FORHONT

1 Vít Novák27

S.K.PODRAZ

1Majkl219 601
2Honzis186 121
3Jiřina41 348
4dudu33 416
5Anakin3 000
6Jeff1 200
7laktos1 000
Márty1 000
Venca1 000
10nacelnik900

NEJBLIŽŠÍ AKCE

17. října 2015 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 92

Třikrát stříbrné Klikáče

Výborné vystoupení CFC Kladno na domácím šampionátu
Tři stříbrní Když jsme byli pouhý rok po znovuzrození staroslavných Klikových vrchů pověřeni uspořádáním mistrovského závodu, byla to pro nás na jedné straně pocta, na druhé straně závazek a starost. Podaří se zvládnout domácí šampionát pořadatelsky i závodnicky ? Dokážeme připravit důstojný, tvrdý a spravedlivý závod a neztratí se v něm naši reprezentanti ? S odstupem času můžeme říci, že se podařilo. Bohudíky. I když vyjednávání s úřady nikdy není jednoduché, hlavně psychicky, podařilo se nám získat všechna razítka a zachovat loňskou trať. Protože rozpočet závodu významě vylepšila dotace od města Kladna, za kterou ještě jednou děkujeme, ubyla nám starost se sháněním peněz. Ukázalo se, že máme dobře fungující pořadatelský tým, který zvládl zabezpečení trati i zpracování výsledků. A samotné vyhlášení nejlépe odpovědělo i na druhou otázku. Byli jsme vidět. A nejen to, takové představení cyklistů CFC Kladno novodobá historie klubu nepamatuje. Devět startujících, tři pozice na stupních vítězů, druhé místo v hodnocení týmů. To je Kladno, jak ho chceme vidět. Snad jen nějaké to zlato chybělo. Ale nebuďme neskromní a podívejme se blíže, jak závod probíhal. V kategorii AB byla radost pohledět na našeho ladera Vítka. Ten zajel jeden ze svých nejlepších závodů, od začátku pracoval na špici, přispěl k odjetí pětičlenné skupiny, již se několikrát pokusil ve stoupání i ve sjezdech roztrhat. Nakonec ale dojelo všech pět pohromadě a ve spurtu vyhrál Michael Somr před Petrem Benešem, který získal zlato v kategorii B. Víťa byl čtvrtý a trochu zklamaný, ale stříbrná medaile v Áčku a hlavně předvedný výkon jsou skvělé. Zajímavé je, že podobný scénář měl i závod druhé divize. Také zde odjela skupina, tentokrát čtyřčlenná, a také zde jsme měli zastoupení v osobě výborně jedoucího Evžena Šmatláka. Zvítězil Libor Janoušek před Miroslaven Kakačem, mistrem kategorie D. Evžen si dojel pro stříbro v kategorii C. Tak se nám to líbí, pánové, když ještě zapracujete na spurtu, nebude to mít chybu. A do třetice všeho dobrého: V kategorii E získal stříbrnou medaili sporadicky, ale stále výborně jezdící Pavel Mařík. Ale i další kladenští se ukázali v dobrém světle. Marek Andrejs dojel třináctý, Luboš Černý 41., bratři v triku Vašek Novák, Martin Šmatlák a Tomáš Nový na 36., 37. a 40. místě, Martin Šurányi na traktoru 46. V týmech jsme byli druzí za Šlapkami. Radost pohledět, jen tak dál. Kamil Oprsklý, CFC, Bratronice

Dvojka ...

O bod. Tak spánembohem ...

Dvojka Nepíše se to snadno, ale nedá se nic dělat. Už už to vypadalo, že jezdec CFC Kladno po deseti letech zvítězí v celkové klasifikaci UAC, my si ve vitrině vystavíme šampiónův žlutý trikot a budeme se s ním do omrzení chlubit. Ale sklaplo nám. A kdyby jen to, vítězství jsme ztratili v posledním závodě. A kdyby jen to, rozhodoval záludný výmol v Hobšovicích, Vítkův defekt a následný milimetrový Benešův spurt, videorozhodčí a v součtu jediný bod z 1619. Zkrátka pech. Skoro to vypadá, jako bychom neúčastí v závodě o trofej Rokycan urazili Koloboha. To je bratranec mariášového Kartiboha, má na starosti štěstí a urazíte ho nerozvážným nakládáním s rozdanými kartami. Jenže Vítek závod nevynechal z lehkovážnosti, ale proto, že pomáhal s organizací Klikových vrchů, a hlavně - sportovec se nevymlouvá na božstva. Musíme totiž sportovně přiznat, že Vítkův přemožitel Petr Beneš si vítězství zasloužil přinejmenším za to, jak se dokázal doslova v poslední chvíli chopit příležitosti. Kurs na zisk prvního, druhého a třetího místa v posledních třech závodech by byl jistě hodně vysoký. Navíc, až zklamání odezní, jistě oceníme výkony, jaké náš leader během celé sezóny předváděl. Dvě zlaté, pět stříbrných a tři bronzové medaile, to není jen tak. K tomu zřetelný nárůst výkonnosti a respekt, ketrý si mezi soupeři dokázal získat. To jsou přísliby do budoucna.
A dvojka je také pěkná známka.

Náš člověk v Koločavě

Exkluzívní reportáž z putování po Ukrajině, část 8

U Sergeje 6. září. Po dnešním ranním probuzení mě čekala pravá cyklistická snídaně, dokonce s předkrmem. Med po lžičkách a teplá voda, pak ovesná kaše s medem, marmeládou, jablky a tak. Profíci to budou znát. Kde jsou moje tradiční snídaně až po 50 kilometrech nalačno se dvěma sušenkami po ránu. S narvaným břichem se loučím s paní domácí a Petrov mne vyvádí ze Lvova mým dalším směrem. Po cestě se chlubí starým a novým letištěm. Pěkné, i mně se líbilo. Pak přišlo rozloučení, velké díky za vše a přání šťastné cesty. Dnešní den je pro mě vlastně vrcholem mé cesty, poněvadž od teďka otáčím kolo zpátky na západ. Popravdě řečeno nejsem vůbec rád, protože mne srdce táhne dál, ale všechno má svůj konec. Dnešní cesta je navíc nezáživná, nezajímavá, jsou to podobně jako do Lvova samé roviny. Mám pocit, že už snad nic nezažiju. Asi je to tím, že se vracím domů. Od Petrova jsem dostal kontakt na kamaráda Sergeje, u kterého bych dnes mohl přespat. Tak snad ještě bude sranda. 136 km do Pilnice uteklo jako nic, tak ještě do hospody na zasloužené pivo a pátrat po Sergejovi. Jenže kde ho hledat, vesnice jsou jako bez života, lidi nějak scházejí. Až asi po 45 minutách jsem se konečně dopátral. Ta paní na poli je prý jeho žena. Když jsem se přiblížil, říkám si, no potěš, paní je asi je po mně. Malá, tlustá, vousatá. Všechny zuby zlaté. Už jsem se chtěl obrátit a odjet, když vtom se seběhly další zvědavé ženy a hned ke mně. Asi chtěly vidět tuláka, jak mě nazývá moje moravská maměnka. V obležení místních vytahuji papír od Petrova a ptám se po Sergejovi. Jak to uslyšela, paní domácí okamžitě zahodila motyku, zatáhla mě domů, sáhla pro vodku a hned davaj stakan. Po třech panácích se dostavil Sergej a pokračovalo se. Sergej vypadal normálně. Jak přišel do pokoje, bylo to, jako bychom se znali léta letoucí. Neuvěřitelné. Padli jsme si kolem ramen a už se zase nalévalo a jedlo. A nalévalo. Slovani jsou všichni bratři ... Ale čas se nachýlil. Ještě uklidit kolo do chlívku, vykoupat a do hajan. Opět naducaná peřina, koberce na zdi. Tak to je stejné jako v Holyni, pro mne opět pětihvězdičkový hotel. Všem přátelům cyklistiky přeji dobrou noc.
Z Ukrajiny Zdeněk Mračko

Venca podruhé

Na rozloučenou s UAC mistrem hazardu

Venca Je veřejným tajemstvím, že suverén UAC posledních let Václav Nežerka má stejně jalko celý klub Lawi namířeno k profesionálům. Však také letos nevyhrál v celkovém pořadí hlavně kvůli tomu, že občasnými starty v profipelotonu promeškal možnost nasbírat plný počet závodů. To ho ale nemusí příliš mrzet. Jednak svými absencemi přispěl k zajímavé zápletce, na které jsme měli i my svůj podíl, jednak si zvedl sebevědomí nečekaným umístěním v první desítce extraligového závodu v Rokycanech, ale hlavně dokázal obhájil vítězství v S.K. Podraz z roku 2011. To se dosud nikomu nepodařilo. Je vidět, že kdyby to Václavovi náhodou u profíků nevyšlo, stále má ještě možnost živit se gamblerstvím. Pokud se vítězův vztah k alkoholu nezměnil, jistě ho potěší už dříve publikovaná informace, že hlavní cena je tentokrát ryze lihuprostá kombinace hodnotných produktů firmy Enervit. A ještě jedna zajímavá věc: Jelikož od jara používáme v celé databázi nové šifrování, které se týká i hesel v sázkovce, opravdu nevíme, s jakým heslem se účastník registroval. Tak je to správně. Na ověření totožnosti ale musíme jinak. "Možností, jak ověřit totožnost hráče, je víc. Jelikož uživatel jménem Venca sází dlouhodobě a z minula víme, kdo to je, volíme nejjednodušší způsob" řekl nám webmaster M. Coolbaba "Do nabídky jsme dali potvrzovací tiket, který Václav prostě podá. Jakmile se nám objeví tiket od uživatele Venca, považujeme totožnost za ověřenou. Heslo nemůže znát nikdo jiný. Pokud by se našel podvodník a tvrdil, že je Nežerka, přijde nám tiket s uživatelským jménem podvodníka a nedáme mu nic."
Kostrbaté ? Snad to vítěz pochopí.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Výroční členská schůze CFC 22.11. v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Také Klikáče na nových stránkách

Klikovy vrchy Po úpravě webových stránek závodu Kolem Posázaví jsme kompletně přepracovali také ...

Nová prezentace závodů CFC Kladno

Kolem Posázaví Stránky závodů pořádaných CFC Kladno doznávají po letech významných změn. Jelikož se ...

Běžecké dresy finišují

V cíli V cíli je očekáváme 23.12. odpoledne.
Dobrá zpráva pro všechny příznivce běhání. ...

Běhejte v modrém !

Týmové tričko Možná se to na první pohled nezdá, ale řada členů cyklistického ...

DISKUSE

Nástěnka

13.2.2018 21:01 Kolbaba

A Klikáče budou mistrák, tak si je zatrhněte už teď. ...

Nástěnka

12.2.2018 21:34 Márty

Jj, pomalu to tu začíná žít, ale trochu se bojím, že to dopadne jako loni.
No, já mám minimálně 14 dní ...

Nástěnka

12.2.2018 21:05 Luboš

Vidím, že se začínáme budit. Je tam snad přes 20 závodů a započítává se 19 nej výsledků. Za 16 dní přichází ...

Nástěnka

10.2.2018 22:20 Márty

Vítku, gratulace k prvním bodům, už jsi v trháku :-)
Na UACu je předběžný kalendář závodů.
Vypadá pěkně, teď ještě vylézt ...

Nástěnka

9.2.2018 15:03 Kolbaba

První letošní body sebral Vítek za opravdu vydatný lyžařský závod v Jizerkách - 86 km je docela dálka. Víťa slíbil report, ...