FORHONT

1 Vít Novák814
2 Martin Šurányi134
3 Luboš Černý79
4 Michal Novák51
5 Marek Andrejs49
6 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Majkl12 100
2Spock11 448
3Venca11 000
4Márty2 000
laktos2 000
6Jeff500
7Anakin0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

PBT VAŠÍ LIGY IX (7) - 10 km

26.6.2019 19:00

Praha - Braník

PBT VAŠÍ LIGY IX (7) - 5 km

26.6.2019 19:05

Praha - Braník

Beskyd Tour - dlouhá trať

29.6.2019 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - střední trať

29.6.2019 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - krátká trať

29.6.2019 10:15

Bílá v Beskydech
11. dubna 2009 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Ćíslo 18

Bronz, stříbro, ale hlavně bedna!

Dramatický závěr úvodního podniku UAC 09


Vítek na bedně
Nový dres CFC na bedně. Zatím o patro níž.
To to trvalo ! Více než rok a půl museli fanoušci CFC čekat na medailový úspěch, až se konečně dočkali při úvodním podniku UAC 2009. Šlapkovský PRS, čili PRvní Slápnutí (kam se poděl háček, nevíme, snad se pořadatelé báli přivolání deště) byl tradiční jen názvem. Jinak bylo vše nové, počínaje zajímavou tratí v okolí Lidic a konče třeba doprovodným programem s americkými veterány a tombolou. A jelikož se zřejmě členská základna Šlapek rozšířila i o svatého Petra, který přichystal téměř letní počasí, není divu, že hřebečská náves v sobotu přivítala bezmála dvě stovky natěšených závodníků. Takové srocení lidu zaskočilo i pořadatele, kteří museli na poslední chvíli rozdělit startovní pole na dvě.
V prvním balíku brzy odjela dvojice Malík (Šlapky)-Novák (Viessmann) a přestože jim zprvu nikdo nedával větší naději na úspěch, svůj náskok udrželi až do cíle. Malina ve spurtu s přehledem vyhrál a zavdal tak Šlapkám důvod k oslavám. Ten další, tentokrát pro kladenské barvy, přinesl dojezd hlavního pole. Náš Vítek Novák vsadil na dlouhý spurt a nakonec nestačil jen na Melšu z Endurainingu, který je však z kategorie B. O konečné umístění v Áčku svedl Víťa tuhý boj s Melšovým kolegou Kudrnou a i když rozhodčí zprvu rozhodli v náš neprospěch, po vyhodnocení cílových fotografií se posunul ze třetího místa na druhé. Tak jako tak je to široko daleko největší úspěch CFC z poslední doby.

A teď do kopce, soudruzi !

Dosti rovin, přichází časovka do vrchu
Po oranžové Hřebči přivítají v neděli 19.dubna cyklisty rudé Zákolany, rodiště Antonína Zápotockého, jak ostatně nepřehlédnutelně oznamuje domácími následovníky dojemně opečovávaná socha na návsi.
Zápotocký
"Tátovi dělníků" místní fanclub nosí květiny a zapaluje svíčky.
Holubi si o tom myslí svoje
My však pro tentokrát necháme vůdce vůdcem a sochu sochou a přesuneme se o pár set metrů dál směrem na Trněný Újezd. Zde na nás čeká první ze série domácích závodů, už šestý ročník věhlasné zákolanské časovky do vrchu. Závod to není dlouhý, ale vydatný, o čemž svědčí místy až 10% sklon stoupání. Celou trať si ostatně můžete předem důkladně nastudovat v naší rubrice "Pořádáme"
Loňská účast profesionála Okrouhlického přiblížila nejlepší čas k hranici 4 minut, která znamená rychlostní průměr téměř 32 km/h, což na trati s průměrným stoupáním 4,3% většina jezdců zcela nechápe. Jestli magická čtyřka letos padne, uvidíme, bookmakeři však tomu příliš nevěří, jak ukazuje kurs 20,09, který na tuto příležitost vypsala naše sázková kancelář Podraz. Nesouhlasíte? Vsaďte se! Nebo raději přijeďte na start a zkuste to sami.
Časovka do vrchu Zákolany startuje 19.4. v 11 hodin.

Lidi občas nechápou, že to není Sportka

Rozhovor s ředitelem S.K. Podraz Vito Newmanem
Vito Newman Už druhý týden funguje na našem webu sázková kancelář na výsledky UAC. A můžeme s radostí říci, že vzbudila váš zájem. K dnešnímu dni registrujeme 24 soutěžících a celkem 42 podaných tiketů. Nicméně nekteré opakující se chyby ukazují, že zřejmě ne každý dobře rozumí principu kursových sázek a zejména jejich kombinací. "I když tak možná na první pohled vypadá, kursový lístek není žádná Sportka " říká ředitel S.K.podraz V. Newman "Tam zaškrtáte čísla a pak čekáte, které z nich vyjde. U nás když označíte na jednom tiketu více příležitostí, musí vyjít každá z nich. Jakmile jednou netrefíte, můžete tiket zahodit" Škoda, tolik zajímavých možností přímo láká k zaškrtnutí. " Ale to není žádný problém. Stačí vsadit víc tiketů a je to."
Lidi asi láká výsledný kurs a možná vysoká výhra. "To je ovšem hluboké nedorozumění. Kurs je plus mínus převrácená pravděpodobnost. Takže čím vyšší kurs, tím spíš to nevyjde. Jeden nejmenovaný sázející tak vsadil tiket s celkovám kursem 1 milión 868 tisíc. Tak mu říkám 'Pedros, víš že je to jedna ke dvoum milionům, že vyhraješ ?' A on na to, co kdyby."
A co kdyby..?" Jenže čím víc možností zkombinujete, tím častěji narazíte na nepřípustné kombinace." Tomu po pravdě řečeno taky moc nerozumím. Co je to za kombinace? " Pro zjednodušení bych to rozdělil do dvou skupin. Ta první je jasná, znamená logicky nemožnou výhru. Třeba dva vítězové, čtyři tipy na pořadí 1.-3. a tak dále. Tady tiket vyhrát nemůže a my tím vlastně chráníme Vaši kapsu." To je od vás hezké. A ta druhá? " Ta je trochu složitější. Pravděpodobnost některých sázek není navzájem nezávislá. Představte si, že vsadíte na vítězství jezdce a zároveň vítězství jeho týmu. Jedna možnost podporuje druhou. Čili můžete vsadit na jednu i druhou, ale ne současně. Tak je to ve všech sázkovkách. Ale to už tu říkám poněkolikáté." Takový tiket by vlastně neměl jít podat... " To máte pravdu. Ale my zatím nemáme vychytané všechny možnosti a hlavně jejich matematickou formulaci. Možná časem nasadíme nějaký filtr, ale ruční kontrolu si ponecháme. Kromě toho si se sázejícími rád dopisuji "
A co byste ještě vzkázal našim sázejícím? " Aby sázeli radši víc jednodušších tiketů. Ale hlavně, aby si z toho nic nedělali. když jim tiket vrátíme. Berte to jako konverzaci. Kromě toho vracíme i vsazené peníze, takže se vlastně nic neděje, jen stihnout včas nasázet znova. Kdo nehraje, nevyhraje. A Gambáč na SK je opravdu dobré pivo."
Pro Zpravodaj Veronika Zvědavá.

Cílové foto
Tahle cílová fotografie nakonec rozhodla o stříbru

Další náš reprezentant Radek Lužný nejel špatně, ale zapomněl si doma číslo, takže se v konečných výsledcích neobjevil. Náš klubový lékař nyní jedná s firmou Geriavit Pharmaton, aby se podobný případ v budoucnosti už neopakoval.
Druhý balík podle očekávání ovládli favorité. Po dlouhém samostatném úniku zvítězil Tomáš Vitáček (Viessmann) , kterého marně stíhala dvojice Kernů Hájek a Kakač. Náš otylý webmaster Kolbaba rovněž podle očekávání uzavřel pátou desítku, nováček v kladenském dresu Luboš Černý jel velmi dobře a nakonec obsadil 24. místo, když nezachytil jeden z rozhodujících nástupů.
Zajímavostí, kterou přinesl krátký rovinatý okruh, byla bezmála třetina startujících se ztrátou jednoho kola, které pořadatelé po čtyřech okruzích odvolali ze závodu, aby dále nezvyšovali už tak dost značnou míru entropie ve výsledkové listině. Tato a některé další drobné výhrady však nemohou změnit výsledný dojem z vydařeného podniku, který doslova rozpohyboval ospalou Hřebeč a dokázal, že Šlapky rázným krokem pochodují mezi pořadatelskou špičku.
Kamil Oprsklý, CFC, Hřebeč

KRÁTKÉ ZPRÁVY

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

Klínovec na obzoru

Klínovec na obzoru I když to tak chvílemi nevypadá, máme tu zase ...

DISKUSE

Nástěnka

14.6.2019 14:31 Strejda

Tak pojede se to toho 23? Sraz Sletiste v 6:30? Ja bych mozna zlanaril jeste nekoho, ale az bude jistota, ze ...

Nástěnka

13.6.2019 14:26 Márty

Dresy - logo na zádech je super, fakt se povedlo.
Co se týče na dres dopředu a kalhoty, tak ...

Nástěnka

12.6.2019 19:55 Kolbaba

Poslední logo s písmeny je na záda.
Jsem rád, že se vám tahle varianta líbí, je symetrická podle hodinového ciferníku. Na ...

Nástěnka

12.6.2019 18:31 Jackie

poslední logo bezkonkurenčně nejlepší! ...

Nástěnka

11.6.2019 22:47 Luboš

Ještě k logům. To poslední s přepracovaným názvem mi přijde OK. Z toho by mohlo vycházet vše další. To mi přijde ...