FORHONT

1 Vít Novák56
2 Milan Štanc43

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Mamut Tour 170 km

25.5.2024 9:00

Přerov

Mamut Tour 90 km

25.5.2024 9:45

Přerov

UAC Praha - Doksy

30.5.2024 16:00

Všetaty

Krakonošův cyklomaraton - dlouhá trať

15.6.2024 10:00

Trutnov

Krakonošův cyklomaraton - krátká trať

15.6.2024 10:05

Trutnov
6. května 2016 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 96

Kostky, kam se podíváš

Modré šípy v cíli hned za profíky

Márys a Víťa Středočeské Milovice byly v minulosti známé především jako sídlo na dvacet let dočasně rozmístěných sovětských vojsk. Když pak jednoho krásného dne Rudá armáda odtáhla, zbyla po ní opuštěná kasárna a kilometry dlážděných cest pro přesun tanků. Co teď s nimi ? Dlouho to vypadalo, že nikdo neví. Naštěstí se našlo pár chytrých hlav, a byli to shodou okolností Sokoli z nedalekých Jabkenic, kteří přišli s nápadem přivést do prostoru cyklisty a přeměnit Milovice v takové malé české Roubaix. Po úspěchu prvního ročníku začal věhlas závodu vzrůstat a v loňském roce se podařilo Pavé tour začlenit do nabitého kalendáře UAC. Profesionálové z kategorie Elite tak dostali jedinečnou příležitost poměřit síly se špičkou amatérského pelotonu. A byla to zajímavá konfrontace, ve které kromě výkonnosti a taktiky rozhodovala i loterie v podobě častých defektů. Na ty doplatil i jeden z hlavních favoritů Václav Nežerka, který píchnul celkem čtyřikrát a navzdory týmové podpoře se už do vedoucí skupiny nevrátil. V cíli ho navíc přespurtoval Petr Beneš z domácího Cyklokros teamu. Václavovi budiž útěchou celkové vítězství týmového kolegy Davida Dvorského. Také druhého v pořadí Jonáše Vojtěcha ze Sparty dobře známe, startoval například předloni v Posázaví, což jen dokazuje, že UAC nejsou žádná Béčka. Naši startovali dva a rozhodně se neztratili. Víťa Novák dojel v hlavním pelotonu na 24. místě, pátý z amatérů a první z UAC kategorie A. Máme tedy první zlato, i když jen virtuální, protože pořadatelé UAC nevyhlásili. Marek Andrejs bohužel kvůli kolizi z hlavní skupiny vypadl, ale i tak zabojoval a nechal za sebou taková jména jako je Michael Somr nebo Petr Novák. V kategorii mu patří druhé místo. Takže po letech opět double. Krásná práce, Modré šípy. Kamil Oprsklý, CFC, Milovice

Funus se nekonal

Úvodní časovky se střídavými úspěchy

Martin Šurányi Start nového ročníku UAC v pražských Kbelích byl letos kromě napjatého očekávání provázen i pochybnostmi. "Nechápu pořadatele, jak chtějí zachovat korektnost zavodu", mohli jsem se dočíst na nejmenovaném pražském cyklistickém serveru, "hustota provozu, přechody pro chodce, průjezdy křižovatek." Nebo na jiném místě: "Dva semafory, spousta úzkých míst, asfalt děravý, zatáčky plné kamínků." A tak dále. Pořadatel nakonec nevydržel a vydal oficiální stanovisko: "Nerozumím tomu, jak může být například nebezpečná zatáčka. Na kole existují dvě zásadní věci, a to brzdy a hlava. Za plného provozu se jezdí vpravo a když někdo nepoužije ani hlavu ani brzdy, tak na závodě nemá co dělat. A přechody ve Vinoři snad nebude takový problém. Jestli zrovna nepůjde procesí na hřbitov, tak lze projet bez ztráty vteřinky i bez omezení chodce." Žádný pohřební průvod ani jiné mimořádné události nakonec průběh závodu nenarušily a přítomní diváci mohli zatleskat Tomáši Kotrlíkovi z Lawi, který v závodě zvítězil před svým stájovým kolegou Vítkem Mužíkem a Miroslavem Švábem z Brna. Náš Víťa Novák obsadil 26. místo, Martin Šurányi byl 80. a Honza Vševid 101. O týden později v Bášti se - už bez dohadů - situace v podstatě zopakovala. I tentokrát vyhráli Lawiňáci Kotrlík a Mužík a ani si nevyměnili pořadí. Našim se dařilo lépe, zejména Vítkovi, který skončil dvanáctý a získal bronzovou medaili v kategorii A. Márys dojel 44. Martin Šurányi 77., Honza Vševid 113. a s výkonem dosti nespokojený Vašek Novák 114. Neboj, Václave, vytrvej a lepší časy přijdou. Na závěr je třeba vyzdvihnout zodpovědný přístup našich horských myslivců Mártyho a Honzy, kteří si v zájmu lepších závodních výsledků na silnici neváhali pořídit silniční kola. Však to také bylo na výsledcích vidět. Jen tak dál, chlapci.

Rozjet nepříteli spurta ...

Šlapkovský PRS zpátky v Hřebči

Spurt v Hřebči Po roční odmlce způsobené destrukcí silnice se tradiční První šlápnutí vrátilo na domácí okruh s centrem v Hřebči, kde navzdory deštivému počasí přivítalo početný balík více než stovky cyklistů, zvědavých na to, jak dopadne úvodní měření sil v závodě s hromadným startem. Jako první se na trať vydali jezdci kategorie AB. Necelých 60 kilometrů na zvlněném okruhu však nestačilo k významnější selekci silného balíku, takže do cílového stoupání přijela celá hlavní skupina pohromadě a rozhodovalo se až ve spurtu. Nás zajímalo, jak se s nastalou situací popasuje dvojice našich reprezentantů. Zkusí to tempař Vítek na dlouhý, nebo raději rozjede finiš pro spurtéra Máryse ? Nakonec došlo na jedno i druhé a zároveň nic z toho. Víťa skutečně nastoupil, do poslední zatáčky najížděl z první pozice, ale jenom tak rozjel spurt pro soupeře v čele s Petrem Benešem. Tím Benešem, který nám loni o bod vyfouknul žlutý trikot. "Raději bych to - když už - rozjel někomu jinému" řekl náš leader po závodě "Ale nemohl jsem dělat nic jiného. Takové zrychlení nemám a fintu s dlouhým nástupem už mi nikdo nežere." Konečné šesté místo ale není zas tak špatné a vyneslo nám stříbrnou medaili v kategorii A. Marek Andrejs dojel 11., v Áčku byl čtvrtý. Vašek Novák rozjel závod výborně, udržel se ve skupině nejlepších, ale o naději na dobré umístění ho připravil defekt. Co se nepovedlo v jedničce, to přinesl závod druhé divize, kde do cíle dojel osamocený uprchlík Vít Mužík z Lawi, následovaný trojicí jezdců, z nichž byl nejrychlejší Vítkův kolega Libor Janoušek, který k nevoli přihlížejících tifosi přespurtoval domácího Jiřího Zárybnického. Naši v druhém balíku chyběli. Asi na ně bylo moc vlhko.

U Pijasů jako doma

Časovka v Knovízi opět bez chyby

Marek Andrejs Není to až tak dávno, kdy jsme na stránkách našeho listu přivítali novorozený závod (viz Zpravodaj č. 51) a hle: Knovízská časovka vstupuje do druhé pětiletky své existence. Cyklistický spolek Pijas je našemu klubu blízký nejen geograficky (společně sdílíme okres Kladno) a modrobílými barvami, ale i duchem, o čemž svědčí například převzaté Dášiny lístečky, ale hlavně celková, spíše nízkorozpočtová filosofie, upřednostňující závodění před happeningem. U Pijasů byste tak marně hledali slavobrány, mažoretky nebo dechovou hudbu, tím spíše však můžete počítat s citlivě volenou tratí, profesionálním přístupem pořadatelů, klapající organizací, rychlým a bezchybným zpracováním výsledků. A to vše za rozumný peníz bez sankcí za platbu na místě. U Pijasů jsme se zkrátka cítili jako doma. A protože Knovíz je z Kladna doslova přes kopec, není divu, že jsme na startu 6. ročníku populární časovky do vrchu napočítali rovných sedm kladenských dresů. A nebyly jen do počtu. Nejlepší výsledek udělal podle očekávání náš forhont Víťa Novák, který zajel čtvrtý nejlepší čas, vybojoval stříbro v Áčku a větší zásek zaznamenal pouze na tentokrát bezkonkurenčního Michalea Somra. Překvapením, i když ne zas tak velkým, je výborný výkon a bramborová medaile Marka Andrejse, který se postupně zabydluje mezi špičkou pelotonu UAC. Standartně slušně zajel Luboš Černý, bajkeři Martin Šurányi a Honza Vševid si postupně zvykají na úzké pláště a rozhodně se mezi specialisty neztratili. Také pan Kolbaba si letos polepšil a dotáhl se na dohled největších soupeřů včetně Pepy Slavíka. Blýská se na lepší časy ? Uvidíme. Každopádně časovka Knovíz, sečteno a podtrženo - slušná práce.

DISKUSE

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...