FORHONT

1 Vít Novák456
2 Martin Šurányi94
3 Marek Andrejs49
4 Luboš Černý39
5 Michal Novák38

S.K.PODRAZ

1Venca30 000
2Majkl12 100
3Spock4 260
4laktos1 000
5Jeff500
6Anakin0
Márty0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Mamut Tour - krátká trať

25.5.2019 8:30

Přerov

Mamut Tour - dlouhá trať

25.5.2019 8:45

Přerov

Mamut Tour - střední trať

25.5.2019 8:45

Přerov

Běh - Lišanská silniční sedmička

25.5.2019 11:15

Fotbalové hřiště SK Lišany

UAC - Karlovy vary - Unhošť

26.5.2019 10:00

Olšová Vrata
2. června 2013 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 68

Promrzlé karlovarské zlato

To teda byly Vary ! Málem sněžilo jako na Giru.

Jirka jede pro zlato
Jirka Dobrovodský spurtuje pro zlato ve dvojce
Předpověď počasí sice slibovala, že bude hnusně, ale poslední květnovou neděli bylo v Karlových Varech ještě o něco hnusněji. Místo slibovaných 11 stupňů ukázal teploměr na startu v Olšových Vratech pouhé 4 stupně Celsia. K tomu vytrvalý déšť a vítr, naštěstí převážně do zad. Ke sněhu chyběl už jen krůček. Zkrátka, psa by nevyhnal. Také cyklistů se vyhnalo méně, než očekávaná premiéra slavné klasiky Karlovy Vary - Unhošť pod křídly UAC slibovala. Vzhledem k podmínkám je však třeba účast více než stočlenného balíku považovat za slušnou. "Byla mi třetí největší zima v životě." říká pamětník ošklivého počasí c. Kolbaba "Hned po Králích Šumavy 1996 a 2011. Ale letošní Vary byly mimořádné v tom, že se nejelo v horách. To je tím globálním oteplováním." Jsou ale cyklisté, kterým takové podmínky svedčí. Že, Vítku. "To je známá věc, že jsem bahňák. Mokro, zimu a bláto taky nemiluju, ale bůhvíproč mi to v takových sračkách jezdí. I wattmetr to potvrdil." Jenže to nakonec nedopadlo ... "Protože jsem v Lubenci přetrhl řetěz. Asi mám moc velkou sílu. Škoda, držel sem se kolem pátého fleku a mohla být medaile." Tou dobou už vepředu ukrajoval osamocené kilometry dlouhé časovky favorit favoritů Václav Nežerka, ke kterému se v dalším průběhu přidal jeho týmový kolega z Lawi Petr Novák. V témže pořadí také oba proťali cílovou pásku v Unhošti. Hlavní peloton si to pak rozdal o třetí místo. K naší radosti si ze všech nejlépe vedl nováček v kladenském dresu Jiří Dobrovodský, který ve spurtu nedal nikomu šanci a vybojoval celkový bronz, ale hlavně zlato v druhé divizi. Jak je to dávno ... Poslední zlatou medaili počítáme z roku 2011, shodou okolností také v dešti v Jedomělicích. Znovu se ukazuje, jak šťastnou ruku měli naši scouti, když buštěhradský tým zjara draftovali. A co teprve až vysvitne slunko a vyjede Natálka ... Další jezdci CFC dělali co mohli. Jirka Pytlík dojel v jedničce stejně jako Pepa Slavík ve dvojce na třicátém místě a dokonce ani Kolbaba nebyl poslední, když předjel asi 10 lidí. Zkrátka bylo hnusně, ale nakonec dobře. Za rok nashledanou.
Kamil Oprsklý, cfc, Unhošť

Pod Bezdězem naprázdno

CFC ve čtyřech daleko od úspěchu

Náhoda, osud či spíše úřednická libovůle tomu chtěly, aby jedinou uskutečněnou jarní časovkou UAC zůstala tradiční bělská trať pod Bezdězem. To se také projevilo na hojné účasti.
Veselé Lawi
Lawi se směje. Vypálilo soupeřům rybník
Nejrychlejším ze všech 176 cyklistů byl podle očekávání Petr Novák z Lawi-Author teamu, který na rovinaté trati zvítězil rozdílem třídy v jízdním průměru celých 46 km/h. Jako druhý dojel známý tandem Chyba-Moflar v barvách Hisport, třetí místo obsadil Petrův týmový kolega Václav Nežerka a vyhrál tak kategorii A. V kategorii C byl nejrychlejší Petr Kobík z teamu Dextrer cycling, Déčko vyhrál Stanislav Hájek z CS Kern a zlato v Éčku připadlo Josefu Burgrovi (CSK Markus), stále v průměru přes 40 km/h. Nejrychlejším juniorem byl domácí Michal Vild a v kategorii žen zvítězila Tereza Trefná v barvách Alltraining-Lawi. Naši v Máchově kraji nastoupili ve čtyřech, ale žádnou díru do světa neudělali. Vítek Novák podle vlastních slov není časovkářem, ale v minulosti už na této trati dosáhl lepšího výsledku, než je 43. místo 3 a půl minuty za vítězem. Pilně trénující a závodící Bruno Pytlík obsadil 127. místo, Luboš Černý byl 131. a Jirka Semenec 155. Účast pěkná, ale nikterak zářivá. Tak snad příště.

Modrobílé stopy v bahně Kolotúry.

Nejen samou silnicí živ jest cyklista

Stupně vítězek Natálka na bedně. Blahopřejeme. Foto A. Koryntová
Možná za to může prořídlý silniční kalendář UAC, spíše však vzrůstající popularita závodu, který letos vyměnil přívlastek z říše středu za tyršovské občanské sdružení Socool, kladenská MTB Kolotúra se pomalu stává jedním z nejvýznamnějších sportovních podniků v regionu a letos přilákala navzdory chladnému deštivému počasí bezmála dvě stovky závodníků včetně řady hvězd amatérské cyklistiky, zástupců hokejových Rytířů a pětice reprezentantů CFC Kladno. "Není to vůbec lehký závod, jak by mohl název naznačovat." píše jeden z našich zástupců Josef Vermach "Žádná túra. Pěkná MTB dřina. Část závodu vedla po okolních cyklostezkách, zbytek po cestičkách, polomech, bahnem a našli jsme i pár trailů. Nejnáročnější byl sjed k libušínskému jezírku a následná část podél potoka a výjezd bahnitým Kameňákem."
Náropčný třiadvacetikiometrový okruh vedoucí nejkrásnějšími partiemi kladenských příměstských lesů, dolů a výsypek absolvovali jedzci kategorie Elite dvakrát, kategorie Hobby pak jednou. Absolutním vítězem se stal Václav Šuser z BTK Euro Bike Praha. O náš nejlepší výsledek se postarala Natálie Dobrovodská, která dojela na dlouhé trati ruku v ruce s Pepou Slavíkem a vybojovala bronzovou medaili za třetí místo v kategorii žen. Dále jsme zaznamenali Martina Šurányiho na dlouhé a Honzu Vševida na krátké trati. Jezdící reportér Pepan byl nakonec z našich nejrychlejší. "Dojezd už byl na vůli. Bohužel jsem vypadl ze skupiny, která nakonec bojovala o patnácté místo a skončil celkově 24., když jsem prohrál spurt z Rytířem Kubou Strnadem. Ale čas 2:12 a průměr přes 21 beru jako dobrý výsledek. Celá Kolotúra by po stránce organizační mohla hravě konkurovat závodům UAC či maratonům. Doporučuju všem příznivcům i jiné než silniční cyklistiky. A Mártymu a Honzovi Vševidovi můžeš udělit důtku za to, že jezdí za nejakou pojišťovnu a ne za Kladno." Tolik náš informátor. My jsme si skutečnost ověřili ve výsledcích a je to bohužel tak. Takže hoši, jeli jste pěkně, ale styďte se !"

Proč hledat zlý úmysl ...

Occamova břitva v praxi

Razítka Pokud to náhodou nevíte, Occamova břitva je princip logické úspornosti, který zjednodušeně řečeno říká, že k vysvětlení problému nemáme přidávat předpoklady, které nejsou nezbytné. Jak to souvisí s cyklistikou ? Pod dojmem nekončící řady zmařených závodů se mnohým z nás začíná vkrádat myšlenka globálního spiknutí temných sil proti cyklistice jako takové. Ne vždy tomu tak je. Poslechěme si ředitele zrušeného závodu Petlerské okruhy: " V březnu mi referentka odboru dopravy vydala povolení k zvláštnímu užívání silnic pro plánovaný závod a přehlédla při tom, že na ten samý termín již vydala povolení na jinou akci. Pořadatel tohoto závodu požádal o povolení v lednu. Vzhledem k tomu, že se jedná o závod automobilů do vrchu, který se uskuteční na trati plánované pro cyklistický závod, musím náš závod Petlerské okruhy zrušit. V tomto případě jsem ten, který o povolení požádal až druhý a doplatil na chybu úřednice, která navíc vše zjistila až nyní." Zkrátka, jak praví jiný, neznámý klasik: "Je zbytečné hledat zlý úmysl tam, kde lze situaci jednoduše vysvětlit blbostí."

KRÁTKÉ ZPRÁVY

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

Klínovec na obzoru

Klínovec na obzoru I když to tak chvílemi nevypadá, máme tu zase ...

DISKUSE

Nástěnka

24.5.2019 23:21 Hoši

Tak Klíňáku,
kdy jak to vypadá s tím datumem návštěvy chlapců z Kladna? ...

UAC - Karlovy vary - Unhošť

23.5.2019 13:37 Kolbaba

Pojďte se už nějak domluvit na odvozu. ...

UAC - Karlovy vary - Unhošť

12.5.2019 21:39 Kolbaba

Tak máme závod opět v UAC ! Kdo ještě pojedete, napište se mezi účastníky, můžeme nějak sladit dopravu. ...

UAC - Karlovy vary - Unhošť

11.5.2019 8:49 Jackie

diky, ale jedeme taky autem, máme jedno místo jak pro kolo, tak pro něčí tělo ...

Nástěnka

10.5.2019 0:39 Klínovec

Nazdar hoši, hlasovat umíte hezky, ale kdypak se přijedete podívat?
Váš Klíňák ...