FORHONT

1 Vít Novák1 230
2 Marek Andrejs447
3 Luboš Černý235
4 Martin Šurányi221
5 Michal Novák138
6 Petr Vermach42
7 Karolína Vševidová40

S.K.PODRAZ

1Venca101 000
2Márty44 050
3Jeff12 470
4Jiřina1 100
5Dudu1 000
6laktos310
7Majkl0
Anakin0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Král Šumavy

25.8.2018 8:00

Klatovy - Městské sady, u Technických služeb města

UAC - Časovka do vrchu Lipence

25.8.2018 11:00

Lipence

Běh - Rakovnická patnáctka

26.8.2018 10:30

Křivoklát, areál Kolečko

Pražská běžecká tour - srpnový závod 10 km

29.8.2018 19:00

Praha - Braník

Pražská běžecká tour - srpnový závod 5 km

29.8.2018 19:00

Praha - Braník
24.července 2008 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Ćíslo 9

V UACu je síla !

Mistrovství republiky amatérů v Bělči:
5 titulů a celkem 12 medailí zůstalo doma.


Lucka Kočí Dlouho očekávaný třetí červencový víkend přinesl vrchol sezóny v podobě mistrovství republiky amatérů v Bělči. A rovnou je třeba říci, že domácí půda zástupcům UAC svědčila, o čemž vypovídá pět mistrovských titulů a celkem dvanáct umístění na stupních vítězů. Ale pěkně popořadě. Jako první byla v sobotu 19. července na pořadu časovka jednotlivců na 25 kilometrů po trati vedoucí lánskou oborou s obrátkou na jednom z obskurních kruhových objezdů uprostřed křivoklátských lesů. Absolutně nejrychlejší čas zajel Kamil Mráz z Uničova (kategorie B) a o 17s zdolal i přeborníka UAC Pavla Kroba. Průměr přes 45 km/h hovoří za vše. V kategorii A zvítězil nám známý Radek Krummer z TEAM CUBE - Cyklosport RIK pod dozorem svého otce Radoslava, který při tom stihnul vyhrát kategorii D. V "áčku" bral medaili za třetí místo Ondřej Charvát z Královic. "Céčka, sbírá céčka", to je hit v podání Tomáše Vitáčka z Viesmannu, jenž nenašel přemožitele ani na celostátní úrovni a když trochu předběhneme, tak ani v hromadném závodě. "Éčko" patřilo Jiřímu Kasalovi z CK Kooperativa, druhý Zdeněk Joch zastupoval UAC, i když má na dresu mimikry CK A JE TO Třebíč. Juniorskou kategorii ovládl lounský talent Jakub Jerman, kladenské Pijase potěšil třetím místem Jakub Šnajdr. První mezi ženami byla podle očekávání reprezentantka Martina Růžičková z Dukly Praha a pod dojmem bezmála tříminutového náskoku na druhou Káju Polívkovou se na nedělní hromadný závod přihlásila mezi chlapy. Barvy CFC hájily v kategorii D naše spolehlivé opory Vláďa Prokop a Jirka Semenec, 16. a 20.místo jsou v silné konkurenci dobrým počinem.
V neděli dopoledne startovaly kategorie C,D,E a Ž. V silně obsažené kategorii čtyřicátníků se prvních 16 cyklistů vešlo do jediné minuty, dramatický závěr pro sebe rozhodl spurtér Tomáš Vitáček tesně před Jiřím Boštíkem z Cyklo sport Stratílek Litomyšl. Miroslav Kakač v kategorii D potvrdil svoji třídu i tentokrát a sólo jízdou si dojel pro titul s téměř minutovým náskokem před Krummerem-otcem a Volánkem z Cyklo Team Killi. Jiří Kasal v kategorii E zkompletoval "double" a po časovce vyhrál s převahou i hromadný závod. Závod žen vyhrála Lucka Kočí v barvách KC Slavie Praha a po hokejistech a fotbalistech tak "sešívaným" přidala do sbírky další titul. Na druhém místě dojela Pavla Nováková z CINELLI HZS MSK a Petra Kottová z Toyota Dolák skončila "až" třetí. V dresu CFC se jí dařilo lépe.
Po obědě přišly na řadu kategorie A, B a junioři. Mezi mladíky si suverénně počínal Jakub Jerman z TJ Stadion Louny a zvítězil stylem start-cíl s náskokem skoro čtyř minut, stříbro a bronz vezou do Ostrova Ondřej Stránský a Milan Šplíchal. "Béčko" vyhrál Václav Jelínek z Chomutova těsně před Michalem Šupolem z EMS-Eltech Team Děčín, o půl mituty za nimi přisvištěla trojice UACových v pořadí Petr Novák (Královice)-Pavel Krob (Kern) a Petr Zahrádka (Viessmann). A dostáváme se k nejsilnější kategorii A, se kterou jsme si spojovali určité naděje, které však bohužel vzaly poměrně brzy za své. Už ve druhém kole se peloton přetrhl na dvě části a náš Vítek zůstal v té druhé. V průběhu dalších kol pak došlo k dalšímu štěpení a nakonec zůstala v čele sedmičlenná skupinka, která spurtovala o vítězství. Přesvědčivým finišem vyhrál Martin Krupička z CK Královice před děčínským Davidem Jeřábkem a Krummerem-synem v barvách CUBE. Vítkovo konečné 17. místo není vysloveně špatné, ale spolu s převozníkem Proškem bychom je mohli označit jako pumprdentlich. Našim "Déčkařům" se ve srovnání se sobotou dařilo méně, brali 29. a 33. místo.
Dalšího přírůstku do síně slávy jsme se tedy letos nedočkali. Za zmínku však stojí, že i kdybychom byli všechny naše bývalé opory nakoupili zpátky, situace by se nezměnila. CFC Kladno je totiž jen jedno.
Kamil Oprsklý, CFC, Běleč

Královice, Královice

před mistrovstvím v republice ...

V neděli 13.7. se v Královicích pod záštitou starosty rozdávaly žluté dresy pro mistry UAC pro rok 2008 v hromadném závodě. Za pěkného letního počasí bojovaly oba balíky na 87km dlouhé trati vedené zvlněným terénem v okolí Slaného. Po bojovném průběhu, kdy se peloton trhal zejména v ostrém stoupání za Pozdení, dojela v prvním balíku na čele jedenáctičlenná skupina, ve které k potěšení kladenských příznivců nechyběl zástupce CFC Vítek Novák. V dramatickém finiši zvítězil Červenka z CK Vokolek Import před Zahrádkou z Viesmannu, který vyhrál kategorii B. Náš Vítek skončil po nepříliš vydařeném spurtu sedmý. "Myslel jsem si, že je cílový kopec prudčí a hodil jsem tam malou placku. Tu jsem jsem pak už rychlejc neroztočil. Jsem blb, měl jsem tam nechat pilu."
Škoda, nějaká ta bedna by už přišla vhod.
Takhle vypadá spurt !
Krásný spurt o 14. místo - Kuchař a Mužík.
Ve druhém balíku bojovali o tituly veteráni v kategoriích C,D a E spolu juniory a ženami. Do cíle přijela první tříčlenná skupina a ve spurtu podle očekávání vyhrál Vitáček z Viesmannu před Hájkem a Kakačem, který za třetí místo bral titul v kategorii D. "Nad 60" vyhrál Hrachovina z TJ Sokol Králův Dvůr, jeho oddílová kolegyně Štysová zvítězila v kategorii žen. Junior Volf (MS auto) byl sice ve své třídě sám, ale celkově dojel na pěkném 15.místě. Náš Vláďa Prokop dojel 34., mezi "50+" byl osmý. Dobrá práce!

Sudoku pro dementy

Sudoku
Do prázdných čtverečků vepište čísla od 0 do 1 tak, aby jejich součet ve všech řádcích, sloupcích i v obou úhlopříčkách byl roven 3.
Výsledek nám neposílejte.

Předávka dopadla na jedničku

... ale to je asi tak všechno

" Každý sudý kolo mi měl táta hodit láhev s vodou" popsal redaktorce V. Zvědavé zákulisí boje o mistrovský titul náš závodník Vít Novák "... no a na čtvrtý nebo pátý kolo kolu. Teda kokakolu. Je tam cukr a kofein, to se do finiše hodí."
Není to ale doping ?
"Kofein se smí " oponoval Vítek "... a navíc to nikdo nehlídá. Větší problém byl, jak převzít dvě flašky najednou a nerozbít si přitom držku."
Předávka dvou lahví Jak nacvičená kombinace "kola-zuby-ruka-voda" dopadla v praxi, dokumentuje fotoseriál P. Janouše. Bohužel to byl asi jediný světlý moment našeho teamu. Vítek poměrně brzy odpadl a o nějakém finiši nebyla řeč. "Od prvního stoupání mi bylo na blití a do konce závodu jsem z toho nevyšel. Možná byla chybička v jídle..." Špatně jste odhadli podíl rychlých a pomalých glycidů v předstartovním mixu?
"V hospodě jsem si dal párek s hořčicí. Jen tak tak jsem ho dovezl do až cíle"
Tak takhle se jezdí za peníze našich pracujících na mistrovství republiky!


A KDE JE TOHLE ?

>>> FOTOSOUTĚŽ - 7. KOLO <<<

Pro dnešní snímek jsme si z Kladna zajeli trošku dál. A výš. Poznáte, odkud jsou tyhle patníky? Myslíme si, že je to celkem snadné, protože kdo tam jel, ten nezapomene. Kde to je? Takže kde to je ? Pište, je to za body a vítěz získá foťák. Pro úplnost dodáváme přehled dosavadních výsledků:
1. Petr Janouš - 2 body
2.-4.: Ondra S, Jirka Semenec, Pavel Louda - po 1 bodu.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

Klínovec na obzoru

Klínovec na obzoru I když to tak chvílemi nevypadá, máme tu zase ...

Výroční členská schůze CFC 22.11. v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Také Klikáče na nových stránkách

Klikovy vrchy Po úpravě webových stránek závodu Kolem Posázaví jsme kompletně přepracovali také ...

Nová prezentace závodů CFC Kladno

Kolem Posázaví Stránky závodů pořádaných CFC Kladno doznávají po letech významných změn. Jelikož se ...

DISKUSE

Nástěnka

16.8.2018 21:00 Márty

Ahoj, časovku nedávám, budu najíždět kilometry na Šumavě. ...

Nástěnka

16.8.2018 13:22 Mižour

ok Luboši, v 9:00 odjezd, díky ...

Nástěnka

16.8.2018 9:20 Luboš

Kola se točí dál a jsou tady Lipence. Pokud se bude někdo účastnit sobotní časovky, tak bychom vzhledem ke vzdálenosti do ...

Nástěnka

12.8.2018 12:35 Kolbaba

5 kladenských dresů na Krušnotonovi, krásná práce. Jen tak dál. ...

Nástěnka

7.8.2018 19:18 Kolbaba

Děkujeme za díky.
Na shledanou na Klikáčích ...