FORHONT

1 Vít Novák207
2 Milan Štanc192

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Beskyd Tour - 163km

29.6.2024 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - 121km

29.6.2024 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - 53 km

29.6.2024 10:15

Bílá v Beskydech

UAC Lawi Tour Classic

1.9.2024 10:30

Vinařice u Dobrovice

Běh Kladenský maratón

21.9.2024 10:00

Kladno Sletiště
29. srpna 2014 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 81

Pan ředitel stihnul všechno

Shánět pořadatele, informovat o trati a dojet si pro bednu

Pan ředitel na trati Být to na divadle, řekli bychom, že pan ředitel hraje v kusu Kolem Posázaví dvojroli. Kromě ředitelského křesla se totiž vždy nakonec posadi na kolo a objede trať jako závodník. Ani letos tomu nebylo jinak, i když výměna rolí tentokrát probíhala dosti hekticky. "V poslední chvíli nám vypadli čtyři pořadatelé a v pátek jsem do půlnoci sháněl náhradu" řekl "Moc jsem toho nenaspal. Ráno jsem do poslední chvíle zařizoval rozmístění lidí na křižovatkách, až jsem málem nestihl start. A ještě jsem se po cestě do Hradce vyboural." Ale nebylo to na vás znát, v pelotonu jste si od začátku počínal aktivně a bojoval v popředí. "Navzdory všemu jsem se cítil dobře. V kopci za Ledečkem se sice balík natrhal, ale většinu lidí jsme si dojeli a dál už jsem skupinu kontroloval. Sranda byla, že se mě pořád někdo ptal, kudy pojedeme, kdy bude jaký kopec a tak. Připadal jsem si jako průvodce." To vítěz závodu první divize Pavel Červenka z BMC žádného vodiče nepotřeboval, v posledním kopci nastoupil a nikým neohrožován si dojel pro zlato. O druhé místo do poslední chvíle bojovala dvojice, která nakonec dojela v pořadí Tomáš Dudek (Kolopark) a Jonáš Vojtěch (Hisport). A krátce po nich už dorazila skupinka s panem ředitelem. "Škoda toho dojezdu. Zkusil jsem nastoupit hned za odboučkou na kostkách, ale Jirka Doležal uvisel a spurt má lepší, to se musí nechat" I tak je páté místo a bedna v Áčku jedním z Vítkových nejlepších výsledků a potvrzuje stoupající formu. Z druhého balíku byl nerychlejší Libor Janoušek z Lawi před Pavlem Krátkým v barvách Sweep. Trojnásobný vítěz Tomáš Vitáček dojel tetokrát třetí. Náš Luboš Černý vybojoval velmi dobré 21. místo, 10. v kategorii. Solidní výsledky, dobrá reprezentace. Takže spokojenost, pane řediteli ? "Jak se to vezme. Trochu mě mrzí nižší účast. Počasí vyšlo a čekali jsme, že lidi budou zvědaví na novou trať. Jestli někoho odradilo těch pár rozbitých kilometrů, nevim." Možná sehrála roli i termínová kolize s novým maratonem v Krkonoších. Hlavní ale je, že se podařilo vyjednat a prosadit dlouhý okruh a že závod proběhl bez nehod a jiných nepříjemností. A prý jste dostali i nečekanou pochvalu. "To je pravda. Napsal nám pan trenér Vršecký z Dukly Praha, že se byl na náš závod podívat a že byl mile překvapen, jakou máme krásnou a dobře zapezpečenou trať. To potěší. Bereme to jako takový ohříváček na zimu." Tak vidíte. Ať se vše podaří i v dalších letech.
Kamil Oprsklý, CFC, Ondřejov

Klikáče jsou zpět

Nastudujte si novou trať, je pěkná.

Pustověty Klikovy vrchy, výkladní skříň našeho klubu, vznikly ještě dříve než CFC, koncem 80. let. Tehdy za nimi stál Triatlon klub Kladno a podle jednoho z pořadatelů Vítka Boudníka nesly název Vítkovy vrchy. Také start i cíl byly jinde, v údolí Kačáku. Jméno pana Kliky se pak do názvu dostalo v devadesátých letech, kdy se František se svou firmou stal hlavním sponzorem závodu, který se letos pojede už poosmadvacáté. O to více nás trápilo, že jsme poslední dva ročníky museli kvůli úředním obstrukcím objet 'underground', bez nároku na zařazení do oficiálního kalendáře. Věřili jsme však, že má smysl zachovat kontinuitu a že se situace může v budoucnu změnit. A vidíte, ta chvíle je tady. Po nekonečných vyjednáváních, která chvílemi připomínala pohádku o kohoutkovi a slepičce, jsou tu Klikáče zpátky v plné parádě. "Byl to boj." řekl nám ředitel závodu c. Kolbaba "A neobešel se beze ztrát. V zájmu zachování závodu jsme museli obětovat jeden z vrchů, konkrétně kopec z Městečka na Bukovou. Ale až si projedete novou pasáž přes Pustověty, tak uvidíte, že to nebyla oběť, ale výměna kvality za kvalitu. Sjezd, stoupání a vůbec celé to zapomenuté údolí, to je jedna veliká krása." Také tam rádi jezdíme. Další změnou je prý přesun startu a cíle do Bratronic. "Ano, je to tam bezpečnější než na karlovarské silnici. Uvažovali jsme i o historické variantě z Poteplí s dojezdem na Dědkas, ale tam chybí vhodné zázemí. " A co silnice ? "V pustovětské části je úzká, kroucená, ale s dobrým povrchem bez děr. Ostatní pasáže závodu znáte z dřívějška a víte, že jsou také bez problémů." To si ostatně můžete ověřit prostřednictvím právě dokončené prohlídky trati, kterou, stejně jako všechny ostatní včetně historických, naleznete v nově uspořádané rubrice Pořádáme. Hlavně ale přijeďte osobně, 28. Klikovy vrchy startují v Bratronicích v neděli 21.9.2014 v 11 hodin.

Bomba a výbuch

Krušnoton: Vítek v Top10, Kolbaba v nesnázích

Víťa na bedně Náš leader Vítek už v Krušných horách několikrát sahal po dobrém umístění, ale vždycky to nějak nevyšlo. Vzpomeňme hned první utopený ročník, kde se dlouho držel v absolutní špičce, aby nakonec musel odstoupit pro neopravitelný defekt, nebo rok 2012, kdy defekt sice opravit šel, ale vedoucí skupina samozřejmě nečekala a dobrá forma nám byla nakonec platná jako mrtvému zimník. Už se zdálo, že je Krušnoton nějak prokletý, ale letos to konečně klaplo a Víťa dokázal po Králi a Rampušákovi promluvit do pořadí nejlepších i v našem nejtěžším maratonu. A dosti hlasitě. Umístění v Top 10 dlouhé trati a bedna v kategorii, to je doslova a do písmene bomba. "Mohlo to být lepší" řekl skromně v cíli "Cítil jsem, že mám v naší skupině převahu, a tak jsem v posledním stoupání ujel. Jenže pod kopcem mne v protivětru dotáhli a v Teplicích jsme spurtovali o deváté místo. Tam mne jeden přeskočil. Navíc jen asi minutu před námi dojela dvojice, o které jsme nevěděli. Takže to docela reálně mohla být sedmička, ale i tak dobrý. Konečně se trochu rozjíždím." Celý závod vyhrál suverénním způsobem klášterecký rodák Petr Novák, který nějaké spurty vůbec neřešil, ujel všem a druhému v pořadí nadělil více než 10 minut. Klobouk dolů. To otec Kolbaba měl na protilehlé straně závodního pole docela jiné starosti. "To byl zase nářez. První čtyři hodiny to docela šlo, ale nad Komárkou najednou taková deka, jakou snad nepamatuju, z horka nebo bůhvíproč, mžitky před očima, blivno a nohytřas, motal jsem se od pangetu k pangejtu a nikoho z krátký jsem nezahákoval, aní ty na krosových kolech a skládačkách, jenže já řešil jenom místo, kde to zabalím, nejdřív že na Cínovci a tam jsem si to rozmyslel, že si ještě vyjedu na Bouřňák, tam to mám rád a za Mikulovem jsem se ochladil u studánky a řek si, že teda dojedu na Fláje, kde mne povzbudily slečny u trati a Janouš s foťákem a jeden cyklista, co povídal Mrtvý muž v Krušných, to jsem totiž napsal před pár lety a sedí to, tehdy jsem taky vzdal, takže co kdybych to přeci jen zkusil dojet, zvlášť když jsem na bufetu vyžebral, že mi až to sbalej schovaj láhev s vodou, takže jsem jel dál a Dlouhou Louku jsem vyjel natřikrát a dál už si toho moc nepamatuju, akorát že voda tam byla a že jsem chvíli jel s jedním inlajnistou, kterého kamarádi přemluvili na dvoustovku a ve sjezdu z Klínů jsem ho ztratil a v Lukově jsem šel kus pěšky a na Milešově děkoval, že to mám za sebou a v Teplicích spurtoval na čas pod třináct. Čas hanba, ale že jsem tohle dojel, je docela výchovné" Dodejme, že náš redaktor kromě vody vyžebral i zápis do výsledkové listiny, dávno po limitu, a že na střední trati solidně zabojoval Luboš Černý, který dojel v polovině startovního pole a jako jediný nám přivezl z Krušných hor UACové body.


Dědek singlespeed

Vítek navzdory materiálu zabojoval

Železní dědci Železný dědek je podnik s dlouholetou tradicí a zkušenými pořadateli, a tak není divu, že byl krátce po zařazení do UAC zvolen jako dějiště mistrovského závodu. A je třeba říci, že se dědek pochlapil, zvládl organizaci i nebývalý nával na startu, kdy jen v hlavní kategorii startovalo 232 jezdců. Až se málem na ukruh nevešli. Čerčanští pořadatelé používají podobně jako pražští CKKV vlastní názvy kategorií, a tak vězte, že mistry UAC se stali: v kategorii Sokolíci Václav Nežerka (Lawi), Chlapi Petr Zahrádka (také Lawi), Mistři Pavel Krátký (Sweep), Dědci Miroslav Kakač (Markus) a Železní dědci Igor Kubín (taky Markus). Ženy UAC nenalezly mezi kategoriemi Stíhačky-Děvčata-Mladé paní tu svoji vhodnou, startovaly s muži a vyhrála Hana Doležalová (Králův Dvůr) Stejně tak naši junioři odmítli být zařazení jako Hoši a jeli 100 km, nejrychleji Jiří Jurečka (Polabští cyklisté). Jezdci CFC startovali dva. Vítek navázal na dobré výkony ze srpnových závodů, ale opět se nevyhnul technickým problémům. "Nevím, čím jsem si to zasloužil. Tentokrát prasklo lanko od přehazovačky a padesát kilometrů jsem musel odjet na dva převody: třetí nejmenší kolečko a přesmykač. Do kopce to chvílemi tahalo za nohy a řetěz se na to křížení taky netvářil nadšeně. Ale vydržel. Za těchto podmínek třináctý flek docela beru." My také, vždyť za Vítkem skončila taková jména jako Libor Janoušek, Petr Novák nebo Tomáš Vitáček. Také náš druhý zástupce Luboš Černý zajel velmi dobře a dle předloženého diplomu se 'do historie závodu zapisuje 24. místem v kategorii Mistři'.

DISKUSE

Nástěnka

31.5.2024 7:30 Kolbaba

Body za Doksy. Dobrá práce... ...

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...