FORHONT

1 Vít Novák216
2 Marek Andrejs49
3 Martin Šurányi42
4 Luboš Černý39

S.K.PODRAZ

1Majkl12 100
2Venca6 180
3Anakin1 120
4Márty1 000

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Běh - O Krušovický soudek

28.4.2019 9:30

Stochov u památného dubu

Běh - Memoriál Huberta Šuláka

1.5.2019 10:30

Trampská osada Údolí oddechu, Podkozí u Chyňavy

UAC - Pavé tour Milovice

1.5.2019 11:00

Milovice

Kačický lesní běh

4.5.2019 10:30

fotbalové hřiště Kačice

UAC - Bělská vteřina, mistrovství UAC v časovce

5.5.2019 11:00

Bělá pod Bezdězem
28.května 2009 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Ćíslo 21

Časovky jako přes kopírák

Dobrá i Bělá s identickými vítězi

Výsledky časovek
Nevidíte dvojmo, to jsou výsledky dvou časovek UAC.
Dvě rovinaté časovky ve dvou týdnech po sobě, takový byl program uplynulých závodů UAC. Kdo pokazil jarní časovku na Velké Dobré, ten měl možnost nápravy o týden později v Bělé pod Bezdězem, komu se zadařilo, mohl svůj úspěch potvrdit. Že se při podobném profilu a krátkém časovém odstupu nebudou výsledky příliš měnit bylo jasné, ale že se do puntíku zopakuje pořadí hned na prvních čtyřech místech, to asi čekal málokdo. Vysoce favorizovaný timetrialový fenomén Pavel Krob se musel podvakrát sklonit nejen před stále se lepšícím Petrem Novákem z Viessmannu, ale i před dosud pauzírujícím chomutovským Čapkem. Brambory dvakrát po sobě vysbíral Radek Vaňkát v barvách Vinohradských šlapek, které si tak upevnily vedoucí úlohu v soutěži týmů.
Naši se na Dobré sešli v rekordním počtu sedmi jezdců, když na start přišli prakticky všichni aktivně jezdící členové. O týden později jsme pod Bezdězem postrádali posily Černého s Lužným. Podle očekávání byl v obou závodech nejrychlejší Víťa Novák, který ačkoli kolem ani povahou rozhodně není časovkářem, letos vykazuje i v této disciplíně zlepšení, o čemž svědčí i překonaná hranice 40km/h v Bělé. I ostatní podali vcelku solidní výkony a přispěli k bodovému zisku do soutěže družstev, kde na desátý H.I.C. nyní ztrácíme 108 bodů. Pokud bude mít zlepšená docházka setrvalý charakter, nebude pro nás pozice v Top 10 nedosažitelná.
Kamil Oprsklý,CFC, Velká Dobrá a Bělá pod Bezdězem

Naši bookmakeři se strefují !

S.K.Podraz není žádná věštírna.
Ten, kdo pravidelně sleduje dění v naší sázkové kanceláři Podraz, si toho musel všimnout: vypsané kursy se čím dál častěji rovnají předpovědi pořadí v závodě. "To by mělo být samozřejmé" řekl nám ředitel kanceláře V. Newman "tvorba kursů není žádná věštírna, ale seriózní práce. Jak už jsem několikrát řekl, kurs se rovná převrácené hodnotě pravděpodobnosti, takže s předpovědí přímo souvisí" Převráceně, čili nepřímo..."Nechytejte mě za slovo.
Bookmakeři S.K.Podraz Tým bookmakerů S.K.Podraz vypisuje kursy
Na začátku sezóny jsme měli k dispozici poměrně málo informací, čemuž odpovídá i větší míra nejistoty v kursech. Ale s větším počtem odjetých závodů se prognózy zpřesňují."
Tento trend se zatím nejvýrazněji projevil při časovce v Bělé "Předpověď pro časovku je obecně jednodušší než pro hromadný závod, je tu méně náhodných vlivů. Navíc jsme měli k dispozici týden starou časovku s podobným profilem." I tak je však míra shody pozoruhodná. Posuďte sami. Bookmakeři S.K. Podraz odhadli správně pořadí prvních 4 jezdců a celkem osm jmen z první desítky. "Mohlo to být ještě lepší, ale kdo by vsadil, že se Vitas nevejde do topten, žejo." S tím ale souvisí i poměrně velká úspěšnost sázejících. není to pro kancelář nakonec nevýhoda? "Není. Kdo sází na tutovky, musí počítat s nižším kursem, takže sice vyhraje, ale ne moc. Navíc určitá míra nejistoty tu zůstává vždycky, někdy se může vyplatit vsadit na outsidera" Třeba p. Coolbabu? "Mluvíme tu o pravděpodobnosti, na zázraky se ptejte naproti v kostele."
Ano. Děkujeme za rozovor.

Člen CFC v týmu mistryně Evropy

Dovolená v Jugošce? Extrémní závod "Okolo Slovinska !"

Hanka a Petr na Vršiči Hanka jede, Petr vybírá, kudy.
Úlohy v týmu byly přesně rozděleny
1202 kilometrů na kole v necelých 3 dnech a 13600 metrů převýšení včetně přejezdu hory Vršič v závějích sněhu ve výšce 1619 metrů. Představujete si takhle dovolenou v Jugoslávii? My tedy ne. Ono se taky nejedná o žádnou rekreaci ale o mistrovství Evropy v cyklistickém ultramaratonu, které ve dnech 7.-10. května hostila slovinská Postojna. Název závodu "DOS/RAS Extreme" hovoří sám za sebe, přesto se na start letos postavilo 59 'tekmovalců' včetně 3 žen, mezi kterými nechyběla naše ostřílená reprezentantka, mimo jiné devítínásobná Královna Šumavy Hanka Ebertová. A podobně jako na Šumavě stanul letos po jejím boku osvědčený bodyguard, oddílový fotograf CFC Kladno Petr Janouš."Perfektně fungující tým je při takovémhle závodě nezbytným předpokladem úspěchu." říká Hanka "Petr mě v minulosti nikdy nezklamal a platilo to i letos. Ale nejen Petr, všichni členové týmu pracovali jako špičkově vyladěný stroj. Snad až na Forda Transita, který se na Vršiči uvařil" (smích). Prozraďme hned, že tento stroj nakonec dovezl Královnu k druhému místu a titulu mistryně Evropy, protože vítězka Carolyne van den Bulk sem zavítala z daleké Kanady. "Tak to prr! " nesouhlasí Petr "Žádný stroj, co si Hanka neodšlapala, to neměla. A její výkon v posledních dvou stech kilometrech, kdy stahovala ztrátu na Italku Bianchi prostě není z téhle planety. Něco takového jsem ještě neviděl." Vůbec to asi musel být povedený víkend ... "To tedy byl. Zážitků mám tolik, že jsem je ještě ani nevstřebal. Zatím jsem stihnul vystavit na Racergallery komentované fotky. Ale i když nejsem spisovatel, určitě o tomhle podniku ještě něco sepíšu." Takovéhle akční čtení, to by byl sólokapr! Neuvažujete o prodeji autorských práv naší redakci? "Ještě nic nemám. " odpovídá Petr výhýbavě "Zkoušel jsem oslovit některé z našich cyklistických časopisů, ale zřejmě mají dost jiných zajímavějších témat. Takže se ještě uvidí." My také uvidíme. Každopádně se budeme snažit získat z připravované knihy alespoň ukázky. Podrobnou reportáž ze závodu vlastníma očima závodnice si můžete přečíst na stránkách Hanky Ebertové. Hance každopádně ze srdce gratulujeme a přejeme brzké uzdravení nejvytíženějších částí těla.

-- POZVÁNKA NA ZÁVODY --


Běleč na mistrovské trati

Po dvou časovkách se o nadcházejícím víkendu mohou závodníci těšit na další "hromaďák", tentokrát skutečně tradiční. Osmý závod UAC 2009 Bělečské okruhy se letos pojede už po dvaadvacáté! Za tu dobu zná už většina místních jezdců trať víceméně nazpaměť, navíc se loni jely Okruhy jako mistrovství republiky. Pro ty přespolní nebo zapomětlivé připomeňme, že podstatná část trati vede překrásnou krajinou přírodní rezervace Vůznice, kde kromě zámku Dřevíč a zříceniny hradu Jinčov nalezneme i nejtěžší stoupání právě pod již zmíněným zámkem, kde se jistě i letos bude lámat chleba. Další ostřejší kopeček vede v Bratronicích kolem hřbitova, tekže pokud se budete cítit unaveni...
Devatenáctikilometrový okruh si jezdci druhého balíku zopakují třikrát, první balík hned pětkrát.
Start 22. Bělečských okruhů je na návsi v Bělči v sobotu 30.května v 9.30.

Sojovická placka

První červnovou sobotu na nás v Mečeříži čeká dvanáctý ročník populární "placky" Viessmann Tour, která se jezdí jako memoriál M. Prágera.
Robert Bakalář
Giro skončilo, populární 'Baky' komentuje UAC
Jediný čistokrevně rovinatý závod UAC v minulosti několikrát změnil trať, ale zachoval si charakter, svědčící vysokým jízdním průměrům, dojezdům velkých skupin a spurtérským soubojům. Stejně jako loni se bude o rozptýlení při průjezdu obcí starat radio Beat a hlavně nezapomenutelný cyklistický komentátor Robert Bakalář, který sem zavítá krátce po skončení konkurenčního podniku Giro d'Italia. 12. Viessmann tour na Vás čeká v Mečeříži 6.června v 10.30.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

Klínovec na obzoru

Klínovec na obzoru I když to tak chvílemi nevypadá, máme tu zase ...

DISKUSE

Nástěnka

Dnes 15:32 Kolbaba

KLÍNOVEC AKTUÁLNĚ:
Podle předpovědi bude o víkendu hnusně. V sobotu nemůže Víťa, v úvahu připadá neděle. Rozhodnutí jsme zatím odložili na ...

Nástěnka

17.4.2019 11:03 Márty

Musel jsem upravit v hlasování na Klínovec svoji (ne)účast v rámci příštího víkendu. ...

Nástěnka

16.4.2019 20:55 Márty

Luboši, díky :-) ...

Nástěnka

15.4.2019 20:22 Luboš

Martine, gratulačka a zároveň smekám svou přilbu... ...

Nástěnka

15.4.2019 16:06 Márty

Michale díky za body, tyhle jsou fakt vydřené. Na to jak mám málo najeto, tak výsledek super :-) ...