FORHONT

1 Vít Novák56
2 Milan Štanc43

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Mamut Tour 170 km

25.5.2024 9:00

Přerov

Mamut Tour 90 km

25.5.2024 9:45

Přerov

UAC Praha - Doksy

30.5.2024 16:00

Všetaty

Krakonošův cyklomaraton - dlouhá trať

15.6.2024 10:00

Trutnov

Krakonošův cyklomaraton - krátká trať

15.6.2024 10:05

Trutnov
12. srpna 2011 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 51

Deštivá ondřejovská remíza

Ani cílové foto nevneslo jasno: Gonda nebo Ježek ? Bůh ví ...

Cílové foto Tak jsme to přežili. Navzdory osudu, četnickým bodákům i nepřízni počasí se v Posázaví přeci jen závodilo. A ne ledajak. Náhradní trať v okolí ondřejovské hvězdárny nijak neslevila z nasazené délky ani z náročnosti a provazy deště daly vzpomenout na lońskou krušnohorskou povodeň. Přesto, či snad právě proto jsme na startu napočítali pětaosmdesát bojovníků, připravených porvat se o mistrovské body. A že to bude tvrdý boj, naznačil už start nejsilnější kategorie AB. "Možná jsme neměli tolik varovat před klouzavým jevanským sjezdem" říká ředitel závodu Vít Novák, jenž si letos vyzkoušel své dílo na vlastní kůži "Takhle se Ježek a spol asi polekali a na třetím kilometru za to vzali takovým způsobem, že jsme se ani nestačili rozkoukat a měli jsme zásek několik minut" Vedoucí čtveřice ve složení Ježek, Gonda, Holub a Nežerka si postupně vybudovala až desetiminutový náskok a bylo jasné, že vítěze budeme hledat zde. Hledali jsme, ale nenašli. Nevídaně těsný spurt galuska na galusku nakonec nerozhodla ani cílová kamera. Ježek nebo Gonda ? Nikdo neví. Oba borci se nakonec po zralé úvaze dohodli na remíze, kterou potvrdili i rozhodčí, přestože ve stanovách UAC žádné "remizy ně znajem". Mistrovské body naštěstí nebylo třeba půlit jako v šachu, Pavel Gonda bral zlato v kategorii B, Jiří Ježek vyhrál příchozí. Celkově čtvrtý Václav Nežerka se stal vítězem kategorie A. Nás těší, že v druhé skupině zabojovali naši reprezentanti. Víťa Novák si dojel pro šesté místo a stříbro v Áčku a znovu potvrdil, že mu deštivé závody svědčí. Petr Vermach dojel s nevelkou ztrátou dvanáctý, čtvrtý v A.
Závod kategorie CDJŽ byl vyrovnanější a peloton zůstal poměrně dlouho pohromadě. Desetičlenná skupina hlavních favoritů se potrhala až v samotném závěru. Pro vítězství si poodjel 'Céčkař' Jiří Sekera, na druhém místě jsme přivítali vítěze prvního ročníku Miroslava Kakače, který se stal mistrem UAC v kategorii D. Zajímavý boj přinesl závod v kategorii E, kde se trojice nejrychlejších srovnala do necelých dvou minut a zlato nakonec vybojoval Vladimír Hora z KC Nové Strašecí. Vítězka kategorie žen Lucie Kočí se v cíli dožadovala slíbených koťat, která při prezentaci pobíhala kolem stolu a nechtěla si nechat vysvětlit, že šlo o žert a kočičky patří majitelce restaurace. Nakonec se musela spokojit se zlatou medailí. Zástupce CFC Pepa Slavík vybojoval třiadvacáté místo a cenné body do soutěže družstev. Na závěr dejme ještě slovo řediteli závodu :
"Chci poděkovat všem účastníkům za to, že se nenechali odradit a do Ondřejova přijeli a hlavně že si vzali k srdci naše varování a nikomu se nic nestalo. I díky jim jsme udrželi závod při životě a doufáme, že se v příštích letech situace s policajty uklidní a my se tak budeme moci znovu věnovat jen a jen cyklistice." Kamil Oprsklý, cfc, Ondřejov

Buď vítán, Knovízi

Pijas se pochlapil a pořádá

Tolik pořadatelů už bylo letos otráveno a tolik závodů zrušeno, že jsme začali propadat obavě z černých mračen nad celou amatérskou cyklistikou. Naštěstí jsme však mohli zaznamenat i jednu vlaštovku, která sice jaro nedělá, ale potěší. Z Knovíze ji k nám vyslali členové cyklistického spolku Pijas, čili 'Pivní jezdci amatérských silnic'
Pijas Amatérská silnice z Knovíze do Olšan se stala dějištěm zbrusu nové časovky do vrchu. Přestože měli silného konkurenta v podobě krušnohorskéo maratonu, nalákali pořadatelé na start na sedmdesát cyklistů. Celkovým vítězem se stal vrchař Václav Nežerka z ATOMBIKE, který trať proletěl rychlostí přes 35 km/h. Na druhém místě celkově a první v kategorii B dojel Vít Mužík z Alltrainingu. Vinohradská šlapka Karel Práger alias Kapr potvrdil svou extratřídu, když vyhrál kategorii C v šestém nejrychlejším čase. Chválit 'Míru' Kakače v souvislosti s jízdou do kopce by bylo nošením dříví do lesa, takže stručně: Zlato v Déčku, sedmý celkově. Nejrychlejším 'Ěčkařem' byl Igor Kubín z CSK Markus, všem ženám napráskala Lucka Kočí z SOS Praha. Juniorské zlato veze do Bělé pod Bezdězem Michal Vild. Trojice našich reprezentantů ve složení Vláďa Prokop, Pepa Slavík a po delší době od rodičovských povinností uvolněný Martin Šurányi získala další body pro tým a postarala se o to, že ani třináctý závod sezóny nevyštval CFC Kladno z první desítky.
Děkujeme, pánové.


Mrtvý muž v Krušných aneb. jak se chytá limit.


Ani nevím, jak jsem tu ztrátu nabral. Je fakt, že na bufetu stojím trochu déle, než svlíknu všechny ty moiry, do kterých jsem se po ránu v mlze nabalil. Když pak vyšlo sluníčko, v kopci na Sněžník jsem uvařil tak, že se ze mne ještě teď kouří. A taky než dolijete všechnu vodu, která je v těch moirách. Jo a taky srovnat přední kolo, protože mi nějak škrtá magnet o snímač rychlosti. Ťuk...ťuk...ťuk.. Nebo spíš Ťuk...............ťuk ... Na tom je vidět, jak jedu blbě. A když konečně poděkuji a vyrazím dohnat ztrátu, asi po kilometru nabývám dojmu, že jsem zapomněl odbočit. Vracím se tedy a dozvídám se, že ne. Aspoň, že ten otravný sběrák zatím stojí u bufetu a kecá.
Ale teď před Knínicemi už ho mám zase za prdelí. Začíná mi to připomínat Spielbergův Duel. To je jak ho honí ten tirák. Znáte. Taky ho nedokážu setřást. Nakléřovský kopec je doopravdy prudký až v závěru, ale já stejně jedu jako s hnojem. Před dvěma týdny při tréninku s Vítkem to přitom bylo jiný kafe, to jsem tu jel nejmíň devět. Zato teď to chvílemi začíná připomínat nejmenší dosaženou rychlost, kterou si občas zpestřuji zimní tréninky na válcích. Zjistil jsem, že můj tachometr ukazuje do 3 km/h a potom tam skoči nula. Takže těch šest, co jedu teď, je vlastně ještě v pohodě. Pět. Ale pokud vím, tahle zatáčka doprava je už poslední...
Fuj, pane Spielbergu, teď jsem se fakt lek ! Za zatáčkou číhá sběrák a zlověstně bliká. Už je to půl hodiny, pane, takže odteďka mimo závod. To ve filmu nebylo. Dochází mi to, až když řidič nasedá a mizí v dáli. Odteďka jsem oficiálně mrtvý muž. Kašlu na to, ještě se dotáhnu ! Krátký sjezd a znovu do kopce. Nohy protestují. Hlava mlčí. Na vršku zastavím, usedám pod strom s červenými jeřabinami a koukám do blba. Mimo závod ... Takže sbohem, Krušné hory, sjedu do Teplic a finito. Akorát že klíčky od auta má Víťa a ten to pojede pěkně celé. Tak ne, zpět, pokračuji dál po trati jako trénink až do předpokládáného dojezdu první skupiny. To máme někam za Dlouhou Louku. Dva kopečky a jinak hřebenovka. Ale stejně to nejede. Adolfov, to už musí bejt v Německu ... Povídal Víťa . Ha ha. Aspoň vím, kde jsem. Telnice a konečně sjezd. Pěkné úzké serpentiny a já navíc nepospíchám. Sbírám síly na Komárku. Těším se na tabulky s kilometry a průměrným sklonem. Jenže tu žádné nejsou. Posbíral je Spielbergův kamion. A já jsem mrtvý muž. První kilometr kolem kostela je nejhorší, na to tabulky nepotřebuji, to vidím. Musím vydržet do lesa. A hlavně neslézt. Kdesi jsem četl, že kdo zastaví a sleze, rozdělí kopec na několik menších stoupání a tak ho znehodnocuje. To bych nerad. Komárka si to nezaslouží. Zkurvenej kopec ... Konečně tabulka. Nápis Horní Krupka znamená, že tady někde jsme pro Víťu den před závodem schovali láhev s pitím. Co má taky člověk dělat, když chce jet vepředu a nemá doprovodné vozidlo. Zastaví, rychle sebere flašku, za jízdy dolije a pak se docvakne. Tady má na docvaknutí ještě jeden a půl kilometru. Taky jsme to mohli dát vejš. Konečně horizont a čára vrchařské prémie. Odhazuji kolo a svalím se do škarpy. Nejen na Dlouhou, já už nepojedu ani na žádnou jinou louku. Ležím a počítám mraky. Po chvíli kolem projíždí vláček plný halekajících Němců. Asi z Adolfova. Zaslechnu něco jako Bravo a Ein Toten Mann. Ještě že neumím německy. Ale tady stejně nemůžu zůstat. Abych nemusel projíždět centrem Teplic, pojedu hřebenovkou přes Cínovec a Vitišku až do Mikulova. Naposledy nasedám na kolo a zvolna co noha nohu mine ukrajuji poslední kilometry kdysi tak dlouhé trati. Sjezdem do Hrobu pak svoji účast v závodě stylově končím.
P.S. Protože v zmiňovaném hororu Duel kamion nakonec spadne do propasti, prohlašuji, že posádce sběrného vozu a.s. Krušnoton nepřeji nic zlého.
-Kolbaba-

Koho volíš v dešti ?

Ale třeba Bahňáka ...

Tím nemyslíme žádného vodního ptáka, natož pak zkomolené jméno hlavního padoucha z Foglarových románů. 'Bahňák' je terminus technicus, označující typ jezdce, jemuž se nejlépe daří v chladu a mokru.
"Když jsem ráno před závodem uslyšel bubnování deště, zavýskl jsem radostí. " říká stříbrný z Ondřejova Vít Novák (CFC) "Tedy ne doslova, to je z Armstrongovy knížky. On tehdy právě v nejhnusnějším počasí v Alpách zaútočil a rozhodl celou Tour pro sebe. Mokro a zimu nemá rád nikdo. Ale někdo se z toho sesype a jiný ne. Ten má potom o soupeře míň."
Stříbrný Bahňák Ale nejde jen o to, že by nečas zlikvidoval konkurenci a jednooký se stal králem. Bahňáci jezdí ve vodě lépe než na suchu. "Vždycky jsem lépe snášel zimu než horko. V dešti se dobře dýchá a nejsou problémy s chlazením a pitím. A na kluzké silnici se lépe pohybují technicky vyspělí jezdci jako třeba Michael Schumacher nebo já."
My jsme ten rozdíl ve výkonnosti letos objektivizovali, když jsme Vítkovi během závodu Kolem Posázaví naměřili roční výkonové maximum. "Tak to vidíte. A týden potom jsem v Krušných Horách v horku málem chcíp. Škoda, že nezapršelo jako loni. To jsem jel až do půlky v první skupině a nebýt defektu ..." To jste, pane Bahňáku, asi jediný, komu loňské počasí chybělo. Každopádně vám do dalších závodů přejeme hodně zdaru a pěkně hnusně.

DISKUSE

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...