FORHONT

1 Vít Novák921
2 Martin Šurányi210
3 Daniel Šurányi85
4 Luboš Černý79
5 Michal Novák51
6 Marek Andrejs49
7 Jana Šurányi40
8 Vojtěch Šurányi25
9 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Majkl12 100
2laktos3 000
3Márty2 000
4Spock1 448
5Venca1 000
6Jeff500
7Anakin0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Mistrovství SAC ČR - Krnov - časovka jednotlivců

20.7.2019 12:00

Leskovec nad Moravicí

UAC - Rakovnické Cyklování - Silniční kriterium

20.7.2019 15:00

Rakovník - náměstí

Mistrovství SAC ČR - Krnov - hromadný závod

21.7.2019 8:30

Býkov u Krnova

Tatry Tour - dlouhá trať

27.7.2019 10:00

Horný Smokovec

Traty Tour - krátká trať

27.7.2019 11:00

Horný Smokovec
22. prosince 2015 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 94

Slunovrat na střeše Česka

Náš reportér účastníkem nočního výstupu na Sněžku

Východ slunce Možná to každý neví, ale vánoce původně nejsou marketingová akce, nýbrž křesťanské svátky. A tím spíše nebude každý vědět, že ani křesťané nemají na prosincový termín patent, protože zimní slunovrat se slaví už od pravěku, jakmile si lovci mamutů všimli, že Slunce má vůči světovému rovníku nejmenší deklinaci. Když jsme se doslechli, že skupina nadšenců z blízkého i vzdálenějšího okolí hodlá oslavit svátek světla stylově na nejvyšší hoře České republiky, řekli jsme si, že u toho zástupce našeho klubu sportsmenů nesmí chybět. A abychom si náhodou během výstupu neuřízli ostudu, rozhodli jsme se vyslat našeho nejvýkonnějšího člena Vítka Nováka, který měl zároveň za úkol podat o celé akci svědectví. Tak jak to letos probíhalo ? "O výstupu jsem je dozvěděl od Jakuba Šnajdra. Ten tam byl už loni a přesvědčil mne, že východ slunce na Sněžce je věc, kterou prostě musím vidět." Počkejte, východ slunce, to znamená, že jste museli jít v noci. "Přesně tak. Z Pece pod Sněžkou jsme měli vyrážet ve 4 hodiny ráno, takže sraz na Kladně byl kolem půl jedné. Moc jsem se nevyspal." Hory v noci, není to nebezpečné ? "Ani ne. Jednak jsme všichni měli čelovky a jednak jsme je první půlku cesty kvůli přesvětlené obloze ani nepotřebovali." V Obřím dole je ale lavinový svah ... "To ano, ale letos není nikde žádný sníh, takže bez problémů." Nebáli jste se, že nic neuvidíte, když je všude zataženo ? "Nebáli. Je inverze a mraky leží ve výšce asi 1000 metrů. Nahoře bylo jasno. Nebo vlastně temno." A stihli jste to ? "Až moc dobře. Po cestě jsme se hecovali a šli docela ostře, takže na Sněžce jsme byli v 6 a museli skoro dvě hodiny čekat. Byla nám dost zima, ale stálo to za to." Pěkné fotky. Půjdete příště zas ? "Uvidíme za rok. Teď si jdu lehnout." Tak dobrou a ahoj, slunce, vítej k nám.

Trika jsou na cestě

Last minute dárky nakonec budou
Kamión s dárky Pro ty z vás, kteří jste si objednali týmová trička CFC, máme dobrou zprávu. Pokud vše dobře dopadne, tiskárna se nezadrhne, kamión nenabourá a zásilku nesežerou moli, máme přislíbeno, že dodávka oblečení bude k dispozici odpoledne 23. prosince. Koordinátor akce pan Kolbaba přislíbil, že jakmile zásilku převezme, bude našim členům k dispozici a v přestávkách mezi balením dárků, porcováním kapra a mícháním bramborového salátu bude za úplatu vydávat objednané zboží. Celkem máme objednáno 25 pánských, 6 dámských a 5 dětských kousků a vzhledem k slušnému počtu budou i ceny slušné, takříkajíc baťovské, konkrétně 139 Kč za dospělé a 109 Kč za dětské. Takže se těšte, sledujte náš web a připravte si drobné.

Náš člověk v Koločavě

Exkluzívní reportáž z putování po Ukrajině, část 10

U chaloupky 8. září. Ráno se probouzím a vylézám z příbytku, kde u postele spalo i moje kolo. Zamířím do kadibudky a hned v úrovni očí mne přivítá vysoký sloupec použitých hajzlpapírů, které se tu dávaly vedle a pak pálily v kamnech. Tuto situaci jsem už zažil na Slovači. Krásný pohled. Serjoža měl taky zkřivený úsměv a cigáro v puse, když jsem vylezl ven. Asi si myslel, že budu něco říkat. Neřekl jsem nic. Pak jsem se musel přivítat s jeho rodinou, byli to taky vstřícní lidé. Dnes jsem nikam nespěchal, na hranici 25 km, a tak jsme si hoďku povídali. Pak vytáhnout kolo z příbytku, ještě si beru zabalenou snídani na rozloučenou a Serjoža mě doprovází za humna. Tak a natočit kolo směr Slovač, 3-2-1-teď. Sakra, tak už se rozjeď, já vím, že se ti Ukrajina líbí, ale musíš domů. Po levé straně mě doprovází řeka Už, ale do hlubokého údolí pro mlhu nevidím. Po vjezdu do národního parku ještě nabírám poslední vodu z horského pramene. Jak postupně sjíždím do údolí, tak mě řeka svojí dravou silou zdraví. Je to znamení, že jsem spadl z 800 do 250 m.n.m. Najednou po pravé straně vidím hřiště, kde místní krávy hrajou fotbal. Už vytahuju foťák, aha, ony žerou trávu. Ale vypadalo to fotbalově krásně. Příjezd do města Velykyj Bereznyj pro mě znamená, že za 1,5 km už bude Slovač. Procházím město, kde bych utratil hřivny, ale domorodci říkají, ať raději počkám na hranici. Město nedobrovolně opouštím, kolo i já jsme smutní, že nám Ukrajina končí. Na hranicích mě zaujal obchod s cukrovinkami podél zdi v 7 metrech od podlahy ke stropu a naproti němu další s obrovským výběrem alkoholu. Ujala se mě prodavačka a provedla obchodem s výkladem, co kde mají. Asi chtěla zbytek hřiven, ce se mi válely po kapsách. Po společné fotce jsem vyšel na hranici, kde jsem se otočil do vnitrozemí a slíbil, že se vrátím. Potom jsem se dobrovolně vzdal celníkům. Bylo jasné že je konec a moje cesta už povede jenom přes Slovač domů. Loučím se se všemi, kteří mi věnovali čas a se zemí, která ve mě zanechala hluboký zážitek a taky smutek z chudoby a války, které jsou velice nešťastné. Tak někdy nashledanou.
Z Ukrajiny Zdeněk Mračko

A to je od nás letos vše

O zbytek si napište Ježíškovi
Stromeček

nebo Dědamrázovi

nebo Santaklauzovi

nebo Ježibabě

... nebo kdo u Vás doručuje.

Hezké vánoce !

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ ! Příprava nových dresů finišuje

Montáž CFC 

2019 Dnešním dnem uzavíráme první kolo hlasování o nové podobě ...

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

DISKUSE

Nástěnka

18.7.2019 9:11 Luboš

Ahoj chlapci,
mám v plánu v sobotu vyrazit na část trati Krušnotonu. Samozřejmě autem minimálně do Mostu. Dále již kolmo. Odjezd ...

Nástěnka

7.7.2019 23:51 Kolbaba

Dík. Píšu si.
Když už píšeš ceny, tak připomínám, že ten ceník je bez DPH. ...

Nástěnka

5.7.2019 23:06 Honza Vševid

Tak po velkém měření všech proporcí bych chtěl požádat o tyto týmové hadříky:
- Kolekce ELITE
- n50078-MS08 : Dres ...

Nástěnka

5.7.2019 12:44 Kolbaba

Kdo jste tak ještě neučinili, napište mi, jaké kousky týmového oblečení budete chtít, ať to můžu zkompletovat a poslat objednávku. ...

Nástěnka

28.6.2019 19:54 Márty

Michale, byla by to určitě skvělá vyjížďka, ale tak trochu mi to nevychází časově :-( ...