FORHONT

1 Vít Novák27

S.K.PODRAZ

1Majkl219 601
2Honzis186 121
3Jiřina41 348
4dudu33 416
5Anakin3 000
6Jeff1 200
7laktos1 000
Márty1 000
Venca1 000
10nacelnik900

NEJBLIŽŠÍ AKCE

6. května 2016 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 96

Kostky, kam se podíváš

Modré šípy v cíli hned za profíky

Márys a Víťa Středočeské Milovice byly v minulosti známé především jako sídlo na dvacet let dočasně rozmístěných sovětských vojsk. Když pak jednoho krásného dne Rudá armáda odtáhla, zbyla po ní opuštěná kasárna a kilometry dlážděných cest pro přesun tanků. Co teď s nimi ? Dlouho to vypadalo, že nikdo neví. Naštěstí se našlo pár chytrých hlav, a byli to shodou okolností Sokoli z nedalekých Jabkenic, kteří přišli s nápadem přivést do prostoru cyklisty a přeměnit Milovice v takové malé české Roubaix. Po úspěchu prvního ročníku začal věhlas závodu vzrůstat a v loňském roce se podařilo Pavé tour začlenit do nabitého kalendáře UAC. Profesionálové z kategorie Elite tak dostali jedinečnou příležitost poměřit síly se špičkou amatérského pelotonu. A byla to zajímavá konfrontace, ve které kromě výkonnosti a taktiky rozhodovala i loterie v podobě častých defektů. Na ty doplatil i jeden z hlavních favoritů Václav Nežerka, který píchnul celkem čtyřikrát a navzdory týmové podpoře se už do vedoucí skupiny nevrátil. V cíli ho navíc přespurtoval Petr Beneš z domácího Cyklokros teamu. Václavovi budiž útěchou celkové vítězství týmového kolegy Davida Dvorského. Také druhého v pořadí Jonáše Vojtěcha ze Sparty dobře známe, startoval například předloni v Posázaví, což jen dokazuje, že UAC nejsou žádná Béčka. Naši startovali dva a rozhodně se neztratili. Víťa Novák dojel v hlavním pelotonu na 24. místě, pátý z amatérů a první z UAC kategorie A. Máme tedy první zlato, i když jen virtuální, protože pořadatelé UAC nevyhlásili. Marek Andrejs bohužel kvůli kolizi z hlavní skupiny vypadl, ale i tak zabojoval a nechal za sebou taková jména jako je Michael Somr nebo Petr Novák. V kategorii mu patří druhé místo. Takže po letech opět double. Krásná práce, Modré šípy. Kamil Oprsklý, CFC, Milovice

Funus se nekonal

Úvodní časovky se střídavými úspěchy

Martin Šurányi Start nového ročníku UAC v pražských Kbelích byl letos kromě napjatého očekávání provázen i pochybnostmi. "Nechápu pořadatele, jak chtějí zachovat korektnost zavodu", mohli jsem se dočíst na nejmenovaném pražském cyklistickém serveru, "hustota provozu, přechody pro chodce, průjezdy křižovatek." Nebo na jiném místě: "Dva semafory, spousta úzkých míst, asfalt děravý, zatáčky plné kamínků." A tak dále. Pořadatel nakonec nevydržel a vydal oficiální stanovisko: "Nerozumím tomu, jak může být například nebezpečná zatáčka. Na kole existují dvě zásadní věci, a to brzdy a hlava. Za plného provozu se jezdí vpravo a když někdo nepoužije ani hlavu ani brzdy, tak na závodě nemá co dělat. A přechody ve Vinoři snad nebude takový problém. Jestli zrovna nepůjde procesí na hřbitov, tak lze projet bez ztráty vteřinky i bez omezení chodce." Žádný pohřební průvod ani jiné mimořádné události nakonec průběh závodu nenarušily a přítomní diváci mohli zatleskat Tomáši Kotrlíkovi z Lawi, který v závodě zvítězil před svým stájovým kolegou Vítkem Mužíkem a Miroslavem Švábem z Brna. Náš Víťa Novák obsadil 26. místo, Martin Šurányi byl 80. a Honza Vševid 101. O týden později v Bášti se - už bez dohadů - situace v podstatě zopakovala. I tentokrát vyhráli Lawiňáci Kotrlík a Mužík a ani si nevyměnili pořadí. Našim se dařilo lépe, zejména Vítkovi, který skončil dvanáctý a získal bronzovou medaili v kategorii A. Márys dojel 44. Martin Šurányi 77., Honza Vševid 113. a s výkonem dosti nespokojený Vašek Novák 114. Neboj, Václave, vytrvej a lepší časy přijdou. Na závěr je třeba vyzdvihnout zodpovědný přístup našich horských myslivců Mártyho a Honzy, kteří si v zájmu lepších závodních výsledků na silnici neváhali pořídit silniční kola. Však to také bylo na výsledcích vidět. Jen tak dál, chlapci.

Rozjet nepříteli spurta ...

Šlapkovský PRS zpátky v Hřebči

Spurt v Hřebči Po roční odmlce způsobené destrukcí silnice se tradiční První šlápnutí vrátilo na domácí okruh s centrem v Hřebči, kde navzdory deštivému počasí přivítalo početný balík více než stovky cyklistů, zvědavých na to, jak dopadne úvodní měření sil v závodě s hromadným startem. Jako první se na trať vydali jezdci kategorie AB. Necelých 60 kilometrů na zvlněném okruhu však nestačilo k významnější selekci silného balíku, takže do cílového stoupání přijela celá hlavní skupina pohromadě a rozhodovalo se až ve spurtu. Nás zajímalo, jak se s nastalou situací popasuje dvojice našich reprezentantů. Zkusí to tempař Vítek na dlouhý, nebo raději rozjede finiš pro spurtéra Máryse ? Nakonec došlo na jedno i druhé a zároveň nic z toho. Víťa skutečně nastoupil, do poslední zatáčky najížděl z první pozice, ale jenom tak rozjel spurt pro soupeře v čele s Petrem Benešem. Tím Benešem, který nám loni o bod vyfouknul žlutý trikot. "Raději bych to - když už - rozjel někomu jinému" řekl náš leader po závodě "Ale nemohl jsem dělat nic jiného. Takové zrychlení nemám a fintu s dlouhým nástupem už mi nikdo nežere." Konečné šesté místo ale není zas tak špatné a vyneslo nám stříbrnou medaili v kategorii A. Marek Andrejs dojel 11., v Áčku byl čtvrtý. Vašek Novák rozjel závod výborně, udržel se ve skupině nejlepších, ale o naději na dobré umístění ho připravil defekt. Co se nepovedlo v jedničce, to přinesl závod druhé divize, kde do cíle dojel osamocený uprchlík Vít Mužík z Lawi, následovaný trojicí jezdců, z nichž byl nejrychlejší Vítkův kolega Libor Janoušek, který k nevoli přihlížejících tifosi přespurtoval domácího Jiřího Zárybnického. Naši v druhém balíku chyběli. Asi na ně bylo moc vlhko.

U Pijasů jako doma

Časovka v Knovízi opět bez chyby

Marek Andrejs Není to až tak dávno, kdy jsme na stránkách našeho listu přivítali novorozený závod (viz Zpravodaj č. 51) a hle: Knovízská časovka vstupuje do druhé pětiletky své existence. Cyklistický spolek Pijas je našemu klubu blízký nejen geograficky (společně sdílíme okres Kladno) a modrobílými barvami, ale i duchem, o čemž svědčí například převzaté Dášiny lístečky, ale hlavně celková, spíše nízkorozpočtová filosofie, upřednostňující závodění před happeningem. U Pijasů byste tak marně hledali slavobrány, mažoretky nebo dechovou hudbu, tím spíše však můžete počítat s citlivě volenou tratí, profesionálním přístupem pořadatelů, klapající organizací, rychlým a bezchybným zpracováním výsledků. A to vše za rozumný peníz bez sankcí za platbu na místě. U Pijasů jsme se zkrátka cítili jako doma. A protože Knovíz je z Kladna doslova přes kopec, není divu, že jsme na startu 6. ročníku populární časovky do vrchu napočítali rovných sedm kladenských dresů. A nebyly jen do počtu. Nejlepší výsledek udělal podle očekávání náš forhont Víťa Novák, který zajel čtvrtý nejlepší čas, vybojoval stříbro v Áčku a větší zásek zaznamenal pouze na tentokrát bezkonkurenčního Michalea Somra. Překvapením, i když ne zas tak velkým, je výborný výkon a bramborová medaile Marka Andrejse, který se postupně zabydluje mezi špičkou pelotonu UAC. Standartně slušně zajel Luboš Černý, bajkeři Martin Šurányi a Honza Vševid si postupně zvykají na úzké pláště a rozhodně se mezi specialisty neztratili. Také pan Kolbaba si letos polepšil a dotáhl se na dohled největších soupeřů včetně Pepy Slavíka. Blýská se na lepší časy ? Uvidíme. Každopádně časovka Knovíz, sečteno a podtrženo - slušná práce.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Výroční členská schůze CFC 22.11. v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Také Klikáče na nových stránkách

Klikovy vrchy Po úpravě webových stránek závodu Kolem Posázaví jsme kompletně přepracovali také ...

Nová prezentace závodů CFC Kladno

Kolem Posázaví Stránky závodů pořádaných CFC Kladno doznávají po letech významných změn. Jelikož se ...

Běžecké dresy finišují

V cíli V cíli je očekáváme 23.12. odpoledne.
Dobrá zpráva pro všechny příznivce běhání. ...

Běhejte v modrém !

Týmové tričko Možná se to na první pohled nezdá, ale řada členů cyklistického ...

DISKUSE

Nástěnka

13.2.2018 21:01 Kolbaba

A Klikáče budou mistrák, tak si je zatrhněte už teď. ...

Nástěnka

12.2.2018 21:34 Márty

Jj, pomalu to tu začíná žít, ale trochu se bojím, že to dopadne jako loni.
No, já mám minimálně 14 dní ...

Nástěnka

12.2.2018 21:05 Luboš

Vidím, že se začínáme budit. Je tam snad přes 20 závodů a započítává se 19 nej výsledků. Za 16 dní přichází ...

Nástěnka

10.2.2018 22:20 Márty

Vítku, gratulace k prvním bodům, už jsi v trháku :-)
Na UACu je předběžný kalendář závodů.
Vypadá pěkně, teď ještě vylézt ...

Nástěnka

9.2.2018 15:03 Kolbaba

První letošní body sebral Vítek za opravdu vydatný lyžařský závod v Jizerkách - 86 km je docela dálka. Víťa slíbil report, ...