FORHONT

1 Vít Novák56

NEJBLIŽŠÍ AKCE

31. srpna 2012 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 62

Underground bronz ze Šumavy.

Král Šumavy 2012: 1. Voráček 2. Dreamer 3. Víťa

Zhůří
Vítek a přesila Šlapek na Zhůří Foto Kapr
"Chci Krále, nikoliv republiku s podivnými zákony". Tak zněl slogan, který jsme mohli číst na zádech jednoho z účastníků 19. ročníku šumavského maratonu. Ročníku, který se málem nekonal. Nebýt obětavosti klatovských pořadatelů v čele s Frantou Šraitem, kteří letošního Krále vzdor četnickým bodákům doslova vydupali ze země, mohli bychom si na pochmurný seznam obětí úřednické zvůle připsat: "Král Šumavy 2012" Tak úplně beze ztrát však letošní ročník nebyl. Tu nejcitelnější musela pocítit pokladna Triatlon klubu Klatovy. Cca 500 účastníků je sice slušný počet, ale ve srovnání s tisícovými návštěvami uplynulých let jde o pokles více než citelný. Však také pořadatelé preventivně vyklidili kulturní dům Družba a uchýlili se na klatovské náměstí. Byla to však ztráta ? Podmanivá atmosféra dojezdu v historickém centru města, podtržená večerním open-air koncertem kapely 'Ukradený wjecy' nás přesvědčuje o opaku. Také u další ztráty váháme. Je absence části špičky mimosvazové cyklistiky s kolonou doprovodných vozů ztrátou, nebo spíše nálezem ? Není cyklistika, kde se na občerstvovací stanici prostě neujíždí, když ostatní nabírají vodu, přeci jen bližší původnímu významu slova 'amatér', který je všechno jiné, jen ne hanlivý ? Přeberte si to sami. A že se nezávodilo ? Všichni ti, kteří letošného Krále prožili na vlastní kola dosvědčí, že šlo o závod s velkým Z, možná o to těžší, že tentokrát chyběly velké balíky jezdců a většina účastníků si musela celou porci kilometrů proklatě odpracovat. Nás dvojnásob těší, že v čelní skupině pomáhal tvořit závod náš kladenský Víťa, nadřel se jako kůň a i když v samotném závěru podlehl dvojici jihočeských domorodců, potvrdil roli favorita a z pomyslné Královské bedny ho už nikdo a nikdy nevymaže. A to byl ještě Evžen desátý a Kolbaba předjel Houšku a ... Zkrátka to byla podařená sobota, za kterou se sluší klatovským ještě jednou poděkovat a slíbit, že napřesrok zase přijedeme, protože i kdyby se Kníže na hlavu stavěl, proti Králi je prostě nula.


26. Klikáče budou !

Jako na Králi: underground.

Jak to tak vypadá, závěr UAC se ocitl v troskách. Místo vrcholu sezóny nám po úředním zákazu Klikáčů a Bratronických okruhů zbyl pár časovek a - snad - Poslední šlápnutí. My jsme si ale po absolvování Krále Šumavy řekli, že nás v tom nenecháme a násilí už nebudeme ustupovat. Když nesmíme jet závod, pojedeme nezávod. Jako v dřevních dobách. Sejdeme se na startu, řekneme "Teď !" a vyrazíme. Budeme dodržovat předpisy, zejména upozorňujeme na (50) do kopce v Roztokách. Cyklisté jsou povinni jet za sebou, ale smějí se předjíždět. Když jedou cyklisté za sebou, jsou povinni se střídat, aby to všechno neoddřel jeden chudák. Pro jízdu v protisměru musí cyklista předložit papíry na hlavu. Na trati nebudou žádní pořadatelé a samotná trať nebude nijak značena. Spoléháme na inteligenci a historickou paměť účastníků. Tak úplně na holičkách Vás ale nenecháme. Jednak si můžete předem projít naši známou online prohlídku trati, jednak budeme mít pro zájemce připravenou mapku a itinerář. Protože je kvůli přípravě a taktice asi dobré vědět, kdo všechno se na Klikáče chystá, zveřejňujeme zde tento seznam přihlášených. Laskavostí pana Diabla z Vinohrad máme k dispozici přihašovací formulář, takže se můžete přihlásit přímo, jméno se objení asi za 5 minut, tak nepište víckrát. Jinak platí i přihláška na nástěnce, dopíšeme Vás ručně. No a až budete v cíli, zapíšete si pořadí a čas a my pak výsledky zveřejníme zde: výsledková listna.
Co je psáno, to je dáno, to platí i pro podzemní akce, takže si tady můžete stáhnout oficiální propozice. A to je asi tak všechno.
26. Klikovy vrchy startují ve Velké Dobré v neděli 16. září v 10 hodin.
Jo a hanba šerifovi !

Hanba šerifovi !

Vznikne seriál zrušených závodů ?

Šerif se vytahuje na Boženku "Pozor. Šerif se tam vytahuje na Boženku. Klucí: HANBA ŠERIFOVI ! HANBA ŠERIFOVI !" Tuhle Sborovou recitaci revoluční básně od Svatopluka Čecha z filmu Škola, základ života zná asi každý. My jsme si ten slogan vypůjčili a vetkli do štítu při letošním Králi Šumavy, aniž bychom tušili, že příští Boženkou, na kterou se pomyslný šerif vytáhne, budou naši pořadatelé. Nejdřív jsme oplakali slavné Klikáče a teď musíme skousnout i redukci Bratronických okruhů na pouhopouhou časovku. Co nás však překvapilo a potěšilo, byla spontánní reakce samotných cyklistů, navrhujících po vzoru Krále objet akce jako underground vyjížďky.
"Vracím se pocitově do začátků 80 let a pořádání Tour de Hanspaulka."
napsal nám otec zakladatel UAC Petar Introvič
"Byl to takový tajný závod, aby nebyl pod SSM, KSČ, ROH a aby polis netušila. Tak jsem si myslel, že ta doba je pryč."
Doba možná, šerifové ne. My bychom se ale neměli jen tak vzdát. A protože víme, že podobnou akci uspořádají například Stodůlečtí, napadlo nás - pro ty soutěživější - založit jakýsi seriál zrušených závodů, kde by se sčítala umístění podobně jako v oficiálním bodování UAC. "Uvidíme, s jakou se setkáme odezvou." řekl nám jeden z pořadatelů ing. Tajný. "Bereme to jako povzbuzení ostatních, aby si nenechali všechno líbit. Celkový vítěz seriálu nedostane nic. Kromě slávy na našem webu."
A když zůstane soupiska zrušených závodů příští rok prázdná ? My budeme první, kdo to oslaví. Ale do té doby: HANBA ŠERIFOVI !

Sběrák padl, Víťa píchnul.

Krušné hory a CFC: střídavě oblačno

Vítek nabírá voduFoto Roadcycling.cz
Střídavě oblačno. Tak můžeme charakterizovat jak počasí, tak vystoupení kladenských jezdců na 3. ročníku nejtěžšího českého cyklomaratonu. Náš tým vyslal do boje s krušnohorskými kopci dvojici maratonců z oddílu Nováků. Oba podstoupili náročnou přípravu a zejména od Vítka jsme si po rampušáckém úspechu slibovali další zápis do popředí výsledkové listiny. Ale bohužel, smůla neopustila našeho nejmladšího jezdce ani letos. "Jsem z toho dost zklamaný ještě týden po tom", řekl v rozhovoru redaktorovi královického listu Atombike V. Nejedlému, "Měl jsem na 70.km defekt a ztratil tím přes 10 minut a hlavně kontakt s první skupinou. Mohlo to být mnohem lepší. Do 10 určitě. Jelo se mi fajn. Tak snad vyjde Řevničák a Bratronice. Měl bych mít formu" Tou dobou ještě netušil, že žádný etapák nebude, ale že formu krásně prodá na Králi Šumavy. O tom však píšeme na jiném místě. Vítek navzdory defektu zabojoval, dojel na velmi pěkném 17. místě a v závěru ještě stihnul provětrat čelo střední trasy. "Cítil jsem, že na ty kluky prostě mám, i když měli míň kilometrů. Věčná škoda toho defektu. Tak snad příští rok" To otec Kolbaba skončil bezpečně poslední, ale v cíli přesto zářil spokojeností, protože za sebou nechal soupeře z nejdůležitějších, totiž sběrný vůz, který mu loni tolik zavařil. "Snadné to nebylo ani letos." řekl po závodě naší redaktorce "Věděl jsem, že začátek bude stát hodně sil, protože na první sedmdesátce jsou ty nejtěžší kopce. A jak to dopadne, když spadnete pod limit, o tom bych mohl vyprávět" Letos jste se prý na tenhle závod specielně připravovali. "Poslední měsíc jsem si docela dával. Vymetl jsem všechny stojky v okolí. Třeba bezděkovský kopec jsem dal 15x za sebou. Plus horské soustředění v okolí Teplic. A všechno na těžké převody, až mi málem upadly nohy. Nakonec to ale překvapivě odneslo kolo, vysypala se ložiska ve středu. Tak jsem uspíšil narozeniny a na závod už jsem vyrazil na nové Madoně. Je krásná, modrobílá. Jediný ošklivý komponent jsem já." Ale problémům jste se stejně nevyhnul." Jak říkám, začátek jsem jel, co to šlo a ještě nad Komárkou jsem byl v limitu. Říkal jsem si, že teď už je to v kapse, ale podvědomě jsem tušil problémy s Cínovcem. Ten kopec je dost dlouhý a následuje hned po poměrně pomalém sjezdu z Komárky. Takže nahoře jsem byl asi 15 minut pod a sběrák už zase spustil tu svoji otravnou písničku. Ale tentokrát se přepočítal." Nedal jste se..."Nedal. Řekl jsem mu, že to stáhnu ve sjezdu a že do vozu naloží jen moji mrtvolu. Tak něco zabručel a jel pryč. Ale vyhráno nebylo. Ono vám to nepřidá, když 120 kilometrů nevíte, jestli vás budou klasifikovat. A kromě toho balili bufety, jen tak tak jsem něco vyžebral. Ale nakonec mi pomohl právě ten vztek. Síla je síla, i když je to Dark Side. Dojel jsem včas a tahle červená lucerna je určitě nejcennější, co jsem kdy dovezl."
My vám k ní blahopřejeme a Víťovi vyřiďte, ať si z toho nic nedělá.

DISKUSE

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...