FORHONT 2018

1 Vít Novák1 781
2 Marek Andrejs599
3 Luboš Černý398
4 Martin Šurányi306
5 Michal Novák189
6 Petr Vermach42
7 Karolína Vševidová40
8 Jan Vševid36

FORHONT 2019

1 Vít Novák53
2 Marek Andrejs49

S.K.PODRAZ

1Venca2 200 000
2laktos1 310
3Jiřina1 100
4Majkl1 000
Márty1 000
6Jeff0
Dudu0
Anakin0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Vánoční běh Třtice

26.12.2018 10:30

Kulturní sál ve Třtici
27. listopadu 2015 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 93

Klobouk pro forhonta

Kladenský forhont 2015: 1. Víťa, 2. Márys, 3. Luboš

Forhonti Víte, kdo je to forhont ? U nás v redakci jsme skoro všichni zkušení mariášníci, a tak jsme předpokládali, že to musí vědět úplně každý. Nicméně letmý průzkum mezi členskou základnou během výroční schůze ukázal, že tomu tak zdaleka není a že bude na místě trocha osvěty. "Slovo forhont pochází z německého Vorhand a můžeme je přeložit jako předák." řekl nám místopředseda České mariášové asociace ing. Flek "V mariáši je to hráč, který sedí za rozdávajícím, je dotazován v licitaci a bude vynášet (pokud se nebude hrát betl nebo durch), ve voleném mariáši pak hráč, který volí trumfy. Mezi karbaníky bývá zvykem označovat forhonta kloboukem." A co má karban společného s cyklistikou ? Někdy mnoho. Obojí je v podstatě individuální sport, ale s významnou kolektivní interakcí. V obojím vám může protihráč nahrát i spoluhráč zavařit. V obojím hraje významnou roli štěstí, ale v dlouhodobé perspektivě se prosazuje kvalita. A co si budeme povídat, obojí se hraje o peníze. Když jsme tedy hledali vhodný název pro nově zalouženou klubovou bodovací soutěž, padla nakonec volba právě na Forhonta. Přeneseným výrazem slova předák navíc chceme dát najevo, že CFC Kladno je klub z ocelového města, žádná pražská kavárna. Pravidla bodovací soutěže jsme zveřejnili už dávno, připomeňme jen, že vzorec pro výpočet bodového zisku je dílem ředitele sázkové kanceláře Podraz Vito Newmanna, základem je koeficeient, čili maximální možný počet bodů v případě vítězství a na dalších místech je zohledněn poměr umístění a počtu účastníků. Koeficient odráží významnost, nikoli obtížnost závodu. Zvláštností je, že nebodujeme pouze silniční cyklistiku, ale i jiné sporty. Přesný taxativní výčet není uveden, ale jde o sporty, které bychom mohli označit jako silniční cyklistice duchem blízké. Kromě MTB a cyklokrosu obodujeme například běh na nohách i na lyžích, triatlon či plavání ale ne třeba golf, šachy či gorodky. Slavnostní vyhlášení výsledků a dekorování vítěze proběhlo během výroční členské schůze v restauraci Máka. Putovní modrý klobouk s logem CFC letos zaslouženě vyhrál vicemistr UAC Vítek Novák, který má započteno celkem 25 podniků, získal 2 154 bodů, 2 zlaté, 5 stříbrných a 3 bronzové medaile. Druhé místo obsadil stále se lepšící Marek Andrejs s 1137 body v 18 akcích a třetí naše dlouholetá spolehlivá opora Luboš Černý s 15 závody a 674 body. Zajímavé je, že nejvyššího průměrného bodového zisku dosáhl celkově čtvrtý Evžen Šmatlák se 112,6 body na závod. Ten zároveň ukazuje, že Vítek nemá první místo do budoucna nijak předplacené. Chce to jen závodit, závodit a závodit. Potěšitelné je, že celkem bodovalo 14 členů a snad tedy konečně začínáme více jezdit a letošní sedmé místo v týmové klasifikaci UAC by nemuselo být posledním slovem.

První cena předána

Nealko na správné adrese
Vítěz s cenou V reprezentačních prostorech CFC Kladno došlo koncem listopadu k avizovanému předání hlavní ceny vítězi sedmého ročníku populární sázkové soutěže kanceláře SK Podraz. Jak známo, vítězem se už podruhé stal Václav Nežerka, známý kromě svých nesporných cyklistických kvalit také odmítavým postojem k alkoholickým nápojům. V parafrázi na slavného filmového hrdinu se tak nabízí nazvat vítěze Limonádovým Vencou. Ale ani tato přezdívka tak docela nesedí. Náš redaktor totiž při předávání ceny vyzvěděl, že laureát například iontové nápoje popíjí pouze ve velikém horku a většinu času jezdí o chlebu a vodě, prokládané občas minerální vodou Bič. A aby se nezpronevěřil svému jménu, po 20. hodině nepozře ani pizzu. S takovou životosprávou mohou žrouti v naší redakci polemizovat, lze s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat. Vencovy sportovní výsledky hovoří za vše. Blahopřejeme, Václave, přejeme Vám dobrou chuť a rychlou regeneraci.

Náš člověk v Koločavě

Exkluzívní reportáž z putování po Ukrajině, část 9

Klikatá cesta 7. září. Když mě dnes po ránu chtěli domácí vytáhnout z postele, jsem po námitce, že je brzo, zjistil, že mám po celou dobu pobytu na Ukrajině o hodinu méně. Kam se poděla moje cestovatelská zkušenost ... Neznalost neomlouvá, stydím se. Při snídani s celou rodinkou vzpomínáme na včerejší zábavný večer. Ale je čas rozloučit se. Vyzvedávám kolo z chlívku, kde přenocovalo ve společnosti slepic a vepře a domácí mě vyprovází za humna. Tam ještě zamávám dvěma ženám, co mne včera vítaly. Bydlí tu teprve dva měsíce, utekly z Luhanska kvůli válce. Po ránu je všude kolem mlha. Ukrajinsky se to řekne tuma, což říkají i naše malé děti, když se učí mluvit. Kvůli snížené viditelnosti jsem skoro přehlédl skupinky spících psů bezdomovců, zachumlaných do sebe. Taky bych ještě zalezl do postele. Asi po hodině jízdy mlha opadla a nastalo vedro. Po 25 km jsem přejel hranici národního parku Vysokyj a začalo klikatící se stoupání do hor. Vyjel jsem do výšky 800 m.n.m. a příroda opět neměla chybu. Často jsem zastavoval, fotil, natáčel, prostě mi to bralo dech. Nakonec ani nevadila špatná děravá silnice. Byl jsem rád, že nemusím spěchat, taky proto, že už budu přejíždět na Slovač. Mohl bych už dnes, ale chci si to tu ještě užít. Dneska se konečně vyspím ve stanu. Ne že by mi vadilo spaní v posteli, ale přece jen, můj pravý byt je stan. Jak tak odpočívám a rozhlížím se kolem, vidím, že nejsem sám. Přišel ke mně Polák, který se tu věnoval lezení po horách. Docela dlouho jsme si povídali o cestovatelských zkušenostech. Dnes jsem toho moc nenajel. Po 80 kilometrech jsem to zapíchnul ve městě Žornava. Při prvním pivu vytahuji deníček a píši zážitky, když za mnou začali chodit místní se zájmem, kam mám namířeno. Ukázalo se, že zase všichni dělali v ČR. Až na jednoho, který u mě zůstal a se kterým jsem se docela dobře bavil. Nakonec jsem dostal nabídku na přespání. Takže už čtvrtý den nebude stan. Ještě sedíme u piva, když vtom přišlo pět mlaďasů, tak nějak divně oblečených. Rukavice jako já na kolo, na sobě černé oblečení a velké bágly. Serjoža povídá, že ti kluci ještě dnes odjíždějí do války a přišli se rozloučit s tím, že se možná už nevrátí. To odhodlání bojovat za svou zem na nich bylo dost vidět. Až mi z toho šel mráz po těle. Taky na mne hned vyrukovali, jestli bych já šel bojovat za ČR, což mne v tu chvíli docela zaskočilo. Když jsem dlouho neodpovídal, vrhali na mě takové divné pohledy, tak jsem raději přitakal, že jo, šel bych bojovat. Kluci byli spokojeni a mně se ulevilo. Fuj, to byla situace. Konečně přijela z práce Serjožova žena, a tak jsme se rozloučili a odešli domů, kde už byla připravená večeře od jeho vynikající starostlivé tchýně. Protože už bylo dost pozdě, tak hned po večeři do hajan s myšlenkami na poslední noc na Ukrajině. Dobrou noc, přátelé.
Z Ukrajiny Zdeněk Mračko

Do lesa v barvách CFC

Ohlédnutí za bajkovou sezónou
Naši bajkeři Ani bajková sekce CFC Kladno pro tento rok nezahálela a barvy našich dresů tak byly vidět i na startu závodů horských kol. Jeden z největších a nejmasovějších závodů se každoročně jezdí druhý říjnový víkend v Jizerských horách pod názvem ČT Author Cup. Tento rok se jel již jubilejní 20. ročník. Pro dvojici jezdců CFC Martina Šuranyiho a Honzu Vševida, nebyl prestižní závod žádnou novinkou, zúčastnili se ho již poněkolikáté. V minulých letech zde zažili teploty klesající pod bod mrazu, déšť i krupobití, ale vždy dokončili. Letos bylo jinak, závod provázelo krásné slunečné počasí s teplotami do 15 stupňů, které přilákalo na start maximální možný počet 3500 cyklistů. Jelikož kapacita trati neumožňuje vypustit takovou masu závodníků najednou, je start rozdělen do vln po 600 lidech v rozestupu 5 minut. Rozmístění je dáno výsledky v minulých letech. Na startu jsme zaznamenali i profesionální závodníky a známé osobnosti (Ondřej Synek, Dominik Hašek, Dušan Kožíšek apod.) Vítězem se stal Pavel Boudný z týmu Česká spořitelna – Accolade s časem 1:56:26. Naši horalové startovali z druhé vlny a v celkovém pořadí si vyjeli krásné 599. a 600. místo. Nesmíme také zapomenout na zázemí našich bajkerů, které přišly podpořit manželky, ale i prezidentka našeho klubu Dáša Semencová. Mezi fanoušky byli i zástupci našeho dorostu Dan a Vojta Šuranyi s dámským doprovodem Karolínkou Vševidovou. Honza Vševid se zúčastnil i dalších závodů. Rakovnické cyklování je zařazeno do seriálu UAC, měří 48 km a náš borec vyjel 93. místo ze 144 závodníků. Trať zdolal v čase 2 hodiny 24 minut a mezi muži UAC vybojoval bronzovou medaili. Srpnový Berounský cyklomaraton na 45 km prověřil účastníky krkolomnými výjezdy i sjezdy, často připomínajícími sjezd po lomové stěně, a pro Honzu nebyl žádnou novinkou. Letos trať zdolal v čase 2:26 na 172. místě z 328 závodníků. Co dodat závěrem? Snad hodně štěstí v dalších ročnících a pokud možno bez úrazů.
Jan Vševid

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

Klínovec na obzoru

Klínovec na obzoru I když to tak chvílemi nevypadá, máme tu zase ...

Výroční členská schůze CFC 22.11.2017 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Také Klikáče na nových stránkách

Klikovy vrchy Po úpravě webových stránek závodu Kolem Posázaví jsme kompletně přepracovali také ...

DISKUSE

Nástěnka

25.11.2018 21:30 Luboš

Tak tento rok bys tam mohl dát koťátka v košíku. Takové dvou měsíční intermezzo... ...

Nástěnka

25.11.2018 16:18 Kolbaba

Ještě nebyla schůze a možná ještě něco napíšu. A ten křeček je plch velký (Glis glis). A loni o vánocích vám ...

Nástěnka

23.11.2018 11:49 Luboš

No Michale, co to je? Já čekám, že už tam vložíš toho křečka nebo co to je a popřeješ nám klidný ...

Nástěnka

15.11.2018 19:24 Kolbaba

Všimněte si, že dva chlapci už bodují pro rok 2019. Tak kdo máte nějaký závod, dejte vědět. ...

Nástěnka

23.10.2018 21:07 Kolbaba

Jménem redakce vyslovuji pochvalu dopisovatelům Mártymu a Márysovi za reportáže ze závodů. Tak je to spravne, tak to ma byt! ...