FORHONT

1 Vít Novák1 408
2 Martin Šurányi349
3 Luboš Černý317
4 Marek Andrejs91
5 Daniel Šurányi85
6 Michal Novák51
7 Vojtěch Šurányi45
8 Jana Šurányi40
9 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Majkl15 700
2Márty13 150
3Spock3 099
4Ťuminka2 400
5laktos2 000
6Anakin1 975
7Jeff500
8Venca0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Unhošťský duatlon

21.9.2019 15:00

Unhošť, Sokolovna Melicharova ulice

UAC - Klikovy vrchy

22.9.2019 11:00

Lány

PBT VAŠÍ LIGY IX (10) - 10 km

25.9.2019 18:00

Praha - Braník

PBT VAŠÍ LIGY IX (10) - 5 km

25.9.2019 18:05

Praha - Braník

UAC - Poslední šlápnutí

28.9.2019 0:00

?
22. prosince 2015 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 94

Slunovrat na střeše Česka

Náš reportér účastníkem nočního výstupu na Sněžku

Východ slunce Možná to každý neví, ale vánoce původně nejsou marketingová akce, nýbrž křesťanské svátky. A tím spíše nebude každý vědět, že ani křesťané nemají na prosincový termín patent, protože zimní slunovrat se slaví už od pravěku, jakmile si lovci mamutů všimli, že Slunce má vůči světovému rovníku nejmenší deklinaci. Když jsme se doslechli, že skupina nadšenců z blízkého i vzdálenějšího okolí hodlá oslavit svátek světla stylově na nejvyšší hoře České republiky, řekli jsme si, že u toho zástupce našeho klubu sportsmenů nesmí chybět. A abychom si náhodou během výstupu neuřízli ostudu, rozhodli jsme se vyslat našeho nejvýkonnějšího člena Vítka Nováka, který měl zároveň za úkol podat o celé akci svědectví. Tak jak to letos probíhalo ? "O výstupu jsem je dozvěděl od Jakuba Šnajdra. Ten tam byl už loni a přesvědčil mne, že východ slunce na Sněžce je věc, kterou prostě musím vidět." Počkejte, východ slunce, to znamená, že jste museli jít v noci. "Přesně tak. Z Pece pod Sněžkou jsme měli vyrážet ve 4 hodiny ráno, takže sraz na Kladně byl kolem půl jedné. Moc jsem se nevyspal." Hory v noci, není to nebezpečné ? "Ani ne. Jednak jsme všichni měli čelovky a jednak jsme je první půlku cesty kvůli přesvětlené obloze ani nepotřebovali." V Obřím dole je ale lavinový svah ... "To ano, ale letos není nikde žádný sníh, takže bez problémů." Nebáli jste se, že nic neuvidíte, když je všude zataženo ? "Nebáli. Je inverze a mraky leží ve výšce asi 1000 metrů. Nahoře bylo jasno. Nebo vlastně temno." A stihli jste to ? "Až moc dobře. Po cestě jsme se hecovali a šli docela ostře, takže na Sněžce jsme byli v 6 a museli skoro dvě hodiny čekat. Byla nám dost zima, ale stálo to za to." Pěkné fotky. Půjdete příště zas ? "Uvidíme za rok. Teď si jdu lehnout." Tak dobrou a ahoj, slunce, vítej k nám.

Trika jsou na cestě

Last minute dárky nakonec budou
Kamión s dárky Pro ty z vás, kteří jste si objednali týmová trička CFC, máme dobrou zprávu. Pokud vše dobře dopadne, tiskárna se nezadrhne, kamión nenabourá a zásilku nesežerou moli, máme přislíbeno, že dodávka oblečení bude k dispozici odpoledne 23. prosince. Koordinátor akce pan Kolbaba přislíbil, že jakmile zásilku převezme, bude našim členům k dispozici a v přestávkách mezi balením dárků, porcováním kapra a mícháním bramborového salátu bude za úplatu vydávat objednané zboží. Celkem máme objednáno 25 pánských, 6 dámských a 5 dětských kousků a vzhledem k slušnému počtu budou i ceny slušné, takříkajíc baťovské, konkrétně 139 Kč za dospělé a 109 Kč za dětské. Takže se těšte, sledujte náš web a připravte si drobné.

Náš člověk v Koločavě

Exkluzívní reportáž z putování po Ukrajině, část 10

U chaloupky 8. září. Ráno se probouzím a vylézám z příbytku, kde u postele spalo i moje kolo. Zamířím do kadibudky a hned v úrovni očí mne přivítá vysoký sloupec použitých hajzlpapírů, které se tu dávaly vedle a pak pálily v kamnech. Tuto situaci jsem už zažil na Slovači. Krásný pohled. Serjoža měl taky zkřivený úsměv a cigáro v puse, když jsem vylezl ven. Asi si myslel, že budu něco říkat. Neřekl jsem nic. Pak jsem se musel přivítat s jeho rodinou, byli to taky vstřícní lidé. Dnes jsem nikam nespěchal, na hranici 25 km, a tak jsme si hoďku povídali. Pak vytáhnout kolo z příbytku, ještě si beru zabalenou snídani na rozloučenou a Serjoža mě doprovází za humna. Tak a natočit kolo směr Slovač, 3-2-1-teď. Sakra, tak už se rozjeď, já vím, že se ti Ukrajina líbí, ale musíš domů. Po levé straně mě doprovází řeka Už, ale do hlubokého údolí pro mlhu nevidím. Po vjezdu do národního parku ještě nabírám poslední vodu z horského pramene. Jak postupně sjíždím do údolí, tak mě řeka svojí dravou silou zdraví. Je to znamení, že jsem spadl z 800 do 250 m.n.m. Najednou po pravé straně vidím hřiště, kde místní krávy hrajou fotbal. Už vytahuju foťák, aha, ony žerou trávu. Ale vypadalo to fotbalově krásně. Příjezd do města Velykyj Bereznyj pro mě znamená, že za 1,5 km už bude Slovač. Procházím město, kde bych utratil hřivny, ale domorodci říkají, ať raději počkám na hranici. Město nedobrovolně opouštím, kolo i já jsme smutní, že nám Ukrajina končí. Na hranicích mě zaujal obchod s cukrovinkami podél zdi v 7 metrech od podlahy ke stropu a naproti němu další s obrovským výběrem alkoholu. Ujala se mě prodavačka a provedla obchodem s výkladem, co kde mají. Asi chtěla zbytek hřiven, ce se mi válely po kapsách. Po společné fotce jsem vyšel na hranici, kde jsem se otočil do vnitrozemí a slíbil, že se vrátím. Potom jsem se dobrovolně vzdal celníkům. Bylo jasné že je konec a moje cesta už povede jenom přes Slovač domů. Loučím se se všemi, kteří mi věnovali čas a se zemí, která ve mě zanechala hluboký zážitek a taky smutek z chudoby a války, které jsou velice nešťastné. Tak někdy nashledanou.
Z Ukrajiny Zdeněk Mračko

A to je od nás letos vše

O zbytek si napište Ježíškovi
Stromeček

nebo Dědamrázovi

nebo Santaklauzovi

nebo Ježibabě

... nebo kdo u Vás doručuje.

Hezké vánoce !

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ ! Příprava nových dresů finišuje

Montáž CFC 

2019 Dnešním dnem uzavíráme první kolo hlasování o nové podobě ...

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

DISKUSE

Nástěnka

12.9.2019 14:56 Kolbaba

PŘIŠLY DRESY.
K vyzvednutí po dohodě už dnes večer.
Ceny:
Triko Razor n. Carbon X: 1815,-
...

Nástěnka

11.9.2019 9:10 Márty

Zdar chlapci, co víkend? Máme Račice a vrchaře.
Já pojedu jen sobotní Račice. Dáme společný odjezd ze Sletiště? ...

Nástěnka

26.8.2019 18:32 Luboš

Dobrá zpráva Michale, díky ti. Tzn., že Klikáče už by mohli být v novém? ...

Nástěnka

24.8.2019 0:53 Kolbaba

Přátelé, kamarádi.
Já teď budu dva týdny na dovolené a až se vrátím, přijdou mi v týdnu od 9.9. nové dresy. ...

Nástěnka

16.8.2019 19:25 Vítek

Taky myslim, ze 9 staci. Budu tam. ...