FORHONT

1 Vít Novák1 230
2 Martin Šurányi310
3 Luboš Černý284
4 Marek Andrejs91
5 Daniel Šurányi85
6 Michal Novák51
7 Jana Šurányi40
8 Vojtěch Šurányi25
9 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Márty26 150
2Spock12 999
3Majkl12 700
4Ťuminka2 400
5Anakin1 975
6laktos1 000
7Jeff500
8Venca0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

PBT VAŠÍ LIGY IX (9) - 10 km

28.8.2019 19:00

Praha - Braník

PBT VAŠÍ LIGY IX (9) - 5 km

28.8.2019 19:05

Praha - Braník

UAC - Lawi tour classic

1.9.2019 10:30

Vinařice u Dobrovic

Běh - Kladenský maratón

14.9.2019 10:00

Městský stadion Kladno (Sletiště)

UAC - Časovka do vrchu Račice nad Berounkou

14.9.2019 11:00

Račice
11. června 2016 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 97

Stříbrné Vary měly namále

Nakonec ale druhý nejlepší výsledek CFC v historii

Víťa spurtuje o stříbro Přípravy 33. ročníku cyklistické klasiky Karlovy Vary - Unhošť musely panu řediteli Mittelbachovi chvílemi připomínat noční můru z Karlsbad Street. Kromě tradiční houštiny papírů a razítek se totiž letos musel potýkat s objížďkou nového dálničního úseku a hlavně s nevyzpytateným průběhem frézování vozovky, které karlovarskou silnici na několika místech svedlo do jednoho pruhu, řízeného semafory. Po pravdě řečeno, týden před startem jsme si vůbec nedovedli představit, jak by tudy mohl závod bez úhony projet. Nakonec vše dobře dopadlo, přibyla dodatečná objížďka do Jesenice a Vary odstartovaly. A to je dobře, protože jsme tu letos díky Víťovi dosáhli druhého nejlepšího výsledku od vítězství v roce 2004. A vezmeme-li v potaz diametrálně odlišnou konkurenci tahdy a dnes, je letošní stříbro určitě cennější. Však měl také náš forhont v cíli na tváři úsměv od ucha k uchu. "Odjeli jsme hned z kraje s Jirkou Ježkem a třemi dalšími." řekl v rozhovoru redaktorce sportovního kanálu unhošťské televize "Pak si nás dolepili Lukáš Tvrz a dva další. Pěkně jsme střídali. V mírném protivětru přes 40 průměr, to celkem jde. Nakonec ve spurtu druhý flek. Nechytil jsem Lukášův nástup na pětistovce. Asi jsem měl zkusit ujet někde na trati s Jirkou Ježkem. Ale jinak spokojenost." Trochu jinak viděl závod náš další zástupce Marek Andrejs. "Na Vary jsem se hrozně těsil a moc chtěl bednu, ale nějak jsem se zaseknul při dvou nástupech Jirky Ježka a Lukáše Tvrze. Pak v baliku jsem měl chuť závodit, ale zaváděcí auto mě zavedlo mimo trať." To je snad letos epidemie, viz níže, pozn. red. "Balík jsem ještě dojel, ale v cíli už mě chuť závodit přešla. Bad luck." To je anglicky a česky to znamená pech. Ještě hůře však dopadl Vašek Novák, který odstartoval ambiciózně a dlouho se držel v hlavní skupině, aby se posléze před Krušovicemi propadl i Kolbabovým gruppettem v marné snaze vyžebrat aspoň jednu tabletu proti křečím. Při pohledu na našeho borce v cíli s nedopitou půllitrovou lahvičkou v košíku lze však vyjádřit podiv nad tím, že 117 km dlouhý závod vůbec dokončil. Abychom ale nekončili smutně, tak na závěr dobrá zpráva. Mezi chlapci jsme udělali sbírku a zakoupili Václavovi příručku Začínáme s cyklistikou, díl druhý, Tekutiny. Takže v 34. ročníku už bude výsledek jistě lepší. Budeme se těšit. Kamil Oprsklý, CFC, Unhošť

Bělečský cyklovíkend

Naši se u Vůznice neztratili

Pepa Slavík na trati časovky Poslední květnový víkend patřil i letos v Bělči cyklistům, ať už se to místním morousům líbí nebo ne. Přestože sobotní časovka termínově kolidovala se slavnějšími Vary, objevilo se na startu dvaaosmdesát timetrialistů včetně zvučných jmen ze špičky amatérského pelotonu. Na zvlněné trati vedoucí po obvodu Lánské obory byl nejrychlejší Petr Novák z Lawi před týmovým kolegou Tomášem Kotrlíkem a průběžným leaderem celkového pořadí UAC Miroslavem Thumou. Naši se museli obejít bez největších hvězd, ale zabojovali solidně. Nejrychlejší byl Luboš Černý na 49. místě před stále se lepšícím Martinem Šurányim o místo zpět. Pepa Slavík byl 62. a čtveřici doplnil Hoza Vševid na 74. místě, i tentokrát na silničním kole. O den později odstartoval tradiční hromadný závod, letos vzhledem k opravě mostu přes potok Benešák na lehce pozměněné trati. V prvním balíku zvítězil po úniku příchozí Adam Šimůnek před Ľubomírem Sedláčikem. Vítek Novák zaspurtoval v hlavní skupině osmý, získal stříbrnou medaili v kategorii a jen ho mrzelo "... že jsme nedorazili Michala Somra." Jeden z hlavních favoritů sezóny byl totiž tentokrát hodně načatý, v kopcích odpadal, ale v závěru se dokázal dotáhnout a ve finiši Vítka skočil. Škoda. Závod druhé divize ovládl Libor Janoušek z Lawi před Vinohradskou šlapkou Rydvalem a navrátivší se legendou Michalem Košem. Nejlepší z našich Luboš Černý vybojoval 35. místo. Pepa Slavík a pan Kolbaba srdnatě bojovali v početném tabáčku, v závěru byl úspěšnější Josef, ale ani pan redaktor nebyl den po vydařených Varech nespokojený, protože " ... předjel Strejdu a s Fousáčem prohrál o fous". Tak to je dobře.

Zablouděcí vozidlo

Zmařený kouřimský únik

Leading car Jsme na 35. kilometru závodu Kouřimská padesátka. Peloton 1. divize má za sebou ostré stoupání na Nechybu a na čele je s minutovým náskokem dvojice uprchlíků Radek Šuvada a náš Víťa Novák. Zrovna když únik začíná vyhlížet nadějně, odbočuje zaváděcí vozidlo ostře doprava a sjíždí do Radvanic. Oba jezdci za ním. V obci si řidič chybu uvědomuje, ale po návratu na hlavní silnici je náskok ten tam. "Začínal jsem věřit, že to dokážeme" řekl Víťa po závodě "S Radkem jsme jeli pěkné tempo a peloton jsme za sebou vůbec neviděli. Navíc bez Lawíků je šance na organizaci stíhačky o dost nižší. Řidiče zřejmě zmátla namalovaná šipka. To se může stát, ale čekal bych v cíli aspoň pár slov na omluvu. Stát se to nedej Pámbu u nás, vrátil bych vstupné." Škoda, protože jinak šlo o velmi povedenou akci na krásné trati a s perfektní atmosférou. Vítek nakonec dojel v hlavním poli šestý a malou náplastí je mu bronz v kategorii A. Také dalším našim zástupcům se dařilo. Pavel Mařík vybojoval bronzovou medaili v kategorii E a také pan redaktor Kolbaba se pochlapil a dokázal pobít své největší soupeře Igora s Fousáčem. Závod první divize vyhrál Lubomír Sedláčik z Bicycle Cafe, dvojku opanoval Vít Mužík z Lawi. Nebýt zablouděcího vozidla, mohly stupně vítězů vypadat jinak. Nevypadaly.

Bělou napravil Márys

Netradiční závody nám svědčí

Márys na bedně Názory na experimenty s pravidly cyklistiky v podání pana Diabla z Vinohrad se mohou různit, ale neoddiskutovatelným faktem je, že na nich náš klub vydělává, neboť percentuální podíl medailí získaných jezdci CFC je na těchto akcích statisticky významně vyšší než na standartních závodech. Proč tomu tak je, netušíme, ale stačí si připomenout dvě stříbra a bronz z loňských Vrchařů a hlavně Víťovo zlato z fourcrossu do kopce v Kolči. Ani letos jsme díky Marku Andrejsovi nevyšli naprázdno, když Márys jako jediný zástupce klubu přivezl z Rallye křivoklátské kopce bronzovou medaili a napravil tak rozpačitý dojem z našeho vystoupení na mistrovské časovce v Bělé pod Bezdězem. Tam nejen že naši nedokázali promluvit do pořadí na čelních místech, ale pan Kolbaba se navíc postaral o mezinárodní ostudu, když přijel pozdě na start a ještě se v cíli snažil přemluvit pořadatele, aby mu těch 20 vteřin odečetli, že prý si ráno řídil hodinky podle rozhlasu. Hanba, pane redaktore. Nezbylo než jen z povzdálí sledovat, jak mistrovské dresy přebírají: Tomáš Kotrlík v kategorii B, Jakub Nechanický v kategorii A, Vít Mužík v Céčku, Karel Prager v Déčku, Josef Burgr za E, junior Matěj Tvrz a Hana Doležalová za něžné pohlaví. Nejlepší z našich byl patnáctý. Což není mnoho. Tak příště.

Placka od Čtyřlístku

Praha - Třeskoprsky, díl 34

Když se řekne Doksy, většině lidí se vybaví Máchovo jezero. Turisté připomenou hrad Bezděz, vojáci nejspíše Ralsko. Jste-li cyklista z okolí Prahy, znamenají pro vás Doksy navždy slavnou cyklistickou klasiku. Jen opravdový znalec a zároveň dětina si ale tohle všechno spojí se jménem Třeskoprsky. Vítezný Bobík Naštěstí u nás v redakci není o znalce a dětiny nouze, a tak dobře víme, že dějištěm proslulého českého komiksu Čtyřlístek jsou Doksy, Máchovo jezero a Bezděz. Manželé Němečkovi si zde v roce 1968 koupili chalupu a zdejší kraj je natolik okouzlil, že se rozhodli zasadit děj Čtyřlístku právě sem. Z Máchova jezera se tak stává rybník Blaťák, z města Doksy Třeskoprsky a strašidla nás nestraší z Bezdězu, ale z Bezzubu. A jak dokumentuje obrázek, ani cyklistika nepřišla na stránkách Čtyřlístku zkrátka. Některé tréninkové postřehy z příběhu Boj o zlato si naši borci pamatují dodnes, například slavné "Máš sílu v nohách. Umíš jezdit na kole ?" nebo panu Kolbabovi bližší "Na toho tlustého nestačím". A jak dopadl závod Praha - Třeskoprsky letos ? Vítek sice první cenu v cyklistice jako Bobík nezískal, ale deváté místo a stříbro v kategorii A také není špatné. Placka od Čtyřlístku se vždy cení.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ ! Příprava nových dresů finišuje

Montáž CFC 

2019 Dnešním dnem uzavíráme první kolo hlasování o nové podobě ...

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

DISKUSE

Nástěnka

24.8.2019 0:53 Kolbaba

Přátelé, kamarádi.
Já teď budu dva týdny na dovolené a až se vrátím, přijdou mi v týdnu od 9.9. nové dresy. ...

Nástěnka

16.8.2019 19:25 Vítek

Taky myslim, ze 9 staci. Budu tam. ...

Nástěnka

16.8.2019 11:12 Márty

Devátá by měla stačit. ...

Nástěnka

15.8.2019 23:26 Luboš

Ještě dotaz. V 8,30 nebo 9,00 na Sletišti? Jak to vidíte? ...

Nástěnka

15.8.2019 22:14 Márty

V sobotu jedu.
Kdo další se přidá? ...