FORHONT

1 Vít Novák814
2 Martin Šurányi134
3 Luboš Černý79
4 Michal Novák51
5 Marek Andrejs49
6 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Majkl12 100
2Spock11 448
3Venca11 000
4Márty2 000
laktos2 000
6Jeff500
7Anakin0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

PBT VAŠÍ LIGY IX (7) - 10 km

26.6.2019 19:00

Praha - Braník

PBT VAŠÍ LIGY IX (7) - 5 km

26.6.2019 19:05

Praha - Braník

Beskyd Tour - dlouhá trať

29.6.2019 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - střední trať

29.6.2019 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - krátká trať

29.6.2019 10:15

Bílá v Beskydech
5.srpna 2009 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Ćíslo 25

Byl to závod (pro) Míru

Kakač se dočkal, Enduraining zafungoval, pan ředitel píchnul.
Miroslav Kakač, to je pan vrchař, který nemá ve 'dvojce' široko daleko konkurenci a neztratil by se ani mezi mnohem mladšími jezdci. Bohužel, nejen samými vrchy živ je UAC, puntíkový dres se (zatím ?) neuděluje, a tak populární 'Míra' na své letošní velké vítězství zatím marně čekal.
"Svoji kategorii D vyhrává celkem pravidelně" říká ředitel sázkové kanceláře Podraz V. Newmann "ale v absolutním pořadí ho letos vždycky na poslední chvíli ve spurtu přeskočili. Vitas, Krob, Hájek, pokaždé se někdo našel. Ale Posázaví, to byl závod ušitý tak říkajíc 'na Míru'. Kopec za kopcem a ten nejhorší na závěr. Co by ještě víc chtěl, že. Taky jsme mu dali kurs 3,62 , to už je hodně dobrej kůň." A vyšlo to, Míra se konečně dočkal.
Miroslav Kakač na čele vedoucí skupiny
Miroslav Kakač ve stoupání táhne vedoucí skupinu. Obraz tak častý, až se našemu řidiči obtiskl do zpětného zrcátka.
"Měl jsem možnost po celou dobu sledovat první skupinu ve zpětném zrcátku a byl to docela zážitek" řekl nám řidič zaváděcího vozu M.Schoffer "Od prvního do posledního kopce pořád stejný obrázek: Kakač vepředu nastupuje, najíždí si náskok, o který za koncem stoupání zase přichází. Byl jsem tak zvědavý, co předvede v závěrečném kopci, že jsem málem sjel ze silnice." A co ? Dočkal jste se ? "Dočkal. Než jsem se nadál, byl v serpentinách nad Střimělicemi vepředu jediný cyklista a za ním nikdo. Ani jsem nestihl změřit odstup, musel jsem jet, aby do mě nenarazil. Nahoře v Ondřejově jsem ještě zahlédl, že jedou dva" Vitáček se na rovině docvakl... "Tak tak. Ale ten souboj jsem už neviděl, protože jsem musel pospíchat do cíle." Ale my to víme. Už už jsme se sázeli, jestli rozhodne Vitáčkův spurt nebo sklon cílového kopce, když zasáhl 'Deus ex machina' v podobě ostrého kamínku, který Vitasovi prorazil duši a 'Mírovi' otevřel cestu ke zlatu. Naštvaný Vitáček ještě stihnul na prázdném kole obhájit druhou pozici a vítězství v Céčku, pro třetí místo si dospurtoval ex-Kladeňák Stanislav Hájek. Na skvělé šesté pozici pak přivedl početnou druhou skupinu náš reprezentant Luboš Černý a zastoupil tak ředitele závodu Víťu Nováka, kterého z boje o přední umístění v Áčku vyřadil defekt za Vlkančicemi. Zlato vybojoval po sólovém úniku Kunta z Endurainingu, těsný boj o druhé místo prohrál jeho stájový kolega Kudrna s Viessmannem Petrem Novákem až verdiktem videorozhodčího. Ještě více práce měly cílové rozhodčí při třídění velké skupiny jezdců za vítěznou trojicí, která se vřítila do cílové brány tělo na tělo a nebylo síly, která by je srovnala do koridoru. Snad energie Dáši Semencové, ale ta byla na dovolené... Nakonec i zde sehrál podstatnou roli videozáznam, který nám poskytl vítězův otec, pan Kunta. Ještě štěstí, že to po dojezdu syna nezabalil, moc děkujeme. Kamil Oprsklý,cfc, Ondřejov

Zlaté brambory !!

Luboš Černý doma zazářil a nahradil Vítka.

Luboš Černý před Bělokozly
Luboš Černý zcela vpravo v početné skupině cyklistů, kterou do Ondřejova přivedl a vyhrál.
Hned dvakrát domácí byl závod Kolem Posázaví pro naši loňskou posilu a letošní oporu Luboše Černého. Jednak závod pořádal jeho mateřský oddíl, jednak trať vedla po jemu dobře známých terénech, protože, pokud to nevíte, Luboš je rodilý Čáslavák. Město Žižkovo sice leží v naprosté rovině, ale do posázavských kopců je to, když ne co by kamenem dohodil, tak určitě co by cylista Lubošových kvalit na kole dojel.
"Z Čáslavi je to třeba do Šternberka vzdušnou čarou 35 kilometrů, takže nebyl problém tady často trénovat." A z dvojnásob domácí půdy se urodil mimořádný výsledek. Luboš v náročném kopcovitém terénu bojoval jako lev, do cíle přijel v početné druhé skupině, tu s přehledem vyhrál a dojel si pro výborné šesté místo, v kategorii C dokonce čtvrté, těsně pod stupni vítězů.
"Když jsi mi to zavolal, myslel jsem, že si děláš srandu, protože jsme žádné tempo nejeli a na čelo jsme měli pořádný zásek. Říkal jsem si, že tam před námi bude spousta lidí ..."
No a vidíš to. Čtvrtý v kategorii, to je na jedné straně skvělé, ale přece jen, bramborová medaile ... Nemrzí tě to jedno místo na bednu ?
"Blázníš? V první desítce jsem ještě v životě nebyl. A bednu obsadili Vitas, Hájek a Kapr, ti tam nikoho nepustí. Kdyby to takhle chtělo být pořád, vůbec bych se nezlobil."

To my taky ne. Každopádně Luboš dokázal, že je jezdcem, který dokáže zaskočit, když náš leader Víťa zrovna vyjde naprázdno a udělat přinejmenším stejně dobrý výsledek.Červenou reklamovat !!

Šipky a dopisy nad Sázavou
"Pořád jenom samý šipky, nedáme sem i nějaký dopisy?" Dcera Barunka, jedna z obětavých pomocnic p. Kolbaby, při malování šipek v narážce na oblíbenou hru z dětství samozřelmě žertovala, ale netušila, jak je blízko pravdě. Jestli se totiž něco Kolem Posázaví opravdu nepovedlo, bylo to právě značení.
"Věděl jsem, že to je nová trať a musím si dávat pozor, ale takový orienťák jsem nečekal ..." nebo: "Byly tam šipky nalevo, napravo, ale hlavně na ho..."
Tolik některé ohlasy rozezlených cyklistů, kteří na trati zabloudili. "Příčiny byly dvě" řekl nám zástupce ředitele, šipkový referent p. Kolbaba "Jednak nám policajti řekli, že nemáme dělat šipky moc nápadné, jinak si to budeme ze silnice drhnout. A za druhé jsme měli hodně zúžený výběr, protože na trati už je spousta barevných šipek z jiných podniků. Tak jsem si nechal poradit od odborníků v jedné kladenské drogérii a zakoupil Super Rychleschnoucí Akrylátovou Reflexní Červenou barvu ve spreji. Což o to, barva byla na pohled pěkná, svítivá, ale to jsem netušil, že nám do týdne hanebně vybledne. Tmavě hnědočervenou jsme skutečně neměli v úmyslu." Hnědá šipka na ho... Tak co s tím? "Víťa stihnul některá exponovaná místa přemalovat. Navíc jsme každému dali plánek trasy s upozorněním na orientaci. Třeba: v Sázavě ROVNĚ. Myslel jsem, že to stačí. Ale při jízdě v závodním tempu asi pro paměťové buňky moc kyslíku nezbývá"
Takže kdo za to může ? "Řečnická otázka, samozřejmě šipkový referent. I když, jak řekl na Eurosportu pan Bakalář, v cyklistických řádech stojí, že jezdec je povinen znát trať."
To raději nikde neříkejte, jinak dostanete pumpičkou.
"Nebudu."
Děkujeme za rozhovor.
"Není zač"

Pohádka o webovém dědečkovi


Bylo, nebylo...
Objevil se jednoho slunečného srpnového dopoledne v jedné posázavské osadě při prezentaci cyklistického závodu. Pohádkový dědeček. Bělovlasý, šlachovitý, usměvavý. Startovní číslo 435, rok narození ... 1931. To máte...ano sedmdesát osm. To znamená, že pán, říkejme mu třeba děda Čtyřistatřicetpětka, šel do školy, když nás obsadil Hitler, šel do tanečních, když nás obsadil Gottwald a šel do věku Lance Armstronga, když nás obsadil Brežněv. Cože ? Aha, to je trochu smutná pohádka. Tak jinak. Děda Čtyřistatřicetpětka byl v letech školních, když letěl jazz, v letech jinošských, když letěl rokenrol a v letech Kristových, když letěl Gagarin. Tak je to lepší.
Ale pozor, nemyslete si že takový pamětník musí chodit o holi a krmit v parku holuby. To prosím ne. Děda Čtyřistatřicetpětka běhá, cvičí, jezdí na kole a o závodě se dozvěděl - hádejte jak. Z internetu ! Ano, měli jsme tu čest vidět možná nejstaršího čtenáře našich webových stránek.
Poslechněte si, jak to všechno bylo:
"On mi ve středu večer telefonoval, že na internetu objevil závod v Posázaví na trati, kde za mlada závodil" prozradil dědečkův mladší spolujezdec, dejme tomu pan Kamarád "Tak že bychom se tam mohli zajet podívat a zavzpomínat. Pak mi zavolal v pátek a řekl, že si - jen tak - vezmeme s sebou kola a kousek trati si projedeme. No a když v sobotu uviděl těch lidí, co tu bylo, tak nás rovnou přihlásil k závodu. Měl jsem o něj trochu strach, ale on jen žertoval, abychom mu dali baterku, že asi přijede později."
Tolik pan Kamarád. A jak to bylo dál ? Nebojte se, všechno dobře dopadne. Děda Čtyřisttřicetpětka se zapsal, zaplatil startovné, usedl na kolo a jel, a jel a jel... přes sedmero hor a sedmero železničních přejezdů a jednu řeku a jel úplně sám, ale ani na chvilinku nesesedl, a to ani v těch nejhorších kopcích na kostkách, kde všichni mladí supěli a nadávali jako dlaždiči, a nakonec šťastně dojel až do cíle v panství ondřejovských hvězdářů netoliko ještě za světla, ale v čase, za který by se spousta mladších nemusela stydět a houbaři Kolbabovi se o něm ani nezdá.
A protože si takový mimořádný výkon zaslouží mimořádné ocenění, dali pořadatelé závodu hlavy dohromady a vypsali dodatečně mimořádnou kategorii F, čili závodnící nad sedmdesát let, kterou jezdec č. 435 vyhrál.
Ale jak už to u pohádkových dědečků bývá, když se po něm při vyhlášení vítězů sháněli, nebylo po dědovi Čtyřistatřicetpětkovi ani vidu, ani slechu.
Prostě zmizel...
Takže dědečku, vím že nás čtete, ozvěte se prosím, máte u nás zlatou medaili.
Tři přání už jste nám splnil. -Kolbaba-

KRÁTKÉ ZPRÁVY

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

Klínovec na obzoru

Klínovec na obzoru I když to tak chvílemi nevypadá, máme tu zase ...

DISKUSE

Nástěnka

14.6.2019 14:31 Strejda

Tak pojede se to toho 23? Sraz Sletiste v 6:30? Ja bych mozna zlanaril jeste nekoho, ale az bude jistota, ze ...

Nástěnka

13.6.2019 14:26 Márty

Dresy - logo na zádech je super, fakt se povedlo.
Co se týče na dres dopředu a kalhoty, tak ...

Nástěnka

12.6.2019 19:55 Kolbaba

Poslední logo s písmeny je na záda.
Jsem rád, že se vám tahle varianta líbí, je symetrická podle hodinového ciferníku. Na ...

Nástěnka

12.6.2019 18:31 Jackie

poslední logo bezkonkurenčně nejlepší! ...

Nástěnka

11.6.2019 22:47 Luboš

Ještě k logům. To poslední s přepracovaným názvem mi přijde OK. Z toho by mohlo vycházet vše další. To mi přijde ...