FORHONT

1 Vít Novák56
2 Milan Štanc43

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Mamut Tour 170 km

25.5.2024 9:00

Přerov

Mamut Tour 90 km

25.5.2024 9:45

Přerov

UAC Praha - Doksy

30.5.2024 16:00

Všetaty

Krakonošův cyklomaraton - dlouhá trať

15.6.2024 10:00

Trutnov

Krakonošův cyklomaraton - krátká trať

15.6.2024 10:05

Trutnov
7. března 2013 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 66

Získali jsme zřejmě dobrej oddíl

Trojnásobná posila do nové sezóny

Předsezónní aktiv CFC Když jsme se počátkem roku doslechli o chystaném přestupu členů oddílu ZDO Livestrong do CFC Kladno, považovali jsme to za kachnu. A co takhle Astana ? Naštěstí se brzy ukázalo, že posila se opravdu chystá a ne ledajaká. Pokud vám něco říká jméno Gordie Howe, pak vězte, že legendární 'Mr. Hockey', který v jednu chvíli hrál se svým synem i vnukem, má své nástupce i mezi cyklisty. Zmiňovaný klub totiž tvoří tři generace cyklistů Dobrovodských z Buštěhradu. Nejstarší Jiří, ročník 1950, je zkušený veterán, který nás bude reprezentovat v kategorii E, již jsme dosud neměli obsazenou. Zaměřením je spíše spurtér, o čemž nejlépe svědčí bronz z kritéria v Letech v roce 2009. Ani k hokeji nemá daleko, je tchánem Marka Židlického, ale o tom píšeme na jiném místě. Jiřího syn Jiří (abychom to neměli tak jednoduché) je ročník 1972. V minulosti jezdil profesionálně za Spartu, ovšem Doly Kladno, dle vlastních slov totiž 'Sparta Praha nikdy' a tak je to správně. Největším Jirkovým úspěchem je vítězství v legendární klasice Karlovy Vary-Unhošť, kterého dosáhl v tehdejším traťovém rekordu roku 1991 za účasti 800 lidí. Je také tvůrcem názvu klubu ZDO, který znamená 'zřejmě dobrej oddíl'. Nejmladší Natálie je ještě v juniorském věku, ale už o sobě dala vědět nejen výkony, ale i pronikavými úspěchy na závodním poli. Za všechny jmenujme vítězství v závodě Železný dědek 2012 nebo první místo v seriálu Kolo pro život. A vyhrála i jeden závod ve Švýcarsku. "Ale v Českosaském" ,opravuje se smíchem, "Vyhrála jsem Tour de Zeleňák". Tak jako tak, výhled do nové sezóny je to pěkný. A nenechte se zmýlit vizáží křehké princezny. Natálka mimo jiné obléká zbroj Poldinek, neboli extraligového týmu HC 2001 Kladno. A jsme zase u hokeje. Viďte, Mr. Howe.
Kamil Oprsklý, cfc, Restaurace Máka

Židla mezi cyklisty

Vítězný sázkař se má letos nač těšit.

Marek Židlický Vstup rodiny Dobrovodských do CFC nás posílí nejen na poli sportovním, ale i po stránce společenské. Je totiž veřejným tajemstvím, že zeťem Jiřího - seniora není nikdo jiný slavný odchovanec kladenského hokeje Marek Židlický, který a v současnosti hájí v NHL barvy New Jersey Devils. Marek v přípravném období pravidelně trénuje na kole a pozorně sleduje působení svého příbuzenstva v amatérské cyklistice. A teď to hlavní. Obchodnímu oddělení sázkové kanceláře SK Podraz se po odstoupení hlavního sponzora podařilo dojednat cenu pro vítěze ročníku 2013, kterou nebude nic menšího, než Markův podepsaný dres. A to není cena jen tak ledajaká. Připomeňme, že populární 'ŽIdla' je mistrem světa z roku 2005 a během výluky v roce 2012 byl spolu s Jaromírem Jágrem hlavním článkem obávané kladenské 'eskadry smrti'. V současnosti je jedním z nejlepších světových obránců, jehož věhlasu se vyrovná snad jen legendární Otouš, ze kterého prý měla strach i zlopověstná 'sborná CCCP'. Nevíte ? Přeci 'Charlamov projel až do útočného pásma, ale nakonec přišel o touš... ' Tak je to.
Máro, děkujeme.

Náš kladenský Armstrong

Jak Jirka Semenec dojel až na Měsíc a teď je na cestě zpátky.

Jiří Semenec Během přípravy prvního letošního čísla Zpravodaje jsme při procházení archivů narazili jednu neprávem zapomenutou kuriozitu. Mezi svými členy totiž máme cyklistu, který má patrně najeto nejvíc kilometrů na Kladně, ne-li na světě. Dlouholetá spolehlivá opora CFC a obětavý pořadatel Jirka Semenec je pečlivka a od roku 1970 si vede evidenci ujetých kilometrů. Na kole jezdí od svých patnácti let, začínal mezi profesionály oddílu Sparta Doly Kladno, ale největší roční porci našlapal v barvách CFC v roce 2001, a to celých 25 225 km. A teď se podržte. K začátku letošní sezóny se ukazatel zastavil na hodnotě neuvěřitelných 657 380 km. Více než půl milionu kilometrů bez nehody už zakládá nárok na čestné uznání a možná i písničku v pořadu 'Pozor, zákruta'. Nebo, například, je to šestnáctkrátkrát kolem zeměkoule, měřeno na rovníku. Ovšem kdo by kroutil pořád stejný okruh a ještě k tomu v horku, že. Porovnáme-li Jirkovy kilometry se Apollo CFC střední vzdáleností mezi Zemí a Měsícem (384 400 km), tak nám vyjde hodnota 1,71. To znamená, že náš nezmar nejen, že dojel až na Lunu, ale už je téměř ze tří čtvrtin zpátky doma. Takže pokud to nevíte, máme svého vlastního Armstronga. V tomto případě však nikoli Lance, ale Neila, kterého ani Aldrin, ani Collins z dopingu neobvinili. A to je dobře, protože mládež potřebuje vzory. My Jirkovi za kolektiv redakce srdečně blahopřejeme a za odměnu posíláme pěknou písničku.

Objednávejte dresy

Oblečení bude, prachy ne

Pro zájemce o týmové oblečení máme dvě zprávy. Ta dobrá je, že výrobce nám letos ušije dresy za stejnou cenu jako loni. Ta špatná je, že vinou mezinárodní situace, hospodářské recese a globálního oteplování nám letos nikdo ze sponzorů nedá ani vindru, takže si budeme muset zaplatit plnou cenu. Dres CFC Loni to bylo takto: dres s dlouhým zipem 1068.- Kč, kraťasy se šlemi 1260,- Kč. Dejte prosím dobrý pozor na velikosti, zde je oficiální výrobcova tabulka, ale nejlepší je vyzkoušet si oblečení u někoho, kdo ho v poslední době kupoval. Kromě dresu a kalhot je možné objednat i jiné kousky, koukněte zde na stránky výrobce. U některých výrobků je ale nutno objednat určité minimální množství, třeba na rukavice bychom se museli domluvit hromadně. Výrobní lhůta je kolem 3 týdnů, takže objednávky pište co nejdříve, abychom to dali dohromady zhruba do poloviny března, jinak dresy nebudou na první závody. Další průběžné informace na nástěnce. Howgh.

DISKUSE

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...