FORHONT

1 Vít Novák56

NEJBLIŽŠÍ AKCE

26. července 2011 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 50

Královice sluncem vypečené

Jezdci UAC se na mistrovství neztratili, CFC Kladno ano.

Vítězky
To nejsou hostesky, ale vítězky. Pěkné.
Mistrovství republiky, to je vždycky sláva, o to větší, když se koná na domácí půdě. A právě takové jsme mohli vidět třetí červencový víkend v Královicích. Zkušení pořadatelé s panem starostou v zádech připravili pro všechny amatérské cyklisty bohatý program, v němž nikdo nepřišel zkrátka. Ale popořadě. Úvodem čekala na závodníky sobotní bezmála třicetikilometrová časovka na trati mezi Královicemi a Hvězdou, kterou středočeští cyklisté dobře znají. Ale nebylo jim to nic platné, protože nejlepšího výsledku zde dosáhl Tomáš Celta z teamu CK Frenštát pod Radhoštěm, který zvítězil rychlostním průměrem přes 43 km/h a bral zlato v kategorii B. Na druhém místě skončil Radek Krummer z Teamu CUBE, který s převahou vyhrál kategorii A. Mezi čtyřicátníky byl nejrychlejší zástupce Severočeské amatérské ligy Tomáš Viktorín z SKP Sokolov. O tom, že i 'Dědci' mohou být překvapivě rychlí, přesvědčil všechny zúčastněné vítěz kategorie D Franrišek Raboň starší z jihočeského CK Sportblažek.cz, který zajel čtvrtý nejlepší čas. Také o kategorii výš se téměř létalo, vítězný Milan Masný (Racing Olešná) měl na tachometru průměr rovných 40 km/h. Juniorské zlato veze na sever Čech Václav Viktorín z Březové a na nejvyšším stupni v kategorii žen jsme po dlouhé době viděli naši bývalou oporu Petru Kottovou. Jediný zástupce CFC Vítek Novák nedokázal navázat na dobrý časovkářský výkon z Bělé a skončil v Áčku desátý.
V neděli se cyklisté sešli, aby poměřili síly v závodě na okruhu. Přestože trať nelze označit jako horskou, několik nepříjemných brdků, jeden ostřejší kopec za Pozdení a těžko snesitelné horko decimovaly pole cyklistů tak, že jeden za druhým odpadali a ztráceli naději nejen na vítězství, ale mnohdy i na přežití. To se bohužel týkalo i našeho Vítka, který byl po vyčerpání vodních zásob rád, že vůbec dojel. Z šestadvacetičlenného balíku kategorie A nakonec zbyla pětičlenná skupinka spurtující o zlato, které získal Martin Krupička z teamu Pinarello-Sportful. Podobný scénář se opakoval i v nejpočetněji obsazeném závodě kategorie B, který ovládl Daniel Treml z Alltrainingu. V kategorii C se vedoucímu kvartetu překvapivě podařilo 'odpárat' jednoho z hlavních favoritů Tomáše Vitáčka a v osiřelém spurtu nakonec zvítězil Tomáš Viktorín ze SKP Sokolov. V balíku kategorie D jsme měli druhé želízko v ohni v osobě Pavla Maříka, který solidně zabojoval v druhé desítce, ale na nejlepší to nestačilo. Vítezem se stal Jiří Boštík z Cyklo Stratílek Litomyšl. Zlín a Baťa patří neoddělitelně k sobě a nejinak tomu bylo i v závodě kkategorie E, do kterého se nejlépe obul Vladimír Baťa z teamu Force KCK Cykloteam Zlín. Březovský junior Václav Viktorín po vítězství v časovce ovládl i hromadný závod a domů na sever si odváží cenné zlaté double. Podobně si počínala i vítězka kategorie žen Petra Kottová, která nadělila soupeřkám bezmála čtyři minuty. Zajímavé je sledovat, jak si tato kladenská závodnce během času polepšila, když nejdříve přesedlala z CFC Kola Holubovský na Toyotu a nyní závodí za Nissan Dolák. My však nejsme nepřející a Petře vinšujeme mnoho dalších úspěchů a brzký přestup do teamu Rolls-Royce Motor Cars Ltd. Kamil Oprsklý, cfc, Královice

V deset u hvězdárny

Třetí ročník Posázaví Vás zve.

I když to tak v jednu chvíli nevypadalo, třetí ročník závodu Kolem Posázaví, který je letos vypsán jako šampionát UAC, se přeci jen uskuteční. Ale úplně bez následků složitá jednání s úřady nakonec nezůstala.
"Trhá mi to srdce" říká duchovní otec závodu Víťa Novák "Ten okruh, to je takové moje dítě a teď přichází o ručičky a nožičky. Ještě že zůstala alespoň hlavička"
Ano, psali jsme o tom už v minulém čisle. V zájmu zachování závodu jsme museli sáhnout k redukci na kratší okruhy a vynechat nejkrásnější partie kolem Šternberka a Ratají. Tou hlavičkou myslí pan ředitel asi ondřejovskou hvězdárnu.
"Jistě. bez hvězdárny bychom už mohli přesídlit prakticky kamkoliv. Naštěstí s ondřejovskými hvězdáři problémy nejsou. Mají asi jiné starosti."
Sjezd do Stříbrné Skalice Připomeňte čtenářům, kudy se pojede.
"Pojedeme z Chocerad jako loni, ale na druhou stranu do ondřejovského kopce. V Ondřejově se napojíme na třicetikilometrový okruh, který povede zprvu směrem na Mukařov, ale v Struhařově odbočíme na pěknou zkratku lesní cyklostezkou do Jevan. Odtud údolím do Hradce a v Hradci doleva nahoru nad Skalici, pak dolů do Skalice a zase nahoru přes Hradové Střímělice zpět do Ondřejova. Na okruhu jsou dvě větší stoupání z Hradce a přes Střímělice. Dojezd na hvězdárnu zůstává stejný. Celkové převýšení je větší než loni."
Chcete závodníkům něco vzkázat?
"Prosímvás, neblbněte a dodržujte pravidla. Jestli letos uděláme průser, v dalších letech budeme šlapat doma na trenažéru."
Pokud se chcete s novou tratí seznámit blíže, projděte si naši virtuální prohlídku.
3. ročník Kolem Posázaví startuje v Choceradech 30.července v 10:40.


Krušnoton - jaká bude dvojka ?


Tornádo Znáte to z filmů. Když se některý opravdu podaří, existuje osvědčený recept, jak natočit pokračování. Námět nechte prakticky stejný, vezměte osvědčené ingredience, jako je například Vetřelec či agent Smith, a jejich množství zvyšte podle chuti, raději víc než méně. Vražte do toho větší peníze na triky a efekty, přidejte krev, pot a slzy, zamíchejte a máte to.
Podle tohoto návodu se tedy mají cyklisté při druhém ročníku maratonu jménem Krušnoton nač těšit. Bude víc kopců, větší zima a více vody.
"I když se to nezdá možné, protože první ročník se jel do vrchu prakticky celý, kopce letos opravdu přibyly" říká jeden z účastníků přípravného tréninkového kempu CFC v Krupce "Hned na třicátém kilometru najdeme ostré stoupání do vesnice Neznabohy, které dokazuje, jak tvrdě bývá trestáno provinění proti prvnímu přikázání. Nechtěl bych tudy dojíždět do práce na kole. Oč lépe jsou na tom šplhouni nedalekých Božtěšic, které leží pod kopcem."
Také v dalším průběhu závodu se můžeme těšit na zajímavé novinky.
"Nový je například krásný čtyřkilometrový výjezd na Sněžník." řekl nám náměstek ředitele a.s. Krušnoton pro převýšení ing Kopečný "Ale není navíc. jede se místo Maxiček, které jsou kousek dál. Ale parametry jsou prakticky stejné. Uvidíte sami. Další novinkou - nenovinkou je ještě krásnější devítíkilometrový kopec přes Křižatky. Ten se loni nejel, protože jsme trať zkrátili kvůli počasí."
Tím se dostáváme k hlavnímu hrdinovi loňské premiéry. Účastníky závodu ještě dnes budí ze spaní vzpomínka na neutuchající průtrž mračen, zimu a vítr, které je loni provázely po celý den. I když, slovy klasiků dialektiky, nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, nikde není psáno, že do ní nemůžete vjet na kole. A to nepočítáme tornáda, kroupy a zemětřesení. Dokáže tedy letos Krušnoton i v tomto ohledu přitvrdit ? Uvidíme. Pro cyklisty může snad být útěchou názor madarského filmového kritika L. Csumila, který v knize 'Nastavovaná kaše' na straně 225 píše:
"Některé náměty, například Titanic, natočení dvojky prakticky vylučují. Nedovedu si představit, že by se parník v druhém díle potápěl znovu."
Snad se tedy Svatý Petr dostatečně vyřádil v prvním díle a letos nám Krušné Hory ukážou svou přívětivější tvář. I tak toho bude dost. Přijeďte se přesvědčit sami.
Krušnoton 2011 startuje v Teplicích 6. srpna podle délky trati v 7 či 10 hodin.

Vencova miliónová trefa

SK Podraz - je rozhodnuto ?

Jeden milión, čtyřistadvacetčtyři tisíce pětset. Tak zní slovní vyjádření nevídané výhry, kterou trefil hráč s přezdívkou Venca. A možná už je rozhodnuto, protože vyhrávající částka byla loni i předloni zhruba desetinová. Jak se vlastně dá k takové zdrcující sumě dospět, jsme se zeptali ředitele S.K. Podraz Vito Newmanna.
Prachy "Samotného mne překvapilo, kolik se dá vyhrát. Ale podívejme se na tikety. Venca vsadil kombinaci čtrnácti příležitostí s akumulovaným kursem 20,35. Na tom není nic mimořádného, snad kromě toho, že šlo o celkem nezajímavé sázky na pořadí 'horší než šestý' s kursy od 1,1 do 2. A vidíte. Stokrát nic umořilo osla. Zajímavější je vsazená částka: celých 70 tisíc. Takový risk jsme dosud vídali jen ve finiši. Ale znáte to i z cyklistiky: někdy se ujme nečekaný nástup v polovině trati."
A kde se vzalo těch 70 tisíc ?
"O kolo dříve. I když to zůstalo bez většího ohlasu, soutěžící trefil tiket s kursem 46.91. A to je opravdu hodně, když to budete sázet pořád, dočkáte se ani ne jednou za dva roky."
Tolik peněz může menší kancelář i položit ...
"To může. Ale jednak nejsme menší kancelář, jednak nesázíme o peníze. Takže je to spíš výzva pro ostatní. Pivo ještě není ani předáno, natož vypito. A co vyšlo jednomu, může vyjít i ostatním. Takže - do toho."

DISKUSE

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...