FORHONT

1 Vít Novák1 408
2 Martin Šurányi349
3 Luboš Černý317
4 Marek Andrejs91
5 Daniel Šurányi85
6 Michal Novák51
7 Vojtěch Šurányi45
8 Jana Šurányi40
9 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Majkl15 700
2Márty13 150
3Spock3 099
4Ťuminka2 400
5laktos2 000
6Anakin1 975
7Jeff500
8Venca0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Unhošťský duatlon

21.9.2019 15:00

Unhošť, Sokolovna Melicharova ulice

UAC - Klikovy vrchy

22.9.2019 11:00

Lány

PBT VAŠÍ LIGY IX (10) - 10 km

25.9.2019 18:00

Praha - Braník

PBT VAŠÍ LIGY IX (10) - 5 km

25.9.2019 18:05

Praha - Braník

UAC - Poslední šlápnutí

28.9.2019 0:00

?
30. září 2014 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 82

Klikáče 28: Vzkříšení

Návrat ztracené klasiky v režii vrchařů.

Pan ředitel a vítěz závodu Dobrých zpráv obecně nebývá na světě mnoho a když už se nějaká taková vyskytne, obvykle bývá poznamenána nějakým tím ale. Přesto se občas najde výjimka a my jsme rádi, že můžeme uveřejnit jednu z nich. Klikovy vrchy, které poslední léta přežívaly v nuceném útlumu, jak říkají lékaři na mašině, se letos podařilo odpojit od přístrojů a vrátit do závodního života. Ale co my už toho sběhali. To máte: policie Rakovník, policie Kladno, policie krajská, správa silnic ... výpis z pozemkové knihy, geodézie, JZD, MNV, ONV finanční referát, ONV zemědělský referát. A nakonec zajdete k notáři. Vlastně na odbor dopravy. Ale to už je naštěstí všechno za námi a v neděli jsme se u Berounky mohli naplno věnovat závodění. A bylo se věru nač dívat. Jestliže kdosi kdesi nazval Klikáče vrchařskou akademií, dalo se v závodě kategorie AB s dosti slušnou pravděpodobností předvídat, kdo prospěje nejlépe. A skutečně, dvojnásobný vítěz z předchozích let akademik Nežerka nenechal v nejtěžších pasážích stoupání na Leontýnu nikoho na pochybách, kdo je v kopcích nejlepší, a drtivým nástupem si vybudoval náskok, který pak úspěšně dovezl až do cíle. Osiřelá první skupina se však rozhodně nenudila, a to i zásluhou našich barev. Vítek Novák jako by chtěl připomenout, že podle původního názvu byl závod připsán jemu, bojoval jeko lev a přesilu favoritů z Lawi několikrát provětral tak, až jí to nebylo milé. Nebýt vytržené tretry ve spurtu, mohl určitě dosáhnout výš než jen na první desítku. I tak jeho výkon zaslouží absolutorium. Z dalších kladenských jsme na startu po delší době přivítali Petra Vermacha, který bohužel doplatil na defekt, a Martina Šurányiho, startujícího tradičně na horském kole. Další biker v kladenském dresu Honza Vševid se přijel toliko podívat a povzbudit, nicméně po sjezdu do Zbečna vypadal na trati jako jezdec v úniku a na chvíli zamotal pořadatelům hlavu. V závodě druhé divize byla selekce důkladnější a o vítězství nakonec bojovala čtveřice jezdců. Z nich byl nejrychlejší objev letošní sezóny polabský junior Jiří Jurečka, který v dojezdu udolal jak Miroslava Kakače z CSK Markus, tak Libora Janouška z Lawi. Hodnocení finiše bylo komplikováno faktem, že se vedoucí skupina druhého balíku smísila s druhou skupinou balíku prvního. Na tomto místě se sluší vyseknout poklonu teamu našich cílových rozhodčích, kteří za pomocí videozáznamu, aktuálních i archivních fotografií a webových vyhledávačů dokázali rozluštit místy značně komplikovanou tajenku dojezdu větších skupin cyklistů. CFC Kladno dosáhlo zásluhou Jiřího Dobrovodského i v druhém balíku umístění v první desítce, výborně zajel také Luboš Černý na 19. místě v jízdním průměru přes 34 km/h. Trojici modrobílých doplnil Pepa Slavík na 44. místě. Celkově šlo z naší strany o velmi dobré vystoupení, hlavním vítězem však jsou bezesporu znovuzrozené Klikáče. Přejme jim hodně zdraví i do dalších let. Kamil Oprsklý, CFC, Bratronice

POStříbřený podzim

Výborné vystoupení jezdců CFC.

Kladenští na trati Tradiční vinohradské Poslední šlápnutí se letos vyznačovalo tradičně slušnou účastí na startu, netradičně rozzářeným baboletním sluníčkem na nebi a zajímavými boji na trati. Při neúčasti Václava Nežerky neměl závod kategorie AB jednoznačného favorita a zůstal otevřený až do poslední chvíle, kdy do cílového kopce najížděla osmnáctičlenná skupina cyklistů. Takový scénář obvykle nahrává spurtérům a nejinak tomu bylo i v Hřebči. Zvítězil Václav Jelínek z BMC Viessmann před Jiřím Doležalem z Lawi a hostujícím Radimem Kijevským z Ghost Rubena teamu. Náš leader Vítek dojel šestý a vybojoval bronz v kategorii A. Petr Vermach dlouho bojoval v čelní skupině, v závěru jej však přibrzdily průdušky a patří mu konečné 24. místo. Závod druhé divize byl ještě vyrovnanější a v dojezdu bojovalo celkem 25 lidí. Nejrychlejší byl příchozí Zdeněk Douša z KÚC Bike, který až na pásce přeskočil Libora Janouška z Lawi. Tady to bylo o prsa. Pánská. Potěšitelné je vystoupení jezdců v kladenských dresech. Třetí pozice Jirky Dobrovodského a stříbro v Céčku se daly při spurtérských kvalitách našeho šampióna předvídat, výkon Luboše Černého, který do poslední chvíle udržel krok s nejlepšími a zaspurtoval na 14. místě, je však nečekaný, ale o to chvályhodnější. Lokomotiva CFC Kladno zkrátka nabírá obrátky, škoda jen, že už bude konec sezóny, protože jinak bychom to soupeřům ještě ukázali. Tak se těšte příští rok.

Franta by měl radost

Král Šumavy 2014 byl. A pěkný.

Král Šumavy na startu Bouchejte razítky, prskejte, chrastěte řetězy, my si Krále vzít nedáme. Takový vzkaz vyslala zhruba půldruhá stovka cyklistů, kteří se poslední srpnovou sobotu sešli na klatovském náměstí, aby objeli jednadvacátý ročník nejslavnějšího českého maratonu, na kterém se západočeské bratrstvo kočičí pracky rozhodlo demonstrovat svou úřední sílu. Ostatně to známe už z pískoviště, že někdo hrady staví a jiný je rád ničí. Důvod nechme na psycholozích a buďme rádi za to, na kterou stranu patříme. Vždyť nakonec i svatý Petr ukázal, komu přeje, když bez ohledu na předpověď počasí pozlatil Šumavu pozdně letním sluníčkem. Král Šumavy 2014 zkrátka byl a byl pěkný, Franta by měl radost. A z mobilů i Manowar zazněl. Aby bylo každému jasné, jak to myslíme, vyrazil celý Občerstvení peloton cyklistů s dresy a čísly z uplynulých ročníků klatovskými ulicemi pohromadě a vydržel tak po celou úvodní rovinatou pasáž, aby se teprve v prvních šumavských kopcích roztrhal na skupinky podle výkonnosti. Po společné pasáži přes Tržek, Zámyšl a Petrovice se závodníci za Hartmanicemi rozdělili na jednotlivé trati. Někteří následovali Frištenského ilegálně oficiální variantu přes Zhůří, Kvildu, Modravu a Prášily, jiní si přidali Šimanov a Javorník a ti nejotrlejší pak i nejzazší pasáže přes Borovou Ladu či Pancíř. Příjemným překvapením pro všechny účastníky byla občerstvovací stanice v kufru auta, kterou připravila manželka úřadujícího krále Jiřího ze Zárybnic na náměstí v Kašperských Horách. Délku trati a tempo volili závodníci podle svých preferencí a výkonnosti tak, aby se mohli v odpoledních hodinách sejít na fotbalovém stadiónu v Lubech, kde u připraveného zahradního grilu a výčepu poseděli a zhodnotili letošní nadmíru vydařenou akci. Na očekávané vyhlašování výsledků nakonec nedošlo, ale jisté je že celkovým vítězem se stal kapitán CK Záluží Mirek Zbuzek, který jako jediný objel celých 230 km poslední oficiálně závodní trasy včetně Borové Lady a Špičáku. Kdo by tehdy tušil, že se Král Šumavy pro rok 2014 brzy stane nebeským spolujezdcem zakladatele závodu. Protože ale neumíme končit články smutně a už vůbec ne pateticky, tak jen popřejeme, ať Vám to tam, chlapi, šlape a zkuste Králi shora pomoci a ... Howgh.

Bronzový vrchař

Vítek si zatrénoval a přivezl placku.

Vítězové přebírají ceny Týden před obnovenou premiérou Klikových vrchů dostali cyklisté možnost osahat si pověstné kopce v okolí Berounky tak říkajíc na vlastní kola. Třetí ze série mnohočasovek s názvem O krále vrchařů, tentokrát podzimního, zavedla závodníky v šestici rychlostních zkoušek mimo jiné na Píska, Pětikopec, Nižbor či pověstné Sklady. Cyklistická rallye, původně vzniklá v reakci na policejní likvidaci klasických závodů, si pomalu získává okruh příznivců a není divu, že nejvíce jich nalezneme mezi pravověrnými vrchaři. Ostatní cyklisté dostávají alespoň možnost kvalitně si zatrénovat. Celkovým vítězem se stal podobně jako na jaře Václav Nežerka, v součtu časů 2 minuty před týmovým kolegou Michaelem Somrem, který vyhrál letní podnik. Petr Zahrádka na třetím místě ovládl kategorii B. Celkově pátým místem překvapil junior Vojtěch Rakovský z teamu Peksport Specialized, šesté místo obsadil vedoucí muž klasifikace druhého balíku Jaroslav Rendl. Náš Víťa Novák skončil v součtu časů sedmý a vybojoval bronz v kategorii A. Nejlepším vrchařem v kategorii D se stal Petr Michal, v kategorii E pak jeho týmový kolega z Markusu Josef Burgr, oba z líhně CFC Kladno. Nejlepší ženou-vrchařkou byla Hana Doležalová z TJ Sokol Králův Dvůr. Sečteno, podtrženo, všichni si užili. A jak to bude s Vrchaři dále ? Jedno je jisté, Zimního neuvidíme a na jaře - uvidíme.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ ! Příprava nových dresů finišuje

Montáž CFC 

2019 Dnešním dnem uzavíráme první kolo hlasování o nové podobě ...

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

DISKUSE

Nástěnka

12.9.2019 14:56 Kolbaba

PŘIŠLY DRESY.
K vyzvednutí po dohodě už dnes večer.
Ceny:
Triko Razor n. Carbon X: 1815,-
...

Nástěnka

11.9.2019 9:10 Márty

Zdar chlapci, co víkend? Máme Račice a vrchaře.
Já pojedu jen sobotní Račice. Dáme společný odjezd ze Sletiště? ...

Nástěnka

26.8.2019 18:32 Luboš

Dobrá zpráva Michale, díky ti. Tzn., že Klikáče už by mohli být v novém? ...

Nástěnka

24.8.2019 0:53 Kolbaba

Přátelé, kamarádi.
Já teď budu dva týdny na dovolené a až se vrátím, přijdou mi v týdnu od 9.9. nové dresy. ...

Nástěnka

16.8.2019 19:25 Vítek

Taky myslim, ze 9 staci. Budu tam. ...