FORHONT

1 Vít Novák56

NEJBLIŽŠÍ AKCE

23. října 2011 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 53

Podzimní víkend a brambory

Poslední závody pro bahňáky. Hřebečské brambory pro Vermacha.

Petr Vermach Zima, déšť a studený vítr, to byly kulisy poslední dvojice závodů seriálu UAC 2011. Podzimní počasí se podepsalo jak na účasti, tak na složení závodního pole, ve kterém jsme mohli zaznamenat signifikantně zvýšený podíl bahňáků. O nich jsme psali předminule, takže pokud nevíte, kdo to je, koukněte se do čísla 51. My se budeme věnovat závodům.
Na většině délky trati tradiční řevnické časovky do vrchu byl letos položen nový asfalt, a tak jsme byli v sobotu 8. října zvědavi, zda se podaří překonat letitý rekord Michala Koše, který v roce 2002 stoupal necelé dvě vteřiny přes 12 minut. Předpovědi sázkařů byly poměrně optimistické, pozdější vítěz si dokonce vsadil sám na sebe, ale přepočítali se všichni, rekord opět s přehledem odolal. Nejrychlejší byl Václav Nežerka v čase 12:38, druhý Milan Miller byl o deset vteřin pomelejší a nikdo další se pod 13 minut nedostal. Celkově třetí Michal Koubík v barvách SP Kolo vyhrál kategorii B. Vítěz kategorie C Pavel Šafář z High5.cz zajel osmý nejlepší čas, Déčko a Éčko patřily předplatitelům Miroslavu Kakačovi a Igoru Kubínovi. V kategorii žen měla nejlépe nabité baterie Hana Doležalová v barvách Varta-Sokol Králův Dvůr. Pro juniorské zlato si zpod Bezdězu přijel Michal Vild a mezi 99 účastníky jsme po delší době přivítali i neohroženou juniorku Helenu Houškovou. Naši se dostavili ve dvojici, Petr Vermach skončil šestadvacátý a Kolbaba se podle vlastních slov "zúčastnil jen proto, že je hnusně a budou body pro mančaft"
O den později si cyklisté naposledy šlápli na šlapkovské došlapné v Hřebči. Začneme od druhého balíku, kde se ještě mohlo měnit pořadí na stupních vítězů celkové klasifikace. Průběžně druhý Tomáš Vitáček už sice na vítězství dosáhnout nemohl, ale rozhodl se pojistit si stříbro, ujel a vyhrál před Pavlem Krobem a Radoslavem Krummerem, vítězem kategorie D. Éčko vyhrál Milan Pažout, ženy Lenka Sýkorová a juniory Zbyněk Holubovský. Z našich přijel i tentokrát paběrkovat Kolbaba a závod objezdil "v pohodě, klídku a tabáčku se dvěma pěknými děvčaty."
V první divizi nás potěšil Petr Vermach, který vybojoval celkově sedmé místo, čtvrté v Áčku a ještě přitom stihnul sepsat reportáž o průběhu závodu. Takže jak to viděl Petr: Bylo tak hezky, že jsem Evžena na startu ani nehledal, ale viděl jsem Pepu a Michala. Hned po startu jsem se nezacvakl dobře, ale o něco lépe než Vítek Mužík, naopak Vašek Nežerka se zacvakl dobře a už byl v tramtárii. Místo příjemného balíkového vezení jsem makal a docvakli jsme se společně s dalšími jedinci, kteří nic takového nečekali, až za Hostouní. Vítek Mužík nás docvakl až u Bělok a dost čubrněl. Skupina čítala asi dvacet lidí. A tak jsme jeli asi dvě kola, do Bělok fofrem a kolem památníku pietně a pak zase fofrem. Na nájezdu do třetího kola jsem zaspal, vepředu ujel Nežerka, Dubec a Jelínek a byli ti tam. U nás se jelo nesystematicky a snažili jsme se tak střídavě ještě s jezdci: Želina Jakub, Krummer Radek, Plzák Michal, Filip Ptáčník, Vít Mužík. Jenže jak to tak bývá, občas někdo nevystřídá, občas někdo nastoupí a takto debilně spolupracující skupina jen sbírala ztrátu na vedoucí trio, zřejmě skvěle spolupracujícího Nežerku s Nežerkou a Nežerkou, za kterými se vezli ostatní. Do cíle jsme dospurtovali a mně ujeli Matěj Plzák, Jakub Želina a Jan Šnajdr. Jinak jsem si vedl jako Cavendish a zakončil jsem na 7.místě. Škoda, že to bylo letos naposled. Bratr Pepa nedojel, protože mu prostydly průdušky a plíce a měl hemoptýzu. Snad nám to půjde lépe příští sezonu.
P.S.: Myslím, že bych si zasloužil svůj vlastní dres. Doteď jsem jezdil v bratrovým, respektive Vítkovým. Co Vy na to sponzoři ?

My to vyřídíme, Petrovi děkujeme a doplníme, že vedoucí trojice nakonec spurtovala v pořadí Jelínek, Nežerka a domácí Kuře a že hemoptýza je, když chrchláte krev. Kamil Oprsklý a Petr Vermach, cfc, Řevnice a Hřebeč

Vrchařům zbyly Klikáče

Déšť nedéšť, byl to dobrý podnik.

Po nedobrovolném zrušení Stodůlek a Halounských okruhů zůstaly letos na podzim Klikovy vrchy jediným závodem s vrchařskými parametry. A snad právě proto, aby se milovníci těžkých kilometrů necítíli ošizeni, se svatý Petr rozhodl okořenit závod chladem, větrem a vytrvalým deštěm. Jenže cyklisté nejsou žádné cukrové panenky a ve Velké Dobré jich 18. září sešlo rovných devadesát, počasí nepočasí.
Václav Nežerka Nežerka ukázal všem záda i na Klikáčích.
Na startu závodu první divize jsme zaznamenali většinu favoritů celkového pořadí UAC, které ještě posílil podorlický Marián Hajzler, vítěz loňských bratronických etap. Nicméně žádné překvapení se nekonalo. Suverén letošního ročníku Václav Nežerka dokázal i takto silnému pelotonu ukázat záda a zvítězil s bezmála dvouminutováým náskokem. Devítičlenná skupina stíhačů si rozdělila zbylá místa v pořadí Zahrádka, Hajzler a Mužík. Z našich byl nejlepší Petr Vermach, který dojel o skupinu později na pěkném třináctém místě, sedmý v kategorii. Jeho bratr Josef skončil 34. Velké naděje jsme vkládali do Evžena Šmatláka, který tradičně na podzim chytá formu, ale tentokrát měl smůlu, píchnul a nakonec dojel až s pelotonem dvojky. V cíli byl značně rozmrzen, protože se prý po cestě pohádali. "Nadávali mi, že kurvím tempo, ale já jsem se s nimi jen svezl a normálně jsem střidal. Jen do kopců jsem si jel svoje. Nenapadlo mě, že by to takhle kvalitním jezdcům mohlo vadit."
Možná to vadilo proto, že mezi nimi už tou dobou chyběl král vrchařů Miroslav Kakač, kterého před vjezdem do lánské obory vyřadil defekt. Pokud nepočítáme Evžena, čítala vedoucí skupina sedm lidí a do cíle dojela pohromadě. Spurt k doberskému hřbitovu vyhrál Petr Svoboda před Jiřím Sekerou a Radoslavem Krummerem. Favorizovaný Tomáš Vitáček skončil až sedmý. Barvy CFC Kladno zastupoval osamělý redaktor Kolbaba, který se však oproti lońskému ročníku zlepšil, poodjel sběrnému vozu a vybojoval třetí místo od konce. A protože pořadatelská služba byla jako vždy bezchybná, můžeme i letošní Klikáče označit jako dobrou propagaci CFC Kladno.

Je dobojováno. CFC konečně v Top 10.

Vyhráli Nežerka, Svoboda a CSK Markus. Naši i v oslabení osmí.

Poslední závodní víkend přinesl konečné řešení tajenky zvané pohár UAC 2011. Zatímco některá políčka byla vyplněná už dlouho dopředu, na jiných místech jsme do poslední chvíle nevěděli, co vyplnit. A může nás těšit, že minimálně jedno políčko vyšlo pro CFC Kladno příznivě. Ale nepředbíhejme.
Klasifikaci prvního balíku vyhrál systémem start-cíl leader týmu Atombike Václav Nežerka, který od prvních závodů dával jasně najevo, kdo je hlavním favoritem. Celkem dokázal vyhrát absolutní pořadí v sedmi závodech, z toho tři časovky, dva horské závody, jeden rovinatý a jeden etapák. Je to zkrátka všestranný jezdec, po kterém už dost možná pokukují scouti profesionálních týmů. Zajimavé je, že ani celkově druhý a vítěz kategorie B Petr Zahrádka, ani třetí Vít Mužik (oba Alltraining) nezvítězili ani jednou, ale trpělivým sbírámím bodů na předních pozicích dokázali po žebříčku vyšplhat až na bednu. Naopak percentuelně vysoce úspěšní jezdci Václav Jelínek (SWEEP, 3 vítězství v 6 závodech) a Daniel Treml (Alltraining, 3 vítězství v 5 závodech), skončili kvůli nízké účasti až ve čtvrté desítce. Celková klasifikace má zkrátka svá specifika. Z našich reprezentantů dosáhl nejvýše Petr Vermach na patnáctém místě, v kategorii A pátý. Vítek Novák chyběl v posledních sedmi závodech a nakonec je o dvě místa za Petrem. Ostatní bodovali sporadicky, Evžen Šmatlák skončil 72., Pepa Vermach 75. a Martin Šurányi 91., všichni za 3 započítané závody. Celkem bodovalo 138 lidí.
V klasifikaci druhé divize byla situace podstatně vyrovnanější. Prvních pět jezdců dělilo pouhých 75 bodů, jeden dobře zajetý závod. Vítězem se nakonec po právu stal Petr Svoboda (HISPORT team), který dokázal vybojovat 5 vítězství v absolutním pořadí, i když se o dvě z nich musel dělit, na Dobré s Kernem Radkem Vaňkátem a v Bratronicích dokonce se dvěma soupeři - šlapkou Karlem Pragerem a Tomášem Vitáčkem z Viessmannu. Ten nakonec skončil druhý se 4 zlatými a ztrátou 30 bodů. Třetí místo obsadil Vitasův týmový kolega Jiří Sekera. Čtvrtý Miroslav Kakač (CK Kern) s přehledem vyhrál klasifikaci kategorie D. Do první desítky absolutního pořadí se vešel i vítěz kategorie E Igor Kubín (CSK Markus). Mezi ženami nasbírala nejvíce bodů Lenka Sýkorová (CK Kolokrám Svijany), juniorské zlato bere Zbyněk Holubovský, který je jménem i rodem spřízněn s naším sponzorem, ale jezdí za Galaxy Cyklošvec. Nejlepší ze všech juniorek byla opět mladá naděje teamu Humusoft Helena Houšková. Z reprezentantů CFC si v druhém balíku nejlépe vedl Pepa Slavík, který hlavně v první polovině sezóny udivoval vzornou docházkou a nakonec vybojoval 28.místo, sedmé v kategorii D. Druhý byl překvapivě redaktor Kolbaba na 57. místě, sbírající body v deštivých závodech s nízkou účastí. Mašinfíra Pavel Mařík jezdil dobře, ale málo a patří mu 68. místo. 72. Vláďa Prokop podobně jako Luboš Černý v druhé polovině sezóny úplně zmizel. Jirka Semenec si objel tři domácí časovky a jinak zůstal v roli diváka a pořadatele.
Už zmiňovanou soutěž týmů s přehledem ovládl sběratel jezdců CSK Markus, letos výrazně posílený Radoslavem Krummerem. Na druhé místo se válečnou lstí prosadily týmy CK Královice a Atombike, které se rozhodly pro fúzi a mohly tak ke královickým bodům přisypat Nežerkův poklad. Třetí Vinohradské šlapky kromě tradičně hojné účasti vytáhl na bednu především nestárnoucí Karel Prager. Výrazně si pohoršil loňský vítěz Viessmann, který se musel spokojit až s pátým místem. Také CK Kern dále vyklízí pozice, letos skončil čtvrtý.
Náš tým se v druhé polovině sezóny musel obejít bez největší hvězdy Vítka Nováka, který nyní působí v Americe, ale přesto se dokázal semknout, zabojovat a po letech se prosadit do první desítky. O konečné osmé místo se nejvíce zasloužil nováček Petr Vermach s 834 body ve 12 závodech, Vítek stihl před odjezdem nasbírat v devíti startech 752 bodů a Pepa Slavík přispěl 648 body za 12 účastí. Ale uznání náleží každému, kdo přispěl svou troškou do mlýna.
Jinými slovy: Každý podle svých schopností, každému podle jeho zásluh.
To je ale blbé přirovnání ...
Tak příště. Pro Zpravodaj Veronika Zvědavá

Podraz vyhrál Venca

Dramatický závěr změnu nepřinesl

Vítězný Václav S koncem závodní sezóny skončil i třetí ročník sázkové soutěže kanceláře S.K. Podraz. A přestože jsme se tentokrát v posledních kolech nedočkali zvratu, bez zajímavosti letošní ročník určitě nebyl. O vítězi rozhodla Vencova červencová dobrovická sázka se ziskem téměř 1 a půl miliónu, který se nakonec ukázal jako rozhodující. Soupeři se probudili pozdě. I když Herdův finiš v posledním kole by v předchozích ročnících znamenal jasné prvenství, letos si se všemi 364 747 $ může nanejvýš vytapetovat a připojit nápis 'nehraj při zdi'. Bude zajímavé sledovat, jak se letošní zkušenost projeví v taktice sázení v příštím ročníku.
Zajímavá je také totožnost vítězů. Zatímco druhý i třetí se přihlašovali rovnou jménem, nick Venca mohl znamenat kohokoli včetně světců a politiků. Skutečnost je však ještě zajímavější. Vencovi Nežerkovi zkrátka nestačilo pohodlné vítězství v celkové klasifikaci UAC a během sezóny hledal, co by ještě vyhrál, až ho napadlo vybrakovat naši sázkovou kancelář. Povedlo se mu to dokonale a v závěru si mohl dovolit i parádičky pro diváky, jako třeba kombinovanou sázku na vlastní vítězství a překonání traťového rekordu v Řevnicích. Možná vám přijde sázka na vlastní výsledek neregulérní, ale všechny Nežerkovy tipy na sebe byly pozitivní, čili na vítězství nebo dosažení výsledku. Proti takové sázce nelze nic namítat, ostatně tip na Nežerku jako tutovku hojně využívali i soupeři včetně Honzy Herdy ve finiši. Negativní sázky na sebe jsou samozřejmě nepřípustné. My všem sázejícím děkujeme za čestný boj a vítěze vyzýváme, aby si přes mail domluvil převzetí ceny. Tady je třeba uvést, že Venca podle neoficiálních sdělení pivo nepije a o vyhraný sud nemá zájem. My mu k tomu za řediteltví kanceláře můžeme vzkázat jediné: Vyhrál jste a sud je váš. Co s ním uděláte, je vaše věc, můžete ho klidně odkutálet na Fond solidarity.

DISKUSE

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...