FORHONT

1 Vít Novák27

S.K.PODRAZ

1Majkl219 601
2Honzis186 121
3Jiřina41 348
4dudu33 416
5Anakin3 000
6Jeff1 200
7laktos1 000
Márty1 000
Venca1 000
10nacelnik900

NEJBLIŽŠÍ AKCE

7. srpna 2013 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 71
Titul na Kladno, Jirka na Hrad !

Po sedmi letech má CFC mistra republiky. Jirka vyškolil spurtéry.


Zlatý spurt
Je to skoro na den přesně sedm let, kdy naše reprezentantka Petra Kottová vydobyla z rozpáleného milevského asfaltu zlato pro mistryni republiky v silničním závodě. Od té doby se stala spousta věcí. Petra odešla za lepším a s ní i mnozí další, náš slavný klub se málem rozpadl, aby znovu slavně povstal
a trpělivou prací s mládeží spolu s uvážlivou personální politikou si krůček po krůčku získal ztracený respekt zpět Ukázalo se, že jsme znovu schopni vyhrát závod UAC nebo obsadit přední místa v celkovém hodnocení sezóny. A od letošního roku se můžeme pyšnit i čerstvým titulem mistra republiky. Vděčíme za to Jirkovi
Dobrovodskému, který má od začátku sezóny formu jako hrom a dokázal ji v pravý čas přetavit v úspěch nejcennější. Tak co, Mistře, jak jste se připravoval na závod roku ? "Zabalil jsem to na Dlouhé Louce." (smích) "Ale vážně, potřeboval jsem doléčit virózu, trochu jsem potrénoval a klaplo to." Jak probíhal závod ?
"Kolem Dobrovic je to úplná placka, takže bylo celkem jasné, že se bude rozhodovat až v závěru. Celou dobu se nic nedělo, šance ujet byla minimální. Tak jsem jel v klidu v balíku a obhlížel situaci."
Diváci a novináři vidí až ten finiš, ale co se vlastně v pelotonu děje předtím ?
"Silné týmy si většinou připraví skupiny specielně cvičených jezdců, kteří si s blížícím se koncem proklestí cestu na špici a jeden po druhém rozjedou leaderovi spurt. Odborně tomu říkáme vláčky. "
Vy jste ale mašinku neměl ...
"Asi ještě nejsme tak silný tým" (smích) "Když jste sám, většinou se snažíte vyvézt se soupeři. Byly tam vláčky BMC, Uničova nebo Sweep, to jsou samí dobří spurteři, tak jsem se jich držel."
A dobře jste udělal ...
"Jo. Nejdřív jel tuším Sweep, po něm pak Uničov. Naskočil jsem si za ně a zhruba na stopadesátce jsem za to vzal." Když spurtujete, stíháte sledovat jezdce kolem sebe ?
"Tak nejdůležitější je, aby nikdo nebyl před vámi, žejo. A kromě toho nebyl nikdo vpravo ani vlevo, tak jsem věděl, že to bude dobré."
Soupeři koukali, co ?
"Já jsem teď deset let nejezdil, takže mě nikdo nezná a to je výhoda. Ten z Uničova mi pak na bedně povídal, že náš dres vidí poprvé v životě."
Tak si ho dobře zapamatuj, hochu. A vám, pane Jiří, děkujeme a vítejte v síni slávy. Kamil Oprsklý, cfc, Dobrovice

60 ve stínu pod hvězdárnou

Pro sázkaře: Venca Nežerka nevyhrál, Míra Kakač také ne

Přehřátý PolarFoto a měření
Vinohradské Šlapky
Tedy ne že bychom si letos chtěli stěžovat na nepřízeň počasí. Pátý ročník závodu Kolem Posázaví provázela vymetená obloha a sluníčko připalovalo, jak se na prostředek léta patří. Snad až příliš, mohli by namítnout někteří z účastníků. Třeba Igor z Vinohradských Šlapek, který na svém cyklocomputeru naměřil hodnotu 60 stupňů Celsia, jak dokumentuje přiložený snímek. Divte se, když veze v takovém horku Polar. Ale i jiným cyklistům byla v průběhu závodu ondřejovská půda horká, o čemž svědčí i nebývale velký počet občerstvovatelů kolem trati, kteří mohli od svých svěřenců místo obvyklého BUFET ! slyšet stále častěji vyprahlé SAHARA ! (Absolventi vojenské prezenční služby laskavě vysvětlí mladším ročníkům, oč jde.) Vody bylo zkrátka málo.
Unavený ředitelTaké ředitel závodu vypal v cíli unaveně
"Vzal jsem si dva litry, ale došly mi už koncem druhého kola" říká ředitel závodu Víťa Novák, který si podmínky vyzkoušel na vlastní kůži."Ten třetí měl být u cesty, ale nebyl. Myslím, že příště už nezapomenu." Náš šampion i přesto vybojoval solidní třinácté místo, když vyhrál spurt druhé skupiny. "Když neuvisím, je každá skupina druhá." nebyl spokojen v cíli "Měl jsem být v té první" V první skupině nakonec - ale na druhou stranu - chyběla i dvojice jezdců Lawi, z nichž byl tentokrát překvapivě silnější Petr Novák, který ujel i kolegovi Nežerkovi, s přehledem vyhrál a znehodnotil tím řadu vsazených tiketů včetně Vaškova. Závod svou účastí ozdobil i paralympionik a účastník Tour de France Jiří Ježek, jenž v silné konkurenci vydobyl sedmé místo. Závod druhé divize byl vyrovnanější, o vítězství bojovalo v cílovém kopci 14 jezdců. Zvítězil spurtérský fenomén Tomáš Vitáček, druhý byl David Klíma z CK Vokolek a třetí jeden z favoritů Miroslav Kakač. "Vitas by musel odpadnout nebo píchnout. To se nestalo, a tak jsem za ním" řekl skromně v cíli. Odměnou mu je zlato v kategorii D. Éčko vyhrál Igor Kubín z CSK Markus, juniory Jiří Jurečka z klubu Polabští cyklisté. Zajímavostí je, že závod dokončila jediná žena, Vinohradská Šlapka Iva Mědílková, doprovázená početnou suitou týmových kolegů."Byli to doslova a do písmene nosiči vody a zaplať pámbu za to. Já ty povely z vojny neznám." řekla po závodě. Z našich reprezentantů si kromě pana ředitele dobře vedl veterán Luboš Černý, který dojel zhruba v polovině závoodního pole. Alpami zocelený mladík Honza Kofroň vražednému tempu a klimatu nakonec podlehl a skončil v poli poražených. Nicméně dojel, což se cení, protože takových nebylo mnoho. Nejdůležitější však je, že se závod obešel bez nehod, policejních intervencí a jiných mrzutostí. Přejme si, ať je tomu tak i v následujících ročnících.

Mohlo být ještě lépe

Víťa sahal po nečekaném úspěchu

Víťa v Dobrovicích Když v půl druhé odpoledne nastupovali v Dobrovicích k mistrovskému závodu jezdci kategorie A, měla už výprava CFC díky Jirkovu titulu splněno, a tak mohl náš reprezentant Víťa Novák jet uvolněně, bez břemene odpovědnosti za očekávaný úspěch. "To víte, že se jede líp, když to všechno nestojí na vás." řekl v rozhovoru pro tisk." Připadal jsem si jako Roman na Tour. Čistá hlava. " A přesto, nebo snad právě proto, jsme byli druhému titulu blíže, než by kdokoli před závodem čekal. Vítek totiž jel ještě 300 metrů před cílem v úniku a už už se zdálo, že by mohl napodobit loňský Malinův majstrštyk. "Ke konci závodu se prakticky nejelo, jak už to bývá. Asi sedm kilometrů před cílem jsem se po odstřídání ocitl jestě s jedním člověkem na špici a za námi byla kousek díra. Tak jsme na to nenápadně šlápli a během chvilky měli asi půlminutový náskok." Věřil jste, že by se dal dotáhnout až do konce ? "Nejdřív moc ne, ale když jsme chvílemi balík ani neviděli, říkal jsem si, že by to mohlo i vyjít. Nevyšlo." Možná jste do toho měli jít hned od začátku naplno ... "Nemysli a táhni, žejo. Nebo víra tvá tě popohnala ? Asi máte pravdu, měli jsme do toho dát víc, hlavně zpočátku. Možná to bylo těch 300 metrů, které nakonec chyběly. Škoda." Co vzkážete Václavu Nežerkovi, který dotáhl pole pronásledovatelů ? "Vašku, Vašku ..." Nic víc ? "Ne. Stejně to rozjel nějakému třetímu vzadu." Tak díky za rozhovor. "Není zač."

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Výroční členská schůze CFC 22.11. v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Také Klikáče na nových stránkách

Klikovy vrchy Po úpravě webových stránek závodu Kolem Posázaví jsme kompletně přepracovali také ...

Nová prezentace závodů CFC Kladno

Kolem Posázaví Stránky závodů pořádaných CFC Kladno doznávají po letech významných změn. Jelikož se ...

Běžecké dresy finišují

V cíli V cíli je očekáváme 23.12. odpoledne.
Dobrá zpráva pro všechny příznivce běhání. ...

Běhejte v modrém !

Týmové tričko Možná se to na první pohled nezdá, ale řada členů cyklistického ...

DISKUSE

Nástěnka

13.2.2018 21:01 Kolbaba

A Klikáče budou mistrák, tak si je zatrhněte už teď. ...

Nástěnka

12.2.2018 21:34 Márty

Jj, pomalu to tu začíná žít, ale trochu se bojím, že to dopadne jako loni.
No, já mám minimálně 14 dní ...

Nástěnka

12.2.2018 21:05 Luboš

Vidím, že se začínáme budit. Je tam snad přes 20 závodů a započítává se 19 nej výsledků. Za 16 dní přichází ...

Nástěnka

10.2.2018 22:20 Márty

Vítku, gratulace k prvním bodům, už jsi v trháku :-)
Na UACu je předběžný kalendář závodů.
Vypadá pěkně, teď ještě vylézt ...

Nástěnka

9.2.2018 15:03 Kolbaba

První letošní body sebral Vítek za opravdu vydatný lyžařský závod v Jizerkách - 86 km je docela dálka. Víťa slíbil report, ...