FORHONT

1 Vít Novák1 408
2 Martin Šurányi349
3 Luboš Černý317
4 Marek Andrejs91
5 Daniel Šurányi85
6 Michal Novák51
7 Vojtěch Šurányi45
8 Jana Šurányi40
9 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Majkl15 700
2Márty13 150
3Spock3 099
4Ťuminka2 400
5laktos2 000
6Anakin1 975
7Jeff500
8Venca0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Unhošťský duatlon

21.9.2019 15:00

Unhošť, Sokolovna Melicharova ulice

UAC - Klikovy vrchy

22.9.2019 11:00

Lány

PBT VAŠÍ LIGY IX (10) - 10 km

25.9.2019 18:00

Praha - Braník

PBT VAŠÍ LIGY IX (10) - 5 km

25.9.2019 18:05

Praha - Braník

UAC - Poslední šlápnutí

28.9.2019 0:00

?
3. listopadu 2013 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 74

Šotolinová loterie v režii Sparty

V temných brdských hvozdech rozhodovaly díry a kamínky.

Šotolina a defekt Ten, komu bylo při pohledu na mapu divné, proč je okruh horských kol veden po stejné trase jako trať silniční, si mohl během posledního závodu sezóny otázku klidně obrátit. K vidění byly úzké silnice, výmoly a šotolina v rozsahu, na který nejsme ani při nevalném standartu našich komunikací zvyklí, defekty a pády. Ale zároveň tvrdě spravedlivý kopcovitý profil a podmanivá krása hlubokých lesů vojenského prostoru Brdy, okořeněná podzimním sluncem a společným startem s profesionály, kteří ostatně tento více či méně recesistický zavírák před časem vymysleli. Tour de Brdy se zkrátka může i nemusí líbit, ale podnik je to jedinečný a UAC rozhodně obohatil. O celkové prvenství si to podle očekávání rozdali jezdci kategorie Elite z pořádající Sparty Praha a královéhradeckého Bauknechtu Author a zásluhou Martina Hunala byla ve finiši úspěšnější Sparta. Nejrychlejším amatérem se stal poměrně překvapivě vinohradský Karel Prager, ktrerý zdolal i Lawimana Jiřího Doležala. Z našich repezentantů si dobře vedl Víťa Novák, ale i on si nakonec vytáhl černého Petra v podobě defektu. "Jel jsem ve skupině s Mírou Kakačem a několika bajkery. Odbočili jsme na MTB zkratku, ale ta byla v rozporu s původní mapou dokonce o něco delší než silnice. Prázdné kolo mě ani nepřekvapilo, defekty byly všude kolem. Škoda, mohl jsem na tom být v UACu dobře." Kolbaba odstartoval ve dvojici s Jirkou Pytlíkem, silně motivovaným sázkou na redaktorovo vítězství nad Fousáčem Houškou. "Nechtěl jsem zklamat důvěru ve mne vloženou a od začátku jsem do závodu dával vše, až se Bruno chvílemi nestačil divit. Ale Fousáč jel výborně, zmizel nám a nebýt toho, že vletěl do díry a poničil kolo, nejspíš byhom prohráli." Ale vyhráli jsme a s námi všichni, kteří si tuhle cyklokrosovou loterii dokázali užít. Pokud to totiž nevíte, cyklistika je jen jedna.
Kamil Oprsklý, cfc, Strašice

Nic nového pod Sluncem

Účet sezóny 2013 bez překvapení

11 vítězství včetně dvou titulů přeborníka UAC, k tomu dvě druhá místa z mistrovských závodů, 1380 bodů ze 1400 možných. Lepší vysvědčení než Václav Nežerka mívali v historii cyklistiky snad jen bratři Pospíšilové nebo Eddy Mercx. A to už je dávno. Venca je zkrátka přírodní úkaz a že tři roky po sobě učinil z první divize UAC poutavou soutěž o druhé místo, to není problém Nežerkův, ale náš. Fakt, že se od 2. do 6. místa vyskládali další jezdci týmu Lawi a zdecimovali tak i soutěž týmů, už není od přírody, ale je výsledkem promyšlené sportovně obchodní strategie černobílých. O té můžeme - slovy Járy Cimrmana - vést spory, můžeme s ní i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat. Ještě že nám zbyla druhá divize. Tam se dokázala prosadit celá řada jezdců a nikdo neměl nic dopředu jisté. Celkové prvenství po zásluze vybojoval spurtér Tomáš Vitáček, za ním následující trojice padesátníků v pořadí Miroslav Kakač, Josef Vejvoda a Petr Svoboda jen potvrzuje fakt, že cyklisté prostě nestárnou. Totéž lze říci o vítězi kategorie E Igoru Kubínovi na celkově osmém místě. Mezi křehkými ženami zvítězila Markusačka Alena Mikšovská. Potešitelný je narůstající počet juniorů, kterých jsme v průběhu roku napočítali šest a jen tak dál, pokud nechceme, aby UAC zestárnul v přebor důchodců. Nejvíce bodů nasbíral podbezdězský Michal Vild. Zaznamenali jsme i dvě juniorky a škoda, že naše Natálka nejela více závodů, jinak by Pijasce Kateřině Válkové jistě zatopila více. Když už jsme u našich, absolutorium patří mistrovi republiky Jirkovi Dobrovodskému, náš tradiční leader Víťa se potýkal s tréninkovým výpadkem a poklesem formy, přesto se v dokázal prosadit do Top 10 a při troše štěstí ... vzpomeňte na dobrovický únik. V soutěži týmů nám už třetí rok patří osmé místo. Je-li to dost či málo, nechme na trenérovi. Nám se sezńa líbila.

Pozvánka na schůzi

Milionář vrací úder

Dramatický závěr sázkové soutěže

Boss Tak to jsme tu ještě neměli. Poté, co Venca nejvyšší výhrou v historii ovládl průběžné pořadí, se zdálo, že je kolo před cílem o vítězi rozhodnuto a nikdo ze soupeřů už nedokáže odpovědět. Ale to bychom podcenili sílu peněz. Dlouho vedoucí milionář Bruno Boss v posledním kole rozhodil portfolio statisícových tiketů a věřil, že pravděpodobnost pracuje pro něho, zvláště když se jí rozhodl pomoci aktivní podporou týmového kolekgy, na kterého měl vsazeno. To pravidla dovolují. Ale rozhodovalo se jinde. Bloudění, pády a defekty změnily papírové předpoklady v bezcenné cáry. Kulisa hodná světa hazardu. Jazýčkem na vahách se nakonec ukázala být sázka na celkový počet účastníků, která se lámala na čísle 200 a v první chvíli rozhodla ve prospěch vyčkávajicího Nežerky. Ale po zveřejnění oficiálních výsledků včetně jezdců, kteří závod nedokončili, se situace obrátila. "114+86=200. Kde mohli udělat soudruzi z NDR chybu?" hlásil hned po ránu rozradostněný Bruno, který už tušil, že mu vítězný dres níkdo nevezme. A nejen dres. 1 773 000 $ je nový rekord na jeden tiket a 3 453 227 $ zdaleka nejvyšší nastřádaná suma ukazující, kam až se lze dobře vedenou podnikatelskou strategií dopracovat.
Well done, Boss.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ ! Příprava nových dresů finišuje

Montáž CFC 

2019 Dnešním dnem uzavíráme první kolo hlasování o nové podobě ...

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

DISKUSE

Nástěnka

12.9.2019 14:56 Kolbaba

PŘIŠLY DRESY.
K vyzvednutí po dohodě už dnes večer.
Ceny:
Triko Razor n. Carbon X: 1815,-
...

Nástěnka

11.9.2019 9:10 Márty

Zdar chlapci, co víkend? Máme Račice a vrchaře.
Já pojedu jen sobotní Račice. Dáme společný odjezd ze Sletiště? ...

Nástěnka

26.8.2019 18:32 Luboš

Dobrá zpráva Michale, díky ti. Tzn., že Klikáče už by mohli být v novém? ...

Nástěnka

24.8.2019 0:53 Kolbaba

Přátelé, kamarádi.
Já teď budu dva týdny na dovolené a až se vrátím, přijdou mi v týdnu od 9.9. nové dresy. ...

Nástěnka

16.8.2019 19:25 Vítek

Taky myslim, ze 9 staci. Budu tam. ...