FORHONT

1 Vít Novák154
2 Marek Andrejs49

S.K.PODRAZ

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Běh - Jarní maratón a půlmaratón v Unhošti

30.3.2019 10:00

Unhošť

Běh - Jarní kros okolo Dračí studánky

6.4.2019 10:00

Malíkovice

UAC - První šlápnutí

7.4.2019 10:00

Nové Strašecí - fotbalový stadion

Novostrašecký běh

13.4.2019 11:00

Fotbalový stadion SK Nové Srašecí

UAC - Jarní časovka Předboj

14.4.2019 11:00

Předboj, fotbalové hřiště
23. listopadu 2010 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 44

Prezidentka nás pochválila, ale ...

Ohlédnutí za uplynulou sezónou

Prezidentka CFC Cyklistická sezóna je už nějaký ten týden minulostí, boje jsou dobojovány, ceny rozdány. Máme za sebou výroční členskou schůzi, kde paní prezidentka v inspirativním projevu zhodnotila uplynulý rok a vyzdvihla sportovní úspěchy klubu a v neposlední řadě i činnost kulturně politickou a pořadatelskou. V plénu jsme však mohli zahlédnout i jednu zasmušilou tvář. Jak vypadá letošní rok z pohledu trenéra, na to jsme se zeptali kouče našich reprezentntů, Dr. Svatopluka Zobala.
"Kdybyste se ptali v červenci, řekl bych, že skvěle, ale teď nevím. Je to tak napůl. Výborný začátek a pak ústup z pozic jak v jednotlivcích, tak v týmech. Připomínám, že po osmi závodech jsme měli Vítka na druhém a Vláďu na čtvrtém místě v celkové klasifikaci plus tým v desítce."
A proč to ? Myslíte, že je problém v trénovanosti ? "To by se vám líbilo, hodit všechno na trenéra... Ale tak to není. Většina našich borců je trénovaná dobře a dokáže si udržet výkonnost po celou sezónu. Já vidím problém spíš v docházce. Na jaře se to v pelotonu modrobílými dresy jen hemžilo, koukněte, Zákolany a Bělá : 6 lidí, ŠoS a Dobrá 5 lidí. Naproti tomu Stodůlky a Halouny - 2 lidi a obě kritéria - nikdo. Stejně jako v Posázaví kde to u domácího podniku mrzí dvojnásob. Chcete-li, řečí čísel: průměrný bodový zisk na závod byl v první polovině souteže 221,6 bodu, ve druhé jen 132. Pak není divu, že jsme šli dolů."
Dobře, docházka je docházka, ale jak jsme na tom výkonnostně ? "To je právě to, vůbec ne špatně. Hlavní oporou byl i letos Víťa Novák, který získal celkem 9 medailí včetně jedné zlaté. Absolvoval 15 závodů a vybojoval 1044 bodů. Pro srovnání, loni v 16 závodech 1090 bodů, 6 medailí. Takže je tu vidět i zlepšení. Jediné, co chybí, je zlato v absolutním pořadí, ale to ví Vítek nejlíp sám. Na druhé místo po právu patří Vláďa Prokop, který objel 16 závodů a vyválčil 846 bodů. V kategorii D skončil celkově šestý, oproti loňsku o 5 míst lépe. Také Vláďovi chybí loňský pronikavý úspěch v podobě bronzu z Bratronic, ale jinak klobouk dolů."
A to ještě chyběl Černý ... " Zrovna jsem o tom chtěl mluvit. Po Lubošovi zeje citelná díra, kterou jsme za celý rok nezalepili. Loni dal v 13 závodech 891 bodů, to se těžko dohání. Ale zlomeniny už srostly a napřesrok by měl být bojeschopný. Pokud se bude vyhýbat konfliktům s auty."

Návrat mašinfíry

Pavel Mařík zpět v domovské stanici
 Pavel Mařík Tak schválně: co se vám vybaví, když se řekne Papoušek, Albatros nebo třeba Malý bejček ? Pokud řeknete, že zvířátka, jste možná zoolog, možná zemědělec, ale určitě ne železničář. Jde totiž o přezdívky slavných parních lokomotiv. Ale o tom by vám lépe vyprávěl náš staronový člen Pavel Mařík, původním povoláním strojvůdce. A jelikož má pan redaktor Kolbaba mimo jiné slabost pro mašinky, pěkně si na schůzi popovídali o výtopnách, kouřové cloně na Hlavím nádraží a jiskrách za okny nočních rychlíků. Ale zpět k cyklistice. Pavel je jeden z kmenových členů CFC, který pamatuje mistrovskou sérii v letech 2003 až 2005, kdy náš tým třikrát po sobě vyhrál soutěž družstev. Kromě UAC úspěšně bojoval i v extralize Masters, kde například v roce 2006 obsadil celkově čtvrté místo v kategorii D a zvítězil v silničním závodě v Roudnici. V roce 2008 vyměnil modrobílý dres za sparťanskou trikolóru CK Královice, kde působil tři roky a nyní se vrací zpět do mateřského oddílu. My tady Pavla jménem redakce vítáme a přejeme mu, aby byl tak výkonnou mašinou, jak od něho všichni, jistě právem, očekáváme.

Dobré pivo pro všechny hrochy

Sud zůstává na Kladně, Márty si po loňsku spraví chuť

Hrošíci Počátkem listopadu proběhlo v prostorách restaurace SK Kladno slavnostní předání ceny pro vítěze S.K. Podraz, ročník 2010. Zajímavostí je, že vítězka kvůli indispozici, jejíž příčinu může oko pozorného čtenáře rozpoznat i na snímku, nemohla cenu ani převzít, natož pak vypít, a pověřila tímto zodpovědným úkolem svého manžela Mártyho. Ten za účasti novinářů symbolicky převzal vyhraný sud a zároveň přislíbil jeho konzumaci přímo v prostorách restaurace SK Kladno.
"S ohledem na sponzora je to tak lepší " řekl nám ředitel kanceláře Vito Newmann. "odpadnou tak nepříjemnosti s vracením sudu a tak. Navíc Mártymu loni proklouzlo vítězství mezi prosty v poslednm kole, tak si letos aspoň takhle spraví chuť."
Jak vůbec probíhal letošní ročník ? "Do značné míry podobně jako loňský. Skupina hlavních favoritů však byla letos větší. Průběžně vedoucí hráč, tentokrát to byl MirekZ, také letos o vedení ve finiši přišel. Nejvyšší výhru jsme zaznamenali v posledním kole. Hráčka s nickem Hrošík vsadila 10 000 na čtyřkombinaci 'počet účastníků'-'vítěz soutěže družstev'-'lepší z dvojice' plus 'čas vítěze' a brala 133 600 $, které nakonec rozhodly. Druhou nejvyšší částku vyhrál v červenci MirekZ a činila 82 800 $ Štěstí mu však nepřinesla. Celkově jsme registrovali 21 hráčů, kteří podali 374 tiketů. 119 bylo vítězných, 245 prohrálo a jen 10 jsme museli vrátit. Zajímavé je, že přestože bylo podáno méně tiketů než loni, prosázená částka je o čtvrtinu vyšší a činí 732 808 $. Zde se projevila hráčská zkušenost. Na výhrách bylo vyplaceno 769 446 $. Skončili jsme tedy s cca 5% schodkem. Znovu se tak potvrdilo, že soutěž je poctivá a kursy nejsou 'cinknuté'. To je myslím dobrá pozvánka do následujícího ročníku."
My se k pozvánce přidáváme a než se dočkáte nové sezóny, prohlédněte si prostory sponzora soutěže, Restaurace SK Kladno.

A co naše nové opory ? "Petra nechme stranou, ukazuje se, že dukelské trauma je hlubší, než se zdálo a zřejmě není divu. Evžen Šmatlák je kapitola sama pro sebe. Do práce dochází sporadicky, ale když se objeví, září jako kometa. Nevím, který výsledek vyzdvihnout víc, jestli nečekaný bronz z Brdského švihu, umístění v bratronickém etapáku nebo čas v řevnickém dokopci. V přepočtu bodů na závod je s hodnotou 74,3 dokonce ze všech nejlepší, o 5 bodů před Víťou. Ale podotýkám, že těch závodů bylo jen 6. Určitou kuriozitou je vystoupení bajkera Martina Šurányiho, který na svém traktoru objel cekem 5 silničních závodů, vesměs časovek, a během sezóny zaznamenal zřetelný výkonnostní zestup. Ten kdyby měl normální kolo ..."
A co naše stará garda ? "Takže popořadě. Slavíček na jaře zdatně sekundoval Vláďovi a i když se v druhé půlce sezóny trochu vytratil, patřil k oporám, o čemž svědčí 537 bodů v 11 závodech. V celkové klasifikaci si oproti loňsku znatelně polepšil a v Déčku skončil třináctý. Jirka Semenec se trochu potýkal s váhou, ale narozdíl od pana Kolbaby umí jezdit na kole, takže zvláště v rovinatých závodech bodoval."
Pana šéfredaktora jste si nechal na konec...
"I když to možná neprojde cenzurou, nalijme si čistého vína: jinam ani nepatří. Už několik sezón nejezdí nic, ale zatímco loni aspoň objel třináct závodů, letos pouhých osm. Může se vymlouvat na zranění, ale když dělá kraviny a zkouší jezdit vstoje bez držení, tak může být rád, že žije. Ale hlavně je tlustej jako prase a já už se na to nemůžu dívat.Takže jsme se dohodli, že sezónu začneme už od listopadu intenzivním běžeckým tréninkem s cílem zopakovat Tříkrálový maraton z před dvou let. Čili buďto zhubne, nebo chcípne. "
A co pak bude s naší redakcí ?
"To už není moje starost."
Tak vám děkujeme za rozhovor.
Kamil Oprsklý, cfc, restaurace Máka

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

Klínovec na obzoru

Klínovec na obzoru I když to tak chvílemi nevypadá, máme tu zase ...

Výroční členská schůze CFC 22.11.2017 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Také Klikáče na nových stránkách

Klikovy vrchy Po úpravě webových stránek závodu Kolem Posázaví jsme kompletně přepracovali také ...

DISKUSE

UAC - Poslední šlápnutí

Dnes 13:06 Admin

Změna údajů: typ akce ...

Běh - Rozkvetlá Kaštanka

Dnes 12:19 Admin

Změna údajů: název akce ...

Nástěnka

25.3.2019 19:13 Márty

Michale, přidal jsem do kalendáře ctauthorcup na 12.10. :-) ...

Král Šumavy - dlouhá trať

25.3.2019 15:06 Admin

Změna údajů: typ akce, délka ...

Krušnoton - XXL

25.3.2019 14:57 Admin

Změna údajů: koeficient, oficiální ...