FORHONT

1 Vít Novák1 408
2 Martin Šurányi349
3 Luboš Černý317
4 Marek Andrejs91
5 Daniel Šurányi85
6 Michal Novák51
7 Vojtěch Šurányi45
8 Jana Šurányi40
9 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Majkl15 700
2Márty13 150
3Spock3 099
4Ťuminka2 400
5laktos2 000
6Anakin1 975
7Jeff500
8Venca0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Unhošťský duatlon

21.9.2019 15:00

Unhošť, Sokolovna Melicharova ulice

UAC - Klikovy vrchy

22.9.2019 11:00

Lány

PBT VAŠÍ LIGY IX (10) - 10 km

25.9.2019 18:00

Praha - Braník

PBT VAŠÍ LIGY IX (10) - 5 km

25.9.2019 18:05

Praha - Braník

UAC - Poslední šlápnutí

28.9.2019 0:00

?
21. prosince 2018 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 117

Bedna bez Máryse

Kladenský forhont 2018 dopadl podle očekávání

Forhonti 2018 Putovní klobouk týmové bodovací soutěže ani letos nezměnil majitele a počtvrté za sebou náleží Vítkovi Novákovi. I když by se mohlo zdát, že za laureátovou převahou stojí především výkonnostní odstup od ostatních členů, o němž svědčí letošních 9 medailí, pohled do tabulky ukazuje také něco jiného. Vítek má totiž započteno zdaleka nejvíc bodovaných akcí, konkrétně 26, což je dvojnásobek ve srovnání s druhým nejpilnějšího jezdcem Mártym. On totiž nestačí jen talent, k úspěchu je třeba i píle. A Vítek pilný byl a nejen na kole. Připomeňme třeba skimaraton na Šumavě či rovněž laufařský ultrapodnik Boboloppet. Také bez lyží to Vitkovi běhá, pěkným úspěchem je třetí místo v běhu na tuchlovickou haldu, počítá se i druhá stovka v tisícovém davu Velké Kunratické a Allianz sports halfmarathon na olympijském stadionu v Mnichově. V hlavní disciplíně se letos Vítkovi tolik nedařilo, ale i tak najdeme na silnici slušné zápisy, například 6. místo na klasice Karlovy Vary - Unhošť, první desítku s defektem na Tour de Brdy či dvě medaile z domácích Klikáčů a Posázaví. Na druhé místo se vrátil Marek Andrejs, který po loňské kritice zlepšil docházku, bodoval celkem jedenáctkrát a dařilo se mu zejména v horách, kde vybojoval výborné 23. místo na krátkém Krakonošovi a ještě lepší výkon podal na dlouhé trati Krušnotona. Absolutorium zaslouží také týmový bronz z běžecké dvanáctihodinovky Krušnohorský Everest. Škoda jen, že Márys nedorazil na schůzi a na fotografii laureátů ho tedy neuvidíme. Luboš Černý jezdil spoře, ale efektivně. Ze 7 akcí má 6 započtených do poháru UAC a je jednou z hlavních opor CFC v soutěži družstev. Individuálně se blýskl na podzimním Vrchaři, kde vybojoval bronz a velmi slušné je také 101. místo v nabité konkurenci středního Krušnotona. Martin Šurányi se díky Márysově absenci ocitl na bedně a řekněme hned, že je to tak správě. Přestože to má v jedničce UAC opravdu těžké, bodoval za nás celkem desetkrát, výkonnost potvrdil dobrými umístěními na Krušnotonu a Varech a v závěru sezóny ještě přidal výborné umístění na bajkovém ČT Author Cupu. Kolbaba letos přidal v píli, ale výsledky má, zejména na kole, pod psa. Za zmínku tak stojí pouze běhy, ale spíše kratší tratě, protože očekávaný Kladenský maraton pan redaktor protaktizoval, na třicítce podle plánu nezrychlil, naopak si natloukl o maratonskou zeď. Na dalších pozicích pak najdeme pouze sporadické zápisy. Petr Vermach vyjel jednou na běžkách, Honza Vševid jednou na bajku. Zato juniorka Karolína se pochlapila, ve 3,5 letech objela svůj první cyklistický závod a v celkovém pořadí dokázala překonat tátu. Blahopřejeme a jen tak dál.

Zdenda v Pobaltí

Chystá se nová velká reportáž

Odjezd do Pobaltí Není to tak dlouho, co jsme na našich stránkách uzavřeli reportáž z putování Zdeňka Mračka po Švýcarsku a hle - na obzoru je další a ne ledajaká. Náš světošlápek a cyklistický nezmar se totiž tentokrát vypravil do Pobaltí, kde od 12. června do 12. července 2018 projel postupně Polsko, Litvu, Lotyšsko a Estonsko, v sedle bicyklu strávil 255 hodin, denně ujel v průměru 160 km, celkem našlapal 4979 kilometrů a domů se vrátil o 5 kg lehčí. Tak je to alespoň uvedeno v prázdninovém dvojčísle Třebichovického měsíčníku, který o celé akci zatepla informoval. Inu - předběhli nás. Ale to nás nemusí mrzet. Zatímco konkurenční plátek věnuje Zdeňkově cestě jeden sloupek, náš list má pro rok 2019 přislíbený celý seriál článků na pokračování, jak jsou na to naši čtenáři od Zdeňka zvyklí. Postupně se tedy dozvíte více o nové Varšavě, prohibici v Litvě, vítání léta v Lotyšsku, deštivé narozeninové 190 km etapě v Estonsku, kamarádšoftu s kapitánem trajektu nebo třeba o narození druhé vnučky. Máte se věru nač těšit. Sledujte naše stránky.

Stříbrná košťata v Třešňovce

CFC Kladno ve finále curlingového turnaje

Stříbrný curlingový tým

Po roční odmlce jsme letos opět vyrazili na amatérský turnaj v curlingu, který připravili ligoví hráči v Centru Třešňovka. Z pořadatelů byla cítit láska ke hře a ochota pomáhat a celý turnaj se tak nesl v příjemné a přátelské atmosféře. Od místních jsme se také dozvěděli spoustu informací o historii curlingu. Tak například, že hra vznikla v 16. století ve Skotsku, přestože místním chlapíkům činilo velký problém přimrzání jejich chlouby při přikleknutí na led v kiltu. Já byl naštěstí vybaven kalhotami a teplým spodním prádlem, takže jsem se mohl plně soustředit na hru. Soupeřilo osm čtyřčlenných družstev, která byla rozdělena do dvou skupin. Náš tým nastoupil v osvědčené sestavě: já s Věrkou, její kolegyně z práce a její partner. Za cíl jsme si dali obhájit, či ideálně ještě vylepšit předloňský bronz. Do tempa jsme se dostali celkem rychle a základní skupinou prošli bez prohraného endu. Zvlášť v posledním zápase se nám povedlo několik až exhibičních hodů. Tím jsme ale bohužel svoji kapacitu nějak vyčerpali a náš výkon v semifinále výrazně poklesl. Tentokrát nám však přálo štěstí a soupeř v předposledním hodu prodloužení hodil kámen tak nešťastně, že odrazil náš přímo doprostřed a ještě ho skryl. Bohužel ani ve finále jsme nehráli o nic lépe a soupeř po zásluze zvítězil. A protože turnajů není tolik jako závodů na kole, budeme si asi muset počkat celý rok na další pokus. Hra by si určitě zasloužila větší popularitu, protože je variačně bohatá a zajímavá, ale na druhou stranu její nemasovost (v ČR jsou jen 2 haly na curling) ji dává rozměr unikátnosti a umožňuje držet gentlemanský duch, což také nejsou atributy k zahození. Tak za rok na shledanou.

Vítek


Hoj, ty štědrý ...

cos to týmu CFC přines na památku ?


Prezidentce štědrovku

členům po výslužce

forhontovi klobouku

koště jeho družce


Martinovi české hory

Zdenóškovi Litvu

Karolínce její první

cyklistickou bitvu


Márysovi Everest

chybělo jen zlato

Klikáče a Posázaví

zaplať Pámbu za to


... jo a Lubošovi ještě požadovaná koťátka.

Koťátka v košíku

Hezké vánoce !

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ ! Příprava nových dresů finišuje

Montáž CFC 

2019 Dnešním dnem uzavíráme první kolo hlasování o nové podobě ...

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

DISKUSE

Nástěnka

12.9.2019 14:56 Kolbaba

PŘIŠLY DRESY.
K vyzvednutí po dohodě už dnes večer.
Ceny:
Triko Razor n. Carbon X: 1815,-
...

Nástěnka

11.9.2019 9:10 Márty

Zdar chlapci, co víkend? Máme Račice a vrchaře.
Já pojedu jen sobotní Račice. Dáme společný odjezd ze Sletiště? ...

Nástěnka

26.8.2019 18:32 Luboš

Dobrá zpráva Michale, díky ti. Tzn., že Klikáče už by mohli být v novém? ...

Nástěnka

24.8.2019 0:53 Kolbaba

Přátelé, kamarádi.
Já teď budu dva týdny na dovolené a až se vrátím, přijdou mi v týdnu od 9.9. nové dresy. ...

Nástěnka

16.8.2019 19:25 Vítek

Taky myslim, ze 9 staci. Budu tam. ...