FORHONT 2018

1 Vít Novák1 781
2 Marek Andrejs599
3 Luboš Černý398
4 Martin Šurányi306
5 Michal Novák189
6 Petr Vermach42
7 Karolína Vševidová40
8 Jan Vševid36

FORHONT 2019

1 Vít Novák53
2 Marek Andrejs49

S.K.PODRAZ

1Venca2 200 000
2laktos1 310
3Jiřina1 100
4Majkl1 000
Márty1 000
6Jeff0
Dudu0
Anakin0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Vánoční běh Třtice

26.12.2018 10:30

Kulturní sál ve Třtici
6. dubna 2010 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 33

Kočičky, Šlapky a Tonda

Na startu nové sezóny UAC.
Dny se prodlužují, z polí mízí poslední zbytky sněhu, po vsích se motají opilí koledníci a kočičky, zkrátka jaro je tu. A s ním se o slovo neodbytně hlásí první závody Kočičky UAC ročníku 2010. Tím prvním bude tradiční šlapkovský "otvírák" PRS, který letos slaví pětiletku a už podruhé se pojede pod záštitou středočeské amatérské ligy. Pořadatelé nám stejně jako loni připravili pestrý happening, kde kromě hlavního závodu uvidíme například kritérium horských kol, děti na malých kolečkách, koloběžkaře a možná přijde i kouzelník. Loňský ročník se vydařil, a tak doufejme, že se pořadatelům stejně dobře povede i letos a že si udrží i přízeň svatého Petra, protože kdo tam byl, ten potvrdí, že vloni to první dubnový víkend bylo opravdu "na krátké". První šlápnutí 2010 startuje v Hřebči v neděli 11.dubna v 11.55.
O dva týdny později se pak naši jezdci představí v domácím prostředí. Zákolanská časovka do vrchu není dlouhá a pojede se letos už posedmé, takže většina závodníků má trať jistě dokonale v paměti. Pro nově příchozí a sklerotiky tu máme podrobnou prohlídku trati, kde naleznete mapu, profil, fotografie s komentáři i žertovné průpovídky. Ačkoli obrázky pocházejí z let minulých, na trati se naštěstí nic nezměnilo a žádné významnější díry tu, navzdory dlouhé zimě a deficitnímu rozpočtu, nejsou. Časovka do vrchu Zákolany startuje v neděli 25.dubna v 11 hodin

Jaro je tady, sázejte !

Sázková kancelář Podraz se probouzí ze zimního spánku.

Bookmakeři SK Podraz
Zaměstnanci SK.Podraz mají napilno.
Se začátkem sezóny se rozjíždí nové kolo sázek.
Zima byla dlouhá, ale už je za námi a kolečkářská obec hledí směle vpřed k novému ročníku poháru UAC. A spolu s hady, štíry a cyklisty vylézají z děr i bookmakeři populární sázkové kanceláře Podraz. Pokud jste nesledovali minulý ročník, tak vězte, že jde o první a jedinou kancelář na světě, kde si můžete vsadit na výsledky amatérské cyklistiky. Z toho také plyne dlouhá zimní odmlka.
"UAC se v zimě nejezdí, takže není na co sázet." říká ředitel kanceláře Vito Newmann "A my máme svou hrdost, výsledky ankety Tydýt u nás nenajdete."
Premiérový ročník byl poměrně úspěšný. Hodně účastníků, napětí, rozhodnutí až v posledním kole. Chystáte pro letošek nějaké změny?
"Pokud jde o obsah a formu sázek, tak ne. Myslím, že se systém osvědčil a není třeba jej měnit. Ale zapracovali jsme na tvorbě kursů. Trochu jsem se ponořil do studia statistiky a snažil se vypilovat vzorce pro výpočet pravděpodobnosti určitého výsledku. Nakonec se ukázalo, že lepší metodou bude celou věc namodelovat na počítači a nechat proběhnout. Koneckonců se tak dělá i předopověď počasí."
Čili necháte jezdce absolvovat virtuální závody?
"Přesně tak. Každému závodníkovi přidělím koeficient, neboli váhu, která vychází z minulých výsleků, aktuální výkonnosti, charakteru trati a podobně. Potom necháme program vybírat pořadí - náhodně, ale s uvedenými vahami. A když to zopakujeme dostatečněkrát, budeme se blížit pravděpodobnosti daného výsledku."

V UAC jako u profíků ...

Nové číslo UAC Letošní ročník UAC přináší hned několik zajímavých změn. Kromě těch vnitřních, organizačních, jako je například zavedení funkce rozhodčího, jsou tu i novinky, kterých si mohou všimnout i diváci u trati. Tou první jsou dresy pro leadery průběžného pořadí.
"To už tady kdysi bylo, takže jde vlastně o obnovenou premiéru." říká dlouholetý náčelník UAC Petr Škrabal
"Průběžně vedoucí jezdec celkové klasifikace balíku AB poveze žlutý dres, vedoucí balíku CDJŽ dres růžový. Novinkou je možnost zhotovení barevné varianty týmového dresu. Za úplatu, samozřejmě."
Tak to už je jako u profesionálů ...
"Však taky nejsme žádná pralesní liga. UAC si dobrou prezentaci zaslouží."
Prý budou i nová startovní čísla.
"Ano. I v tom se přiblížíme UCI. Každý závodník poveze číslo odpovídající loňskému pořadí v příslušném balíku. A pod číslem bude mít své jméno a příjmení." No to je veliká krása. Už se nemohu dočkat prvních závodů.
"Tak si nezapomeňte vzít sichrhajcky, protože na číslech nebudou. Jinak si povezete číslo v ruce."
My si dáme pozor. Děkujeme za informace, připomínáme, že bližší informace naleznete na www.uac.cz a že jazykoví puristé si mohou místo sichrhajcky přinést spínací špendlík.
Dostatečněkrát, to je asi kolik opakování ?
"Zhruba 250 tisíc."
A sakra, to budou virtuální jezdce pěkně bolet nohy. "Naštěstí jen virtuální."
Ale nechme už virtuální jezdce virtuálními jezdci. Soutežícímí budou totiž i letos cyklisté z masa a kostí, které spíše zajímají otázky, řekněme, více pozemské. Například o co se letos hraje.
"Tak to vás mohu potěšit. Sponzor se nemění, je jím Restaurace SK Kladno a z toho plyne, že cenou bude stejně jako loni sud piva."
A co s ním ?
"My i sponzor bychom byli nejraději, kdyby se vypil hned a přímo na místě. Také je možné jej rozepsat na jednotlivá piva a popíjet postupně. Ale třeba vloni si vítěz odvezl sud až do Prahy. Takže vidíte, že u nás je možné všechno."
Děkujeme za rozhovor. Dodejme, že restauraci SK Kladno můžete vaštívit i digitálně prostřednictvím našeho poutavého obrazového průvodce. A pro čtenáře, kteří se minulého ročníku nezúčastnili, máme podrobný návod, jak sázet, který naleznou na stránce SK Podraz pod heslem Nápověda.
Přejeme šťastnou ruku a pevné nervy.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

Klínovec na obzoru

Klínovec na obzoru I když to tak chvílemi nevypadá, máme tu zase ...

Výroční členská schůze CFC 22.11.2017 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Také Klikáče na nových stránkách

Klikovy vrchy Po úpravě webových stránek závodu Kolem Posázaví jsme kompletně přepracovali také ...

DISKUSE

Nástěnka

25.11.2018 21:30 Luboš

Tak tento rok bys tam mohl dát koťátka v košíku. Takové dvou měsíční intermezzo... ...

Nástěnka

25.11.2018 16:18 Kolbaba

Ještě nebyla schůze a možná ještě něco napíšu. A ten křeček je plch velký (Glis glis). A loni o vánocích vám ...

Nástěnka

23.11.2018 11:49 Luboš

No Michale, co to je? Já čekám, že už tam vložíš toho křečka nebo co to je a popřeješ nám klidný ...

Nástěnka

15.11.2018 19:24 Kolbaba

Všimněte si, že dva chlapci už bodují pro rok 2019. Tak kdo máte nějaký závod, dejte vědět. ...

Nástěnka

23.10.2018 21:07 Kolbaba

Jménem redakce vyslovuji pochvalu dopisovatelům Mártymu a Márysovi za reportáže ze závodů. Tak je to spravne, tak to ma byt! ...