FORHONT 2018

1 Vít Novák1 781
2 Marek Andrejs599
3 Luboš Černý398
4 Martin Šurányi306
5 Michal Novák189
6 Petr Vermach42
7 Karolína Vševidová40
8 Jan Vševid36

FORHONT 2019

1 Vít Novák53
2 Marek Andrejs49

S.K.PODRAZ

1Venca2 200 000
2laktos1 310
3Jiřina1 100
4Majkl1 000
Márty1 000
6Jeff0
Dudu0
Anakin0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Vánoční běh Třtice

26.12.2018 10:30

Kulturní sál ve Třtici
19. července 2013 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 70

Hvězdárna naštěstí vydržela

Kam polis nemůže, nastrčí povodeň.

Povodeň Jak se zdá, našemu závodu Kolem Posázaví není souzen klid. Když nás úřední obstrukcí vynucená změna trati před dvěma lety zavedla na dosud neznámou zkratku Voděradskými bučinami, říkali jsme si: taky dobře, je tu krásná krajina, luxusní povrch a silnička je navíc značená jako cyklostezka, což by nás mohlo do budoucna proti zásahům policie chránit. To jsme ale nevěděli, že kam čert nemůže ... Už loni se totiž proti nám spikli stavbaři, kteří poničili silnici v Třemblatu a ve stějné době výkopem zúžili průjezd po ondřejovských kostkách. Přežili jsme to. A když se letos zdálo, že je vše opět v pořádku, přišla jako deux ex machina velká voda a odnesla nám pro jistotu část cyklostezky ve Voděradských bučinách v celku. "Tohle opravdu nejde projet." říká náměstek ředitele závodu c.Kolbaba, který trať prohlížel "Je tam stržený most, betonové zátarasy a navezené kopce hlíny." Museli jsme tedy vést trať jinudy. "Napadla mne objížďka po paralelní lesní cestě, která odbočuje ještě ve Struhařově, ale jednak je hodně rozbitá a jednak je tam asi po kilometru přes cestu závora. Zamčená." Nakonec dalo vedení závodu hlavy dohromady a po zralé úvaze zvolilo silnici přes Zvánovice a Černé Voděrady. "Myslím, že to není špatná varianta. Okruh se tím sice asi o pět kilometrů zkrátí, zato je ve Zvánovicích krátký, leč docela vydatný kopec, který závodníkům ztracené kilometry jistě vynahradí. Povrch není tak pěkný jako v Bučinách, ale silnice je širší a tím bezpečnější. Na loňskou trať se napojíme nedaleko před Hradcem a dál už to jde normálně. Hvězdárna naštěstí vydržela." Prý jste uvažovali i o původním dlouhém okruhu. "O tom uvažujeme každý rok. Rádi bychom se tam vrátili. Ale letos je podemletá silnice pod Talmberkem. A k tomu benešovská policie. Snad někdy příště." Letos jedeme už pátý ročník, víte to ? "Jojo, letí to. Doufejme, že vydržíme i dál." Co byste závodu přál do dalších let ? "Rozum a štěstí. V první řadě u závodníků, aby zbytečně neriskovali a nezavdali příčinu k policejnímu zásahu. A pak, pokud lze v něco takového vůbec doufat, u úředníků, abychom v budoucnu dokázali dojednat rozumné podmínky závodění. A snad i na původní krásné trati." My se k přání přidáváme. Nově vytýčenou trať si můžete prohlédnout v sekci pořádáme. Všichni jste srdečně zváni. Závod má prezentaci v Ondřejově a startuje v Choderadech v sobotu 27.července v 10:40.
Kamil Oprsklý, cfc, Ondřejov

Strada Nežerka

CFC potešilo Jirkovo stříbro

Venca na Zdejcině Zdá se vám ten obrázek stejný jako loni ? Chyba není na vašem přijímači. Když se jede do kopce, vyhraje to Nežerka, s tím se zkrátka nedá nic dělat. A jelikož druhý ročník závodu Strada Zdejcina do kopce opravdu byl, a to ne jednou, není divu, že se opakoval lońský scénář. Snad jen s tím rozdílem, že letos Vencovi sekundoval týmový kolega Petr Novák. Lawi si vůbec s prvním balíkem dělalo co chtělo a obsadilo i třetí, čtvrté a páté místo. Závodilo se až v druhé divizi, kde navzdory zubatému profilu vydržela pohromadě jedenáctičlenná skupina favoritů, z nichž byl ve spurtu nejrychlejší Petr Dix z BMC před Miroslavem Kakačem (Markus), vítězem kategorie D. Éčko ovládl královický Milan Pažout, křivoklátské zlato v ženách obhájila Kateřina Šuhájková (More than bikes) a nejrychlejším juniorem byl Michal Vild z teamu SAC Bělá pod Bezdězem. V kladenském dresu opět zazářil Jirka Dobrovodský, který vybojoval stříbrnou medaili v kategorii C a znovu potvrdil, že není jen spurtérem, ale umí přejet i Zdejcinu. Výborně zajel i Pepa Slavík na celkově 34. místě, nikdo z dalších kladenských hochů a děvčat si na šlapkovský masakr netroufl. Tak příště.

Dlouhá Louka sedum

Další pozdrav z Krušných hor. A to ještě nebyl Krušnoton.

Dlouhá Louka Tak za prvé: Dlouhá Louka by se spíš měla jmenovat Vysoká Vesnice, poněvadž nejde o žádnou loučku, ale obec na vrcholu pořádně strmého krušnohorského stoupání. Tak strmého, že i lepším jezdcům, než je zrovna pan redaktor Kolbaba, setrvá ukazatel rychlosti na jednociferných hodnotách. "To je asi 5 a půl kilometru, 9,5% průměr a nahoře ve vsi skoro kolmo, horolezci by řekli 7b a žádný stupy ani kruh. A před dvěma lety jsem tam jel 6 a letos, protože jsem lepší, tak 7 a ještě jsem předjel turisty, co tlačili kolo a stihnul říct 'zkurvenej kopec!', no jen si to zkuste." Tolik úryvek z poutavé reportáže našeho pana redaktora z roku 2006. "No jo, jenže tehdy jsem vážil o dvanáct kilo míň, takže letos nebyla 'Dlouhá Louka sedum' věta posměšná, ale přací. A mohu se pochlubit, pod sedum jsem nešel a předjel jsem tři lidi." Dost chlubení, raději k závodu. Trasa dalšího společného podniku UAC a SAL s názvem Litvínov - Lesná vedla skutečně z Litvínova do Lesné, což je samo o sobě 600 metrů do kopce, ale po cestě nabrala kromě již zmíněné Dlouhé Louky ještě Křižatky, Novou Ves a závěrečné 4 kilometrové stoupání k horskému hotelu, takže celkové převýšení dosáhlo na 70 kilometrech více než 1800 metrů. To je slušná porce, takže není divu, že se dařilo vrchařům. Konstatování, že zase vyhrál Vašek Nežerka, je nošením dříví do Lesné. Tentokrát ujel hned v prvním kopci ve dvojici s příbramským Davidem Blažejem. Ten se držel zuby nehty, ale v cílovém kopci stejně podlehl. Také závod druhého balíku, který jel společně s prvním, ovládl favorit. Nekorunovanému králi hor Miroslavu Kakačovi nedokázal sekundovat nikdo z vrstevníků a i v Béčku by skončil na bedně. Klobouk dolů. Našim se dařilo střídavě. Největší medailové naděje jsme vkládáli do Jirky Dobrovodského, ale ten odstoupil hned na Dlouhé Louce pro zdravotní indispozici. "Přecházel jsem virózu a z toho kopce se mi udělalo nevolno", řekl po závodě. Také Pepa Slavík dojel na zdravotní problémy, tentokrát mechanického charakteru. "Ve sjezdu z Klínů jsem vlítnul do díry a procvak obě gumy. Během 5 vteřin jsem byl na ráfkách a pak přišla zatáčka. Nejhorší jsou naražený žebra, jinak pravá strana jeden velkej silniční lišej." řekl po závodě. Ani Víťovi Novákovi se nedařilo, v prvním kopci si vystoupil a v posledním vytuhnul. "Stálo to za hovno." řekl po závodě. Luboš Černý zajel výborně a vybojoval solidní 21. místo. Také Jirka Pytlík bojoval, přepral hory, štítnou žlázu i řadu soupeřů a může být s výkonem spokojen. Suma sumárum to byl velmi pěkný závod, vyšperkovaný krásným počasím a kuřátkem po dojezdu. A to ještě nebyl Krušnoton. Už se nemůžeme dočkat.

Nekecal !

Cena pro vítěze je už na místě.

O tom, co dostane vítěz letošního ročníku sázkové soutěže kanceláře S.K. Podraz, už jsme Vás informovali. A teď můžeme sázejícím přinést radostnou zvěst: Hlavní cena je už na místě. V uplynulých dnech nám zástupci buštěhradské větve CFC slavnostně předali reprezentační dres s vlastnoručním 'Márovým' podpisem Mára a Bára To ostatně vidíte i na obrázku, kde hlavní cenu předvádí naše klubová modelka Bára. Sluší jí to. Jak bude slušet vítězi, to záleží hlavně na tom, kdo nakonec vyhraje. Zatím se nejlépe vede ostřílenému gamblerovi Mártymu, ale ani ztráta druhého Bruna BOSSe a třetí Jiřiny není beznadějná. Předloňský vítěz Venca Nežerka zatím hledí na čelo z povzdálí a nepomáhají mu asi sázky na vlastní vítězství. Na to jsou totiž kursy závod od závodu nižší a dobře mu tak, má občas nechat vyhrát někoho jiného. A co vy ostatní ? Ještě je čas, přihlašte se a sázejte. Hodně štěstí.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

Klínovec na obzoru

Klínovec na obzoru I když to tak chvílemi nevypadá, máme tu zase ...

Výroční členská schůze CFC 22.11.2017 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Také Klikáče na nových stránkách

Klikovy vrchy Po úpravě webových stránek závodu Kolem Posázaví jsme kompletně přepracovali také ...

DISKUSE

Nástěnka

25.11.2018 21:30 Luboš

Tak tento rok bys tam mohl dát koťátka v košíku. Takové dvou měsíční intermezzo... ...

Nástěnka

25.11.2018 16:18 Kolbaba

Ještě nebyla schůze a možná ještě něco napíšu. A ten křeček je plch velký (Glis glis). A loni o vánocích vám ...

Nástěnka

23.11.2018 11:49 Luboš

No Michale, co to je? Já čekám, že už tam vložíš toho křečka nebo co to je a popřeješ nám klidný ...

Nástěnka

15.11.2018 19:24 Kolbaba

Všimněte si, že dva chlapci už bodují pro rok 2019. Tak kdo máte nějaký závod, dejte vědět. ...

Nástěnka

23.10.2018 21:07 Kolbaba

Jménem redakce vyslovuji pochvalu dopisovatelům Mártymu a Márysovi za reportáže ze závodů. Tak je to spravne, tak to ma byt! ...