FORHONT

1 Vít Novák1 230
2 Martin Šurányi310
3 Luboš Černý284
4 Marek Andrejs91
5 Daniel Šurányi85
6 Michal Novák51
7 Jana Šurányi40
8 Vojtěch Šurányi25
9 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Márty26 150
2Spock12 999
3Majkl12 700
4Ťuminka2 400
5Anakin1 975
6laktos1 000
7Jeff500
8Venca0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

PBT VAŠÍ LIGY IX (9) - 10 km

28.8.2019 19:00

Praha - Braník

PBT VAŠÍ LIGY IX (9) - 5 km

28.8.2019 19:05

Praha - Braník

UAC - Lawi tour classic

1.9.2019 10:30

Vinařice u Dobrovic

Běh - Kladenský maratón

14.9.2019 10:00

Městský stadion Kladno (Sletiště)

UAC - Časovka do vrchu Račice nad Berounkou

14.9.2019 11:00

Račice
20.června 2008 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Ćíslo 7

Čiň S.O.S. dobře,
Peklem se ti odmění...

Líté boje v křivoklátském podhradí


Peklo Byl to pekelný víkend, na tom se shodli snad všichni účastníci etapového závodu Křivoklátské peklo 2008. Profil, krajina, organizace i průběh závodu vrchovatě naplnily všechna proroctví a ještě zbylo místo pro překvapení. Ale pěkně popořadě. Sobotní prolog Pekelná brána byl vypsán i jako samostatně bodovaný závod UAC a i proto přilákal bezmála 150 jezdců. Poměrně rovný profil tratě nad Berounkou a hasičské auto na parkovišti dávaly tušit, že se bude závodit jen o druhé místo. Překvapení se nekonalo, i když příchozí "profi" Svoboda ztratil na vítězného Pavla Kroba pouhých 7 vteřin. Z účastníků etapového závodu byl nejrychlejší Tomáš Vitáček před královickou dvojicí Novák-Procházka. Po vyhlášení vítězů se "časovkáři" rozjeli domů, ti ostatní doplnili glycidy u stánku s pivem a gulášem a v příjemném protředí leontýnského polesí vyčkali startu druhé etapy.
Odpolední Luciferova pomsta byla odměnou pro odvážnou čtveřici uprchlíků, v níž trio příchozích Svoboda-Kopr-Říha doplnil/o "Kuře" Dubec v barvách Vinohradských šlapek a díky bezmála minutovému náskoku na hlavní pole se po prvním dnu oblékl do žlutého trika vedoucího jezdce 1. balíku.
Pekelní vítězovéř
"Hellraisers" Svoboda a Vitáček oslavují pekelné vítězství
Peloton "CDEJŽ" dojel pohromadě a v cílovém spurtu vyhrál Tomáš Vitáček z Viesmannu, který se v součtu s výborně zajetou časovkou usadil na prvním místě průběžného pořadí. Z našich jezdců si podle očekávání nejlépe vedl Vítek, který dojel v hlavním poli okolo 20. místa, v druhém balíku byl 42. Prokop a 48. Kolbaba, bůhvíproč spokojený. Možná měl tušení, že zajel o třídu lépe než v neděli.
A přišla neděle, třetí etapa s mnohoslibným názvem Očistec a s ní pověstné křivoklátské kostky. Ostrý kopcovitý profil s více než 10% úseky a únava z přechozích etap slibovaly důkladný průvan v celkovém pořadí. Nic takového se však nekonalo. V obou balících se hlavní favorité dobře pohlídali a dojeli pohromadě s vteřinovými rozdíly danými cílovým kopcem.
O všem tedy musela rozhodnout arbitráž u Posledního soudu, pětikilometrové časovky do vrchu. Po krátkém odpočinku se závodníci v obráceném pořadí vydali zdolat poslední stoupání letošního ročníku, obávaný "Pětikopec" ze Zbečna na Leontýn. Absolutně nejrychlejší čas zajel příchozí Jakub Svoboda před svým jmenovcem Janem, to nejdůležitější se však odehrálo o pár míst níž. Průběžný leader prvního balíku UAC Jan "Kuře" Dubec před sebe pustil jen dva jezdce s dvouminutovou ztrátou z předchozích etap a s přehledem obhájil vítězství, historický úspěch pro Vinohradské šlapky. V druhém balíku byla situace dramatičtější. Na vedoucího Tomáše Vitáčka tvrdě zaútočila trojice jezdců v pořadí Hájek-Večeřa-Vaňkát a nakonec rozhodovaly vteřiny. Leader nakonec odolal, byť v součtu čtyř etap o pouhých 18s. Druhý skončil Stanislav Hájek a třetí místo obsadil výborně jedoucí junior Večeřa, vítěz vrchařské soutěže.
Naši reprezentanti se neprosadili, Vítek skončil 25, hlavně díky ztrátě ze třetí etapy, v druhém balíku byl Vláďa Prokop 36. a Kolbaba až 52. když všechnu snahu pohřbil pod křivoklátskými kostkami a byl rád, že vůbec dojel.
Co k tomu všemu dodat? Snad jen filmové "Žijem si jak na zámku, děkujeme, pane plukovníku !"
Kamil Oprsklý, CFC, Křivoklát

Tady je Rampušákovo !

UAC je krásná věc, ale maraton je maraton.

Rampušák a víla Kačenka Seriál závodů UAC má o tomto víkendu zaslouženou přestávku, ale závodníci zkrátka rozhodně nepřijdou. V sobotu 21.6. nás čeká už 12. ročník druhého nejslavnějšího horského maratonu, moravsko-český Rampušák. "Giro" maratonské sezóny nabízí 2 trati, 130 a 200 kilometrů, obě "vymetají" nejkrásnější zákoutí Orlických Hor a o stoupání zde není nouze, to nejnáročnější na dlouhé trati vede na nejvyšší bod pohoří Šerlich. Patronem závodu je sám vládce Orlických hor, jenž spolu s vílou Kačenkou pravidelně povzbuzuje závodníky na startu i v cíli a občas poškádlí nečekanými rozmary počasí. Rampušákovo panství sahá od hranice s Polskem na severu k železničnímu koridoru u České Třebové na jihu a od Kralického Sněžníku na východě k Broumovskému výběžku na západě, kde hraničí s Krakonošovým. Podoba obou horských pánů je nápadná, ale přesto lze nalézt několik rozlišovacích znaků. "Výška i celková tělesná stavba je podobná, Krakonoš je v kohoutku poněkud vyšší a celkově robustnější" říká člen mysliveckého sdružení ve Štítech p.Šilperský "Drobné rozdíly lze shledat v uniformě, Rapušák nosí kratší hůl. Zatímco pána Orlických Hor pravidelně zastihneme ve společnosti Kačenky či jiné víly, vzácněji s bludičkou, Krakonoš je samotář a ženským se vyhýbá. Rampušák se též odlišuje dobrými vztahy s pány z Trautenberga."
Abychom čtenářům přinesli více informací, navštívili jsme sídlo České mythologické společnosti v Žamberku. Podle slov Veroniky Zvědavé však byl celý výlet k ničemu, protože informovanost pracovníků úřadu je až nápadně nízká. Jak se však ukázalo, chyba byla na straně naší redaktorky, která si spletla dveře a omylem navštívila kancelář České společnosti mykologické. "Vědí o tom houby !" uzavírá V.Z.
Rampušák 2008 startuje ve Štítech 21.6. v 8.30.

Nestávkujeme, odpočíváme !

Celozávodní dovolená v redakci Zpravodaje.

Pokud Vám toto číslo Zpravodaje přpadá delší než obvykle, tak vězte, že je to proto, abyste měli co číst, až tady nebudem. Aha, to zní trochu morbidně.
Cyklovoda
Správný cyklista kolo neodloží ani na vodě
Ve skutečnosti se po zralé úvaze a citlivém zhodnocení stupně opotřebení pracovníků redakce pan šéfredaktor rozhodl vyhlásit dvoutýdenní celozávodní volno. V závěru června budeme sbírat síly na kanoích při sjezdu Lužnice, v následujícím týdnu nás pak naleznete na tréningovo-plavecko-houbařském soustředění na chalupě v Ostředku u Benešova. Další číslo vyjde po 7.červenci, přineseme zpravodajství z Rampušáka, dvou UACů, o nových dresech a vůbec. Nashledenou.

Rampušák je srdeční záležitost

C.Kolbaba o svém životním cyklistickém úspěchu

I když současná výkonnost webmastera Kolbaby není právě oslnivá, závodní zkušenosti našemu jezdci rozhodně nechybí. Kolbaba a vyhrané kolo "Maratony objíždím pravidelně už řadu let. Jak Krále Šumavy tak Rampušáka znám od prvního ročníku a oba mi za tu dobu přirostly k srdci. Orlický závod se původně jmenoval Moravsko-český Fort maraton a prvního ročníku v roce 1997 se zúčastnilo na dlouhé trati asi 30 lidí. Nevím přesně, ale myslím, že jsem se tehdy vešel do dvacítky."
To ale není váš nevjvětší úspěch.
"To není. Dosavadním vrcholem je výhra v 10. ročníku r. 2006"
Na krátké nebo na dlouhé trati?
"V tombole. Po výborném výkonu jsem vyhrál horské kolo Kellys. Kromě toho mi pořadatelé dali za devítínásobnou účast přilbu."
To je tahle červená?
"Jo. Tu starou jsem týž rok na podzim rozkřápnul při tréningu na Poslední šlápnutí. Jako by to pan Rampušák tušil"
Letos Vám to ale moc nejezdí, ten Křivoklát ...
"Nemluvte mi o tom. Vzal jsem to jako takový minizávod se Šlapkami Igorem a Míšou a po prvních dvou etapách jsem měl náskok přes tři minuty. Přemýšlel jsem, jak bych o něj mohl v neděli přijít."
A co jste vymyslel ?
"Že ve druhém kole na kostkách neudržím skupinku a pak všechno poztrácím na rovině. A stalo se to přesně tak !"
S takovou živou představivostí by se dalo ledacos podniknout...
"Pracuji na tom. Teď si zkouším představit, jak zajedu dobře Rampušáka."
Děkujeme za rozhovor.

JANOUŠ MÁ DALŠÍ BOD !

>>> FOTOSOUTĚŽ 5. KOLO <<<
Vypadá to jako domluvené, ale ve skutečnosti byl náš fotograf jediný, kdo na minulém obrázku poznal Kokořínský důl. Autorem snímku byl tentokrát c. Kolbaba a Petr jej neznal. Udělení bodu tedy nic nebrání. Ovšem aby oddílový fotograf vyhrál fotoaparát, to by bylo nošení dříví do lesa, ne? Tak se prosím snažte. Kde to je? Na dnešním snímku jsou nejzajímavější elektrické dráty nad silnicí. Co to tam asi visí? Jen si to zkuste zvětšit. Ano, jsou to kopačky! Asi tudy projížděl autobus s našimi fotbalisty po cestě ze Švýcarska. Haha :-( Ale teď vážně: Kde to je? Pište nám, od čeho máme nástěnku.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ ! Příprava nových dresů finišuje

Montáž CFC 

2019 Dnešním dnem uzavíráme první kolo hlasování o nové podobě ...

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

DISKUSE

Nástěnka

24.8.2019 0:53 Kolbaba

Přátelé, kamarádi.
Já teď budu dva týdny na dovolené a až se vrátím, přijdou mi v týdnu od 9.9. nové dresy. ...

Nástěnka

16.8.2019 19:25 Vítek

Taky myslim, ze 9 staci. Budu tam. ...

Nástěnka

16.8.2019 11:12 Márty

Devátá by měla stačit. ...

Nástěnka

15.8.2019 23:26 Luboš

Ještě dotaz. V 8,30 nebo 9,00 na Sletišti? Jak to vidíte? ...

Nástěnka

15.8.2019 22:14 Márty

V sobotu jedu.
Kdo další se přidá? ...