaktor Kolbaba se roky potýká s výzvou běžet na lyžích aspoň stejně rychle jako bez nich. "Ono to není vždycky jen v technice", oponuje jeden z kolegů lyžařů, který si nepřál být jmenován, "Táta letos konečně zlomil lyže, tak si koupil nové a v prodejně si nechal poradit, že je třeba občas namazat něco jiného než svíčku a modré Skivo. Rázem se zlepšil o 2 minuty na kilometr. To se podařit mně, vyhraju Světový pohár." Tak na Světový pohár si zatím počkáme, ale pravda je, že letos dostali příležitost ke zlepšení všichni a projevilo se to i na závodní účasti. Zatímco v jiných letech bychom závodníky v barvách CFC Kladno spočítali na prstech jedné ruky v palcových rukavicích, letos se třeba na startu populárního Karlova běhu na Božím Daru objevila hned tříčlenná modrobílá ekipa. A nebyli jsme jen do počtu, každý podle svých schopností zdolal určenou porci kilometrů i adekvátní počet soupeřů. Někdo desítky, jiný stovky a v případě Pepanovy Jizerské padesátky lze hovořit dokonce o tisícovkách zářezů. Hlavním počinem je ale kvalitní základ pro novou sezónu. Přejme si, ať ho naši lyžníci dokážou během roku zúročit.
Kamil Oprsklý, CFC, bílá stopa

Kdy na Klínovec ?

V cestě stojí Mallorka a Velikonoce
Klínovec Jaro zaklepalo na dveře s vehemencí důstojníka tajné policie a v posledním březnovém týdnu máme na Kladně tepleji než na Mallorce. Cyklisté vylezli snad všichni, co mají kolo a nadešel čas stanovit termín tradiční vyjížďky na Klínovec. Jenže s tím máme letos trochu problém. Počasí jednoznačně nahrává hned prvnímu dubnovému víkendu, ale tou dobou jsou tři naši aktivní členové a pravidelní účastníci soustředěni na už zmiňované Mallorce. Další týden je v neděli první závod UAC. Pak jsou Velikonoce, pak další závod a tak dále. Ale domluvit se musíme, protože nechat si ujít tak krásný výlet, to by byl hřích. Pokud jste s námi ještě nikdy nejeli, tak vězte, že na účastníky čeká více než 250 kilometrů s 3500 m převýšení a 15 km dlouhý výjezd do výšky 1244 m.n.m. Aby dohadování nebylo tak těžké, připravili jsme opět formulář pro hlasování. O tom, jak to na Klínovci momentálně vypadá, si můžete udělat představu ze záběrů webkamer, předpověď počasí umějí docela dobře Norové. Tak vzhůru na kolo a na shledanou na Klínovci.

Velká cesta Švýcarskem

Nový epochální výlet pan Mračka, den 1. - 4.

Nocleh u řeky Už je to tady. Ranní odjezd začíná. Po noční (každý den se musí využít), za doprovodu kolegy necyklisty a za dobrého počasí jsem si to namířil na západ. Za Berounem začal očekávaný protivítr a vydržel až do Rokycan, kde jsem to za povzbuzování projíždějících cyklistů a přání šťastné cesty otočil na jih do Sušice. Tam jsem měl u kámoše Vency přichystanou postel a jasně, že jsme na rozlučku popili. Tomu odpovídalo vstávání. Bída. Roztáčím kola na Železnou Rudu a moc se mi nelíbí těch 945 m. n. m. Šumava je Šumava. Říkám si: drž hubu a kadenci, v Alpách budeš mít infarkt a rakev před očima. V Rudě poslední domácí přestávka s občerstvením, rozloučení s ČR, snad se ještě uvidíme. Konečně jsem se přehoupnul přes kopec a hranici a na pokřik, že to konečně jede, jsem v odpověď dostal od krav "bú". Dojezd do Pasova byl famózní, ale zmatený. Krásný výhled na město, Dunaj jako na dlani, ale tápání k řece Inn, která mě měla doprovodit až do Švýcarska, kde u sv. Mořice pramení. Po najetí 10 km jsem se konečně napojil, s pokorou jsem řeku pozdravil a už jsem věděl, že cykloturistická pohoda začala. Že by řeka byla nějak čistá, to teda ne, ale prý to dělá to kamení, co je omývá. Po 5 km šotolině jsem ukončil jízdu v místě, kde bylo sezení, vedle řeka a tak to mám rád, to je to pravý ořechový. Při koupání, že mě ženský viděly mě nevadilo, spíš že mi neumyly záda. Pochňury. Po jídle a pivíčku jsem se vyvalil na lavičku, pozoroval hvězdy a rozjímal, až jsem usnul, když vtom mě probudil vlak. To mě nadzvedlo a radši jsem mazal do stanu. Dobrou noc.
Den druhý. Po dvou letech slyším ve stanu budíček. Karimatka se osvědčila, tu jsem nikdy neměl, zatím vždy na zemi. Je opět teplý krásný den, jako tenkrát na Ukrajině, celý den v tílku a trenkách. Cyklostezka je po ránu divná, dvakrát tlačím kolo přes lávku a je to dosti dřina, když se musí sundat brašny. Jsem rád, že po 20 km potkávám řeku Inn, která mě odhodila na druhou stranu, ale podle itineráře jsem tam neměl být. Nevěnuju tomu pozornost a frčím si to dál proti proudu, když vtom na mě promluví dva Slováci, jestlipak vím, že tady v tom městě Branau se narodil a žil Adolf Hitler. Povídám že ne, ať mi to ukážou. U obou baráků se zvěčňuji. Dům, kde Adolf žil, se prý bude bourat kvůli jeho minulosti, takže mám historické foto. Po družném rozloučení jsem po 2 km začal mít pochybnosti, že s tím směrem je něco špatně a po 80 km jsem to zjistil v městě Tittmoning, kde tekla řeka Salzach a Inn nikde. Po poradě s domorodcema jsem druhý den odjel vlakem do Rosenheimu zpět k mé milované řece. Lehčí o 17 eur. Přemýšlím, kdo za to asi může. Ano, byl to Hitler, právě v Branau jsem blbě otočil kolo. Naštěstí už teď frčím správně, mozkové závity se zklidňují a ztrátu mi začíná nahrazovat přírodní scenérie, kdy poprvé vystrkují růžky majestátné Alpy. Jako kdyby mě chránily z obou stran. Innsbruk se blížil, když vtom čučím na město "Rum". Pěkný název. Po návštěvě a odpočinku v krásném městě Innsbruk jsem to po třech hodinách jízdy zapíchnul a po večeři s pivíčkem a popovídání s českou rodinkou na dovolené rozdělal stan s krásným výhledem na Alpy. Dobrou noc. Zatím z Rakouska Zdeněk Mračko

Kurzy už brzy

S.K. Podraz je tu pro Vás
Sázková 

kancelář Sníh roztál, na lukách vykvetly fialky a za staženými roletami je slyšet povědomý šramot prozrazující, že zaměstnanci sázkové kanceláře Podraz mají napilno a brzy můžeme očekávat vydání prvních kursů nového, už devátého ročníku. Co nás letos čeká ? Stejně jako v uplynulých letech zůstává naše kancelář jedinou na světě, kde můžete sázet na amatérskou cyklistiku, a opět se můžeme těšit na kvalitní nabídku z dílny předního odborníka na teorii i praxi hazardu Vito Newmanna. Nabízíme všechny typy příležitostí od sázek na vítěze či pořadí jednotlivých závodů přes akumulované a hendikepové sázky až po dlouhodobé tikety na celkové umístění. A po loňském vyhroceném finále se možná dočkáme i zcela nových kategorií sázek na vítěze "v normální hrací době" a "od zeleného stolu". Přestože i nadále nehrajeme o peníze, náleží vítězi hodnotná první cena v podobě kvalitních produktů sportovní výživy a možná i něco navíc. Hlavním motivem skutečného hráče je ale radost ze hry. Tak neváhejte a včas se zaregistrujte na stránkách S.K. Podraz Ltd. A jestli jste až dosud hazardem nedotčení nebo si jen potřebujete oživit pravidla, čtěte nápovědu, tam to všechno je.

DISKUSE

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...