FORHONT

1 Vít Novák56

NEJBLIŽŠÍ AKCE

29. června 2013 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 69

Zlato a zlato. Dobře, Dobr's !

Jirka s Natálkou se pochlapili. Medailová sbírka se rozrůstá.

Zlatý Jirka
Když jsme v minulém čísle chválili nákup jezdců týmu Livestrong, vyslovili jsme naději, že až vysvitne sluníčko a vyjede Natálka, tak uvidíme. Trvalo to sice ještě dva další promočené týdny, ale sluníčko nakonec přeci jen vysvitlo, shodou okolnosti v tradičně deštivých Jedomělicích. To jsou paradoxy ... Zlepšené počasí a společný podnik se Severočesnou amatérskou ligou dovedly na start početný balík 170 cyklistů všech věkových, váhových a výkonnostních skupin. V závodě kategorie AB zůstal hlavní peloton se všemi favority po celou dobu pohromadě a o vítězi se rozhodovalo až v závěrečném stoupání za Pozdení. Václav Nežerka nejel, takže nevyhrál. Vítězem se stal příchozí Ladislav Fabišovský, UAC a kategorii B vyhrál Libor Janoušek z Lawi, kategorii A celkově čtvrtý Jakub Štepánek z Toi Toi Slaný. Náš favorit Vítek Novák obsadl 9. místo, když prohrál těsný spurt o bronz v Áčku s Michaelem Somrem. 'Bruno' Pytlík bojoval statečně, předjel řadu lidí a dojel 60. Závod 'CDJHŽ' vyhrál ve spurtu David Klíma z CK Vokolek před Tomášem Vitáčkem a Miroslavem Kakačem, který letos posílil tým CSK Markus. Náš Jirka Dobrovodský obsadil páté místo, čtvrté v kategorii. Zase brambory, ale medaile jsme se nakonec přeci jen dočkali, protože Natálka vyjela a přivezla zlato v kategorii juniorek. Pepa Slavík obsadil 69. místo a Kolbaba čtvrté od konce. Taky brambory.
A o dva týdny později bylo ještě lépe. Nejenže se tradiční Křivoklátské peklo podařilo navzdory loňské nehodě uspořádat a proběhlo bez problémů, ale pro nás je pozlatil Jirka Dobrovodský, který v po skvělém výkonu vyhrál závod 2. divize, když v závěrečném kopci podlehl pouze příchozímu Petru Mosingerovi z CK Příbram. "Děkuji. Bylo to opravdu peklo, ty poslední kostky." Víc jsme z našeho šampióna nedostali, ale k čemu slova tam, kde hovoří činy. Jirka dokázal, že ač původním povoláním spurtér, když na to přijde, dokáže zabrat i do kopce. Jen tak dál. V kategorii D byl při neúčasti krále vrchařů Míry Kakače nejrychlejší Josef Vejvoda z CKKV, mezi šedesátníky nenašel soupeře Vladimír Hora z CK Nové Strašecí. Kralupský vítěz kategorie juniorů Lukáš Vokoun potvrdil svou extratřídu a dojel celkově 6. v čase vítěze. Z žen byla nejrychlejší Kateřina Šuhájková z teamu More than bikes a Pijase potěšila juniorským zlatem Kateřina Válková. Naši reprezentanti Pepa Slavík a Luboš Černý dojeli ruku v ruce na 42. a 43. místě. Závod kategorie AB lze označit jedním slovem: Lawina. Jak jinak nazvat únik čteřice jezdců v bíločerných dresech, kteří si v pořadí Václav Nežerka - Petr Novák - Libor Janoušek rozdělili nejcennější kovy plus brambory pro Vítka Mužíka. A to ještě hlavní pole přivedl s pětiminutovou ztrátou další Lawiman Jiří Doležal. Jak praví klasik, nuda, nuda, šeď, šeď. Dobře, že máme druhou divizi.
Kamil Oprsklý, cfc, Jedomělice a Křivoklát

Utopený mistrák

Potopa a větve na silnici v Bělči.

Venca v županu
Rychle do tepla, Vašíku.
Tedy pořádat mistrovství v silniční cyklistice v době povodní, to chce pevné nervy. Potoky vody, jezírka a spadané stromy na trati Bělečských okruhů připomínaly po ránu spíše mountainbikovou kratochvíli a málem pohřbily celý podnik. Nakonec se po hodinovém odkladu a dlouhých dohadech přeci jen jelo, ale třeba kompletní tým Lawi do poslední chvíle uvažoval o odstoupení. Nakonec možná rozhodla přítomnost a odhodlání bahňáků v čele s naším Vítkem, kterým by v takovém případě spadl do klína mistrovský dres a pořádná porce bodů. A tak se skřípěním zubů nastoupili a dobře udělali. V závodě pvní divize měli totiž v pětičlenné skupině uprchlíků hned trojnásobné zastoupení a díly Václavu Nežerkovi a Petru Novákovi získali mistrovské tituly v kategoriích A a B. Našemu Vítkovi se po sobotním bronzu na promáčeném Viesmannovi nedařilo a bahno nebahno dojel až dvanáctý. Jirka Pytlík vybojoval 22. příčku. Ve 'dvojce' jsme hodně věřili Jirkovi Dobrovodskému, kterého však z boje vyřadila technická závada, a tak se z vítězsztví radoval David Soukup z teamu Giant. Výborným výkonem překvapil vítěz juniorské kategorie Lukáš Vokoun z Vetasu Kralupy, který dojel celkově třetí. Déčko vyhrál Josef Vejvoda z CKKV, v kategorii E byl nejrychlejší Igor Kubín z CSK Markus. Kategorie žen zůstala při nepřízni počasí neobsazena, o to více překvapil výkon juniorky Kateřiny Válkové z teamu Pijas, která získala po zásluze zlato v kategorii H. Náš Kolbaba celé závodní pole uzavřel, ale dokázal se vyhnout všem větvím a neutopil se, takže dobrá práce.

O mouchách, motorkách a autech


Rampušák Foto I. Cygrýd
To to letí. Rampušákovi je 17 a před maturitou se rozhodl vrátit z ciziny domů. Mně se v Polsku líbilo, ale Orličky se mi taky líbí. Těšil jsem se a už je to tady. Verdiho otroci, zamáčknout slzu a start. První kopec se mi, zdá se, jede docela dobře. Jenže tak dobře jako já nejede nikdo, a tak brzy zůstávám sám. Aspoň si mohu v klidu vychutnat přejezd mostu v rekonstrukci, kde ostatní museli stát frontu. Fronty nesnáším. Zato sjezd do Lanškrouna mám rád, ale už jsem odykl. Dokonce občas brzdím. Hanba. Okolo je mlha. Ve Výprachticích mne předjíždí čelo krátké trati a pak další a další. Občas někdo pozdraví. Zdá se, že jedu dobře, ke konci stoupání spíše dostatečně. Konečně sjezd. Za Orličkami dostávám hlad. V pravé kapse nalézám prázdnou tubu a volný gel. Fuj ! Po chvilce snahy se mi daří vyprostit ruku a přilepit ji na řídítka. Je to bezpečné, ale špatně se řadí. Dekontaminuji se až na bufetu v Mladkově. Dál mne předjíždějí už jen jednotlivci a i ti za rozdělením tratí v Rokytnici mizí. Jedu sám, ale zdá se, že se jede velmi dobře. Ve stoupání v Nebeské Rybné dokonce výborně. Do té doby, než zjistím, že to nebylo stoupání v Nebeské Rybné. Tak dál. Pomalu stoupám údolím Zdobnice. Začátek kopce není prudký, ale neměl jsem si brát moiru, začíná mi být horko. Konec kopce před Luisiným údolím je prudký a tu moiru jsem opravdu neměl mít. Zastavuji, shazuji a ždímám tekutiny, které teď měly být v krevním oběhu. Nejsou. Ztráta času: 2 minuty, ztráta morálky - k nezaplacení. Navíc teď bude Šerlich. Zatímco za symbol Krále Šumavy bývají považovány šumavské pláně, nespornou dominantou Rampušáka jsou šerlišské mouchy. Musíte jet přes 10, pak jim máte šanci ujet. Jakmile jedete 9, je zle. Já jedu chvílemi 7 a je zle nedobře. Kopec nemá konce. Končně bufet. Litry vody vnitřně i zevně. Rohlíky se salámem, ovoce a zase voda. Musí se jet dál. Z osmiminutového náskoku na plánovaný průměr je třicetiminutová ztráta. Sjíždím do Orlického Záhoří. Už je lépe, 77 km/h žádná moucha nedá. Komáří Vrch vyletím přes 10. Mouchy přihlížejí. Hanička a Zemská brána. Držím tempo a ztráta se zmenšuje. Na čas pod 8 bych ale potřeboval vyměnit stroj s někým z motorkářů, kteří nám tu přemalovali šipky. Já naštěstí trasu znám, ale pár lidí to zavede až do hellriderského kempu. Hanba. Bufet v Mladkově už není, ale to nevadí, zbývá poslední brdek a pak po rovině s větrem v zádech. Pane Rampušáku, děkuji. Cíl, ztráta 16 minut je rovných 20 km/h. Taky dobře. Tombola už byla, pivo ještě je. Vítěz prý jel za autem. Je-li to pravda, tak hanba vítězi, jinak hanba pomlouvačům. A to je asi tak všechno. Pěkný závod.
- Kolbaba -

Krušnopeklo bez nás

Na kopce je Venca. I v cizině.

Venca v cíli
Veni, vidi, vici: Venca
Čiň SALce dobře, Peklem se ti odmění. Zatímco první společný závod našich spřátelených soutěží vedli jedoměličtí pořadatelé přívětivou středočeskou pahorkatinou, reciproční podnik předvedl v celé kráse, zač je v Krušných horách perník. Trojnásobný horský okruh přes Mníšek, Klíny a Litvínov a zejména pětikilometrové stoupání z Horního Jiřetína do Nové Vsi, vyšperkované kilometrovou 'zkratkou' s místy až 20% sklonem, to je něco, co doma nemáme. Zato ale máme Vaška Nežerku, kterému je zjevně jedno, do jakého kopce jede, zkrátka před sebou nikoho nesnese. Ani v Krušných horách nenalezl přemožitele a s přehledem zvítězil před Sparťanem Viktorínem a svým týmovým kolegou Petrem Novákem. Závod druhé divize ovládl poměrně překvapivě Petr Dix z BMC, druhý dojel Petr Hennlich z teamu Sweep, který vyhrál kategorii D a teprve třetí byl král vrchařů Miroslav Kakač. V kategorii šedesátníků byl nejrychlejší Vladimír Lebeda ze Sweep, juniorku vyhrál Václav Urban z A-Hanstav a z žen horalek byla nejlepší Alena Mikšovská z CSK Markus. Z našich nejel nikdo. Hanba.

DISKUSE

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...