FORHONT

1 Vít Novák27

S.K.PODRAZ

1Majkl219 601
2Honzis186 121
3Jiřina41 348
4dudu33 416
5Anakin3 000
6Jeff1 200
7laktos1 000
Márty1 000
Venca1 000
10nacelnik900

NEJBLIŽŠÍ AKCE

19. července 2013 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 70

Hvězdárna naštěstí vydržela

Kam polis nemůže, nastrčí povodeň.

Povodeň Jak se zdá, našemu závodu Kolem Posázaví není souzen klid. Když nás úřední obstrukcí vynucená změna trati před dvěma lety zavedla na dosud neznámou zkratku Voděradskými bučinami, říkali jsme si: taky dobře, je tu krásná krajina, luxusní povrch a silnička je navíc značená jako cyklostezka, což by nás mohlo do budoucna proti zásahům policie chránit. To jsme ale nevěděli, že kam čert nemůže ... Už loni se totiž proti nám spikli stavbaři, kteří poničili silnici v Třemblatu a ve stějné době výkopem zúžili průjezd po ondřejovských kostkách. Přežili jsme to. A když se letos zdálo, že je vše opět v pořádku, přišla jako deux ex machina velká voda a odnesla nám pro jistotu část cyklostezky ve Voděradských bučinách v celku. "Tohle opravdu nejde projet." říká náměstek ředitele závodu c.Kolbaba, který trať prohlížel "Je tam stržený most, betonové zátarasy a navezené kopce hlíny." Museli jsme tedy vést trať jinudy. "Napadla mne objížďka po paralelní lesní cestě, která odbočuje ještě ve Struhařově, ale jednak je hodně rozbitá a jednak je tam asi po kilometru přes cestu závora. Zamčená." Nakonec dalo vedení závodu hlavy dohromady a po zralé úvaze zvolilo silnici přes Zvánovice a Černé Voděrady. "Myslím, že to není špatná varianta. Okruh se tím sice asi o pět kilometrů zkrátí, zato je ve Zvánovicích krátký, leč docela vydatný kopec, který závodníkům ztracené kilometry jistě vynahradí. Povrch není tak pěkný jako v Bučinách, ale silnice je širší a tím bezpečnější. Na loňskou trať se napojíme nedaleko před Hradcem a dál už to jde normálně. Hvězdárna naštěstí vydržela." Prý jste uvažovali i o původním dlouhém okruhu. "O tom uvažujeme každý rok. Rádi bychom se tam vrátili. Ale letos je podemletá silnice pod Talmberkem. A k tomu benešovská policie. Snad někdy příště." Letos jedeme už pátý ročník, víte to ? "Jojo, letí to. Doufejme, že vydržíme i dál." Co byste závodu přál do dalších let ? "Rozum a štěstí. V první řadě u závodníků, aby zbytečně neriskovali a nezavdali příčinu k policejnímu zásahu. A pak, pokud lze v něco takového vůbec doufat, u úředníků, abychom v budoucnu dokázali dojednat rozumné podmínky závodění. A snad i na původní krásné trati." My se k přání přidáváme. Nově vytýčenou trať si můžete prohlédnout v sekci pořádáme. Všichni jste srdečně zváni. Závod má prezentaci v Ondřejově a startuje v Choderadech v sobotu 27.července v 10:40.
Kamil Oprsklý, cfc, Ondřejov

Strada Nežerka

CFC potešilo Jirkovo stříbro

Venca na Zdejcině Zdá se vám ten obrázek stejný jako loni ? Chyba není na vašem přijímači. Když se jede do kopce, vyhraje to Nežerka, s tím se zkrátka nedá nic dělat. A jelikož druhý ročník závodu Strada Zdejcina do kopce opravdu byl, a to ne jednou, není divu, že se opakoval lońský scénář. Snad jen s tím rozdílem, že letos Vencovi sekundoval týmový kolega Petr Novák. Lawi si vůbec s prvním balíkem dělalo co chtělo a obsadilo i třetí, čtvrté a páté místo. Závodilo se až v druhé divizi, kde navzdory zubatému profilu vydržela pohromadě jedenáctičlenná skupina favoritů, z nichž byl ve spurtu nejrychlejší Petr Dix z BMC před Miroslavem Kakačem (Markus), vítězem kategorie D. Éčko ovládl královický Milan Pažout, křivoklátské zlato v ženách obhájila Kateřina Šuhájková (More than bikes) a nejrychlejším juniorem byl Michal Vild z teamu SAC Bělá pod Bezdězem. V kladenském dresu opět zazářil Jirka Dobrovodský, který vybojoval stříbrnou medaili v kategorii C a znovu potvrdil, že není jen spurtérem, ale umí přejet i Zdejcinu. Výborně zajel i Pepa Slavík na celkově 34. místě, nikdo z dalších kladenských hochů a děvčat si na šlapkovský masakr netroufl. Tak příště.

Dlouhá Louka sedum

Další pozdrav z Krušných hor. A to ještě nebyl Krušnoton.

Dlouhá Louka Tak za prvé: Dlouhá Louka by se spíš měla jmenovat Vysoká Vesnice, poněvadž nejde o žádnou loučku, ale obec na vrcholu pořádně strmého krušnohorského stoupání. Tak strmého, že i lepším jezdcům, než je zrovna pan redaktor Kolbaba, setrvá ukazatel rychlosti na jednociferných hodnotách. "To je asi 5 a půl kilometru, 9,5% průměr a nahoře ve vsi skoro kolmo, horolezci by řekli 7b a žádný stupy ani kruh. A před dvěma lety jsem tam jel 6 a letos, protože jsem lepší, tak 7 a ještě jsem předjel turisty, co tlačili kolo a stihnul říct 'zkurvenej kopec!', no jen si to zkuste." Tolik úryvek z poutavé reportáže našeho pana redaktora z roku 2006. "No jo, jenže tehdy jsem vážil o dvanáct kilo míň, takže letos nebyla 'Dlouhá Louka sedum' věta posměšná, ale přací. A mohu se pochlubit, pod sedum jsem nešel a předjel jsem tři lidi." Dost chlubení, raději k závodu. Trasa dalšího společného podniku UAC a SAL s názvem Litvínov - Lesná vedla skutečně z Litvínova do Lesné, což je samo o sobě 600 metrů do kopce, ale po cestě nabrala kromě již zmíněné Dlouhé Louky ještě Křižatky, Novou Ves a závěrečné 4 kilometrové stoupání k horskému hotelu, takže celkové převýšení dosáhlo na 70 kilometrech více než 1800 metrů. To je slušná porce, takže není divu, že se dařilo vrchařům. Konstatování, že zase vyhrál Vašek Nežerka, je nošením dříví do Lesné. Tentokrát ujel hned v prvním kopci ve dvojici s příbramským Davidem Blažejem. Ten se držel zuby nehty, ale v cílovém kopci stejně podlehl. Také závod druhého balíku, který jel společně s prvním, ovládl favorit. Nekorunovanému králi hor Miroslavu Kakačovi nedokázal sekundovat nikdo z vrstevníků a i v Béčku by skončil na bedně. Klobouk dolů. Našim se dařilo střídavě. Největší medailové naděje jsme vkládáli do Jirky Dobrovodského, ale ten odstoupil hned na Dlouhé Louce pro zdravotní indispozici. "Přecházel jsem virózu a z toho kopce se mi udělalo nevolno", řekl po závodě. Také Pepa Slavík dojel na zdravotní problémy, tentokrát mechanického charakteru. "Ve sjezdu z Klínů jsem vlítnul do díry a procvak obě gumy. Během 5 vteřin jsem byl na ráfkách a pak přišla zatáčka. Nejhorší jsou naražený žebra, jinak pravá strana jeden velkej silniční lišej." řekl po závodě. Ani Víťovi Novákovi se nedařilo, v prvním kopci si vystoupil a v posledním vytuhnul. "Stálo to za hovno." řekl po závodě. Luboš Černý zajel výborně a vybojoval solidní 21. místo. Také Jirka Pytlík bojoval, přepral hory, štítnou žlázu i řadu soupeřů a může být s výkonem spokojen. Suma sumárum to byl velmi pěkný závod, vyšperkovaný krásným počasím a kuřátkem po dojezdu. A to ještě nebyl Krušnoton. Už se nemůžeme dočkat.

Nekecal !

Cena pro vítěze je už na místě.

O tom, co dostane vítěz letošního ročníku sázkové soutěže kanceláře S.K. Podraz, už jsme Vás informovali. A teď můžeme sázejícím přinést radostnou zvěst: Hlavní cena je už na místě. V uplynulých dnech nám zástupci buštěhradské větve CFC slavnostně předali reprezentační dres s vlastnoručním 'Márovým' podpisem Mára a Bára To ostatně vidíte i na obrázku, kde hlavní cenu předvádí naše klubová modelka Bára. Sluší jí to. Jak bude slušet vítězi, to záleží hlavně na tom, kdo nakonec vyhraje. Zatím se nejlépe vede ostřílenému gamblerovi Mártymu, ale ani ztráta druhého Bruna BOSSe a třetí Jiřiny není beznadějná. Předloňský vítěz Venca Nežerka zatím hledí na čelo z povzdálí a nepomáhají mu asi sázky na vlastní vítězství. Na to jsou totiž kursy závod od závodu nižší a dobře mu tak, má občas nechat vyhrát někoho jiného. A co vy ostatní ? Ještě je čas, přihlašte se a sázejte. Hodně štěstí.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Výroční členská schůze CFC 22.11. v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Také Klikáče na nových stránkách

Klikovy vrchy Po úpravě webových stránek závodu Kolem Posázaví jsme kompletně přepracovali také ...

Nová prezentace závodů CFC Kladno

Kolem Posázaví Stránky závodů pořádaných CFC Kladno doznávají po letech významných změn. Jelikož se ...

Běžecké dresy finišují

V cíli V cíli je očekáváme 23.12. odpoledne.
Dobrá zpráva pro všechny příznivce běhání. ...

Běhejte v modrém !

Týmové tričko Možná se to na první pohled nezdá, ale řada členů cyklistického ...

DISKUSE

Nástěnka

13.2.2018 21:01 Kolbaba

A Klikáče budou mistrák, tak si je zatrhněte už teď. ...

Nástěnka

12.2.2018 21:34 Márty

Jj, pomalu to tu začíná žít, ale trochu se bojím, že to dopadne jako loni.
No, já mám minimálně 14 dní ...

Nástěnka

12.2.2018 21:05 Luboš

Vidím, že se začínáme budit. Je tam snad přes 20 závodů a započítává se 19 nej výsledků. Za 16 dní přichází ...

Nástěnka

10.2.2018 22:20 Márty

Vítku, gratulace k prvním bodům, už jsi v trháku :-)
Na UACu je předběžný kalendář závodů.
Vypadá pěkně, teď ještě vylézt ...

Nástěnka

9.2.2018 15:03 Kolbaba

První letošní body sebral Vítek za opravdu vydatný lyžařský závod v Jizerkách - 86 km je docela dálka. Víťa slíbil report, ...