FORHONT

1 Vít Novák456
2 Martin Šurányi94
3 Marek Andrejs49
4 Luboš Černý39
5 Michal Novák38

S.K.PODRAZ

1Venca20 000
2Majkl12 100
3Anakin1 000
Márty1 000
laktos1 000
Spock1 000

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Mamut Tour - krátká trať

25.5.2019 8:30

Přerov

Mamut Tour - dlouhá trať

25.5.2019 8:45

Přerov

Mamut Tour - střední trať

25.5.2019 8:45

Přerov

Běh - Lišanská silniční sedmička

25.5.2019 11:15

Fotbalové hřiště SK Lišany

UAC - Hromadný závod na okruhu v Chýni

26.5.2019 0:00

Chýně
3. listopadu 2013 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 74

Šotolinová loterie v režii Sparty

V temných brdských hvozdech rozhodovaly díry a kamínky.

Šotolina a defekt Ten, komu bylo při pohledu na mapu divné, proč je okruh horských kol veden po stejné trase jako trať silniční, si mohl během posledního závodu sezóny otázku klidně obrátit. K vidění byly úzké silnice, výmoly a šotolina v rozsahu, na který nejsme ani při nevalném standartu našich komunikací zvyklí, defekty a pády. Ale zároveň tvrdě spravedlivý kopcovitý profil a podmanivá krása hlubokých lesů vojenského prostoru Brdy, okořeněná podzimním sluncem a společným startem s profesionály, kteří ostatně tento více či méně recesistický zavírák před časem vymysleli. Tour de Brdy se zkrátka může i nemusí líbit, ale podnik je to jedinečný a UAC rozhodně obohatil. O celkové prvenství si to podle očekávání rozdali jezdci kategorie Elite z pořádající Sparty Praha a královéhradeckého Bauknechtu Author a zásluhou Martina Hunala byla ve finiši úspěšnější Sparta. Nejrychlejším amatérem se stal poměrně překvapivě vinohradský Karel Prager, ktrerý zdolal i Lawimana Jiřího Doležala. Z našich repezentantů si dobře vedl Víťa Novák, ale i on si nakonec vytáhl černého Petra v podobě defektu. "Jel jsem ve skupině s Mírou Kakačem a několika bajkery. Odbočili jsme na MTB zkratku, ale ta byla v rozporu s původní mapou dokonce o něco delší než silnice. Prázdné kolo mě ani nepřekvapilo, defekty byly všude kolem. Škoda, mohl jsem na tom být v UACu dobře." Kolbaba odstartoval ve dvojici s Jirkou Pytlíkem, silně motivovaným sázkou na redaktorovo vítězství nad Fousáčem Houškou. "Nechtěl jsem zklamat důvěru ve mne vloženou a od začátku jsem do závodu dával vše, až se Bruno chvílemi nestačil divit. Ale Fousáč jel výborně, zmizel nám a nebýt toho, že vletěl do díry a poničil kolo, nejspíš byhom prohráli." Ale vyhráli jsme a s námi všichni, kteří si tuhle cyklokrosovou loterii dokázali užít. Pokud to totiž nevíte, cyklistika je jen jedna.
Kamil Oprsklý, cfc, Strašice

Nic nového pod Sluncem

Účet sezóny 2013 bez překvapení

11 vítězství včetně dvou titulů přeborníka UAC, k tomu dvě druhá místa z mistrovských závodů, 1380 bodů ze 1400 možných. Lepší vysvědčení než Václav Nežerka mívali v historii cyklistiky snad jen bratři Pospíšilové nebo Eddy Mercx. A to už je dávno. Venca je zkrátka přírodní úkaz a že tři roky po sobě učinil z první divize UAC poutavou soutěž o druhé místo, to není problém Nežerkův, ale náš. Fakt, že se od 2. do 6. místa vyskládali další jezdci týmu Lawi a zdecimovali tak i soutěž týmů, už není od přírody, ale je výsledkem promyšlené sportovně obchodní strategie černobílých. O té můžeme - slovy Járy Cimrmana - vést spory, můžeme s ní i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat. Ještě že nám zbyla druhá divize. Tam se dokázala prosadit celá řada jezdců a nikdo neměl nic dopředu jisté. Celkové prvenství po zásluze vybojoval spurtér Tomáš Vitáček, za ním následující trojice padesátníků v pořadí Miroslav Kakač, Josef Vejvoda a Petr Svoboda jen potvrzuje fakt, že cyklisté prostě nestárnou. Totéž lze říci o vítězi kategorie E Igoru Kubínovi na celkově osmém místě. Mezi křehkými ženami zvítězila Markusačka Alena Mikšovská. Potešitelný je narůstající počet juniorů, kterých jsme v průběhu roku napočítali šest a jen tak dál, pokud nechceme, aby UAC zestárnul v přebor důchodců. Nejvíce bodů nasbíral podbezdězský Michal Vild. Zaznamenali jsme i dvě juniorky a škoda, že naše Natálka nejela více závodů, jinak by Pijasce Kateřině Válkové jistě zatopila více. Když už jsme u našich, absolutorium patří mistrovi republiky Jirkovi Dobrovodskému, náš tradiční leader Víťa se potýkal s tréninkovým výpadkem a poklesem formy, přesto se v dokázal prosadit do Top 10 a při troše štěstí ... vzpomeňte na dobrovický únik. V soutěži týmů nám už třetí rok patří osmé místo. Je-li to dost či málo, nechme na trenérovi. Nám se sezńa líbila.

Pozvánka na schůzi

Milionář vrací úder

Dramatický závěr sázkové soutěže

Boss Tak to jsme tu ještě neměli. Poté, co Venca nejvyšší výhrou v historii ovládl průběžné pořadí, se zdálo, že je kolo před cílem o vítězi rozhodnuto a nikdo ze soupeřů už nedokáže odpovědět. Ale to bychom podcenili sílu peněz. Dlouho vedoucí milionář Bruno Boss v posledním kole rozhodil portfolio statisícových tiketů a věřil, že pravděpodobnost pracuje pro něho, zvláště když se jí rozhodl pomoci aktivní podporou týmového kolekgy, na kterého měl vsazeno. To pravidla dovolují. Ale rozhodovalo se jinde. Bloudění, pády a defekty změnily papírové předpoklady v bezcenné cáry. Kulisa hodná světa hazardu. Jazýčkem na vahách se nakonec ukázala být sázka na celkový počet účastníků, která se lámala na čísle 200 a v první chvíli rozhodla ve prospěch vyčkávajicího Nežerky. Ale po zveřejnění oficiálních výsledků včetně jezdců, kteří závod nedokončili, se situace obrátila. "114+86=200. Kde mohli udělat soudruzi z NDR chybu?" hlásil hned po ránu rozradostněný Bruno, který už tušil, že mu vítězný dres níkdo nevezme. A nejen dres. 1 773 000 $ je nový rekord na jeden tiket a 3 453 227 $ zdaleka nejvyšší nastřádaná suma ukazující, kam až se lze dobře vedenou podnikatelskou strategií dopracovat.
Well done, Boss.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

Klínovec na obzoru

Klínovec na obzoru I když to tak chvílemi nevypadá, máme tu zase ...

DISKUSE

UAC - Karlovy vary - Unhošť

12.5.2019 21:39 Kolbaba

Tak máme závod opět v UAC ! Kdo ještě pojedete, napište se mezi účastníky, můžeme nějak sladit dopravu. ...

UAC - Karlovy vary - Unhošť

11.5.2019 8:49 Jackie

diky, ale jedeme taky autem, máme jedno místo jak pro kolo, tak pro něčí tělo ...

Nástěnka

10.5.2019 0:39 Klínovec

Nazdar hoši, hlasovat umíte hezky, ale kdypak se přijedete podívat?
Váš Klíňák ...

UAC - Karlovy vary - Unhošť

9.5.2019 21:45 Márty

Taky do toho jdu, profil vypadá zajímavě. Michale, pokud se vejdu k tobě do auta, rád se přidám, nosič mám :-) ...

UAC - Karlovy vary - Unhošť

9.5.2019 20:46 Kolbaba

Jestli chceš, můžu Tě vzít autem. Ještě nevím, kdo všechno pojede, ale na střechu se vejdou až 4 kola. Mám ovšem ...