FORHONT

1 Vít Novák814
2 Martin Šurányi134
3 Luboš Černý79
4 Michal Novák51
5 Marek Andrejs49
6 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Majkl12 100
2Spock11 448
3Venca11 000
4Márty2 000
laktos2 000
6Jeff500
7Anakin0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

PBT VAŠÍ LIGY IX (7) - 10 km

26.6.2019 19:00

Praha - Braník

PBT VAŠÍ LIGY IX (7) - 5 km

26.6.2019 19:05

Praha - Braník

Beskyd Tour - dlouhá trať

29.6.2019 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - střední trať

29.6.2019 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - krátká trať

29.6.2019 10:15

Bílá v Beskydech
15. září 2010 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 41

Jak se proflákat ke zlaté

Dvoutýdenní pauza Víťovi prospěla: ve Stodůlkách vyhrál Áčko !

Sjezd do Třebáně
Sjezd je Víťovou doménou. Tentokrát zvládl i dojezd.
Rovných 190 cyklistů včetně Václava Klause, tak vypadala startovní listina 28.ročníku klasického závodu Stodůlky-Karlštejn-Stodůlky. Pokud si myslíte, že jde o nejapný politický vtip, tak jste na omylu. Pan prezident sice jak známo dává přednost tenisové raketě a lyžím, ale Václav Klaus mladší je zdatným cyklistou, o čemž svědčí konečný výsledek a jízdní průměr přes 33 km/h.
Ale dále od Hradu, dále... Kladenští fanoušci byli před startem zvědaví především na to, jak se na našem leaderovi Víťovi Novákovi projeví více než dvoutýdenní tréninkový výpadek.
"Tak se to letos nějak sešlo. Nejdřív dovolená s ženskou a hned potom s rodiči u moře. To toho člověk moc nenajezdí, žejo. Tak jsem se snažil aspoň plavat."
Co a jak náš borec trénoval, do toho čtenářům koneckonců nic není, důležitý je výsledek. A ten nás mile překvapil. Vítek nejen že bez problémů uvisel, ale v početné vedoucí skupině zaspurtoval na konečném desátém místě a v kategorii A dokonce
Karlštejnské zlato
Takhle se třpytí karlštejnské zlato
vyhrál. Získal tak letos první zlatou medaili. "Nelze hovořit o překvapení" říká trenér Svatopluk Zobal "V pozdní fázi sezóny se už u většiny cyklistů hromadí únava z množství tréninkových a závodních kilometrů. Krátkodobý výpadek spolu se změnou rytmu může vést k fyzické i psychické regeneraci a paradoxně k zlepšení výkonnosti. S trochou nadsázky lze říci, že se za těchto okolností dá k výsledkům proflákat. Ale všecho moc škodí, nemusíme chodit daleko. Tatínek si takhle 'vytrénoval' docela slušný pivní břich."
Celkovým vítězem závodu, ve kterém tradičně jezdí první i druhý balík pohromadě, se stal Václav Jelínek z týmu EXE Jeans Chomutov, následovaný Tomášem Vitáčkem a Zbyňkem Kudrnou. Z našich reprezentantů jsme kromě obou Kolbabů zahlédli ještě Pepu Slavíka, ale ten na trati pouze mimo soutež kibicoval. Škoda, když už vážil cestu, mohl nám vyjet pár bodů do souteže družstev.
Jediným stínem na prosluněném závodě byl hrozivě vyhlížející zásah automobilisty, který nerespektoval přednost v jízdě a tři kilometry před cílem smetl projíždějící Lenku Sýkorovou, tou dobou jasně vedoucí kategorii žen. Celý incident naštěstí skončil 'pouze' totální destrukcí kola a postižená závodnice nejenže vyvázla nezraněná, ale na vypůjčeném bicyklu dojela do cíle a ještě stihla uhájit vedoucí pozici. Klobouk dolů, mladá dámo!
Kamil Oprsklý, cfc, Stodůlky

Staronové Klikáče.

Trať se letos naštěstí mění jen málo

Neustálé změny závodních tratí mohou potěšit turisticky zaměřené cyklisty, kteří tak mají možnost poznat dosud neznámé kouty naší vlasti, ale našemu fotodokumentačnímu týmu přidělávají vrásky na čele. Nafotíte stovku zastávek, popíšete, zanesete do mapy a když si řeknete, že máte hotovo, napřesrok můžete začít od nuly. Znáte to od Vladimíra Menšíka: "Když ko-konečně za-zaženu všechny s-slepice do ku-kurníku, řeknu si: jdu na pi-pi-pi... a můžu začínat znova"
Stoupání v Roztokách Okolnosti se mění, Vrchy zůstávají
Takže pro letošek snad dobrá zpráva, trať 24. 'Klikáčů' se oproti loňsku změní jen málo. "Opravy silnice na Dobré skončily, a tak můžeme vrátit start i cíl tam, kde bývaly"
řekla nám ředitelka závodu Dáša Semencová. "Závod se jinak pojede stejně jako loni, tedy přes Žilinu a Lány do Myší díry. Vyhneme se tak průjezdu Novým Strašecím a také krajina je tu hezčí." To je pravda, ale to podstané leží dále a naštěstí se nemění už léta. I tentokrát se můžeme těšit na trojvrší Buková - Sklady - Sýkořice, z nichž zejména prostřední, bezmála čtyřkilometrový kopec z Roztok na Leontýnu dokáže cyklisty pořádně potrápit a těm hmotnějším ukázat, jak v praxi fungují Newtonovy gravitační zákony. Dojezd závodu se po roce vrací před doberský hřbitov. Pokud nejste místní, závod pojedete poprvé nebo si jen chcete osvěžit paměť, prostudujte si upravedou prohlídku trati.
24. Klikovy vrchy startují v sobotu 18. září v 11 hodin. Koukejte přijet.

Bratronické vteřiny

Etapák z rychlíku: vteřinové souboje na ostří nože. Evžen Šmatlák šestý !

Evžen v Bratronicích Evžen v časovce vykročil za výborným výsledkem.
Na první pohled by se mohlo zdát, že když naše redakce kvůli zájezdu do teplých krajin kompletně 'prošvihla' letošní Bratronické okruhy a zůstala odkázána na výsledkovou listinu, případně útržkovité dojmy účastníků, bude obtížné o závodě napsat cokoli jiného než jména vítězů. Ale při bedlivějším pohledu se ukázalo, že ani suchá řeč čísel nemůže skrýt nevídané vteřinové drama, které se na letošním 'etapáku' rozpoutalo. A nás může tešit, že i při neúčasti některých opor nebyli jezdci CFC v roli statistů. Závod zahájila sobotní časovka na zbrusu nové desetikilometrové trati v okolí chýňavské myslivny. V prvním balíku byl nejrychlejší Robert Míl z KPO, 6 vteřin před Ondřejem Stránským z Team Cube a 15 vteřin před Vítkem Mužíkem. Náš Evžen Šmatlák byl po časovce osmnáctý se ztrátou 53 vteřin. Ve 'dvojce' si rozdali karty vinohradský Karel Prager, který zajel absolutně nejrychlejší čas, následovaný Radkem Vaňkátem z CS Kern a Viessmanny Sekerou a Vitáčkem v jednovteřinových odstupech. Jeden z hlavních favoritů Miroslav Kakač nabral v časovce více než půlminutovou ztrátu a bylo otázkou, zda to nebude příliš.
Po krátké pauze na oběd, kávičku a cigárko následovala druhá etapa na kopcovitém okruhu, kde zejména bezděkovská stojka slibovala pořádný průvan ve výsledcích. V prvním balíku se postupně vytvořila desetičlenná skupina favoritů, která se rozpadla až v závěrečném kopci do Bratronic. Vyhrál rudoltický příchozí Marian Hajzler, 18 vteřin před dvojicí Zbyněk Kudrna a Petr Zahrádka. Dosud vedoucí Míl ztratil 34 vteřin a klesl na druhé místo, pouhou jednu vteřinu za Hajzlerem. Evžen dojel ve druhé skupině a posunul se na jedenácté místo celkového pořadí. V druhém balíku byl vývoj ještě dramatičtější. Náročného profilu dokonale využil král vrchařů Miroslav Kakač, kterému dokázal sekunovat pouze Tomáš Vitáček, ale i ten nakonec ztratil 41 vteřin. Oba se usadili na prvním a druhém místě s čtyřvteřinovým odstupem. Teprve pak dojela s 1,5 minutovou ztrátou osmičlenná skupina s ostatními favority. Dosud vedoucí Karel Prager klesl na průběžné třetí místo.
Nedělní třetí etapa byla sice patřičně dlouhá, ale při rovnějším profilu s jedinám vážnějším kopcem se dal očekávat taktický boj, dojezd velké skupiny a rozhodování v závěrečném spurtu. Opak byl pravdou. Bezprostředně po startu odjela silná šestice jezdců a než se hlavní pole rozkoukalo, nabralo ztrátu, která se nakonec ukázala jako rozhodující. Nejvíce na to doplatil průběžně stříbrný Míl, který o 'bednu' přišel a nakonec skončil pátý. Vedoucí šestka se časem ztenčila na čtyřku, která se posléze rozpadla na dvojice ve složení Hajzler-Zahrádka a Kudrna-Šnajdr. V tomto pořadí projeli jezdci cílem a takto se ustanovil i konečný výsledek. Mezi prvním a druhým bylo pouhých 10 vteřin. Evžen Šmatlák dojel v hlavním poli, bez problémů udržel celkově jedenácté, v kategorii B dokonce výborné 6. místo a znovu potvrdil, že pokud přijede, je pro náš tým velkou oporou.
V balíku CDJŽ se v závěru opět utrhla dvojice průběžně vedoucích jezdců, ale mírnější sklon závěrečného stoupání tentokrát nahrál spurtérským kvalitám Tomáše Vitáčka, který získal malý náskok a v součtu s bonifikací 'Míru' Kakače o tří vteřiny přeskočil. O pouhé tři vteřiny! Třetí místo nakonec vybojoval 'Vitasův' kolega Jiří Sekera, 4 vteřiny před Radkem Vaňkátem. Nejen na TdF bylo těsno... Závěrečná etapa vůbec nevyšla vítězi časovky Prágerovi, který dojel až ve třetí skupině s minutovou ztrátou a klesl na konečné 7. místo. Náš reprezentant Vláďa Prokop sice neobhájil loňskou 'bednu' v kategorii D, ale i tak je jeho 22., resp. 8. místo vemi dobrým výsledkem. Jirka Semenec dojel 37., v kategorii dvanáctý.
Tak to vidíte. A to jsme u toho ani nebyli.
Z rychlíku pro Zpravodaj V. Zvědavá

Evženova třináctka

Zase řádil: 6. v B, 7.celkově.

13 minut, 22 vteřin a 6 desetin
To je konečný čas Evžena Šmatláka v časovce do řevnického vrchu, který znamenal sedmé místo v absolutním pořadí, šesté v kategorii B. To je sám o sobě mimořádný výsledek, ale nedosti na tom. Evžen předjel Miroslava Kakače, s šestým Koubíkem prohrál o jedinou desetinu a na pátého Šnajdra ztratil vteřinu. Ale zkusme počítat dále.
Evžen v Řevnicích Jelikož vlivem nepříznivého větru jela letos většina jezdců o 15-20 vteřin pomaleji, můžeme spekulovat, že by, kdyby, za příznivějších podmínek mohl Evžen atakovat magickou hranici 13 minut. A to už je skutečná extratřída. Nakonec snad dobře, že Vítek závod nestihl, dost možná by tentokrát nebyl z CFC nejlepší a kdoví, jak by to nesl. Ale aby nám snad Evžen nakonec nezpychl, tak ho teď ješte naposledy pochválíme - výborně - a přejdeme raději k celkovým výsledkům.
Vítězem 13. ročníku řevnické časovky se stal kdo jiný než Petr Novák z Viessmann teamu, který se jako jediný těsně vešel pod 13 minut. Druhý královický Miller ztratil necelých 5 vteřin a s převahou vyhrál kategorii A. V kategorii C byl nejrychlejší Jiří Sekera z Viessmannu. Nejlepším vrchařem v Déčku ovšem nemohl být nikdo jiný než Miroslav Kakač z CS Kern. Kategorii E ovládl Vladimír Hora z KC Nové Strašecí a v juniorech přijel a vyhrál jeho týmový kolega Thuma. Nejrychlejší ženou se stala královédorská Hana Doležalová.
Náš další reprezentant Vláďa Prokop vybojoval výborné osmé místo v kategorii D, biker Martin Šurányi ne a ne přesedlat na úzké pláště, ale i s traktorem předjel 34 čistokrevných silničářů.
Dobrá práce.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

Klínovec na obzoru

Klínovec na obzoru I když to tak chvílemi nevypadá, máme tu zase ...

DISKUSE

Nástěnka

14.6.2019 14:31 Strejda

Tak pojede se to toho 23? Sraz Sletiste v 6:30? Ja bych mozna zlanaril jeste nekoho, ale az bude jistota, ze ...

Nástěnka

13.6.2019 14:26 Márty

Dresy - logo na zádech je super, fakt se povedlo.
Co se týče na dres dopředu a kalhoty, tak ...

Nástěnka

12.6.2019 19:55 Kolbaba

Poslední logo s písmeny je na záda.
Jsem rád, že se vám tahle varianta líbí, je symetrická podle hodinového ciferníku. Na ...

Nástěnka

12.6.2019 18:31 Jackie

poslední logo bezkonkurenčně nejlepší! ...

Nástěnka

11.6.2019 22:47 Luboš

Ještě k logům. To poslední s přepracovaným názvem mi přijde OK. Z toho by mohlo vycházet vše další. To mi přijde ...