FORHONT

1 Vít Novák961
2 Marek Andrejs226
3 Martin Šurányi178
4 Michal Novák126
5 Luboš Černý86
6 Petr Vermach42
7 Karolína Vševidová40

S.K.PODRAZ

1Venca141 000
2Márty40 050
3Jeff12 470
4Majkl4 000
5laktos2 643
6Jiřina1 100
7Dudu1 000
8Anakin0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Běh - Halda

18.7.2018 18:00

Tuchlovice

UAC - Rakovnické cyklování silniční kritérium

22.7.2018 15:00

Rakovník

Tatry tour - dlouhá trať

28.7.2018 10:00

Horný Smokovec - Grand hotel Bellevue

Tatry tour - krátká trať

28.7.2018 11:00

Horný Smokovec - Grand hotel Bellevue

Pražská běžecká tour - červencový závod 10 km

1.8.2018 19:00

Praha - Braník
3. listopadu 2013 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 74

Šotolinová loterie v režii Sparty

V temných brdských hvozdech rozhodovaly díry a kamínky.

Šotolina a defekt Ten, komu bylo při pohledu na mapu divné, proč je okruh horských kol veden po stejné trase jako trať silniční, si mohl během posledního závodu sezóny otázku klidně obrátit. K vidění byly úzké silnice, výmoly a šotolina v rozsahu, na který nejsme ani při nevalném standartu našich komunikací zvyklí, defekty a pády. Ale zároveň tvrdě spravedlivý kopcovitý profil a podmanivá krása hlubokých lesů vojenského prostoru Brdy, okořeněná podzimním sluncem a společným startem s profesionály, kteří ostatně tento více či méně recesistický zavírák před časem vymysleli. Tour de Brdy se zkrátka může i nemusí líbit, ale podnik je to jedinečný a UAC rozhodně obohatil. O celkové prvenství si to podle očekávání rozdali jezdci kategorie Elite z pořádající Sparty Praha a královéhradeckého Bauknechtu Author a zásluhou Martina Hunala byla ve finiši úspěšnější Sparta. Nejrychlejším amatérem se stal poměrně překvapivě vinohradský Karel Prager, ktrerý zdolal i Lawimana Jiřího Doležala. Z našich repezentantů si dobře vedl Víťa Novák, ale i on si nakonec vytáhl černého Petra v podobě defektu. "Jel jsem ve skupině s Mírou Kakačem a několika bajkery. Odbočili jsme na MTB zkratku, ale ta byla v rozporu s původní mapou dokonce o něco delší než silnice. Prázdné kolo mě ani nepřekvapilo, defekty byly všude kolem. Škoda, mohl jsem na tom být v UACu dobře." Kolbaba odstartoval ve dvojici s Jirkou Pytlíkem, silně motivovaným sázkou na redaktorovo vítězství nad Fousáčem Houškou. "Nechtěl jsem zklamat důvěru ve mne vloženou a od začátku jsem do závodu dával vše, až se Bruno chvílemi nestačil divit. Ale Fousáč jel výborně, zmizel nám a nebýt toho, že vletěl do díry a poničil kolo, nejspíš byhom prohráli." Ale vyhráli jsme a s námi všichni, kteří si tuhle cyklokrosovou loterii dokázali užít. Pokud to totiž nevíte, cyklistika je jen jedna.
Kamil Oprsklý, cfc, Strašice

Nic nového pod Sluncem

Účet sezóny 2013 bez překvapení

11 vítězství včetně dvou titulů přeborníka UAC, k tomu dvě druhá místa z mistrovských závodů, 1380 bodů ze 1400 možných. Lepší vysvědčení než Václav Nežerka mívali v historii cyklistiky snad jen bratři Pospíšilové nebo Eddy Mercx. A to už je dávno. Venca je zkrátka přírodní úkaz a že tři roky po sobě učinil z první divize UAC poutavou soutěž o druhé místo, to není problém Nežerkův, ale náš. Fakt, že se od 2. do 6. místa vyskládali další jezdci týmu Lawi a zdecimovali tak i soutěž týmů, už není od přírody, ale je výsledkem promyšlené sportovně obchodní strategie černobílých. O té můžeme - slovy Járy Cimrmana - vést spory, můžeme s ní i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat. Ještě že nám zbyla druhá divize. Tam se dokázala prosadit celá řada jezdců a nikdo neměl nic dopředu jisté. Celkové prvenství po zásluze vybojoval spurtér Tomáš Vitáček, za ním následující trojice padesátníků v pořadí Miroslav Kakač, Josef Vejvoda a Petr Svoboda jen potvrzuje fakt, že cyklisté prostě nestárnou. Totéž lze říci o vítězi kategorie E Igoru Kubínovi na celkově osmém místě. Mezi křehkými ženami zvítězila Markusačka Alena Mikšovská. Potešitelný je narůstající počet juniorů, kterých jsme v průběhu roku napočítali šest a jen tak dál, pokud nechceme, aby UAC zestárnul v přebor důchodců. Nejvíce bodů nasbíral podbezdězský Michal Vild. Zaznamenali jsme i dvě juniorky a škoda, že naše Natálka nejela více závodů, jinak by Pijasce Kateřině Válkové jistě zatopila více. Když už jsme u našich, absolutorium patří mistrovi republiky Jirkovi Dobrovodskému, náš tradiční leader Víťa se potýkal s tréninkovým výpadkem a poklesem formy, přesto se v dokázal prosadit do Top 10 a při troše štěstí ... vzpomeňte na dobrovický únik. V soutěži týmů nám už třetí rok patří osmé místo. Je-li to dost či málo, nechme na trenérovi. Nám se sezńa líbila.

Pozvánka na schůzi

Milionář vrací úder

Dramatický závěr sázkové soutěže

Boss Tak to jsme tu ještě neměli. Poté, co Venca nejvyšší výhrou v historii ovládl průběžné pořadí, se zdálo, že je kolo před cílem o vítězi rozhodnuto a nikdo ze soupeřů už nedokáže odpovědět. Ale to bychom podcenili sílu peněz. Dlouho vedoucí milionář Bruno Boss v posledním kole rozhodil portfolio statisícových tiketů a věřil, že pravděpodobnost pracuje pro něho, zvláště když se jí rozhodl pomoci aktivní podporou týmového kolekgy, na kterého měl vsazeno. To pravidla dovolují. Ale rozhodovalo se jinde. Bloudění, pády a defekty změnily papírové předpoklady v bezcenné cáry. Kulisa hodná světa hazardu. Jazýčkem na vahách se nakonec ukázala být sázka na celkový počet účastníků, která se lámala na čísle 200 a v první chvíli rozhodla ve prospěch vyčkávajicího Nežerky. Ale po zveřejnění oficiálních výsledků včetně jezdců, kteří závod nedokončili, se situace obrátila. "114+86=200. Kde mohli udělat soudruzi z NDR chybu?" hlásil hned po ránu rozradostněný Bruno, který už tušil, že mu vítězný dres níkdo nevezme. A nejen dres. 1 773 000 $ je nový rekord na jeden tiket a 3 453 227 $ zdaleka nejvyšší nastřádaná suma ukazující, kam až se lze dobře vedenou podnikatelskou strategií dopracovat.
Well done, Boss.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

Klínovec na obzoru

Klínovec na obzoru I když to tak chvílemi nevypadá, máme tu zase ...

Výroční členská schůze CFC 22.11. v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Také Klikáče na nových stránkách

Klikovy vrchy Po úpravě webových stránek závodu Kolem Posázaví jsme kompletně přepracovali také ...

Nová prezentace závodů CFC Kladno

Kolem Posázaví Stránky závodů pořádaných CFC Kladno doznávají po letech významných změn. Jelikož se ...

DISKUSE

Nástěnka

Dnes 13:02 Kolbaba

Po dovolené jsem dopsal body za časovky. Zkontrolujte si to a případné další závody mi hlašte. ...

Nástěnka

18.6.2018 22:40 Márty

Kluci skvěle zajeli, oběma gratulace za výsledek a řádnou reprezentaci CFC :-) ...

Nástěnka

17.6.2018 23:23 Kolbaba

Vítek i Márys zabojovali na Krakonošovi, oba 23. to je zajímávé. A pěkné. Máte pochvalu, Víťa důtku za neuvedení klubové příslušnosti ...

UAC - Krušnoton střední trať

11.6.2018 12:02 Kolbaba

V dešti jedu, v tropech ne. ...

UAC - Letní vrchař

10.6.2018 21:31 Admin

Změna údajů: typ akce ...