FORHONT

1 Vít Novák56

NEJBLIŽŠÍ AKCE

18. května 2012 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 58

U Pijasů rozdáno


U Pijasů Když se na startu mistrovské časovky v Knovízi objevil dres Lawi-Author Teamu s Petrem Novákem uvnitř, sázkaři zpozorněli. Zvítězí zkušenost a zničující výkon krušnohorského šampiona, nebo rozhodne hvězdná forma neméně hvězdného Vency Nežerky? Situace zaskočila i bookmakery S.K. Podraz, kteří se startem nepočítali a Petr se musel vejít do kategorie 'někdo jiný' s kursem 6,55. oproti Nežerkovým 1,38. Václav nakonec hrozící zruinování kanceláře odvrátil a zvítězil s desetivteřinovým náskokem. Na třetí místo se překvapivě prosadil vinohradský Karel Prager, který zaostal jen o několik vteřin a po zásluze získal mistrovský dres kategorie C. A to si svůj hlavní majstrštyk ještě schoval na příště.
V kategorii D vyhrál podle očekávání Stanislav Hájek, podobně si počínal i Josef Burgr v kategorii E. Nejrychlejší ze všech juniorů byl Ondřej Sedláček z AHanstav-bike teamu a dívčí zlato putuje do Králova Dvora zásluhou Hany Doležalové. Mezi sedmičkou kladenských dresů dosáhl nejvýše Vítek Novák na 16. místě, 5. v kategorii A. Z dvojice osvědčených déčkařů Slavíček-Prokop byl do kopce o 9 vteřin rychlejší Pepa. O dalších 7 vteřin za ním přijel nováček Honza Kofroň a čtrvt minuty po něm Jirka Semenec. Staronováček Jiří Pytlík ztratil o něco více a redaktor Kolbaba ještě o hodně více, ale byl spokojen, protože zvítězil v hendikepové sázce Miroslav Kakač + 50% času.
Někomu zkrátka stačí málo.

Dobrá dvanáctka, jinak zamračeno

CFC počtem jako na spartakiádě. Bohužel trochu i výsledky.

Bezděz pod mraky Pankrác, Servác a Bonifác letos dorazili na studené frontě téměř nachlup přesně a přichystali cyklistům chladný a deštivý závodní víkend. Otázku, nakolik tento fakt ovlivní závodní účast, brzy rozřešili sami jezdci, kterých se v Bělé sešlo 116 a na Dobré dokonce 133, pořasí nepočasí. Člověk zkrátka neví, kolik závodů se ještě podaří uspořádat a body by v součtu mohly chybět.
Sobotní Bělská vteřina je svým profilem a délkou předurčena být z tradiční dvojice jarních časovek tou rychlejší, nicméně letos se na jízdních průměrech výrazně podepsal silný vítr, meteorology označený jako severozápadní, ale slovy cyklistů vanoucí "všude kurva proti" I tak se ručička tachometru vítězného tandemu Chyba-Moflar zastavila na průměru 43 km/h. Favorizovaný Václav Nežerka se letos zřejmě rozhodl užít si timetrialu dosyta a po Zákolanech si zopakoval jízdu proti chronometru i pod Bezdězem, tentokrát kvůli defektu. Tento fakt se možná podepsal na výkonu, nicméně nijak nesnižuje hodnotu senzačního vítězství vinoradskho kapříka Pragera mezi jednomístnými stroji, 4 vteřiny před Nežerkou a 5 vteřin před vítězem kategorie B Vítkem Mužíkem. I otatní staříci zajeli famózně, jak Stanislav Hájek v kategorii D, tak Josef Burgr v kategorii E překonali hranici 40 km/h. Juniorské zlato zůstalo doma pro Michala Vilda, Jana Dubnová z teamu Experiment 23 vyzkoušela časovku a získala vavřín v kategorii žen. Naši dorazili do Máchova kraje ve čtveřici, Vítek Novák zopakoval loňské brambory v Áčku, ale s výkonem a celkovým umístěním ve třetí desítce spokojen nebyl. Vláďa Prokop zajel dobrý standart a porazil i Pepu Vermacha. Výkon redaktora Kolbaby nestojí za řeč až na fakt, že nastoupil v obou závodech s diskovým kolem."Víťa ho před lety koupil od Jirky Semence a pak ho odložil, protože nepasuje na novou Ultegru. Leželo ve sklepě tak nějak smutně a tak jsem ho vzal s sebou."
Nedělní doberskou časovku ozdobila svou účastí dvojice paralympioniků Jiří Ježek a Michal Stark. Prvně jmenovaný podle očakávání nenalezl soupeře ani mezi dvounohými a zvítězil v absolutním pořadí s minutovým náskokem před vítězem kategorie A Petrem Kohlbeckem. Víťa Mužík zopakoval výkon i umístění z Bělé a vyhrál kategorii B. Venca Nežerka už asi začíná být častými jízdami unaven a skončil na čtvrtém místě. Karel Prager porvrdil skvělou formu a vyhrál kategorii C v pátém nejlepším čase. Také další dvě kategorie ovlládli favorité, Stanislav Hájek Déčko a Josef Burgr Éčko. Veslař Lukáš Tvrz si přuplul pro juniorské zlato, křehkým ženám patrně stačila zkušenost z Bělé a v neděli zůstaly v peřinách, na startu a potažmo v cíli jsme neviděli ani jedinou. Naši reprezentanti potěšili nevídanou účastí, když započítáme i příchozího externistu Štěpána Bryndu, viděli jsme na Dobré celkem 12 kladenských dresů. Víťa Novák v podstatě zopakoval výsledek i výkon z Bělé, i když pan

Vždycky jsem chtěl jezdit za Kladno

Honza Kofroň je Pražák, ale má modrobílé srdce.

Jan Kofroň "Na závody mě přitáhl kamarád Pepa Vermach, se kterým jsem chodil do školy." řekl nám nováček v kladenském dresu jan Kofroň, jehož vytáhlou postavu nešlo na knovízské silnici přehlédnout. "Napoprvé jsem si zkusil časovku do vrchu v Zákolanech a moc se mi tam líbilo. Organizace, atmosféra, zkrátka paráda. Dohodli jsme, že se od příště přihlásím do UAC. Samozřejmě za CFC, jak říká Pepan." Ty ale nejsi Kladeňák, že ne ? "Ne, bydlím v Praze v Modřanech. Ale nějaký čas jsem bydlel v Kačici a do Kladna dojíždím na kole."
A jak ses vlastně dostal k cyklistice ? "Asi jako každý kluk v té době jsem začínal na Favoritu. Po nějakém čase jsem přesedlal na treka."
To sis polepšil, americká značka... "Ne, byl to trek značky Čong z Mountfieldu. Závodní kolo jsem si pořídil až před dvěma lety, tohohle Spešla." Slušný stroj, budete s Víťou a Pepanem na stejné značce. Honza v Knovízi Kolik najedeš za rok ? "Dosud kolem 5-6000, ale vím, že budu muset přidat, abych byl tak slavnému klubu co platný." Jak ses o nás vlastně dozvěděl ? "Něco od Pepana, něco z internetu a z tisku. Vím, že tady vždycky byli výborní cyklisté a než vám klub málem rozebrala konkurence, neměli jste v UACu soupeře. Je to trochu jako u hokejistů."
Akorát nějaký ten Jarda nám ještě schází. Ale co není, může být...
"Třeba uhodnout čísla, žejo" (smích) "ale ne, dobře vím, že ve sportu nedostanete nic zadarmo. Nakonec Jágrových pověstných tisíc dřepů denně je toho nejlepším důkazem. To doufám nebudu muset... "
Nech se překvapit. My dodáme, že Honzovi je 27 let a posílí tedy naše řady v kategorii A. S bratry Vermachy a Vítkem už tam budou čtyři.
Tak ať se vám, chlapci, daří.
Pro Zpravodaj Veronika Zvědavá
Powertap zřejmě nebude souhlasit. "Ano, to ne. Průměrný i maximální výkon byl na Dobré o poznání nižší. Takže je to vlastně pozitivum, stejně špatný výsledek s menším výdejem." Druhý nejlepší z našich Vláďa Prokop podal výborný výkon, který stačil i na navrátilce Luboše Černého. Ten konečně dostavěl a hodlá se přeorientovat z hurdisek zpět na kolo. Pepa Slavík, Papa Vermach a Jirka Semenec se podobnými výkony seřadili s nevelkými odstupy na dalších místech podobně jako Bruno Pytlík, který by už pomalu mohl přestat počítat své umístění od konce. Na Dobré za sebou nechal 31 lidí. Martin Šuranyi si odskočil od pořadatelského stolu na trať a vybojoval zvláštní cenu prezidentky pro vítěze kategorie horských kol mimo hory. O panu Kolbabovi jsme už mluvili, dodejme, že na Dobré se mu podařilo předjet 3 lidi včetně bajkera Vševida, i když zlí jazykové tvrdí, že se Honza po cestě zastavil vymočit. Na to se ale historie nezeptá. Kamil Oprsklý, cfc, Bělá a Dobrá

Bajky a skládačky


Skládací kolo na Dobré Na občasné silniční starty jezdců na horských kolech jsme si na závodech UAC už zvykli. Pravidelní účastníci Krále Šumavy si možná vzpomenou i na speciál značky Ukrajina na kterém jeho majitel v roce 2004 objel dlouhou trať. Ale skládačka a časovka ? To nějak nejde dohromady. Přesto jsme právě takový stroj potkali během domácí časovky ve Velké Dobré. "Že mi napráská jednonohej, na to jsem si už zvykl." řekl nám k tomu redaktor Kolbaba "Ale na skládačce, to bych fakt nečekal. Ještě se zkrátka musím učit. Příště mě zařízne Vojta na tříkolce." Pan redaktor v tom ale zdaleka není sám. Závodník s číslem 567 pokořil na Dobré celkem 17 jedzdců včetně nekterých zvučných jmen, jako je například rocker Petar Introvič, ale hlavně se dostal pod pomyslnou hranici 1 hodiny, což znamená průměr přes 32 km/h.
"Ale měl přehazovačku a časovkářský nástavec" upozorňuje pan Kolbaba "A nepršelo, takže nemusel vytahovat deštník" Ano, ano, tím to bude. Ale i tak panu Petroušovi blahořejeme. A klobouk dolů !

DISKUSE

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...