FORHONT

1 Vít Novák1 408
2 Martin Šurányi349
3 Luboš Černý317
4 Marek Andrejs91
5 Daniel Šurányi85
6 Michal Novák51
7 Vojtěch Šurányi45
8 Jana Šurányi40
9 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Majkl15 700
2Márty13 150
3Spock3 099
4Ťuminka2 400
5laktos2 000
6Anakin1 975
7Jeff500
8Venca0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Unhošťský duatlon

21.9.2019 15:00

Unhošť, Sokolovna Melicharova ulice

UAC - Klikovy vrchy

22.9.2019 11:00

Lány

PBT VAŠÍ LIGY IX (10) - 10 km

25.9.2019 18:00

Praha - Braník

PBT VAŠÍ LIGY IX (10) - 5 km

25.9.2019 18:05

Praha - Braník

UAC - Poslední šlápnutí

28.9.2019 0:00

?
8. září 2013 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 72

Evžen málem králem

O hledání soupeře, zvedání předního kola a válce s Fousáčem

Start v Klatovech Když jsme se dozvěděli, že náš loňský medailista Víťa Novák letos Krále Šumavy z rodinných důvodů nepojede, v duchu jsme se s nadějemi na výraznější úspech loučili. Vermaši nejezdí, Jirka Dobrovodský má splněno, Honza je ve formě, ale na bednu asi ne. Ale jako už několikrát v minulosti, kde se vzal, tu se vzal, vyjel Evžen Šmatlák a hle, je z toho bronzová na střední trati ! Jak jsi to dokázal ? Chystal ses na Krále nějak zvlášť ? "Právě že vůbec ne. Od loňska se potýkám se svalovým zraněním a moc jsem nejezdil. Byl to můj první závod a vůbec jsem nevěděl, jak na tom budu." A vidíš, nakonec jsi na tom takhle dobře. "Já bych to nepřeceňoval. Skupina, která vyjížděla v 9 hodin, moc silná nebyla, jel jsem s nimi pod Čeňkárnu a ve stoupání na Srní jsem bez problémů ujel. Vlastně nebylo s kým závodit. Radši bych jel s někým silnějším, abych viděl, že jsem se někam posunul." Silnější ale nakonec byli jen dva a ti startovali v 8 hodin s dlouhou. A posunul ses na bednu, tak buď rád a nestěžuj si pořád, co bychom za to jiní dali. "Ale jo, jsem rád a už nic neříkám." My se teď přesuneme se na dlouhou trať, kde jsme měli dva zástupce. Honza Kofroň se po krušnohorském úspěchu netajil ambicemi na dobré umístění. "Malé cíle si klade jen slaboch, tak jsem zkusil jet s první skupinou, dokud to půjde. Šlo to až pod ten kopec, jak se mi tam zvedalo přední kolo." Myslíš asi Šimanov. "Jo. První větší kopec za bufetem. Tam jsem si musel vystoupit. Dojel jsem pak s nějakou další skupinou." Konečné 31. místo je dobrý výsledek, ne ? "No tak není to špatné, ale na Krušnotonovi jsem se cítil líp." To redaktor Kolbaba byl spokojený bez výhrad. "Chtěl jsem jet rychleji než loni a porazit Fousáče Houšku" řekl. "To nebylo jednoduché, protože loni mě tahal Igor ze Šlapek a letos jsem se musel starat sám. Ale bylo vidět, že každý kopec jedu ryhchleji než loni a držím se časového plánu, tak jsem věřil. A když jsem ve stoupání na Zhůří Fousáče dohnal a předehnal, říkal jsem si, že je vymalováno." Ale nebylo. "To teda ne. Honza je bojovník k pohledání. Dotáhl se a znovu mi ujel. Kontroval jsem na Kvildě, on zas ve sjezdu do Modravy a tak jsme se tahali až k Antýglu, kde se udusil banánem a musel zastavit. Krásný boj." Tak hlavně, že jste si to užili. To ostatně můžeme říci o většině z 540 účastníků jubilejního 20. ročníku včetně krále Jiřího ze Zárybnic a královny Marie Kočové z Krumlova. Král Šumavy zůstal navzdory úřednickým bezmozkům nejsilněji obsazeným maratonem na našem území. Za to vše posíláme pořadatelům do Klatov a Frantovi do nebe dík a vydržte a za rok nashledanou.
Kamil Oprsklý, cfc, Klatovy

Klikovy a jiné vrchy

Podzimní závody a nezávody

Klikáče jsou Klikáče a zlu se nemá ustupovat, to je prostě fakt. A protože se loni i jako nezávod líbily, pojedeme je také letos. Trať i organizace zůstává stejná, takže jen pro nově příchozí: Sejdeme se u hospody ve Velké Dobré, v 10 hodin si řekneme "Teď !" a pojedeme. Nemusíme jet všichni stejně rychle, ale musíme dávat pozor na auta, zvláště ta s nápisem Policie. Na trati nebudou ani pořadatelé, ani šipky, ale kdo bude chtít, dostane mapku. Po dojetí do cíle se nezávodníci nahlásí komisaři, který bude sedět v hospodě. Čas i pořadí dojezdu zaznamenáme na základě čestného prohlášení. Vyhlásíme první tři, kteří možná něco dostanou. Výsledkovou listinu zveřejníme. Stejně jako loni si můžete předem prostudovat seznam přihlášených, do kterého se můžete připsat přes tento přihlašovací formulář.. Zde jsou oficiální propozice a zde poutavá a výpravná prohlídka trati. A to je vše. 27. Klikovy vrchy startují ve Velké Dobré v sobotu 21. září v 10 hodin.
Těšíme se na shledanou a HANBA ŠERIFOVI !
Že na to lze jít i úplně jinak, to dokazuje ambiciózní projekt pana Diabla z Vinohrad. V závodě O nelepšího vrchaře Středních Čech se bude závodit jednotlivě a pouze do kopce. Na 120 kilometrech mezi Hostivicí a Křivoklátem připravili pořadatelé celkem 8 měřených vrchařských zkoušek, mezi nimiž nechybí pověstná stoupání z Roztok na Leontýn, Nižbor či třeba Pětikopec. Časy bude měřit specielní čipový systém a budou se sčítat. Mezi měřenými úseky se pojede slovy pořadatelů přiměřeným tempem. Zajímavé, ne ? A to ještě přičtěte 3 občerstvovací stanice, pivo a guláš v cíli. Protože to všechno musí někdo zaplatit a nachystat, bude dobré, když se předem přihlásíte na stránkách pořadatele.
Mnohočasovka O nejlepšího vrchaře startuje v Hostivici v neděli 15.září v 9.30.

Opravdu krušný UAC

Středočeská liga v Teplicích ? Proč ne.

Pod Krušnými horami Jak to tak vypadá, nevyhlášená soutěž o nejkopcovitější závod UAC je rozhodnuta. Zařazení střední trati Krušnotona do kalendáře středočeské ligy na jedné straně vyšlo vstříc maratoncům a vrchařům, na druhé straně vzbudilo i dohady a rozpaky. Patří téměř dvousetkilometrový závod v těžkém horském terénu a navíc mimo rajon do naší amatérské ligy ? "Myslím, že ano" říká náměstek ředitele UAC ing. Drbal "Členové UAC jsou vesměs výborně trénovaní a řada z nich objíždí maratony po celé republice i mimo ni. A do Teplic je dobré spojení, určitě rychlejší než třeba z Kladna do Mečeříže nebo pod Bezděz." Tak či tak, jak praví marxistické příručky, kritériem pravdivosti je praxe. Ta přivedla na start střední trati přes 160 cyklistů včetně 61 závodníků UAC. "Střední trať vymetá ty nejtěžší kopce v hlavním hřebenu Krušných hor, takže určitě stojí za to" říká redaktor c. Kolbaba "Když k tomu přičtete zvýšené body do UAC, pozdější start a pro mne zvlášť důležitý měkčí časový limit, tak letos nebylo co řešit. Navíc přijelo dost lidí od nás a já jsem se mohl až pod Komárku svézt ve skupině s Lubošem Černým a s Brunem. Jet po dlouhé době v balíku a k tomu se dvěma Kladeňáky, to byla úplná óda na radost." Nic netrvá věčně a na Komáří hůrce se pan redaktor rychle vrátil mezi euroskeptiky. Ale nebyl sám "Hned na začátku stoupání v Krupce se přeze mne převalilo tolik cyklistů, že jsem je ani nestačil počítat." říká náš zástupce v čelní skupině Víťa Novák "Byli li mezi nimi i takoví, co normálně jezdí daleko za mnou, junioři a tak. Časem jsem jich většinu dojel, ale jenom to ukázalo, jak na tom jsem. Nakonec výsledek na prd, půl hodiny na vítěze, to je hanba." Daleko spokojenější byl v cíli další člen naší výpravy, nováček Honza Kofroň, kterému se konečně podařilo zúročit tvrdý alpský trénink a celkovým umístěním, hlavně však průměrem přes 28 km/h potvrdil zřetelný výkonnostní vzestup. "Jelo se mi výborně" řekl "maraton mi vyhovuje víc, jede se stabilnější tempo a hlavně začátek není tak zběsilý jako na uacech." A co pověstné krušnohorské kopce ? "Ty byly cítit, ale na Stelviu by to byly zhruba dvě zatáčky, tak co." Inu, relativita. Také Luboš Černý zajel velmi dobře, po rozpadu kladenského gruppetta se zabydlel uprostřed závodního pole a bez problémů si dojel pro body. Bruno se rozhodl jet na pohodu, na občerstvovacích stanicích strávil přes 35 minut a nakonec dojel těsně před redaktorem Kolbabou. "Nebylo kam spěchat, jel jsem v limitu a sám. Tak jsem se v klidu najedl a napil. Obsluze jsem říkal, ať nebalí, že za mnou ještě pojede pan ředitel. Když tvrdili, že pan ředitel zřejmě sedí ve sběrném voze, ujistil jsem je že já a pan ředitel nikdy nevzdáváme." A tak to také bylo. Dodejme, že vítězem závodu se stal Tomáš Vokrouhlík z BMS Savo před Sparťanem Tomášem Okrouhlickým, na čtvrtém místě dojel paralympionik Jiří Ježek a suverén UAC Venca Nežerka skončil ve své maratónské premiéře šestý.

Dědek a časovky

Vynucené změny v kalendáři čas od času přivedou pod křídla UAC závody, které lze bez rozpaků nazvat klasickými. Před pár lety to byly Stodůlky-Karlštejn-Stodůlky, letos neméně slavné Karlovy Vary-Unhošť. Také posázavský Železný dědek není žádný nezkušný mladík. Čerčanský cykloklub Česyk jej pořádá už od roku 1985 a při premiéře v UAC dokázal připravit happening, za který by se nemusely stydět podniky zvučnějších jmen včetně Závodu míru. Dokonalá organizace se zázemím v Soběhrdech, nafukovací brány, stovky hlučících diváků, motivovaných soutěží o nejlépe fandící obec. K tomu přidejte závod handbiků, retro-bicyklů, tandemů a prasátko v cíli a máte důkaz, že i v našich podmínkách může být cyklistika show. V hlavním programu zvítězil Sparťan Radovan Doležel před Vencou Nežerkou a Oldřichem Novotným z Příbrami. Náš Víťa dojel 39. a Bruno 161. Jen v hlavní kategorii startovalo 180 jezdců. Krásná práce.
Také další srpnový závod v nebyl původně určen pro UAC. Černolická časovka do vrchu se jezdí jako součást CKKV Hobby cupu, sponzorovaného pivovarem Svijany a byla zařazena jako náhrada za časovku v Řevnicích. Oproti ní je na délku kratší a profilem strmější, takže vyhovovala spíše vrchařům než tempařům. Zvítězil 'Lawiman' Petr Novák před svým týmovým kolegou Petrem Zahrádkou a Pavlem Červenkou z BMC. Z našich zajel nejlépe Honza Kofroň na 27. místě, 4. v kategorii A, Luboš Černý byl 48. a Bruno 62.
A do třetice náhrada. Bratronická časovka nám zbyla jako torzo po slavném etapovém Memoriálu Kamila Huňáčka. Malou náplastí na bolavou kladenskou duši bylo letos mistrovství UAC a krásné slunečné počasí. Celkovým vítězem i mistrem v kategorii B se stal Petr Novák, druhé místo a zlato v Áčku bral Václav Nežerka, oba z Lawiteamu. Na 5. místě skončil vinohradský 'Kapr' Prager, který v sobotu dojel čtvrtý na dlouhém Králi Šumavy a v neděli se stal mistrem UAC v kategorii D. No toto ... Céčko vyhrál Pavel Kryška z Bikegallery, Éčko nestárnoucí ex-Kladeňák Josef Burgr. Nejrychlejší ženou byla královodvorská Hana Doležalová a všem juniorům ujel Václav Urban z teamu A-Hanstav. Naši: Víťa 35., Slavíček 66., Luboš 68., Bruno 72., Honza 80., Jirka Semenec 102. a Márty 104. Víc se sem nevejde.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ ! Příprava nových dresů finišuje

Montáž CFC 

2019 Dnešním dnem uzavíráme první kolo hlasování o nové podobě ...

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

DISKUSE

Nástěnka

12.9.2019 14:56 Kolbaba

PŘIŠLY DRESY.
K vyzvednutí po dohodě už dnes večer.
Ceny:
Triko Razor n. Carbon X: 1815,-
...

Nástěnka

11.9.2019 9:10 Márty

Zdar chlapci, co víkend? Máme Račice a vrchaře.
Já pojedu jen sobotní Račice. Dáme společný odjezd ze Sletiště? ...

Nástěnka

26.8.2019 18:32 Luboš

Dobrá zpráva Michale, díky ti. Tzn., že Klikáče už by mohli být v novém? ...

Nástěnka

24.8.2019 0:53 Kolbaba

Přátelé, kamarádi.
Já teď budu dva týdny na dovolené a až se vrátím, přijdou mi v týdnu od 9.9. nové dresy. ...

Nástěnka

16.8.2019 19:25 Vítek

Taky myslim, ze 9 staci. Budu tam. ...